See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa mięsa i wędlin do jednostek oświatowych, dla których Miasto Mińsk Mazowiecki jest organem prowadzącym
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa mięsa i wędlin do przedszkoli i szkół, dla których Miasto Mińsk Mazowiecki jest organem prowadzącym. Przedmiot zamówienia został podzielony na jedenaście części: 1) Dostawa mięsa i wędlin do Przedszkola Miejskiego nr 1 w Mińsku Mazowieckim; 2) Dostawa mięsa i wędlin do Przedszkola Miejskiego nr 3 w Mińsku Mazowieckim; 3) Dostawa mięsa i wędlin do Przedszkola Miejskiego z Oddziałem Specjalnym i Oddziałem Integracyjnym nr 4 w Mińsku Mazowieckim; 4) Dostawa mięsa i wędlin do Przedszkola Miejskiego nr 5 w Mińsku Mazowieckim; 5) Dostawa mięsa i wędlin do Przedszkola Miejskiego nr 6 w Mińsku Mazowieckim; 6) Dostawa mięsa i wędlin do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim. Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 składa się z dwóch placówek: - Przedszkole Miejskie nr 2, ul. Szkolna 3, 05-300 Mińsk Mazowiecki, - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Dąbrówki, ul. Dąbrówki 10, 05-300 Mińsk Mazowiecki; 7) Dostawa mięsa i wędlin do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim; 8) Dostawa mięsa i wędlin do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim; 9) Dostawa mięsa i wędlin do Szkoły Podstawowej nr 4 im. Powstańców Styczniowych w Mińsku Mazowieckim; 10) Dostawa mięsa i wędlin do Szkoły Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim; 11) Dostawa mięsa i wędlin do Szkoły Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim. 2. Opisy poszczególnych produktów oraz ich przewidywane ilości zostaną wskazane w Kalkulacjach asortymentowo-cenowych, które będą stanowiły załączniki do Specyfikacji Warunków Zamówienia. 3. Dostarczane produkty muszą: 1) spełniać normy określone w: a) ustawie z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia (Dz.U. z 2023 r. poz. 1448); b) rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz.U. z 2016 r., poz. 1154) 2) być świeże, z okresami ważności odpowiednimi dla dostarczanych produktów i zgodnymi z wymaganiami określonymi w Opisie przedmiotu zamówienia, wysokiej jakości, bez wad fizycznych; 3) być oznaczone zgodnie z obowiązującymi przepisami, w języku polskim. 4. Dostarczając zamówione produkty Wykonawca ma obowiązek dokonać na własny koszt rozładunku produktów, włącznie z ich wniesieniem do pomieszczenia wskazanego przez Zamawiającego w danej placówce oświatowej. 5. Dostawy będą odbywały się od poniedziałku do piątku. 6. Rozliczenie należności będzie się odbywało na podstawie dokumentu odbioru towaru oraz faktury wystawionej przez Wykonawcę po zrealizowaniu części dostaw. 7. Okres realizacji zamówienia: od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.Zamawiający zastrzega możliwość dostosowania terminu realizacji zamówienia, w przypadku gdy umowa nie zostanie zawarta do dnia 01.01.2026r. w szczególności z powodu nierozstrzygnięcia danej części postępowania przetargowego lub braku środków finansowych. 8. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty. Szczegółowe informacje zostały zawarte w Rozdziale XI SWZ. 9. Przed podpisaniem umowy wyłoniony Wykonawca zobowiązany jest do przedłożenia kopii umowy regulującej współpracę podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w przypadku wyboru, jako najkorzystniejszej oferty złożonej przez te podmioty. 10. Dodatkowy warunek zamówienia, którego spełnienie spowoduje zakaz udzielenia lub dalszego wykonywania zamówienia publicznego: Na mocy art. 1 pkt 23 rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz.U.UE.L.2022.111.1 z dnia 2022.04.08) zastosowanie mają dodane przepisy art. 5k. Na potwierdzenie, że Wykonawca nie jest objęty zakazem, o którym mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany Rozporządzenia Rady (UE) NR 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie, Wykonawca/Wykonawca wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienie złoży wraz z ofertą oświadczenie własne, zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ. Szczegółowe informacje zostały określone w Rozdziale V SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 485947-2025
Interne Kennung: WI.271.18.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający w przedmiotowym postępowaniu wyznacza termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1 cytowanego artykułu, z uwagi na fakt uprzedniego opublikowania w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępnego ogłoszenia informacyjnego na profilu nabywcy (Numer publikacji ogłoszenia: 485947-2025, Numer wydania Dz.U. S: 140/2025, Data publikacji: 24/07/2025) w zakresie przedmiotowego zamówienia. Jednocześnie ww. ogłoszenie zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego i zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej dnia 23.07.2025r. tj. co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Z uwagi na wykazany stan faktyczny i prawny , przesłankę określoną w art. 138 ust. 2 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych uznać należy za spełnioną, dzięki czemu możliwym jest skorzystanie z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert w przetargu nieograniczonym na wykonanie przedmiotowego zadania.
Zentrale Elemente des Verfahrens: I. Szczegółowe warunki dotyczące postępowania o udzielenie zamówienia publicznego są określone w SWZ. SWZ zawiera informacje dotyczące przedmiotu zamówienia, warunków udziału w postępowaniu, warunków uczestnictwa wykonawców w postępowaniu, kryteria oceny ofert oraz wszelkie informacje potrzebne do prawidłowego sporządzenia i złożenia oferty przez wykonawców, a także projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Cała dokumentacja przetargowa dostępna jest na stronie internetowej prowadzonego postępowania pod adresem https://platformazakupowa.pl/transakcja/1148026. II. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja pomiędzy Zamawiającym a Wykonawcami, odbywa się elektronicznie przy użyciu strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/transakcja/1148026. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej zostały opisane w Rozdziale XIV SWZ. III. Zamawiający nie wymaga przedmiotowych środków dowodowych. IV. Informacje dotyczące ochrony danych osobowych zostały zawarte w Rozdziale II SWZ. V. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim. W związku z powyższym wszystkie dokumenty lub oświadczenia składane przez Wykonawców sporządzone w języku obcym składane są wraz z tłumaczeniem na język polski. VI. 1. Oświadczenia i dokumenty które Wykonawca jest zobowiązany złożyć do wyznaczonego terminu składania ofert: 1) Formularz ofertowy wraz z odpowiednim formularzem asortymentowocenowym w odniesieniu do części, na którą Wykonawca składa ofertę tj.: a) dla części 1 formularz ofertowy, stanowiący załącznik nr 1.1 do SWZ wraz z formularzem asortymentowocenowym (Załącznik 4.1 do SWZ) – jeśli dotyczy, b) dla części 2 formularz ofertowy, stanowiący załącznik nr 1.2 do SWZ wraz z formularzem asortymentowocenowym (Załącznik 4.2 do SWZ) – jeśli dotyczy, c) dla części 3 formularz ofertowy, stanowiący załącznik nr 1.3 do SWZ wraz z formularzem asortymentowocenowym (Załącznik 4.3 do SWZ) – jeśli dotyczy, d) dla części 4 formularz ofertowy, stanowiący załącznik nr 1.4 do SWZ wraz z formularzem asortymentowocenowym (Załącznik 4.4 do SWZ) – jeśli dotyczy, e) dla części 5 formularz ofertowy, stanowiący załącznik nr 1.5 do SWZ wraz z formularzem asortymentowocenowym (Załącznik 4.5 do SWZ) – jeśli dotyczy, f) dla części 6 formularz ofertowy, stanowiący załącznik nr 1.6 do SWZ wraz z formularzem asortymentowocenowym (Załącznik 4.6 do SWZ) – jeśli dotyczy, g) dla części 7 formularz ofertowy, stanowiący załącznik nr 1.7 do SWZ wraz z formularzem asortymentowocenowym (Załącznik 4.7 do SWZ) – jeśli dotyczy; h) dla części 8 formularz ofertowy, stanowiący załącznik nr 1.8 do SWZ wraz z formularzem asortymentowocenowym (Załącznik 4.8 do SWZ) – jeśli dotyczy; i) dla części 9 formularz ofertowy, stanowiący załącznik nr 1.9 do SWZ wraz z formularzem asortymentowocenowym (Załącznik 4.9 do SWZ) – jeśli dotyczy; j) dla części 10 formularz ofertowy, stanowiący załącznik nr 1.10 do SWZ wraz z formularzem asortymentowocenowym (Załącznik 4.10 do SWZ) – jeśli dotyczy; k) dla części 11 formularz ofertowy, stanowiący załącznik nr 1.11 do SWZ wraz z formularzem asortymentowocenowym (Załącznik 4.11 do SWZ) – jeśli dotyczy. 2) oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu, spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w zakresie wskazanym przez Zamawiającego. Oświadczenie składa się na formularzu Jednolitego Europejskiego Dokumentu Zamówienia, sporządzone zgodnie ze wzorem standardowego formularza określonego w rozporządzeniu wykonawczym Komisji (UE) 2016/7 z dnia 5 stycznia 2016 r. ustanawiającym standardowy formularz jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (Dz. Urz. UE L 3 z 06.01.2016, str. 16), zwanym dalej "JEDZ". W części IV formularza JEDZ Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji α. Wzór JEDZ stanowi Załącznik Nr 10 do SWZ. JEDZ Wykonawca może wypełnić za pomocą elektronicznego narzędzia dostępnego na stronie internetowej: http://espd.uzp.gov.pl . Oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu obejmuje również przesłankę krajową wykluczenia Wykonawców z postępowania wskazaną w Rozdziale VIII ust. 1 pkt 3. 3) Oświadczenie Wykonawcy, że nie jest objęty zakazem udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie – zgodnie z Załącznikiem Nr 2 do SWZ. 4) Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem o którym mowa w pkt 2, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnienie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby (JEDZ dotyczący tych podmiotów). 5) W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w pkt 2 składa każdy z Wykonawców. Oświadczenie to potwierdza brak podstaw do wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Dodatkowo każdy z Wykonawców składa oświadczenie, o którym mowa w pkt 3; 6) Pełnomocnictwo – w przypadku podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego – zgodnie z Rozdziałem XI SWZ jeżeli dotyczy; 7) Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do złożenia oferty – jeżeli dotyczy; 8) Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia – zgodnie z Załącznikiem Nr 8 do SWZ jeżeli dotyczy.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15100000 Tierische Erzeugnisse, Fleisch und Fleischerzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 15130000 Fleischerzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1. Dostawa mięsa i wędlin do Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Mińsku Mazowieckim.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera formularz asortymentowo-cenowy, stanowiący Załącznik nr 4.1 do SWZ.
Los: LOT-0002
Titel: 2. Dostawa mięsa i wędlin do Przedszkola Miejskiego nr 3 w Mińsku Mazowieckim.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera formularz asortymentowo-cenowy, stanowiący Załącznik nr 4.2 do SWZ.
Los: LOT-0003
Titel: 3. Dostawa mięsa i wędlin do Przedszkola Miejskiego z Oddziałem Specjalnym i Oddziałem Integracyjnym nr 4 w Mińsku Mazowieckim.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera formularz asortymentowo-cenowy, stanowiący Załącznik nr 4.3 do SWZ.
Los: LOT-0004
Titel: 4. Dostawa mięsa i wędlin do Przedszkola Miejskiego nr 5 „Tęczowa dolina” w Mińsku Mazowieckim.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera formularz asortymentowo-cenowy, stanowiący Załącznik nr 4.4 do SWZ.
Los: LOT-0005
Titel: 5. Dostawa mięsa i wędlin do Przedszkola Miejskiego nr 6 w Mińsku Mazowieckim.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera formularz asortymentowo-cenowy, stanowiący Załącznik nr 4.5 do SWZ.
Los: LOT-0006
Titel: 6. Dostawa mięsa i wędlin do Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Mińsku Mazowieckim.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera formularz asortymentowo-cenowy, stanowiący Załącznik nr 4.6 do SWZ.
Los: LOT-0007
Titel: 7. Dostawa mięsa i wędlin do Szkoły Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera formularz asortymentowo-cenowy, stanowiący Załącznik nr 4.7 do SWZ.
Los: LOT-0008
Titel: 8. Dostawa mięsa i wędlin do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera formularz asortymentowo-cenowy, stanowiący Załącznik nr 4.8 do SWZ.
Los: LOT-0009
Titel: 9. Dostawa mięsa i wędlin do Szkoły Podstawowej nr 4 im. Powstańców Styczniowych w Mińsku Mazowieckim.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera formularz asortymentowo-cenowy, stanowiący Załącznik nr 4.9 do SWZ.
Los: LOT-0010
Titel: 10. Dostawa mięsa i wędlin do Szkoły Podstawowej nr 5 im. Józefa Wybickiego w Mińsku Mazowieckim.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera formularz asortymentowo-cenowy, stanowiący Załącznik nr 4.10 do SWZ.
Los: LOT-0011
Titel: 11. Dostawa mięsa i wędlin do Szkoły Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Mińsku Mazowieckim.
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera formularz asortymentowo-cenowy, stanowiący Załącznik nr 4.11 do SWZ.