See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lohjan kaupungin tilausajot ajalla 21.9.-25.9.2026, sisäinen kilpailutus (DPS 2025-2027))
Beschreibung: Lohjan kaupunki pyysi tarjouksia tilausajoista ajalla 21.9.-25.9.2026 yhteensä 8 kohteeseen. Tarjouskilpailu käytiin Lohjan kaupungin perustaman dynaamisen hankintajärjestelmän Tilausajot 2025-2027 sisäisenä kilpailutuksena.
Interne Kennung: 625377
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kohde 1 maanantai 21.9.2026 Lehmijärvi/Muijalan koulu
Beschreibung: Reitti klo 9:05 Lehmijärven koulu (Kesäkodintie 18, 08500 Lohja) - Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja). klo 9:55 Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja) - Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja). klo 10:35 Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja) - Lehmijärven koulu (Kesäkodintie 18, 08500 Lohja). klo 11:15 Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja) - Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja). klo 11:30 Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja) - Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja). klo 12:05 Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja) - Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja). klo 12:45 Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja) - Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja). klo 13:45 Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja) - Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja). Auton koko vähintään 27 paikkainen linja-auto
Interne Kennung: 1-0
Los: LOT-0002
Titel: Kohde 2 tiistai 22.9.2026 Muijala/Lehmijärvi/Jalava
Beschreibung: Reitti klo 8:45 Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja) - Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja). klo 9:30 Routionmäen yhtenäiskoulu/Jalava (Havumetsäntie 4, 08350 Lohja) - Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja). klo 10:15 Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja) - Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja). klo 11:05 Lehmijärven koulu (Kesäkodintie 18, 08500 Lohja) - Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja). klo 11:15-11:20 Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja) - Routionmäen yhtenäiskoulu/Jalava (Havumetsäntie 4, 08350 Lohja). klo 12:15 Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja) - Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja). klo 12:55 Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja) - Lehmijärven koulu (Kesäkodintie 18, 08500 Lohja). klo 13:45 Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja) - Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja). Auton koko vähintään 30 paikkainen linja-auto
Interne Kennung: 2-1
Los: LOT-0003
Titel: Kohde 3 tiistai 22.9.2026 Oinolan esiopetus
Beschreibung: Reitti klo 09:00 Oinolan päiväkoti/esiopetus (Tiedonpolku 2, 09810 Nummi) - Kuvataidekoulu (Kirkkokatu 6, 08100 Lohja). klo 10:40 Kuvataidekoulu (Kirkkokatu 6, 08100 Lohja) - Oinolan päiväkoti/esiopetus (Tiedonpolku 2, 09810 Nummi). Auton koko vähintään 12 paikkainen linja-auto
Interne Kennung: 3-2
Los: LOT-0004
Titel: Kohde 4 keskiviikko 23.9.2026 Nummen yhtenäiskoulu
Beschreibung: Reitti klo 08:25 Nummen yhtenäiskoulu (Tiedonpolku 4, 09810 Nummi) - Yrityskylä (Vuorikatu 15, 00100 Helsinki). klo 12:25 Yrityskylä (Vuorikatu 15, 00100 Helsinki) - Nummen yhtenäiskoulu (Tiedonpolku 4, 09810 Nummi). Auton koko vähintään 40 paikkainen linja-auto
Interne Kennung: 4-3
Los: LOT-0005
Titel: Kohde 5 keskiviikko 23.9.2026 Muijalan koulu
Beschreibung: Reitti klo 9:20 Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja) - Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja). klo 10:15 Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja) - Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja). klo 10:55 Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja) - Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja). klo 11:15 Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja) - Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja). klo 11:45 Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja) - Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja). klo 12:05 Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja) - Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja). klo 12:45 Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja) - Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja). klo 13:35 Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja) - Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja). Auton koko vähintään 27 paikkainen linja-auto
Interne Kennung: 5-4
Los: LOT-0006
Titel: Kohde 6 torstai 24.9.2026 Muijalan koulu/esiopetus
Beschreibung: Reitti klo 8:45 Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja) - Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja). klo 10:15 Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja) - Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja). klo 11:10 Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja) - Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja). klo 11:45 Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja) - Muijalan päiväkoti/esiopetus (Takaniityntie 26, 08680 Lohja) . klo 12:55 Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja) - Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja). Auton koko vähintään 30 paikkainen linja-auto
Interne Kennung: 6-5
Los: LOT-0007
Titel: Kohde 7 torstai 24.9.2026 Nummen yhtenäiskoulu
Beschreibung: Reitti klo 08:25 Nummen yhtenäiskoulu (Tiedonpolku 4, 09810 Nummi) - Yrityskylä (Vuorikatu 15, 00100 Helsinki). klo 12:25 Yrityskylä (Vuorikatu 15, 00100 Helsinki) - Nummen yhtenäiskoulu (Tiedonpolku 4, 09810 Nummi). Auton koko vähintään 35 paikkainen linja-auto
Interne Kennung: 7-6
Los: LOT-0008
Titel: Kohde 8 perjantai 25.9.2026 Muijala/Lehmijärvi
Beschreibung: Reitti klo 8:15 Lehmijärven koulu (Kesäkodintie 18, 08500 Lohja) - Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja). klo 9:05 Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja) - Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja). klo 9:45 Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja) - Lehmijärven koulu (Kesäkodintie 18, 08500 Lohja). klo 10:35 Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja) - Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja). klo 11:15 Lehmijärven koulu (Kesäkodintie 18, 08500 Lohja) - Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja). klo 11:30 Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja) - Muijalan koulu (Takaniityntie 26, 08680 Lohja). klo 12:05 Muijalan päiväkoti/esiopetus (Takaniityntie 26, 08680 Lohja) - Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja). klo 12:45 Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja) - Lehmijärven koulu (Kesäkodintie 18, 08500 Lohja). klo 13:45 Neidonkeidas (Runokatu 1, 08100 Lohja) - Muijalan päiväkoti/esiopetus (Takaniityntie 26, 08680 Lohja). Auton koko vähintään 28 paikkainen linja-auto
Interne Kennung: 8-7