632057-2025 - Wettbewerb
Polen – Druck- und Grafikausrüstung – SZP/243-254/2025 Drukarka 3D do wolumetrycznego utwardzania fotopolimerów – 1 szt. dla Katedry Katedra Inżynierii Procesowej i Technologii Materiałów Polimerowych i Węglowych
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelSZP/243-254/2025 Drukarka 3D do wolumetrycznego utwardzania fotopolimerów – 1 szt. dla Katedry Katedra Inżynierii Procesowej i Technologii Materiałów Polimerowych i Węglowych
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest Drukarka 3D do wolumetrycznego utwardzania fotopolimerów – 1 szt. dla Katedry Katedra Inżynierii Procesowej i Technologii Materiałów Polimerowych i Węglowych. Przedmiotem zamówienia jest laboratoryjna drukarka 3D w technologii wolumetrycznej, przeznaczona do szybkiego, trójwymiarowego utwardzania fotoutwardzalnych żywic w całej objętości próbki z wykorzystaniem projekcji 4K oraz wiązek laserowych. Urządzenie ma umożliwiać druk precyzyjnych, mikrostrukturalnych modeli z tuszów/fotopolimerów badawczych, w tym hydrożeli, z rozdzielczością pozwalającą odwzorować cechy rzędu kilku mikrometrów Dostawca powinien przeprowadzić instruktaż z obsługi i diagnostyki dostarczonej aparatury w języku polskim dla minimum 2 osób w siedzibie Zamawiającego. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się odpowiednio w Załączniku nr 3 do SWZ – OPZ. 3. Szczegółowy zakres wykonania przedmiotu zamówienia, będący projektowanymi postanowieniami umowy w sprawie zamówienia publicznego, znajduje się we wzorze umowy, stanowiącym Załączniki nr 2 do SWZ. 4. Kod CPV: 4296000-7 – urządzenia drukujące i graficzne, 30232100-5 - Drukarki i plotery 5. Dostawa przedmiotu zamówienia na adres: Politechnika Wrocławska, Wydział Chemiczny, Budynek C-6, ul. C.K. Norwida 4/6, pok. 25, 50-373 Wrocław 6. Opis przedmiotu zamówienia (OPZ) nie podlega interpretacji. Jeśli zapisy specyfikacji są zdaniem Wykonawcy niejasne, niepełne, nieprecyzyjne lub błędne, to Wykonawca ma obowiązek zadać pytanie przed złożeniem oferty. 7. Termin realizacji Umowy wynosi do 56 dni od dnia zawarcia Umowy. 8. Szczegóły dotyczące terminu i warunków realizacji przedmiotu zamówienia znajdują się we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ. 9. Zgodnie z art. 257 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. 10. Zamawiający przewiduje zastosowanie tzw. procedury odwróconej, o której mowa w art. 139 ust. 1 uPzp, tj. Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 11. Wykonawca jest związany ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do 90 dni. 12. Oferta musi składać się z: 12.1. formularza ofertowego Wykonawcy – stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ (interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia, wskazującego w szczególności cenę ofertową za całość przedmiotu zamówienia) 12.2. oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1 SWZ - JEDZ - interaktywny formularz dostępny na Platformie e-Zamówienia 12.3. oświadczenia, o którym mowa w rozdz. VII pkt 1a SWZ - (odpowiednio) Oświadczenia zał. nr 5.1 i 5.2 do SWZ; 12.4. (jeżeli dotyczy) zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w rozdz. VII pkt 6 SWZ; 12.5. (jeżeli dotyczy) wykazania zastrzeżenia informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa zgodnie rozdz. X pkt 6; 12.6. dokumentu/-ów, z których wynika prawo do podpisania Oferty zgodnie z rozdz. X pkt 15 SWZ; (jeżeli dotyczy) odpowiednie pełnomocnictwa zgodnie z rozdz. X pkt 16 SWZ; 12.7. (jeżeli dotyczy) Oświadczenie wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - zgodnie z art. 117 ust. 4 uPzp; 12.8. (jeżeli dotyczy) przedmiotowe środki dowodowe zgodnie z pkt 10 rozdz. II. SWZ w zakresie oferty równoważnej; Zgodnie z art. 107 uPzp, w przypadku, gdy Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie (aktualnych na dzień ich złożenia). Zasady tej nie stosuje się, jeżeli pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania. 12.9. 24.9. PRZEDMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH potwierdzających, że oferowane przez Wykonawcę dostawy spełniają określone przez Zamawiającego wymagania, cechy - opis oferowanego przedmiotu zamówienia - specyfikacji technicznej oferowanego przedmiotu zamówienia wraz z ewentualnymi Informacjami dla Wykonawców pozwalającego stwierdzić zgodność z wymaganiami Zamawiającego przedstawionymi w załączniku nr 3. Za przedmiotowy środek dowodowy Zamawiający uznaje wskazane przez Wykonawcę w Załączniku nr 3 do SWZ OPZ – oferowane przez Wykonawcę parametry. Wymóg wskazania: „Nazwa, typ, model i producent oferowanego urządzenia” nie stanowi przedmiotowego środka dowodowego. Zgodnie z art. 107 uPzp, w przypadku, gdy Wykonawca nie złożył przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe są niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie (aktualnych na dzień ich złożenia). Zasady tej nie stosuje się, jeżeli pomimo złożenia przedmiotowego środka dowodowego, oferta podlega odrzuceniu albo zachodzą przesłanki unieważnienia postępowania.
Interne KennungSZP/243-254/2025 Drukarka 3D do wolumetrycznego utwardzania fotopolimerów – 1 szt. dla Katedry Katedra Inżynierii Procesowej i Technologii Materiałów Polimerowych i Węglowych
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 42962000 Druck- und Grafikausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30232100 Drucker und Plotter
5. Los
LosLOT-0001