632124-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Radiologiefilme – Acord cadru de furnizare filme radiologice si solutii developare
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord cadru de furnizare filme radiologice si solutii developare
Beschreibung: Furnizare filme radiologice si solutii developare defalcate in 8 loturi, conform caietului de sarcini. Contractele subsecvente se vor incheia anual. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari: in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor - 18 zile
Interne Kennung: 4222239/2026/7437-7440
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 32354100 Radiologiefilme
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Film termic 20cm x 25 cm - model T
Beschreibung: Film termic 20cm x 25 cm - model T conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Film termic 35cm x 43 cm - model T
Beschreibung: Film termic 35cm x 43 cm - model T conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Filme radiologice 35/35 (spectru albastru)
Beschreibung: Filme radiologice 35/35 (spectru albastru) conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Filme radiologice 35/35 (spectru verde)
Beschreibung: Filme radiologice 35/35 (spectru verde) conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Filme radiologice 24/30 (spectru verde)
Beschreibung: Filme radiologice 24/30 (spectru verde) conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Filme radiologice 35/43 (spectru verde)
Beschreibung: Filme radiologice 35/43 (spectru verde) conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Fixator pentru prelucrare automata - set compus din 2 bidoane de 5 litri sol concentrata
Beschreibung: Fixator pentru prelucrare automata - set compus din 2 bidoane de 5 litri sol concentrata din care se prepara 2x20 litri soluţie de lucru, compatibil cu orice tip de maşina de developare conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 24931240 Fixiermittel für Röntgenfilme
Los: LOT-0008
Titel: Revelator pentru prelucrare automata - set compus din 2 bidoane de 5 litri sol concentrata
Beschreibung: Revelator pentru prelucrare automata - set compus din 2 bidoane de 5 litri sol concentrata din care se prepara 2x20 litri soluţie de lucru, compatibil cu orice tip de maşina de developare conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 8