See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Reactivi pentru efectuarea de analize de sânge, consumabile medicale nechimice de unică folosință, consumabile hematologice, examene histopatologice și citologice – 11 Loturi
Beschreibung: Acord cadru de furnizare: Reactivi pentru efectuarea de analize de sange si consumabile medicale nechimice de unica folosinta si consumabile hematologice, examene histopatologice și citologice - 11 loturi. Termenul limită în care Autoritatea Contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de calificare/informațiilor suplimentare: În a 11-a zi înainte de termenul limită de depunere a ofertelor. -Numar de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor 19.
Interne Kennung: 4283767_2026_PAAPD1613671
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696200 Reagenzien für Bluttests
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOTUL 1- Reactivi pentru analizorul de hematologie DXH 600 + DXH 690T
Beschreibung: Reactivi pentru analizorul de hematologie DXH 600 + DXH 690T conform documentelor atasate . Informatiile privind cantitatile minime si maxime ale acordului cadru si ale unui contract subsecvent se regasesc in anexa Referat necesitate. Preturile unitare nu vor fi luate in considerare, intrucat evaluarea ofertelor se va raporta la valoarea totala a fiecarui lot in parte.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: LOTUL 2 - Reactivi pentru analizorul de hematologie XN-1000 -Sysmex
Beschreibung: Reactivi pentru analizorul de hematologie XN-1000 -Sysmex conform documentelor atasate. Informatiile privind cantitatile minime si maxime ale acordului cadru si ale unui contract subsecvent se regasesc in anexa Referat necesitate. Preturile unitare nu vor fi luate in considerare, intrucat evaluarea ofertelor se va raporta la valoarea totala a fiecarui lot in parte.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: LOTUL 3 - Reactivi şi consumabile compatibile cu analizoarele de coagulare din dotare de tipul ACL top 350
Beschreibung: Reactivi şi consumabile compatibile cu analizoarele de coagulare din dotare de tipul ACL top 350 conform documentelor atasate. Informatiile privind cantitatile minime si maxime ale acordului cadru si ale unui contract subsecvent se regasesc in anexa Referat necesitate. Preturile unitare nu vor fi luate in considerare, intrucat evaluarea ofertelor se va raporta la valoarea totala a fiecarui lot in parte.
Interne Kennung: 3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial
Los: LOT-0004
Titel: LOTUL 4 - Reactivi şi consumabile compatibile cu analizorul automat de imunologie prin chemiluminiscenţă din dotare de tipul Access/DXI Beckman Coulter
Beschreibung: Reactivi şi consumabile compatibile cu analizorul automat de imunologie prin chemiluminiscenţă din dotare de tipul Access/DXI Beckman Coulter conform documentelor atasate. Informatiile privind cantitatile minime si maxime ale acordului cadru si ale unui contract subsecvent se regasesc in anexa Referat necesitate. Preturile unitare nu vor fi luate in considerare, intrucat evaluarea ofertelor se va raporta la valoarea totala a fiecarui lot in parte.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: LOTUL 5 - Reactivi şi consumabile compatibile cu analizorul automat de electroforeza din dotare de tipul SEBIA HYDRASYS2 SCAN
Beschreibung: Reactivi şi consumabile compatibile cu analizorul automat de electroforeza din dotare de tipul SEBIA HYDRASYS2 SCAN conform documentelor atasate. Informatiile privind cantitatile minime si maxime ale acordului cadru si ale unui contract subsecvent se regasesc in anexa Referat necesitate. Preturile unitare nu vor fi luate in considerare, intrucat evaluarea ofertelor se va raporta la valoarea totala a fiecarui lot in parte.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: LOTUL 6 - Reactivi și consumabile compatibile cu analizatorul automat de hemoglobina glicozilata ADAMS Lite HA-8280V - ARKRAY
Beschreibung: Reactivi și consumabile compatibile cu analizatorul automat de hemoglobina glicozilata ADAMS Lite HA-8280V - ARKRAY conform documentelor atasate. Informatiile privind cantitatile minime si maxime ale acordului cadru si ale unui contract subsecvent se regasesc in anexa Referat necesitate. Preturile unitare nu vor fi luate in considerare, intrucat evaluarea ofertelor se va raporta la valoarea totala a fiecarui lot in parte.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: LOTUL 7 - Stripuri urină și consumabile compatibile cu analizorul Urilyzer 100 PRO/500 PRO
Beschreibung: Stripuri urină și consumabile compatibile cu analizorul Urilyzer 100 PRO/500 PRO conform documentelor atasate. Informatiile privind cantitatile minime si maxime ale acordului cadru si ale unui contract subsecvent se regasesc in anexa Referat necesitate. Preturile unitare nu vor fi luate in considerare, intrucat evaluarea ofertelor se va raporta la valoarea totala a fiecarui lot in parte.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: LOTUL 8 - Reactivi şi consumabile compatibile cu Analizorul Pathfast- din dotare UPU + ATI
Beschreibung: Reactivi şi consumabile compatibile cu Analizorul Pathfast- din dotare UPU + ATI conform documentelor atasate. Informatiile privind cantitatile minime si maxime ale acordului cadru si ale unui contract subsecvent se regasesc in anexa Referat necesitate. Preturile unitare nu vor fi luate in considerare, intrucat evaluarea ofertelor se va raporta la valoarea totala a fiecarui lot in parte.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: LOTUL 9 - Reactivi determinari gaze, electroliti si cooximetrie compatibili cu analizorul Gastat 735 - din dotare UPU + ATI
Beschreibung: Reactivi şi consumabile compatibile cu Analizorul Pathfast - din dotare UPU + ATI conform documentelor atasate. Informatiile privind cantitatile minime si maxime ale acordului cadru si ale unui contract subsecvent se regasesc in anexa Referat necesitate. Preturile unitare nu vor fi luate in considerare, intrucat evaluarea ofertelor se va raporta la valoarea totala a fiecarui lot in parte.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: LOTUL 10 - Reactivi compatibili cu analizorul PCR GeneXpert
Beschreibung: Reactivi compatibili cu analizorul PCR GeneXpert conform documentelor atasate. Informatiile privind cantitatile minime si maxime ale acordului cadru si ale unui contract subsecvent se regasesc in anexa Referat necesitate. Preturile unitare nu vor fi luate in considerare, intrucat evaluarea ofertelor se va raporta la valoarea totala a fiecarui lot in parte.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: LOTUL 11 - Histologie + Citologie Reactivi și consumabile
Beschreibung: Histologie + Citologie Reactivi și consumabile conform documentelor atasate. Informatiile privind cantitatile minime si maxime ale acordului cadru si ale unui contract subsecvent se regasesc in anexa Referat necesitate. Preturile unitare nu vor fi luate in considerare, intrucat evaluarea ofertelor se va raporta la valoarea totala a fiecarui lot in parte.
Interne Kennung: 11