See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de reparare si intretinere a echipamentelor medicale cu furnizare piese de schimb ( piese si accesorii)
Beschreibung: Acord-cadru pentru Servicii de reparare si intretinere a echipamentelor medicale cu furnizare piese de schimb ( piese si accesorii) Loturi un nr. de 88 loturi. In Anexa nr. 1 la Caietul de sarcini sunt specificate toate echipamente si piesele necesare. In conformitate cu art 160 din Legea 98 /2016 , termenul limita la care orice operator economic are dreptul de a solicita clarificari sau inf.suplimentare in legatura cu doc.de atribuire este de 20 de zile inainte de data limita de dep. a ofertelor. Aut.contr. va raspunde in mod clar si complet in a 11 zi inainte de depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen
5. Los
Los: LOT-0089
Titel: Mentenanta pentru Sistem robotizat ptr. recuperarea mersului + piese
Beschreibung: Confotm caiet de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0090
Titel: Mentenanta pentru Sistem robotizat pt. reabilitare + piese
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0091
Titel: Mentenanta pentru Sistem robotizat tip exoschelet + piese
Beschreibung: Conform caiet de sarcini.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0092
Titel: Mentenanta pentru Sistem robotizat terapie exoschelet + piese
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0093
Titel: Mentenanta pentru Sistem robotizat de reeducare a mersului + piese
Interne Kennung: 5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34913000 Verschiedene Ersatzteile
Los: LOT-0094
Titel: Mentenanta pentru Sistem pt. recuperarea abilitatilor motorii a bratului si mainii motorii a bratului si mainii ARMEO Spring Pediatric - HOCOMA – AO PE 0056 + piese
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0095
Titel: Mentenanta pentru Sistem de recuperare a bratului si umarului asistata de robot DIEGO – Tyromotion DR1-2016-25 + piese
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0096
Titel: Mentenanta pentru Sistem de recuperare mainii prin stimulare electro fuctionala BIONESS – BIONESS – 6xWe2330xxy 17k1385 6XE2330X + piese
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0097
Titel: Mentenanta pentru Sistem de recuperare neuromotorie NIRVANA - BTS Bioengineering – 1116-0188; Dc5340365 + piese
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0098
Titel: Mentenanta pentru Sistem integrat ptr.terapia mainii, bratelor, degetelor PABLO - Tyromotion PR0-2017-101 + piese
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0099
Titel: Mentenanta pentru Sistem de evaluare si antrenament a echilibrului static si dynamic PROKIN PK252 – TECNOBODY - 995 2016 + piese
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0100
Titel: Mentenanta pentru Sistem locomotor pt. recuperarea abilitatilor motorii - Vibramoov PRO - Technoconcept 001 + piese
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0101
Titel: Mentenanta pentru Sistem de evaluare si recuperare prin gimnastica medicala computerizata ISOSHIFT – TECNOBODY 105 + piese
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0102
Titel: Mentenanta pentru Aparat de evaluare tridimensionala a coloanei vertebrale FORMETRIC - Diers International GMBH + piese
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0103
Titel: Mentenanta pentru Sistem de Analiza mersului - BTS GAITLAB - BTS Bioengineering 0914-0121 + piese
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0104
Titel: Mentenanta pentru Sistem de analiza a parametrilor mersului si kinematicii bazinului G-WALK - BTS Bioengineering 1603-000420 + piese
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0105
Titel: Mentenanta pentru Sistem noninvaziv de evaluare exacta si de recuperare a deformarii coloanei vertebrale VALEDO - HOCOMA 500208-0020 + piese
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0106
Titel: Mentenanta pentruSistem integrat pt. terapia mainii, bratelor, degetelor ARMOTION - Reha Technology pro2 ARM 2015 06 + piese
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0107
Titel: Mentenanta pentru Sistem integrat pentru terapia mainii, bratelor, degetelor MYRO – TYROMOTION MR1-2017-021 MR1-2017-054 + piese
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0108
Titel: Mentenanta pentru Dispozitiv cu senzor pentru recuperarea bratului GLOREHA SINFONIA - Reha Technology + piese
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0109
Titel: Mentenanta pentru Dispozitiv cu senzor pentru recuperarea bratului GLOREHA ARIA - Reha Technology GD004209 + piese
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0110
Titel: Mentenanta pentru Canapea senzoriala de evaluare posturala si recup. cu feedback in timp real si raport personalizat TBED – TECNOBODY 105; 114; 115; 116; 117 + piese
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0111
Titel: Mentenanta pentru Canapea pentru tractiune cervicala si lombara 3D PLATINIUM – TYROMOTION K/1611/0575 + piese
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0112
Titel: Mentenanta pentru Banda de alergare interactiva cu functie de analiza a mersului WALKER VIEW – TECNOBODY 185 2016 + piese
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0113
Titel: Mentenanta pentru Congelator -80 grade C TSE240VGP - Thermo Fisher Scientific- China ULTS0036820C1506 + piese
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0114
Titel: Mentenanta pentru Aparat pt tratamentul Disfagiei tip VITALSTIM plus - Chattanooga UK 000248; 000373 + piese
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0115
Titel: Mentenanta pentru Aparat pt terapie cu oscilatii profunde Deep Physiomed H2-0825611 + piese
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0116
Titel: Mentenanta pentruAparat laserterapie robotizat MLS – M6 – ASALASER F9000202- A000012600 + piese
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0117
Titel: Mentenanta pentru Dispozitiv medical cu impulsuri magn. inalt pulsate oscilante PAPIMI ASKLIPIOS - Pulse-Dynamics Ltd Grecia papele230 b441150219 + piese
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0118
Titel: Mentenanta pentru Sistem robotizat tip exoschelet ptr.recuperarea mersului LOKOMAT PRO – HOCOMA L60256 + piese
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0119
Titel: Mentenanta pentru Infusomat FMS – B BRAUN 130780; 100969 ; 160733 ; 184804 ; 184649 ; 184831 . + piese
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0120
Titel: Mentenanta pentru Perfuzor Compact S B BRAUN 30991 ; 97980 ; 97966 ; 97899 ; 97901 ; 97914 . + piese
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0121
Titel: Mentenanta pentru Perfusor / Injectomat – B BRAUN 22384A5000 – 17866; 17869; 17870; 17879; 17881; 17883; 17905; 17910; 97279141F2 – 15001; 15002. + piese
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0122
Titel: Mentenanta pentru Infusomat – B BRAUN 22302A5001 – 19134. 22343A5003 –21252; 21255. 22352A5000 – 21407; 21411; 21420; 21441; 21448; 21450; 21455. + piese
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0123
Titel: Mentenanta pentru Injectomat P500 - Guangdong Biolight Meditech Co China - L602B2L10 - CEB10; DBB09; DEB10; CFB04; BCB01; CHB09; DEB04; CGB07; DBB04; CKB06 + piese
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0124
Titel: Mentenanta pentru Injectomat EN-S7 Smart Shenzhen Enmind Technology - 71210936 935;897; 890;715; 764;753. + piese
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0125
Titel: Mentenanta pentru Pompa volumetrica perfuzie medicala – B BRAUN 50874 + piese
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0126
Titel: Mentenanta pentru Monitor functii vitale (cu functie ECG) PVM 2701 - Nihon Kohden Corporation 0110912; 0110914; 0110916; 0110918; 0129990 / 2019; 0129891 / 2019. + piese
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0127
Titel: Mentenanta pentru Monitor MEC-1000 portabil - Shenzhen Mindray Bio-Medical Electronics Co. LTD AQ74B15285R/2007 + piese
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0128
Titel: Mentenanta pentru Monitor Deneview T5 - Shenzhen Mindray Bio-Medical Electronics Co. LTD CM71-0049/2007 + piese
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0129
Titel: Mentenanta pentru Monitor functii vitale echipare pedriatica PVM 4763 - Nihon Kohden Corporation 4358; 4364; 4380 / 2021 + piese
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0130
Titel: Mentenanta pentru Monitor functii vitale (cu functie ECG) B 105 M cu Statii centrale de monitorizare CSCSV2 General Electric + piese
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0131
Titel: Mentenanta pentruAspirator secretii Cheiron Dynamic 2 - Cheiron Cehia 07101213; 07101112; 07111254; 07111253; 07101214; 07111252; 07111255; 07101216. + piese
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0132
Titel: Mentenanta pentru Aspirator secretii Victoria 2 - Cheiron Cehia 07112688 + piese
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0133
Titel: Mentenanta pentru Analizor automat integral biochimie imunologie ARCHITECT i1000SR - Flextronics Manufacturing Singapore i1SR62244 + ARCHITECT c4000 - Canon Medical System Japan C402909 Kit mentenanta anuala inclus + piese
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0134
Titel: Mentenanta pentru Analizor automat de electroforeza MINIPHOR 08 - Seleo Engineering SRL ITALIA MNL-270750 + piese
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0135
Titel: Mentenanta pentru Analizor automat Hematologie Hemix 5-60 - SFRI-SAS 2100286 + piese
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0136
Titel: Mentenanta pentru Analizor automat pt. coagulare STA Satelite – Stago BG87063138 + piese
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0137
Titel: Mentenanta pentru Analizor de IONI Smart 30PRO - I sens 50516 + piese
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0138
Titel: Mentenanta pentru Analizor de IONI si gaze sanguine Smart 300- I sens G 10264 + piese
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0139
Titel: Mentenanta pentruAnalizor de gaze si metaboliti I SmartCare – I Sens G 20189 + piese
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0140
Titel: Mentenanta pentru Aparatura Laborator 1 + piese
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0141
Titel: Mentenanta pentru Aparat de radiologie digitala Discovery XR 656 Plus - General Electric 128754 HL9/2015 + piese
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Mentenanta pentru Ecograf multidisciplinar Dopller Logiq + piese
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Mentenanta pentru Ecograf multidisciplinary - General Electric 550543us8 + piese
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Mentenanta pentru Aparat osteodensitometrie Medix 90 - MEDI LINK France B14015M287/2014+ piese
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Mentenanta pentru Aparatura Fizioterapie 1 + piese
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: Mentenanta pentruAparatura Fizioterapie 2 + piese
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: Mentenanta pentru Sistem de recuperare prin realitate virtuala - VEERS; KHYMEIA SRL ITALIA - VRRSEV 0210225181 + piese
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Mentenanta pentru Aparatura Laborator 2 + piese
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: Mentenanta pentru Analizor automat biochimie BIOLYZER 600 - Analyticon Biotechnologies GmbH 7225-0130 + piese
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: Mentenanta pentru Ecograf Doppler DC 6 - Mindray MJ-770069 + piese
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: Mentenanta pentru Electrocardiograf portabil 12 canale BTL-08LC ECG - BTL 073C0B001167 + piese
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: Mentenanta pentru Elecroencefalograf NIHON - Nihon Kohden+ piese
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: Mentenanta pentru Echipament medical transcutanat pentru masurare, determinare si evaluare nivel CO2 TCM 5 - Radiometer 393-500R1123N013+ piese
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: Mentenanta pentru Aparat NCS/ EMG /EP cu 6 canale Keypoint 9033A07 - Natus Neurologies Inc. 2016-1893 + piese
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: Mentenanta pentru Aparat automat pentru extractie acizi nucleici KingFisher flex - Life Technologies Holding 71185470 + piese
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: Mentenanta pentru Hota biosecuritate clasa 2 cu UV si suport MSC Advantage 1.2 - Thermo Electron LED Gmbh 42661345 + piese
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: Mentenanta pentru Aparat de cuantificare ADN AZY2018945 + piese
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: Mentenanta pentru Aparat real-time PCR cu laptop QuantStudio 7Pro - Life Technologies Holdings Ltd 2778721030027 + piese
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: Mentenanta pentru Hota lucru UV AuraMini - BioAir Spa U5968 + piese
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: Mentenanta pentru Defibrilator Powerheart AED G3 - Cardiac Science Corporation |USA 4440353 + piese
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: Mentenanta pentru Centrifuga cu racire Micro CL 17R Thermo Electron – Germania 43001269 + piese
Interne Kennung: 73
Los: LOT-0074
Titel: Mentenanta pentru Analizor automat genetic SeqStudio - Life Technologies Holding – Singapore 232002757 + piese
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: Mentenanta pentru Analizor automat hematologie Sysmex XN-550 - SYSMEX Corporation - 23882 + piese
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: Mentenanta pentru Analizor automat bacteriologie VITEK 2 Compact Lab Equipment USA VK2C24254 + piese
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: Mentenanta pentru Analizor semiautomat analytcon + piese
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: Mentenanta pentru Termomixer TS-100 - BIOSAN 01012020121222 + piese
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: Mentenanta pentru Frigider medicamente cu 5 rafturi LAB 0252 FIOCHETTI 73531; 89688 + piese
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: Mentenanta pentru Space plus Station with PoleClamp - B BRAUN 4007; 4069; 4068; 4065; 4064. + piese
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: Mentenanta pentru Space plus Cover- B BRAUN 3520; 3500; 3478; 3477; 3251 + piese
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: Mentenanta pentru Sistem scanare plantara 2m - RS SCAN 85/01/289, 85/01/197 - 12/5/112 + piese
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: Mentenanta pentru Aspirator secretii pompa + piese
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: Mentenanta pentru SAnalizor semiautomat biochimie urinara Urilizer 500 Analyticon Germania 9100637 / 2024 + piese
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: Mentenanta pentru Aparat terapie + piese
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: Mentenanta pentru Sistem Robotizat tip exoschelet pentru recuperarea mersului cu talie 190cm + piese
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: Mentenanta pentruSistem Robotizat tip exoschelet pentru recuperarea mersului cu talie 130cm + piese
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0088
Titel: Mentenanta pentru Sistem exoschelet robotizat pentru reeducarea mersului EKSO 100664 - EKSO Bionics Inc. USA + piese
Interne Kennung: 88
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 50421000 Repair and maintenance services of medical equipment
5. Lot
Lot: LOT-0089
Description: Confotm caiet de sarcini
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0090
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0091
Description: Conform caiet de sarcini.
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0092
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0093
Internal identifier: 5
Additional classification (cpv): 34913000 Miscellaneous spare parts
Lot: LOT-0094
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0095
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0096
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0097
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0098
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0099
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0100
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0101
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0102
Internal identifier: 14
Lot: LOT-0103
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0104
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0105
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0106
Internal identifier: 18
Lot: LOT-0107
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0108
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0109
Internal identifier: 21
Lot: LOT-0110
Internal identifier: 22
Lot: LOT-0111
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0112
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0113
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0114
Internal identifier: 26
Lot: LOT-0115
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0116
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0117
Internal identifier: 29
Lot: LOT-0118
Internal identifier: 30
Lot: LOT-0119
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0120
Internal identifier: 32
Lot: LOT-0121
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0122
Internal identifier: 34
Lot: LOT-0123
Internal identifier: 35
Lot: LOT-0124
Internal identifier: 36
Lot: LOT-0125
Internal identifier: 37
Lot: LOT-0126
Internal identifier: 38
Lot: LOT-0127
Internal identifier: 39
Lot: LOT-0128
Internal identifier: 40
Lot: LOT-0129
Internal identifier: 41
Lot: LOT-0130
Internal identifier: 42
Lot: LOT-0131
Internal identifier: 43
Lot: LOT-0132
Internal identifier: 44
Lot: LOT-0133
Internal identifier: 45
Lot: LOT-0134
Internal identifier: 46
Lot: LOT-0135
Internal identifier: 47
Lot: LOT-0136
Internal identifier: 48
Lot: LOT-0137
Internal identifier: 49
Lot: LOT-0138
Internal identifier: 50
Lot: LOT-0139
Internal identifier: 51
Lot: LOT-0140
Internal identifier: 52
Lot: LOT-0141
Internal identifier: 53
Lot: LOT-0054
Internal identifier: 54
Lot: LOT-0055
Internal identifier: 55
Lot: LOT-0056
Internal identifier: 56
Lot: LOT-0057
Internal identifier: 57
Lot: LOT-0058
Internal identifier: 58
Lot: LOT-0059
Internal identifier: 59
Lot: LOT-0060
Internal identifier: 60
Lot: LOT-0061
Internal identifier: 61
Lot: LOT-0062
Internal identifier: 62
Lot: LOT-0063
Internal identifier: 63
Lot: LOT-0064
Internal identifier: 64
Lot: LOT-0065
Internal identifier: 65
Lot: LOT-0066
Internal identifier: 66
Lot: LOT-0067
Internal identifier: 67
Lot: LOT-0068
Internal identifier: 68
Lot: LOT-0069
Internal identifier: 69
Lot: LOT-0070
Internal identifier: 70
Lot: LOT-0071
Internal identifier: 71
Lot: LOT-0072
Internal identifier: 72
Lot: LOT-0073
Internal identifier: 73
Lot: LOT-0074
Internal identifier: 74
Lot: LOT-0075
Internal identifier: 75
Lot: LOT-0076
Internal identifier: 76
Lot: LOT-0077
Internal identifier: 77
Lot: LOT-0078
Internal identifier: 78
Lot: LOT-0079
Internal identifier: 79
Lot: LOT-0080
Internal identifier: 80
Lot: LOT-0081
Internal identifier: 81
Lot: LOT-0082
Internal identifier: 82
Lot: LOT-0083
Internal identifier: 83
Lot: LOT-0084
Internal identifier: 84
Lot: LOT-0085
Internal identifier: 85
Lot: LOT-0086
Internal identifier: 86
Lot: LOT-0087
Internal identifier: 87
Lot: LOT-0088
Internal identifier: 88