632229-2026 - Ergebnis
Rumänien – Reinigungsdienste – SERVICII DE CURĂȚENIE CU MATERIALE INCLUSE
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: SERVICII DE CURĂȚENIE CU MATERIALE INCLUSE
Beschreibung: • Obiectul acordului cadru il reprezinta prestarea de servicii de curatenie cu materiale incluse, in vederea mentinerii unui nivel corespunzator al curateniei, apararii, pastrarii, promovarii starii de sanatate, a dezvoltarii fizice si neuropsihice armonioase a studentilor si a personalului auxiliar, prevenirea aparitiei imbolnavirilor, crearea unui mediu propice derularii activitatilor de invatamant si a celor conexe domeniului autoritatii contractante. • Derularea operatiunilor de curatenie si igienizare a spatiilor din interiorul si exteriorul imobilelor se va realiza cu respectarea normelor de sanatate publica in vigoare, in scopul asigurarii normelor de igiena a studentilor si a protejarii personalului angajat. Obiectivul principal Prestarea serviciilor de curatenie cu produse de curatat incluse, solicitate de directiile beneficiare are ca obiectiv specific utilizarea acestora (ca materiale consumabile), de catre personalul angajat al operatorului economic cu atributii in executarea curateniei, dotarea spatiilor corespunzator normelor de igiena si sanatate publica in vigoare, asigurarea conditiilor de igiena si de siguranta, atat pentru studentii universitatii cat si pentru cadrele didactice si personalul auxiliar, igienizarea spatiilor de invatamant si de cazare in locatiile in care personalul de curatenie nu exista sau este insuficient; Prestarea serviciilor se va realiza prin incheierea unui acord cadru, cu un operator economic, pe o perioada de 48 luni, prestate de societati specializate, pentru spatiile de cazare, de servire si preparare a mesei si spatiile de invatamant, administrative, aferente imobilelor ce apartin Academiei de Studii Economice din Bucuresti, administrate de Directia Sociala si Directia Administrativa, precum si ale C.P.C. Predeal, in vederea asigurarii conditiilor igienico-sanitare prevazute in legislatia specifica pentru desfaurarea activitatilor educationale, administrative, de cercetare, de cazare, preparare si servire a mesei, dupa cum urmeaza: LOT 1- SERVICII DE CURĂȚENIE CU MATERIALE INCLUSE PENTRU DIRECȚIA ADMINISTRATIVĂ LOT 2- SERVICII DE CURĂȚENIE CU MATERIALE INCLUSE PENTRU DIRECȚIA SOCIALĂ LOT 3 - SERVICII DE CURĂȚENIE CU MATERIALE INCLUSE PENTRU CENTRUL DE PERFECȚIONARE COMPLEX PREDEAL Termenul limita pana la care operatorii economici pot solicita clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire este: 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari: in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit in anuntul de participare pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 4433775_2022_PAAPD1329512
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90910000 Reinigungsdienste
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 - SERVICII DE CURĂȚENIE CU MATERIALE INCLUSE PENTRU DIRECȚIA ADMINISTRATIVĂ
Beschreibung: Descrierea detaliata a serviciilor care formeaza obiectul acordului-cadru, cantitatea de servicii solicitate, specificatiile tehnice si conditiile de prestare se regasesc in caietul de sarcini - parte a documentatiei tehnice. Se vor respecta cerintele si caracteristicile tehnice impuse prin caietul de sarcini, care vor fi considerate ca fiind minimale. Prestarea serviciilor se va realiza prin incheierea unui acord cadru, cu un operator economic, pe o perioada de 48 luni.Cantitatea minimă estimată a acordului-cadru este specificată în caietului de sarcini. Cantitatea maximă estimată a acordului-cadru este specificată în caietului de sarcini. Valoarea minimă estimată a acordului-cadru = 9.441.510,00 lei fără TVA. Valoare maximă estimată a acordului-cadru = 9.534.751,19 lei fără TVA. Cantitatea minimă estimată a unui singur contract subsecvent ce se intenționează a fi atribuit este specificată în caietului de sarcini Cantitatea maximă estimată a unui singur contract subsecvent ce se intenționează a fi atribuit este specificată în caietului de sarcini. Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent ce se intenționează a fi atribuit = 190.870,55 lei fără TVA. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent ce se intenționează a fi atribuit = 2.290.446,60 lei fără TVA. Prestarea serviciilor se va finaliza prin încheierea unui acord-cadru cu un singur operator economic, pe o perioada de 48 luni. Cantitatile maxime si minime care fac obiectul acordului cadru sunt orientative si nu se constituie automat in obligatii contractuale. Aceste cantitati vor constitui obligatii contractuale dupa semnarea contractelor subsecvente.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39831240 Putzmittel
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 - SERVICII DE CURĂȚENIE CU MATERIALE INCLUSE PENTRU DIRECȚIA SOCIALĂ
Beschreibung: Descrierea detaliata a serviciilor care formeaza obiectul acordului-cadru, cantitatea de servicii solicitate, specificatiile tehnice si conditiile de prestare se regasesc in caietul de sarcini - parte a documentatiei tehnice. Se vor respecta cerintele si caracteristicile tehnice impuse prin caietul de sarcini, care vor fi considerate ca fiind minimale. Prestarea serviciilor se va realiza prin incheierea unui acord cadru, cu un operator economic, pe o perioada de 48 luni.Cantitatea minimă estimată a acordului-cadru este specificată în caietului de sarcini. Cantitatea maximă estimată a acordului-cadru este specificată în caietului de sarcini. Valoarea minimă estimată a acordului-cadru = 4.420.990,58 lei fără TVA. Valoare maximă estimată a acordului-cadru = 8.055.384,98 lei fără TVA. Cantitatea minimă estimată a unui singur contract subsecvent ce se intenționează a fi atribuit este specificată în caietului de sarcini Cantitatea maximă estimată a unui singur contract subsecvent ce se intenționează a fi atribuit este specificată în caietului de sarcini. Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent ce se intenționează a fi atribuit = 92.103,97 lei fără TVA. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent ce se intenționează a fi atribuit = 2.013.846,24 lei fără TVA. Prestarea serviciilor se va finaliza prin încheierea unui acord-cadru cu un singur operator economic, pe o perioada de 48 luni. Cantitatile maxime si minime care fac obiectul acordului cadru sunt orientative si nu se constituie automat in obligatii contractuale. Aceste cantitati vor constitui obligatii contractuale dupa semnarea contractelor subsecvente
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 - SERVICII DE CURĂȚENIE CU MATERIALE INCLUSE PENTRU CENTRUL DE PERFECȚIONARE COMPLEX PREDEAL
Beschreibung: Descrierea detaliata a serviciilor care formeaza obiectul acordului-cadru, cantitatea de servicii solicitate, specificatiile tehnice si conditiile de prestare se regasesc in caietul de sarcini - parte a documentatiei tehnice. Se vor respecta cerintele si caracteristicile tehnice impuse prin caietul de sarcini, care vor fi considerate ca fiind minimale. Prestarea serviciilor se va realiza prin incheierea unui acord cadru, cu un operator economic, pe o perioada de 48 luni.Cantitatea minimă estimată a acordului-cadru este specificată în caietului de sarcini. Cantitatea maximă estimată a acordului-cadru este specificată în caietului de sarcini. Valoarea minimă estimată a acordului-cadru = 851.647,68 lei fără TVA. Valoare maximă estimată a acordului-cadru = 1.703.295,36 lei fără TVA. Cantitatea minimă estimată a unui singur contract subsecvent ce se intenționează a fi atribuit este specificată în caietului de sarcini Cantitatea maximă estimată a unui singur contract subsecvent ce se intenționează a fi atribuit este specificată în caietului de sarcini. Valoarea estimată a celui mai mic contract subsecvent ce se intenționează a fi atribuit = 17.742,66 lei fără TVA. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent ce se intenționează a fi atribuit = 425.823,84 lei fără TVA. Prestarea serviciilor se va finaliza prin încheierea unui acord-cadru cu un singur operator economic, pe o perioada de 48 luni. Cantitatile maxime si minime care fac obiectul acordului cadru sunt orientative si nu se constituie automat in obligatii contractuale. Aceste cantitati vor constitui obligatii contractuale dupa semnarea contractelor subsecvente
Interne Kennung: 3