632343-2026 - Wettbewerb
Tschechien – Technische Gase – Rámcová dohoda na dodávku plynů a pronájem tlakových lahví_2027-2030
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rámcová dohoda na dodávku plynů a pronájem tlakových lahví_2027-2030
Beschreibung: Předmětem tohoto zadávacího řízení je uzavření Rámcové dohody s jedním dodavatelem pro každou část zadávacího řízení na dodávky plynů, kapalného dusíku a kapalného helia. Zadávací podmínky uvedené v těchto zadávacích podmínkách jsou shodné pro všechny části zadávacího řízení, s výjimkou těch míst, kde je výslovně uvedeno použití pro konkrétní část zadávacího řízení. Zadávací řízení je v souladu s § 35 ZZVZ rozděleno do následujících 3 částí: Část 1. – Plyny v láhvích – předmětem je poskytnutí tlakových lahví formou nájmu a dodávky plynů do místa plnění dle potřeb zadavatele. Část 2. – Kapalný dusík – předmětem je doplňování zásobníku kapalným dusíkem dle požadavků zadavatele. Zadavatel má vlastní Dewarovy nádoby, proto předmětem této části zakázky není pronájem nádob. Část 3. – Kapalné helium – předmětem je dodání zásobníku s kapalným heliem dle požadavků zadavatele. Pro pronájem nádob s kapalným heliem se počítá vždy cca 1 až 2 dny u zadavatele. Po dovozu nádob s heliem si zaměstnanci zadavatele objem nádob přelijí do vlastních nádob a nejpozději druhý den jsou zásobníky dodavatele k dispozici k odvozu. V případě dodání zásobníků zadavateli v ranních hodinách jsou zásobníky k dispozici k odvozu obvykle ten samý den ve večerních hodinách.
Interne Kennung: Rámcová dohoda na dodávku plynů a pronájem tlakových lahví_2027-2030
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 24110000 Technische Gase
Zusätzliche Einstufung (cpv): 24111800 Flüssigstickstoff
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Plyny v lahvích
Beschreibung: Předmětem je poskytnutí tlakových lahví formou nájmu a dodávky plynů do místa plnění dle potřeb zadavatele.
Interne Kennung: Část 1.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 Zákona vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy na veřejnou zakázku spočívající v inflační doložce, přičemž podmínky předmětné změny závazku (změny ceny) jsou blíže konkretizovány v závazných vzorech návrhů Rámcových dohod. Pokud míra inflace, přesněji statistické vyjádření inflace vycházející z měření čistých cenových změn pomocí indexů spotřebitelských cen vyjádřených přírůstkem indexu spotřebitelských cen ke stejnému měsíci předchozího roku stanoveného Českým statistickým úřadem (dále jen inflace), překročí 2,00 %, je dodavatel oprávněn požadovat navýšení kupních cen maximálně o odpovídající procento inflace po vyhlášení míry inflace za uplynulý rok. Účastníci smlouvy mohou jednou ročně po vzájemné dohodě formou dodatku ke smlouvě změnit ceny plynů, případně ceny za pronájem tlakových lahví a dopravy, uvedené v příloze č. 1 smlouvy (Cenová tabulka) o tzv. inflační nebo deflační koeficient vyhlášený Českým statistickým úřadem. Tato změna ceny je však poprvé možná nejdříve v roce 2028 na základě koeficientu za rok 2027. Nevyužijí-li smluvní strany v některých letech možnost změny cen v důsledku inflace/deflace, mohou v dalších letech zohlednit inflaci/deflaci za celé období, po které nebyly ceny upravovány. Pokud dojde k neočekávaným geopolitickým změnám, které budou mít vliv na cenu některých položek z předmětu zakázky, je možné cenu dočasně upravit. Dočasné navýšení ceny musí být doloženo oficiálními ceníky před a po geopolitickou změnou. Zadavatel si vyhrazuje změnu závazku podle § 100 odst. 1 ZZVZ spočívající v možnosti pořídit i jiné plyny než plyny uvedené v příloze č. 2, a to plyny s odlišnou čistotou, v jiném objemu nebo s jiným plnicím tlakem, případně další plyny obdobného charakteru, které jsou věcně a funkčně předvídatelné v rámci provozu zadavatele. Týká se pouze 1. části zakázky. Maximální hodnota plnění podle této výhrady činí 425 000 Kč bez DPH, což odpovídá 10 % ceny 1. části zakázky. Objednávání bude probíhat formou emailové komunikace - podání cenové nabídky dodavatelem a potvrzení objednatelem (zadavatelem).
Los: LOT-0003
Titel: Kapalné helium
Beschreibung: Předmětem je dodání zásobníku s kapalným heliem dle požadavků zadavatele. Pro pronájem nádob s kapalným heliem se počítá vždy cca 1 až 2 dny u zadavatele. Po dovozu nádob s heliem si zaměstnanci zadavatele objem nádob přelijí do vlastních nádob a nejpozději druhý den jsou zásobníky dodavatele k dispozici k odvozu. V případě dodání zásobníků zadavateli v ranních hodinách jsou zásobníky k dispozici k odvozu obvykle ten samý den ve večerních hodinách.
Interne Kennung: 3. část
Beschreibung der Optionen: Zadavatel si v souladu s § 100 odst. 1 Zákona vyhrazuje změnu závazku ze smlouvy na veřejnou zakázku spočívající v inflační doložce, přičemž podmínky předmětné změny závazku (změny ceny) jsou blíže konkretizovány v závazných vzorech návrhů Rámcových dohod. Pokud míra inflace, přesněji statistické vyjádření inflace vycházející z měření čistých cenových změn pomocí indexů spotřebitelských cen vyjádřených přírůstkem indexu spotřebitelských cen ke stejnému měsíci předchozího roku stanoveného Českým statistickým úřadem (dále jen inflace), překročí 2,00 %, je dodavatel oprávněn požadovat navýšení kupních cen maximálně o odpovídající procento inflace po vyhlášení míry inflace za uplynulý rok. Účastníci smlouvy mohou jednou ročně po vzájemné dohodě formou dodatku ke smlouvě změnit ceny plynů, případně ceny za pronájem tlakových lahví a dopravy, uvedené v příloze č. 1 smlouvy (Cenová tabulka) o tzv. inflační nebo deflační koeficient vyhlášený Českým statistickým úřadem. Tato změna ceny je však poprvé možná nejdříve v roce 2028 na základě koeficientu za rok 2027. Nevyužijí-li smluvní strany v některých letech možnost změny cen v důsledku inflace/deflace, mohou v dalších letech zohlednit inflaci/deflaci za celé období, po které nebyly ceny upravovány. Pokud dojde k neočekávaným geopolitickým změnám, které budou mít vliv na cenu některých položek z předmětu zakázky, je možné cenu dočasně upravit. Dočasné navýšení ceny musí být doloženo oficiálními ceníky před a po geopolitickou změnou.
Los: LOT-0002
Titel: Kapalný dusík
Beschreibung: Předmětem je doplňování zásobníku kapalným dusíkem dle požadavků zadavatele. Zadavatel má vlastní Dewarovy nádoby, proto předmětem této části zakázky není pronájem nádob.
Interne Kennung: 2. část
Haupteinstufung (cpv): 24111800 Flüssigstickstoff
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 24110000 Industrial gases
Options:
Place of performance
Country subdivision (NUTS): Hlavní město Praha (CZ010)
Country: Czechia