632348-2026 - Vorankündigung – Direktvergabe
Kroatien – Varia – Lijekovi koji nisu obuhvaćeni zajedničkom nabavom III
Freiwillige Ex-ante-Transparenzbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Lijekovi koji nisu obuhvaćeni zajedničkom nabavom III
Beschreibung: Pembrolizumab je imunoterapijski lijek koji se koristi za liječenje različitih vrsta raka. Djeluje tako da blokira protein PD-1 na T-limfocitima, čime omogućuje imunološkom sustavu da učinkovitije prepozna i uništi stanice raka. Zanubrutinib je ciljani lijek za liječenje određenih vrsta raka krvi i limfnog sustava. Djeluje tako da blokira protein koji potiče rast i preživljavanje stanica raka, čime usporava ili zaustavlja napredovanje bolesti. Okrelizumab je biološki lijek koji se koristi za liječenje multiple skleroze (MS). Djeluje tako da smanjuje aktivnost određenih stanica imunološkog sustava koje oštećuju živčani sustav, čime usporava napredovanje bolesti i smanjuje broj pogoršanja. Trastuzumab derukstekan je ciljani lijek za liječenje određenih vrsta raka koji imaju HER2 protein na površini tumorskih stanica. Djeluje tako da se veže za stanice raka, dostavlja lijek izravno u njih i uništava ih, čime usporava ili zaustavlja rast tumora. Ravulizumab je biološki lijek koji se koristi za liječenje rijetkih bolesti imunološkog sustava i krvi. Djeluje tako da blokira dio imunološkog sustava (komplement) koji uzrokuje oštećenje vlastitih stanica i tkiva. Sparsentan se koristi za liječenje primarne IgA nefropatije (IgAN) kod odraslih osoba, bolest bubrega kod koje se imunoglobulin A nakuplja u bubrezima i može dovesti do oštećenja bubrežne funkcije.
Interne Kennung: 241-2026-LJ
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pembrolizumab
Beschreibung: Lijekovi koji nisu obuhvaćeni zajedničkom nabavom
Interne Kennung: 241-2026-LJ-1
Los: LOT-0002
Titel: Zanubrutinib
Beschreibung: Lijekovi koji nisu obuhvaćeni zajedničkom nabavom.
Interne Kennung: 241-2026-LJ-2
Los: LOT-0003
Titel: Okrelizumab
Interne Kennung: 241-2026-LJ-3
Los: LOT-0006
Titel: Sparsentan
Interne Kennung: 241-2026-LJ-6