632366-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Post- und Kurierdienste – Rammeaftale om levering af kurerforsendelser for Region Syddanmark
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelRammeaftale om levering af kurerforsendelser for Region Syddanmark
BeschreibungUdbuddet vedrører Ordregivers indkøb af kurerforsendelser. Ordregiver ønsker i videst muligt omfang at samle sine indkøb af kurerforsendelser i en regional aftale. Rammeaftalen er påtænkt at skulle dække det daglige almindelige behov for kurerforsendelser. Den udbudte aftale skal være med til at sikre rettidig og effektiv transport af ekspresforsendelser og hurtig dør-til-dør levering - herunder med levering samme dag eller efter aftale næste dag. Kurerforsendelserne kan eksempelvis være behandlingsredskaber, hjælpemidler, prøver, pakker, blodtransporter med videre mellem de enkelte sygehuse i Region Syddanmark og hele Danmark.
Interne Kennung2519527
VerfahrensartOffenes Verfahren
Zentrale Elemente des VerfahrensUdbuddet gennemføres efter reglerne i Udbudslovens afsnit III om indkøb af sociale og andre specifikke tjenesteydelser over tærskelværdien i henhold til udbudsbekendtgørelse offentliggjort i Supplement til Den Europæiske Unions Tidende.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64100000 Post- und Kurierdienste
5. Los
LosLOT-0000