632422-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Verkehrsschilder – Furnizare elemente de semnalizare
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare elemente de semnalizare
Beschreibung: Obiectul contractului consta in achizitionarea de elemente de semnalizare, respectiv: indicatoare rutiere, limitatoare de viteza si elemente de capat, separatori de sens negri/galbeni, stalpisori flexibili galbeni in conformitate cu cerintele caietului de sarcini al achizitiei/lot. NOTA : Potrivit prevederilor art. 160 din Legea nr. 98/2016, modificata si completata prin OUG nr. 107/2017, autoritatea contractanta stabileste 1 termen - limita in care va asigura raspunsul clar si complet la solicitarile de clarificare/informatii suplimentare ale ofertantilor astfel : Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 18 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34992200 Verkehrsschilder
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Furnizare indicatoare rutiere
Beschreibung: Obiectul contractului consta in achizitionarea de elemnete de semnalizare, respectiv indicatoare rutiere in conformitate cu cantitatile si specificatiile/cerintele autoritatii contractante prevazute la nivelul caietului de sarcini;
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Furnizare limitatoare de viteza si elemente de capat
Beschreibung: Obiectul contractului consta in achizitionarea de elemente de semnalizare, respectiv limitatoare de viteza si elemente de capat in conformitate cu cantitatile si specificatiile/cerintele autoritatii contractante prevazute la nivelul caietului de sarcini;
Haupteinstufung (cpv): 38571000 Geschwindigkeitsbegrenzer
Los: LOT-0003
Titel: Furnizare separator de sens negru/galben
Beschreibung: Obiectul contractului consta in achizitionarea de elemnete de semnalizare, respectiv separatori de sens semiflexibili negri si galbeni in conformitate cu cantitatile si specificatiile/cerintele autoritatii contractante prevazute la nivelul caietului de sarcini;
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 34928472 Wegweiser
Los: LOT-0004
Titel: Furnizare stalpisori flexibili galbeni
Beschreibung: Obiectul contractului consta in achizitionarea de elemnete de semnalizare, respectiv stalpisori flexibili galbeni in conformitate cu cantitatile si specificatiile/cerintele autoritatii contractante prevazute la nivelul caietului de sarcini;
Interne Kennung: 4
632422-2026 - Competition
Romania – Road signs – Furnizare elemente de semnalizare
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 2
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 34992200 Road signs
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: Furnizare indicatoare rutiere
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Main classification (cpv): 38571000 Speed limiters
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 34928472 Sign posts
Lot: LOT-0004
Internal identifier: 4