632423-2026 - Wettbewerb
Finnland – Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens – Kliinisen neurofysiologian erikoislääkärin konsultaatiopalvelut
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kliinisen neurofysiologian erikoislääkärin konsultaatiopalvelut
Beschreibung: Päijät-Hämeen hyvinvointialue hankkii kliinisen neurofysiologian erikoislääkärin konsultaatiopalveluja toistaiseksi voimassa olevalle sopimuskaudelle tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Sopimuskauden ennakoitu alkamisajankohta on 1.1.2027. Kyseessä on tilaajan omaa toimintaa tukeva palvelu. Palvelua ostetaan vain tilaajan tarpeen mukaan. Tilaajalle ei muodostu määräostovelvoitetta.
Interne Kennung: HA/3889/02.08.00.00.02/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankintamenettelynä käytetään avointa menettelyä, jossa hankintayksikkö julkaisee hankintailmoituksen ja asettaa saataville tarjouspyynnön, joiden perusteella kaikki halukkaat toimittajat voivat tehdä tarjouksen. Tarjouspyynnön kohteena oleva palvelu on hankintalain (1397/2016) liitteen E mukainen sosiaali- ja terveyspalvelu, jolloin hankintaan sovelletaan hankintalain 11 luvun säännöksiä.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85000000 Dienstleistungen des Gesundheits- und Sozialwesens
5. Los
Los: LOT-0000