2. Verfahren
Verfahren
Titel: Eräiden taajama-alueiden kevyen liikenteen väylien ja yleisten alueiden aurausurakka
Beschreibung: Kaupunkirakennepalvelut/Kuntatekniikka pyytää tarjoustanne liitteessä lueteltujen väylien aurauksesta urakoitsijan aurauskalustolla ja kulutusosilla talvikausina 2026 – 2029 (+optio kaudelle 2029 - 2030). Kokonaishintaan kuuluu aurauslumien siirto urakka-alueen seuraavilla kaduilla: Koulukatu ja Kaarlonkatu, koska lumitilaa ei ole kadun varressa.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 98000000 Sonstige gemeinschaftliche, soziale und persönliche Dienste
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-054676-LOT-0001