632513-2026 - Ergebnis
Rumänien – Varia – Acord-cadru de furnizare diverse medicamente, solutii pentru nutritie parenterala, produse pentru nutritie enterala
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de furnizare diverse medicamente, solutii pentru nutritie parenterala, produse pentru nutritie enterala
Beschreibung: Achizitie diverse medicamente, solutii pentru nutritie parenterala, produse pentru nutritie enterala conform caiet sarcini. În conformitate cu prevederile art. 160 din Legea nr. 98/2016, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legătură cu documentația de atribuire este de 18 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. În conformitate cu prevederile art. 161 alin. (1) din Legea nr. 98/2016 autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificare/informațiilor suplimentare în a 10-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, în măsura în care sunt transmise în termenul precizat.
Interne Kennung: 4547117_2025_PAAPD1563677
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Acenocumarolum 2 mg
Beschreibung: CONFORM CERINTELOR DIN CAIETUL DE SARCINI-ANEXA NR.1
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33621100 Antithrombotische Mittel
Los: LOT-0002
Titel: Acetat de terlipressinum sol. inj. 0,2 mg/ml ,cutie 5 flac. din sticlă incoloră x 5 ml sol. inj.
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 33621200 Antihämorrhagika
Los: LOT-0003
Titel: Aciclovirum pulb inj/perf 250 mg
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 33651400 Antivirale Mittel zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0004
Titel: Acid acetylsalicylicum 100 mg
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33621000 Arzneimittel für Blut und Blut bildende Organe
Los: LOT-0005
Titel: Acidum tranexamicum sol inj 100 mg/ml -fiole de 5 ml
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Acidum tranexamicum sol inj 100 mg/ml -fiole de 10 ml
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Acidum ursodeoxycholicum 500 mg
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 33612000 Mittel bei funktionellen gastrointestinalen Störungen
Los: LOT-0008
Titel: Acidum valproicum + saruri 500 mg
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 33661300 Antiepileptika
Los: LOT-0009
Titel: Adenosinum sol inj/perf 10 mg/2 ml
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 33622000 Arzneimittel für das kardiovaskuläre System
Los: LOT-0010
Titel: Alfacalcidolum 0,25 mcg
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 33621300 Antianämika
Los: LOT-0011
Titel: Alprazolamum 0,25 mg
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 33661500 Psycholeptika
Los: LOT-0012
Titel: Alprazolamum 0,5 mg
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Amantadinum 100 mg
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 33661400 Antiparkinsonmittel
Los: LOT-0014
Titel: Amikacinum sol inj 500 mg/2 ml
Interne Kennung: 14
Haupteinstufung (cpv): 33651100 Antibiotika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0015
Titel: Amoxicillinum+acid clavulanicum 500 mg/125 mg
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 33650000 Antiinfektiva zur systemischen Anwendung, Impfstoffe, Antineoplastika und Immunmodulatoren
Los: LOT-0016
Titel: Amoxicillinum+acid clavulanicum pulb pt sol inj/perf 1.2 g
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Ampicillinum+sulbactam pulb pt sol inj/perf 1000 mg/500 mg
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Apa pentru preparate injectabile sol pt uz parenteral 500 ml
Interne Kennung: 18
Haupteinstufung (cpv): 24316000 Destilliertes Wasser
Los: LOT-0019
Titel: Apa pentru preparate injectabile 10 ml
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Atropinum sol inj 1mg/ml-1 ml
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Azathioprinum 50 mg
Interne Kennung: 21
Haupteinstufung (cpv): 33652300 Immunsuppressiva
Los: LOT-0022
Titel: Azithromycinum 500 mg
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Baclofenum 10 mg
Interne Kennung: 23
Haupteinstufung (cpv): 33632100 Antiphlogistika und Antirheumatika
Los: LOT-0024
Titel: Baclofenum 25 mg
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Benfotiaminum 300mg
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Benzylum benzoicum 250 mg/g crema tub de 50 g
Interne Kennung: 26
Haupteinstufung (cpv): 33691300 Mittel gegen Ektoparasiten, inkl. Antiscabiosa, Insektizide und Repellenzien
Los: LOT-0027
Titel: Bupivacainum heavy sol inj 5 mg/ml-4 ml
Interne Kennung: 27
Haupteinstufung (cpv): 33661100 Anästhetika
Los: LOT-0028
Titel: Bupropionum 150 mg
Interne Kennung: 28
Haupteinstufung (cpv): 33661600 Psychoanaleptika
Los: LOT-0029
Titel: Butyl scopolammonii bromidum sol.inj. 20mg/ml
Interne Kennung: 29
Haupteinstufung (cpv): 33610000 Arzneimittel für Verdauungstrakt und Stoffwechsel
Los: LOT-0030
Titel: Buspironum 10 mg
Interne Kennung: 30
Haupteinstufung (cpv): 33661000 Arzneimittel für das Nervensystem
Los: LOT-0031
Titel: Calcii gluconas sol inj 94 mg/ml-10 ml
Interne Kennung: 31
Haupteinstufung (cpv): 33692510 Intravenöse Flüssigkeiten
Los: LOT-0032
Titel: Carbamazepinum 300 mg
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Carbamazepinum 600 mg
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Carbonat de calciu,carbonat de magneziu, trisilicat de magneziu carbonat de calciu,carbonat de Mg, trisilicat de magneziu 489 mg/11 mg/6 mg
Interne Kennung: 34
Haupteinstufung (cpv): 33611000 Mittel bei säurebedingten Erkrankungen (Antacida)
Los: LOT-0035
Titel: Carbonat de calciu, carbonat de magneziu,ulei esential de menta Carbonat de calciu 715,83 mg, carbonat de magneziu 77,78 mg,ulei esențial de mentă (Mentha piperita) 0,50 mg, cutie cu 100 compr. Mast
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Carvedilolum 12.5 mg
Interne Kennung: 36
Haupteinstufung (cpv): 33622600 Beta-Adrenorezeptor-Antagonisten (Betablocker)
Los: LOT-0037
Titel: Cefazolin pulb pt sol inj 1 g i.v./i.m.
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Cefepimum pulb pt sol inj/perf 1000 mg
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: Cefiderocolum pulb pt conc pt sol perf 1 g
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: Cefotaximum pulb pt sol inj 1 g i.v./i.m.
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: Ceftarolinum fosmil pulb pt conc pt sol perf 600 mg
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: Ceftazidimum pulb inj/perf 1 g
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0043
Titel: Ceftriaxonum pulb pt sol inj/perf 1 g
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: Cefuroximum pulb pt sol inj i.v./perf 1.5 g
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: Chlorchinadolum chlorchinadol 3% pulbere cutanata -12 g /cutie
Interne Kennung: 45
Haupteinstufung (cpv): 33631600 Antiseptika und Desinfektionsmittel
Los: LOT-0046
Titel: Cinolazepamum 40 mg
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: Ciprofloxacinum conc pt sol perf 100 mg/10 ml
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: Citalopramum 20 mg
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: Clarithromycinum 500 mg cpr elib prel
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: Clarithromycinum pulb pt sol perf 500 mg
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: Clindamyciunum sol inj i.m., i.v. 300 mg/2 ml
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: Clindamyciunum sol inj/perf 600 mg/4 ml
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: Clomipraminum 25 mg
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: Clonazepamum 2 mg
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: Clonazepamum 0.5 mg
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: Clopidogrelum 75 mg
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: Cloramfenicolum+betametasonum picat oft susp 0.2 g+0.5 g/100 ml-5 ml
Interne Kennung: 57
Haupteinstufung (cpv): 33662100 Ophthalmika
Los: LOT-0058
Titel: Clozapinum 100 mg
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: Clozapinum 25 mg
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: Colchicinum 1 mg
Interne Kennung: 60
Haupteinstufung (cpv): 33632000 Arzneimittel für das Muskel- und Skelettsystem
Los: LOT-0061
Titel: Colecalciferolum 1000 UI
Interne Kennung: 61
Haupteinstufung (cpv): 33616000 Vitamine
Los: LOT-0062
Titel: Colecalciferolum 2000 UI
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: Colistinum pulb pt sol inj/perf 1000000 ui
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: Combinatii arginina sol perf 250 ml
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: Combinatii (levodopum + carbidopum + entacaponum) levodopum+carbidopum+entacaponum 75 mg/18.75 mg/200 mg
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: Combinatii (amlodipina+valsartan) 5 mg/80 mg
Interne Kennung: 66
Haupteinstufung (cpv): 33622100 Herztherapiemittel
Los: LOT-0067
Titel: Combinatii (Beclometasonum + Formoterolum) 100/6 micrograme pe doza-Sol.de inhalat presurizat
Interne Kennung: 67
Haupteinstufung (cpv): 33673000 Mittel bei obstruktiven Atemwegserkrankungen
Los: LOT-0068
Titel: Combinatii (Sulfadiazina + caolin ) 10g de pulbere: 9,7g caolin usor, 0,1g sulfadiazina de argint micronizat ,spray 125 ml
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: Combinatii (Sulfadiazina + glicerol,carbopol,etc ) Sulfadiazina de argint micronizat 1%,apa purificata, Glicerol, Carbopol 974P, Sodium Hydroxide; x 25g /tub
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: Combinatii : hialuronat de sodiu , extract de ulei de Centella Asiatica , extract de ulei de Galbenele , extract de ulei de Aloe Vera , ulei esential din Arbore de Ceai , gliceride semisintetice, Hialuronat de sodiu - 5 mg, extract de ulei de Centella Asiatica – 60 mg, extract de ulei de Galbenele
Interne Kennung: 70
Haupteinstufung (cpv): 33631000 Dermatika
Los: LOT-0071
Titel: Combinatii clorura de benzalconiu+digluconat de clorhexidina 5mg/2mg/ml cutie cu 1 flac. pvc x 300 ml de culoare bruna x 300 ml sol. cutanata
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: Combinatii clorura de benzalconiu+digluconat de clorhexidina 5mg/2mg/ml cutie cu 1 flac. pvc de culoare bruna x 125 ml sol. cutanata
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: Combinatii Punga tricamerala pentru nutritia parenterala de 1518 ml, ce contine o emulsie perfuzabila complexa cu ulei de peste, ulei de masline, ulei de soia si MCT. Dupa amestec, emulsia trebuie sa contina minim 99,4g aminoacizi; 15,9g azot; maxim 129 g glucoza si max 43,8 g lipide.
Interne Kennung: 73
Haupteinstufung (cpv): 33692200 Produkte für die parenterale Ernährung
Los: LOT-0074
Titel: Combinatii Punga tricamerala pentru nutritia parenterala, cu vol de 1012ml, ce continue emulsie perfuzabila complexa cu ulei de peste, ulei de masline, ulei de soia si MCT. Dupa amestec, emulsia continue minim 66g aminoacizi; 10,6g azot; maxim 85,7 g glucoza si maxim 29,2 g lipide.Total kcal 900.
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: Combinatii Punga tricamerala de 1400 ml pentru nutritia pe vena periferica ce contine solutie de aminoacizi 10% cu taurina, emulsie lipidica 20% cu: ulei de peste, ulei de masline, MCT/LCT, glucoza 11,8% si electroliti, cu urmatoarea compozititie per punga ml:Total Calorii: 1000 kcal
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: Combinatii Punga tricamerala de 1950 ml pentru nutritia pe vena periferica ce contine solutie de aminoacizi 10% cu taurina, emulsie lipidica 20% cu: ulei de peste, ulei de masline, MCT/LCT, glucoza 11,8% si electroliti, cu urmatoarea compozititie per punga ml:Total Calorii: 1400 kcal
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: Combinatii Emulsie perfuzabila punga tricamerala pentru nutritie parenteral pe vena centrala de 1000 ml ce contine o emulsie perfuzabila complexa cu ulei de soia 20% si ulei de masline 80% si electroliti.Dupa reconstituire emulsia contine lipide 35,0 g/l , aminoacizi 76g/l ,azot 12g glucoza
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: Combinatii Emulsie perfuzabila, punga tricamerala pentru nutritie parenterala de suplimentare pe vena centrala ce contine o emulsie perfuzabila complexa cu ulei de soia 20% si ulei de masline 80% si electroliti. Dupa reconstituire emulsia contine lipide 22,8g , aminoacizi 49,4g azot 7,8g Glucoza
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: Combinatii Emulsie perfuzabila, punga tricamerala de 1000ml pentru nutritia pe vena periferica ce contine o emulsie perfuzabila cu ulei de soia 20%, ulei de masline 80% si electroliti. Dupa reconstituire emulsia contine lipide 30g/l ,glucoza 75g/l ,aminoacizi 25g/l azot4g . total kcal 700kcal.
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: Combinatii factori de coagulare 500 ui pulb+solv pt sol perf (Factor II,VII,IX si X Proteina C si S )
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: Combinatii factori de coagulare 1000 ui pulb+solv pt sol perf (Factor II,VII,IX si X Proteina C si S )
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: Complex de fier (III) izomaltozat sol inj/perf 100 mg/ml-1 ml
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: Complex de hidroxid de fier (III) sucroza sol inj/perf 20 mg/ml-5 ml
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: Conc pt emulsie perf Vitamine liposolubile A,D,E,K suplim pt nutritia parent-10 ml
Interne Kennung: 84
Los: LOT-0085
Titel: Conc vitamine hidrosolubile pulb pt sol perf suplimente pt nutritia parenterala
Interne Kennung: 85
Los: LOT-0086
Titel: Dalteparinum sol inj 5000 UI/ 0.2 ml
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: Dexamethasonum sol.inj.4 mg/ml-2ml
Interne Kennung: 87
Haupteinstufung (cpv): 33642200 Corticosteroide zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0088
Titel: Dexmedetomidina conc pt sol perf 100 micrograme/ml fl a 10 ml
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0089
Titel: Dexpanthenolum gel oft 5%-10 g
Interne Kennung: 89
Los: LOT-0090
Titel: Diclofenacum sol inj/perf 25 mg/ml- 3ml
Interne Kennung: 90
Los: LOT-0091
Titel: Difenhidramina sol inj 30 mg/2 ml x 5 fiole
Interne Kennung: 91
Haupteinstufung (cpv): 33675000 Antihistaminika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0092
Titel: Difenhidramina 50 mg
Interne Kennung: 92
Los: LOT-0093
Titel: Diltiazemum 60 mg
Interne Kennung: 93
Los: LOT-0094
Titel: Domperidonum 10 mg
Interne Kennung: 94
Los: LOT-0095
Titel: Donepezilum 10 mg
Interne Kennung: 95
Los: LOT-0096
Titel: Droperidolum sol inj 2,5 mg/ml
Interne Kennung: 96
Haupteinstufung (cpv): 33692500 Injizierbare Lösungen
Los: LOT-0097
Titel: Drotaverinum 40 mg
Interne Kennung: 97
Los: LOT-0098
Titel: Edoxabamum cpr.film.60 mg
Interne Kennung: 98
Los: LOT-0099
Titel: Emulsie lipidica cu LCT- trigliceride cu lant lung, emulsie perf 200g/1000ml
Interne Kennung: 99
Los: LOT-0100
Titel: Entacaponum 200 mg
Interne Kennung: 100
Los: LOT-0101
Titel: Eplerenonum 25 mg
Interne Kennung: 101
Los: LOT-0102
Titel: Eplerenonum 50 mg
Interne Kennung: 102
Los: LOT-0103
Titel: Ertapenemum pulb conc sol perf/inj 1 g
Interne Kennung: 103
Los: LOT-0104
Titel: Etomidatum emulsie inj. 2 mg/ml
Interne Kennung: 104
Los: LOT-0105
Titel: Famotidinum pulb inj/perf 20 mg/5 ml
Interne Kennung: 105
Los: LOT-0106
Titel: Ferri carboxymaltosum sol inj/perf 50 mg/ml-1000 mg fl de 20 ml
Interne Kennung: 106
Los: LOT-0107
Titel: Flecainidum 100 mg
Interne Kennung: 107
Los: LOT-0108
Titel: Fluconazolum 50 mg
Interne Kennung: 108
Haupteinstufung (cpv): 33651200 Antimykotika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0109
Titel: Fluconazolum 150 mg
Interne Kennung: 109
Los: LOT-0110
Titel: Fludrocortisonum 0.1mg x 50 compr.
Interne Kennung: 110
Los: LOT-0111
Titel: Fluoxetinum 20 mg
Interne Kennung: 111
Los: LOT-0112
Titel: Flupenthixolum sol inj 20 mg/ml-1 ml
Interne Kennung: 112
Los: LOT-0113
Titel: Fluticasonum Propionat susp.de inhalat presurizata 125mcg/ doza -fl cu 60 doze
Interne Kennung: 113
Los: LOT-0114
Titel: Fondaparinum sodium sol .inj. 7,5 mg/0,6 ml
Interne Kennung: 114
Los: LOT-0115
Titel: Fosfomycinum pulb pt sol perf 40 mg/ml-4 g
Interne Kennung: 115
Los: LOT-0116
Titel: Furosemidum sol.inj 10 mg/ml-2 ml
Interne Kennung: 116
Haupteinstufung (cpv): 33622300 Diuretika
Los: LOT-0117
Titel: Gelatina succinilata sol perf 40 g/1000 ml-500 ml
Interne Kennung: 117
Haupteinstufung (cpv): 33621400 Blutersatzmittel und Perfusionslösungen
Los: LOT-0118
Titel: Glicina 1%+manitol 1% 5000 ml
Interne Kennung: 118
Haupteinstufung (cpv): 33692400 Perfusionslösungen
Los: LOT-0119
Titel: Glimepiridum 1 mg
Interne Kennung: 119
Haupteinstufung (cpv): 33615000 Antidiabetika
Los: LOT-0120
Titel: Glucosum sol perf 5%-250 ml
Interne Kennung: 120
Haupteinstufung (cpv): 33692700 Glucoselösungen
Los: LOT-0121
Titel: Glucosum sol perf 20%-500 ml
Interne Kennung: 121
Los: LOT-0122
Titel: Glycerofosfatum conc pt sol perf 216 mg/ml-20 ml
Interne Kennung: 122
Los: LOT-0123
Titel: Haloperidolum sol inj 5 mg/1 ml
Interne Kennung: 123
Los: LOT-0124
Titel: Haloperidolum picat orale sol 2 mg/ml-10 ml
Interne Kennung: 124
Los: LOT-0125
Titel: Hidrolizat de proteina din creier de porcina 215,2 mg/ml -conc. pt. sol. inj /conc. pt. sol.perf. 20 ml sol. inj./fiole
Interne Kennung: 125
Haupteinstufung (cpv): 33661700 Andere Mittel für das Nervensystem
Los: LOT-0126
Titel: Hydrochlorothiazidum 25 mg
Interne Kennung: 126
Los: LOT-0127
Titel: Imipenemum+cilastatinum pulb pt sol perf 500/500 mg
Interne Kennung: 127
Los: LOT-0128
Titel: Imipenemum + cilastatinum + relebactamum pulb.pt.sol.perf. 500 mg/500 mg/250 mg
Interne Kennung: 128
Los: LOT-0129
Titel: Imunoglobulina normala umana pentru administrare intravasculara, sol perf 2.5 g/50 ml
Interne Kennung: 129
Haupteinstufung (cpv): 33651500 Immunsera und Immunglobuline
Los: LOT-0130
Titel: Insulinum aspart 100unitati/ml 5 stilouri injectoare preumplute (sticla) (flextouch) x 3 ml sol
Interne Kennung: 130
Haupteinstufung (cpv): 33615100 Insulin
Los: LOT-0131
Titel: Insulinum Degludect 100 UI/ml- stilouri injectoare preumplute (FlexiTouch) x 3 ml sol. inj
Interne Kennung: 131
Los: LOT-0132
Titel: Insulinum detemir 100unitati/ml cutie x 5 stilouri injectoare (pen-uri) preumplute x 3 ml
Interne Kennung: 132
Los: LOT-0133
Titel: Insulinum glargine sol. inj. 300 unitati/ml in stilou injector (pen) preumplut de 1.5 ml cutie cu 5 stilouri
Interne Kennung: 133
Los: LOT-0134
Titel: Insulinum glulizina 100ui/ml cutie x 5 stilouri injectoare (pen-uri) preumplute x 3 ml sol. inj.
Interne Kennung: 134
Los: LOT-0135
Titel: Insulinum lispro mix 25 pen 5 stilouri injectoare (pen-uri) preumplute x 3 ml -(5 x3ml)
Interne Kennung: 135
Los: LOT-0136
Titel: Ipratropii bromidum sol de inhal. Pres 20mcg/doza
Interne Kennung: 136
Haupteinstufung (cpv): 33670000 Arzneimittel für den Respirationstrakt
Los: LOT-0137
Titel: Ipratropii bromidum sol de inhal.prin nebulizator 500 mcg/2 ml
Interne Kennung: 137
Los: LOT-0138
Titel: Ipratropii bromidum sol de inhal.prin nebulizator 250 mcg/2 ml
Interne Kennung: 138
Los: LOT-0139
Titel: Ipratropiu/Salbutamol 0.5 mg/2.5 mg sol inh*5 f*12 pungi
Interne Kennung: 139
Los: LOT-0140
Titel: Isavuconazolum 100mg
Interne Kennung: 140
Los: LOT-0141
Titel: Ivabradinum 5 mg
Interne Kennung: 141
Los: LOT-0142
Titel: Ivabradinum 7.5 mg
Interne Kennung: 142
Los: LOT-0143
Titel: Kalium chloridum sol perf 74.56 mg/ml-100 ml
Interne Kennung: 143
Los: LOT-0144
Titel: Kalium chloridum Clorura de potasiu 1000 mg, din care 524.45 mg potasiu/plic x 20 plicuri/cutie
Interne Kennung: 144
Los: LOT-0145
Titel: Kalium chloridum conc pt sol perf 150 mg/ml-10 ml
Interne Kennung: 145
Los: LOT-0146
Titel: Kanamycinum sulfat ung oft 6 g
Interne Kennung: 146
Los: LOT-0147
Titel: Kanamycinum sulfat H ung oft 6 g
Interne Kennung: 147
Los: LOT-0148
Titel: Ketaminum sol inj 50 mg/ml-10 ml
Interne Kennung: 148
Los: LOT-0149
Titel: Lactulosum lichid oral 66.7% - 200 ml
Interne Kennung: 149
Haupteinstufung (cpv): 33613000 Laxanzien
Los: LOT-0150
Titel: Levetiracetamum 1000 mg
Interne Kennung: 150
Los: LOT-0151
Titel: Levetiracetamum 500 mg
Interne Kennung: 151
Los: LOT-0152
Titel: Levocetirizinum pic orale 5mg/ml
Interne Kennung: 152
Los: LOT-0153
Titel: Levodopum + carbidopum 250/25mg
Interne Kennung: 153
Los: LOT-0154
Titel: Levosimendan conc sol perf 2.5 mg/ml x 1 fl x 5 ml
Interne Kennung: 154
Los: LOT-0155
Titel: Levothyroxinum 100 mcg
Interne Kennung: 155
Haupteinstufung (cpv): 33652200 Arzneimittel für endokrine Therapien
Los: LOT-0156
Titel: Lidocaína- gel lubrifiant steril 1 g conține clorhidrat de lidocaină 20 mg-12.5 g/seringa , 25 seringi/cutie
Interne Kennung: 156
Haupteinstufung (cpv): 33661200 Analgetika
Los: LOT-0157
Titel: Lidocainum sol inj 40 mg/2 ml
Interne Kennung: 157
Los: LOT-0158
Titel: Lidocainum sol inj 80 mg/2 ml
Interne Kennung: 158
Los: LOT-0159
Titel: Lidocaina / Prilocaina 25 mg/25 mg crema 5 tuburi x 5 gr
Interne Kennung: 159
Los: LOT-0160
Titel: Linezolidum sol perf 2 mg/ml-300 ml
Interne Kennung: 160
Los: LOT-0161
Titel: L-ornitin L-aspartat conc pt sol perf 0.5g/ml-10ml
Interne Kennung: 161
Los: LOT-0162
Titel: Loratadinum cpr /cps 10 mg
Interne Kennung: 162
Los: LOT-0163
Titel: Magnesii sulfas sol inj/ perf 200 mg/ml- 10 ml
Interne Kennung: 163
Haupteinstufung (cpv): 33692000 Arzneimittellösungen
Los: LOT-0164
Titel: Maleat de fluvoxaminum 100 mg
Interne Kennung: 164
Los: LOT-0165
Titel: Macrogolum +simeticona+saruri pulbere pt solutie orala: macrogol 4000, simeticona, saruri / 4 plicuri + 4 plicuri
Interne Kennung: 165
Los: LOT-0166
Titel: Macrogolum+natrii sulfas pulb pt sol orala 73.69 g
Interne Kennung: 166
Los: LOT-0167
Titel: Magneziu+vitamina B6 470 mg sare de magneziu + vit B6
Interne Kennung: 167
Los: LOT-0168
Titel: Mannitolum sol perf 200 mg/ ml -250 ml
Interne Kennung: 168
Los: LOT-0169
Titel: Meropenemum pulb pt sol inj i.v./perf 1000 mg
Interne Kennung: 169
Los: LOT-0170
Titel: Metamizolum natrium sol inj 500 mg/ml-2 ml
Interne Kennung: 170
Los: LOT-0171
Titel: Metamizolum natrium 500 mg
Interne Kennung: 171
Los: LOT-0172
Titel: Metforminum 750 mg
Interne Kennung: 172
Los: LOT-0173
Titel: Metforminum 1000 mg
Interne Kennung: 173
Los: LOT-0174
Titel: Metforminum 500 mg
Interne Kennung: 174
Los: LOT-0175
Titel: Methylprednisolonum 32 mg
Interne Kennung: 175
Los: LOT-0176
Titel: Methylprednisolonum 16 mg
Interne Kennung: 176
Los: LOT-0177
Titel: Metoprololum succinatum 100 mg elib prel
Interne Kennung: 177
Los: LOT-0178
Titel: Metronidazolum 250 mg
Interne Kennung: 178
Los: LOT-0179
Titel: Metronidazolum sol perf 5 mg/ml-100 ml
Interne Kennung: 179
Los: LOT-0180
Titel: Metronidazolum B sol perf 5 g/l-200 ml
Interne Kennung: 180
Los: LOT-0181
Titel: Miconazolum 20 mg/g-crema 20g
Interne Kennung: 181
Los: LOT-0182
Titel: Midazolamum Sol. inj./perf. In seringa preumpluta 2 mg/ml x 50 ml sol. inj./perf.
Interne Kennung: 182
Los: LOT-0183
Titel: Midazolamum solutie bucofaringiana 5 mg
Interne Kennung: 183
Los: LOT-0184
Titel: Midazolamum solutie bucofaringiana 7.5 mg
Interne Kennung: 184
Los: LOT-0185
Titel: Midazolamum solutie bucofaringiana 10 mg
Interne Kennung: 185
Los: LOT-0186
Titel: Midodrinum 2.5 mg
Interne Kennung: 186
Los: LOT-0187
Titel: Milrinonum sol inj 10 mg/10 ml x 10 fiole
Interne Kennung: 187
Los: LOT-0188
Titel: Mirtazapinum 30 mg
Interne Kennung: 188
Los: LOT-0189
Titel: Moxifloxacinum sol perf 400 mg/250 ml
Interne Kennung: 189
Los: LOT-0190
Titel: Naloxonum sol inj 0.4 mg/ml-1 ml
Interne Kennung: 190
Haupteinstufung (cpv): 33693300 Suchtbehandlung
Los: LOT-0191
Titel: Natrii chloridum sol perf 0.9%-2000 ml
Interne Kennung: 191
Los: LOT-0192
Titel: Natrii chloridum sol perf 0.9%-3000 ml
Interne Kennung: 192
Los: LOT-0193
Titel: Natrii chloridum sol perf 0.9%-5000 ml
Interne Kennung: 193
Los: LOT-0194
Titel: Natrii chloridum sol perf 0.9%-500 ml
Interne Kennung: 194
Los: LOT-0195
Titel: Natrii chloridum conc pt sol perf 5.85%-100 ml
Interne Kennung: 195
Los: LOT-0196
Titel: Natrii hydrogeni carbonas sol perf 8.4%-80 ml
Interne Kennung: 196
Los: LOT-0197
Titel: Nefopamum sol inj 20 mg/2 ml
Interne Kennung: 197
Los: LOT-0198
Titel: Nicardipinum sol inj 10 mg/10 ml
Interne Kennung: 198
Los: LOT-0199
Titel: Nifedipinum 20 mg retard
Interne Kennung: 199
Los: LOT-0200
Titel: Nimodipinum 30 mg
Interne Kennung: 200
Los: LOT-0201
Titel: Nimodipinum sol perf 10 mg/50 ml
Interne Kennung: 201
Los: LOT-0202
Titel: Nitrazepamum 5 mg
Interne Kennung: 202
Los: LOT-0203
Titel: Nitrofurantoina 100 mg
Interne Kennung: 203
Haupteinstufung (cpv): 33641100 Gynäkologische Antiinfektiva und Antiseptika
Los: LOT-0204
Titel: Nitroglycerinum sol perf 1 mg/ml -10 ml
Interne Kennung: 204
Los: LOT-0205
Titel: Octreotidum sol inj 0.1 mg/ml-1 ml
Interne Kennung: 205
Haupteinstufung (cpv): 33642000 Systemische Hormonpräparate, exkl. Sexualhormone und Insuline
Los: LOT-0206
Titel: Ofloxacinum picat oft/auric-sol 0.3%-10 ml
Interne Kennung: 206
Los: LOT-0207
Titel: Omelsartanum+amlodipinum 40 mg/5 mg
Interne Kennung: 207
Haupteinstufung (cpv): 33622800 Mittel mit Wirkung auf das Renin-Angiotensin-System
Los: LOT-0208
Titel: Omelsartanum+amlodipinum 40mg/10 mg
Interne Kennung: 208
Los: LOT-0209
Titel: Omeprazolum 20 mg
Interne Kennung: 209
Los: LOT-0210
Titel: Omeprazolum pulb pt sol inj/perf 40 mg
Interne Kennung: 210
Los: LOT-0211
Titel: Paliperidonum susp.inj.cu elib.prel 525 mg
Interne Kennung: 211
Los: LOT-0212
Titel: Paliperidonum susp.inj.cu elib.prel 350 mg
Interne Kennung: 212
Los: LOT-0213
Titel: Pantoprazolum 40 mg pulb pt sol inj/perf
Interne Kennung: 213
Los: LOT-0214
Titel: Pantoprazolum 20 mg
Interne Kennung: 214
Los: LOT-0215
Titel: Paracetamolum 500 mg
Interne Kennung: 215
Los: LOT-0216
Titel: Paracetamolum sol perf 10 mg/ml-100 ml
Interne Kennung: 216
Los: LOT-0217
Titel: Paracetamolum + codeinum 500+30 mg
Interne Kennung: 217
Los: LOT-0218
Titel: Perindoprilum 4 mg
Interne Kennung: 218
Haupteinstufung (cpv): 33622200 Antihypertonika
Los: LOT-0219
Titel: Perindoprilum + indapamid 5/1.25mg
Interne Kennung: 219
Los: LOT-0220
Titel: Phenylephrinum picat oft sol 100 mg/ml-10 ml
Interne Kennung: 220
Los: LOT-0221
Titel: Piperacillinum+tazobactamum pulb pt sol perf 4 g/0.5 g
Interne Kennung: 221
Los: LOT-0222
Titel: Piperacillinum+tazobactamum pulb pt sol perf 2 g/0.25 g
Interne Kennung: 222
Los: LOT-0223
Titel: Pramipexolum 0.26 mg cpr cu elib prel
Interne Kennung: 223
Los: LOT-0224
Titel: Pramipexolum 2.1 mg cpr cu elib prel
Interne Kennung: 224
Los: LOT-0225
Titel: Pramipexolum 0.52 mg cpr cu elib prel
Interne Kennung: 225
Los: LOT-0226
Titel: Prednisonum 5 mg
Interne Kennung: 226
Los: LOT-0227
Titel: Pregabalinum 75 mg
Interne Kennung: 227
Los: LOT-0228
Titel: Propofolum emulsie perf 10 mg/ml-20 ml
Interne Kennung: 228
Los: LOT-0229
Titel: Pyridostigmine bromidum 60mg
Interne Kennung: 229
Los: LOT-0230
Titel: Pyridoxinum sol inj 50 mg/2 ml
Interne Kennung: 230
Los: LOT-0231
Titel: Rabeprazolum 20 mg x 28 compr. gastrorez
Interne Kennung: 231
Los: LOT-0232
Titel: Ramiprilum 5 mg
Interne Kennung: 232
Los: LOT-0233
Titel: Rilmenidinum 1 mg
Interne Kennung: 233
Los: LOT-0234
Titel: Rivastigminum 1.5 mg
Interne Kennung: 234
Los: LOT-0235
Titel: Salbutamolum sol inh 5 mg/ml-10 ml /flacon
Interne Kennung: 235
Los: LOT-0236
Titel: Salbutamolum susp inh presuriz 100 mcg/doza
Interne Kennung: 236
Los: LOT-0237
Titel: Salbutamolum sol inj 0.5 mg/ml
Interne Kennung: 237
Los: LOT-0238
Titel: Sevofluranum lichid pt inh.-250 ml
Interne Kennung: 238
Los: LOT-0239
Titel: Sol enterala cu adm pe sonda 500 ml 1.2 kcal/ml, min 54% aminoacizi cu catena ramificata, osmolaritate max 330 mosm/l pt pacienti cu insuf hepatica f aroma
Interne Kennung: 239
Haupteinstufung (cpv): 33692300 Enterale Nahrungsmittel
Los: LOT-0240
Titel: Sol enterala pe sonda-500 ml 1200 kcal/punga, min 50 g proteine/punga, proteine 100% hidrolizate, din zer, min 1.5 g EPA+DHA/punga, carbohidrati modificati cu indice glicemic scazut
Interne Kennung: 240
Los: LOT-0241
Titel: Sol nutritie ent pe sonda-500 ml 2 kcal/ml,hp fibre min 10 g proteine, cu ulei de peste, cu min 1.5 g fibre/100 ml
Interne Kennung: 241
Los: LOT-0242
Titel: Sol nutritie parent-1970 ml adm cent, min 16 g N, 250 g glucoza, 75 g ulei de soia,11.3 g ulei peste, 2200 kcal tot elec
Interne Kennung: 242
Los: LOT-0243
Titel: Sol pt nutritie parent-1440 ml cu adm perif, min 50 g lipide, max 100 g glucoza, min 1000 kcal, max 750 mosm/l
Interne Kennung: 243
Los: LOT-0244
Titel: Sol spec pt nutritia enterala-500 ml fara aroma, cu 1.5 kcal/ml, min 10 g protein/100 ml, max 33% carbohidrati, min 2 g EPA/punga
Interne Kennung: 244
Los: LOT-0245
Titel: Solutie hipersosmotica fl 133 ml compusa din:fosfat sodic monobasic anhidru 13.91g, fosfat sodic dibasic anhidru 3.18g, hidroxid de sodiu, benzoat de sodiu, metilparahidroxibenzoat, apa distilata q.s.100 ml
Interne Kennung: 245
Los: LOT-0246
Titel: Solutie concentrata de glutamina sub forma de alanil glutamina 20%, flacon 100 ml
Interne Kennung: 246
Los: LOT-0247
Titel: Solutie concentrata de oligoelemente pentru nutritie i.v.- 10 ml 1 fiolă cu 10 ml concentrat pentru soluţie perfuzabilă conţine: Clorură de fer (II) tetrahidrat 6,958 mg Clorură de zinc 6,815 mg Clorură de mangan (II) tetrahidrat 1,979 mg Clorură de cupru (II) dihidrat 2,046 mg Clorură de crom
Interne Kennung: 247
Los: LOT-0248
Titel: Sorbitolum sol perf 50 g/l-2000 ml
Interne Kennung: 248
Los: LOT-0249
Titel: Sotalolum 80 mg
Interne Kennung: 249
Los: LOT-0250
Titel: Substituent izoton de lichid extracelular soluţie perfuzabilă flacon de 500 ml:Clorură de sodiu 6,80 g Clorură de potasiu 0,30 g Clorură de magneziu hexahidrat 0,20 g Clorură de calciu dihidrat 0,37 g Acetat de sodiu trihidrat 3,27 g Acid L-malic 0,67 g
Interne Kennung: 250
Los: LOT-0251
Titel: Sufentanilum Citratum sol inj/perf 5 mcg/ml-10 ml
Interne Kennung: 251
Los: LOT-0252
Titel: Sulfadiazinum crema 1%- 50 g /tub
Interne Kennung: 252
Los: LOT-0253
Titel: Sulfadiazinum crema 1%- 100 g /tub
Interne Kennung: 253
Los: LOT-0254
Titel: Sulfadiazinum pasta cutanata 10mg/g*50 g
Interne Kennung: 254
Los: LOT-0255
Titel: Sulfamethoxazolum+trimethrop 400 mg/80mg
Interne Kennung: 255
Los: LOT-0256
Titel: Sulfamethoxazolum+trimethrop sol inj 400 mg/80mg
Interne Kennung: 256
Los: LOT-0257
Titel: Sulodexidum 250 ULS
Interne Kennung: 257
Haupteinstufung (cpv): 33622400 Vasoprotektoren
Los: LOT-0258
Titel: Teicoplaninum 400 mg liof+solv pt sol inj
Interne Kennung: 258
Los: LOT-0259
Titel: Tramadolum sol.inj.100 mg/2 ml
Interne Kennung: 259
Los: LOT-0260
Titel: Trazodonum EP 150 mg
Interne Kennung: 260
Los: LOT-0261
Titel: Tiapridum 100 mg
Interne Kennung: 261
Los: LOT-0262
Titel: Tetracyclinum 250 mg
Interne Kennung: 262
Los: LOT-0263
Titel: Theophyllinum 200 mg
Interne Kennung: 263
Los: LOT-0264
Titel: Thiamazolum 20 mg
Interne Kennung: 264
Los: LOT-0265
Titel: Thiaminum sol inj 100 mg/2 ml
Interne Kennung: 265
Los: LOT-0266
Titel: Ticagrelor 90 mg
Interne Kennung: 266
Los: LOT-0267
Titel: Tigecyclinum pulb pt sol perf 50 mg
Interne Kennung: 267
Los: LOT-0268
Titel: Tolperisonum 150 mg
Interne Kennung: 268
Haupteinstufung (cpv): 33632200 Muskelrelaxanzien
Los: LOT-0269
Titel: Toxina Botulinica de Tip A pulb pt sol inj 500 UI
Interne Kennung: 269
Haupteinstufung (cpv): 33693100 Toxine
Los: LOT-0270
Titel: Valacyclovirum 500 mg
Interne Kennung: 270
Haupteinstufung (cpv): 33641000 Arzneimittel für das Urogenitalsystem sowie Sexualhormone
Los: LOT-0271
Titel: Vaccin hepatitic B susp inj 20 mcg/1 ml
Interne Kennung: 271
Haupteinstufung (cpv): 33651680 Hepatitis-B-Impfstoffe
Los: LOT-0272
Titel: Vancomycinum pulb pt sol perf 500 mg (sa aiba mentionat in RCP si administrarea orala)
Interne Kennung: 272
Los: LOT-0273
Titel: Vasopresinum sol inj 20 UI/ml - 1ml
Interne Kennung: 273
Haupteinstufung (cpv): 33642100 Hypophysen- und Hypothalamushormone und Analoga
Los: LOT-0274
Titel: Verapamilum cpr/cps/draj 40 mg
Interne Kennung: 274
Haupteinstufung (cpv): 33622700 Calciumkanalblocker
Los: LOT-0275
Titel: Verde de indocianina pulb pt sol inj 25 mg
Interne Kennung: 275
Haupteinstufung (cpv): 33696800 Röntgenkontrastmittel
Los: LOT-0276
Titel: Vinpocetinum 10 mg
Interne Kennung: 276
Los: LOT-0277
Titel: Voriconazolum 200 mg
Interne Kennung: 277
Haupteinstufung (cpv): 33631100 Antimykotika zur dermatologischen Anwendung
Los: LOT-0278
Titel: Voriconazolum pulb pt sol perf 200 mg-30 ml
Interne Kennung: 278
Los: LOT-0279
Titel: Vortioxetinum 10 mg
Interne Kennung: 279
Los: LOT-0280
Titel: Vortioxetinum 5 mg
Interne Kennung: 280
Los: LOT-0281
Titel: Zopiclonum 7.5 mg
Interne Kennung: 281