2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziționarea unor echipamente didactice performante in cadrul proiectului UPGRADE UPT – UPGRADE - UPT – Modernizarea și echiparea infrastructurii educaționale pentru îmbunătățirea accesului la educație în cadrul UPT, Facultatea de Construcții și Facultatea de Arhitectură și Urbanism
Beschreibung: Echipamente ce urmeaza a fi achizitionate - conform caietelor de sarcini. Nota: Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 18 zile. Termenul limita pana la care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare va fi in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4269282_2026PAAP1107826
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39294000 Geräte und Vorrichtungen zu Vorführzwecken
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ECHIPAMENTE DIDACTICE PENTRU STUDIUL FENOMENELOR IN INSTALATII CARE VEHICULEAZA APA
Beschreibung: furnizare produs
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: ECHIPAMENTE DIDACTICE INSTALATII ELECTRICE SI ALTE INSTALATII
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: ECHIPAMENTE DE LABORATOR PENTRU INSTALATII
Beschreibung: furnizare-produs
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 38430000 Erkennungs- und Analysegeräte
Los: LOT-0004
Titel: ECHIPAMENTE DIDACTICE PENTRU MASURARI SI INCERCARI EXPERIMENTALE AFERENTE LABORATOARELOR TMI, MAI, IT SI IVC
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: ECHIPAMENTE DIDACTICE
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 39162200 Lehrmittel und -geräte
Los: LOT-0006
Titel: ECHIPAMENTE PENTRU ÎMBUNĂTĂȚIREA PROCESULUI DIDACTIC
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 38500000 Apparate und Geräte zum Prüfen und Testen
632583-2026 - Competition
Romania – Apparatus and equipment designed for demonstrational purposes – Achiziționarea unor echipamente didactice performante in cadrul proiectului UPGRADE UPT – UPGRADE - UPT – Modernizarea și echiparea infrastructurii educaționale pentru îmbunătățirea accesului la educație în cadrul UPT, Facultatea de Construcții și Facultatea de Arhitectură și Urbanism
Contract or concession notice – standard regime - Change notice
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 4269282_2026PAAP1107826
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 39294000 Apparatus and equipment designed for demonstrational purposes
5. Lot
Lot: LOT-0001
Description: furnizare produs
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Description: furnizare-produs
Internal identifier: 3
Main classification (cpv): 38430000 Detection and analysis apparatus
Lot: LOT-0004
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Title: ECHIPAMENTE DIDACTICE
Internal identifier: 5
Main classification (cpv): 39162200 Training aids and devices
Lot: LOT-0006
Internal identifier: 6
Main classification (cpv): 38500000 Checking and testing apparatus