632670-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Bauaufsicht – ,,Achizitie servicii de asistență tehnică și supraveghere lucrări ((dirigentie de santier) pentru obiectivul de investiție: ,,Modernizare si eficientizare energetica a Bazinului de inot din cadrul Complexului Turistic de Natatie Targoviste” - PMT-2026-P-028, Cod unic de identificare procedura: 4279944–2026-6.2’’
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ,,Achizitie servicii de asistență tehnică și supraveghere lucrări ((dirigentie de santier) pentru obiectivul de investiție: ,,Modernizare si eficientizare energetica a Bazinului de inot din cadrul Complexului Turistic de Natatie Targoviste” - PMT-2026-P-028, Cod unic de identificare procedura: 4279944–2026-6.2’’
Beschreibung: Municipiul Targoviste a semnat Contractul de finantare nr. 220426 / 03.10.2025, inregistrat la Municipiul Targoviste cu nr. 113850/22.10.2025 in cadrul ,,Programului pentru eficienta energetica si energie regenerabila’’, Aria tematica ,,Eficienta energetica si energie regenerabila’’ din Programul de cooperare elvetiano-roman vizand reducerea disparitatilor economice si sociale in cadrul Uniunii Europene’’. Obiectivul are in vedere prețul la utilitățile publice (energie electrica, gaze naturale, combustibil) care in ultima perioada este in crestere continua, pe cale de consecință înregistrandu-se dificultăți în finanțarea activității curente, dar și în gestionarea prețului la utilitățile publice. Prin urmare se doreste diminuarea cheltuielilor cu utilitatile si scaderea gradului de poluare a aerului, solului si apelor, toate acestea contribuind la cresterea calităţii vieţii locuitorilor. Efectul pozitiv previzionat prin realizarea obiectivului de investiţii ar duce la diminuarea costurilor de functionare a acestuia, avand un impact pozitiv asupra gestionarii bugetare de catre UAT Municipiul Targoviste. Complexul Turistic de Natatie Targoviste se afla pe strada Calea Ialomitei, nr.9, in Municipiul Targoviste, Judeţul Dâmboviţa si se afla in proprietatea si administrarea UAT Municipiul Targoviste. Terenul intravilan aparţine domeniului public al Municipiului Târgovişte conform Cartii funciare nr. 92953, in suprafata de 114.464 mp. Bazinul de înot de pe terenul Nr. Cad. 92953 are o suprafață construita de 4.410 mp, o suprafata desfasurata de 7.582 mp. Valoare estimata 224.659,21 lei fără TVA Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor sol.de clarificare/informati isuplim. adresate de catre op.ec., in a 11 a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor,conform art. 161 din Legea nr.98/2016, coroborat cu art. 27 alin (3) din HG 395/2016, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate pana la termenul limita de 17 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Solicitarile de clarificari vor fi transmise in format editabil.
Interne Kennung: 4279944–2026-6.2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71520000 Bauaufsicht
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Municipiul Targoviste a semnat Contractul de finantare nr. 220426 / 03.10.2025, inregistrat la Municipiul Targoviste cu nr. 113850/22.10.2025 in cadrul ,,Programului pentru eficienta energetica si energie regenerabila’’, Aria tematica ,,Eficienta energetica si energie regenerabila’’ din Programul de cooperare elvetiano-roman vizand reducerea disparitatilor economice si sociale in cadrul Uniunii Europene’’ Obiectivul are in vedere prețul la utilitățile publice (energie electrica, gaze naturale, combustibil) care in ultima perioada este in crestere continua, pe cale de consecință înregistrandu-se dificultăți în finanțarea activității curente, dar și în gestionarea prețului la utilitățile publice. Prin urmare se doreste diminuarea cheltuielilor cu utilitatile si scaderea gradului de poluare a aerului, solului si apelor, toate acestea contribuind la cresterea calităţii vieţii locuitorilor. Efectul pozitiv previzionat prin realizarea obiectivului de investiţii ar duce la diminuarea costurilor de functionare a acestuia, avand un impact pozitiv asupra gestionarii bugetare de catre UAT Municipiul Targoviste. Complexul Turistic de Natatie Targoviste se afla pe strada Calea Ialomitei, nr.9, in Municipiul Targoviste, Judeţul Dâmboviţa si se afla in proprietatea si administrarea UAT Municipiul Targoviste. Terenul intravilan aparţine domeniului public al Municipiului Târgovişte conform Cartii funciare nr. 92953, in suprafata de 114.464 mp. Bazinul de înot de pe terenul Nr. Cad. 92953 are o suprafață construita de 4.410 mp, o suprafata desfasurata de 7.582 mp.
Interne Kennung: 1
632670-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Services
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 4279944–2026-6.2
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71520000 Construction supervision services
5. Lot
Lot: LOT-0000
Title: Default lot
Internal identifier: 1