632732-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Dienstleistungen in der Forstwirtschaft – Servicii de regenerare a pădurilor 2/2027 - dssv
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de regenerare a pădurilor 2/2027 - dssv
Beschreibung: Servicii de regenerare a pădurilor pe raza a 6 ocoale silvice din cadrul Direcției Silvice Suceava, împărțite pe 6 loturi, conform caietului de sarcini și devizelor anexate, care fac parte integrantă din documentația de atribuire. Număr de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data-limită de depunere a ofertelor: 18. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 11-a zi înainte de termenul-limită stabilit în anunțul de participare pentru depunerea ofertelor, astfel încât răspunsul să fie transmis cu cel puțin 10 zile înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Temei legal: art. 160–161 din Legea nr. 98/2016.
Interne Kennung: 217SVC277_26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ocolul Silvic Breaza
Beschreibung: Servicii de regenerare a pădurilor: transportul puieților prin purtare directă, plantarea puieților forestieri (împăduriri), materializarea piețelor de probă, completări curente, revizuirea regenerărilor artificiale, descopleșirea puieților și activități conexe, pe raza Ocolului Silvic Breaza. Natura și cantitățile detaliate, pe activități și articole de deviz, sunt prevăzute în caietul de sarcini, antemăsurătoarea și devizul aferent lotului, care fac parte integrantă din documentația de atribuire.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Ocolul Silvic Pojorâta
Beschreibung: Servicii de regenerare a pădurilor: curățirea terenului în vederea împăduririlor, plantarea puieților forestieri în vetre (împăduriri), transportul puieților prin purtare directă, împachetarea puieților pentru transport, materializarea piețelor de probă, săparea șanțurilor pentru depozitarea puieților, amenajarea ghețăriilor, punerea puieților la ghețărie, completări curente, revizuirea plantațiilor și a semănăturilor directe, descopleșirea speciilor forestiere de specii ierboase și lemnoase, transportul pământului de împrumut și lucrări conexe, pe raza Ocolului Silvic Pojorâta. Natura și cantitățile detaliate, pe activități și articole de deviz, sunt prevăzute în caietul de sarcini, antemăsurătoarea și devizul aferente lotului, care fac parte integrantă din documentația de atribuire.
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Ocolul Silvic Vama
Beschreibung: Servicii de regenerare a pădurilor: transportul puieților prin purtare directă, completări curente, revizuirea plantațiilor și a semănăturilor directe, descopleșirea speciilor forestiere de specii ierboase și lemnoase, tăieri de întreținere și îngrijire în arborete provenite din regenerări naturale și lucrări conexe, pe raza Ocolului Silvic Vama. Natura și cantitățile detaliate, pe activități și articole de deviz, sunt prevăzute în caietul de sarcini, antemăsurătoarea și devizul aferente lotului, care fac parte integrantă din documentația de atribuire.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Ocolul Silvic Moldovița
Beschreibung: Servicii de regenerare a pădurilor: amenajarea ghețăriilor și a șanțurilor pentru depozitarea puieților, punerea puieților la ghețărie și la șanț, curățirea terenului în vederea împăduririlor, plantarea puieților forestieri în vetre și pe mușuroaie, transportul pământului, transportul puieților prin purtare directă, completări curente, scoaterea manuală și depozitarea puieților, materializarea piețelor de probă, revizuirea plantațiilor și a semănăturilor directe, descopleșiri, producerea și întreținerea puieților forestieri în solarii, aplicarea produselor de protecție a plantelor, recoltarea și prelucrarea conurilor și semințelor de molid și lucrări conexe, pe raza Ocolului Silvic Moldovița. Natura și cantitățile detaliate, pe activități și articole de deviz, sunt prevăzute în caietul de sarcini, antemăsurătoarea și devizul aferente lotului, care fac parte integrantă din documentația de atribuire.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Ocolul Silvic Frasin
Beschreibung: Servicii de regenerare a pădurilor: amenajarea ghețăriilor și punerea puieților la ghețărie, recoltarea și confecționarea materialului pentru umbrire, curățirea terenului în vederea împăduririlor, transportul puieților prin purtare directă, plantarea puieților forestieri în vetre, completări curente, revizuirea plantațiilor și a semănăturilor directe, descopleșiri, producerea și întreținerea puieților forestieri în solarii, scoaterea manuală, împachetarea și depozitarea provizorie a puieților, recoltarea și prelucrarea conurilor și semințelor de brad și molid, aplicarea produselor de protecție a plantelor și lucrări conexe, pe raza Ocolului Silvic Frasin. Natura și cantitățile detaliate, pe activități și articole de deviz, sunt prevăzute în caietul de sarcini, antemăsurătoarea și devizul aferente lotului, care fac parte integrantă din documentația de atribuire.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Ocolul Silvic Stulpicani
Beschreibung: Servicii de regenerare a pădurilor: amenajarea ghețăriilor pentru păstrarea puieților, recoltarea și confecționarea materialului pentru umbrire, curățirea terenului în vederea împăduririlor, transportul puieților prin purtare directă, punerea puieților la ghețărie, plantarea puieților forestieri în vetre, completări curente, revizuirea plantațiilor și a semănăturilor directe, descopleșirea speciilor forestiere de specii ierboase și lemnoase și lucrări conexe, pe raza Ocolului Silvic Stulpicani. Natura și cantitățile detaliate, pe activități și articole de deviz, sunt prevăzute în caietul de sarcini, antemăsurătoarea și devizul aferente lotului, care fac parte integrantă din documentația de atribuire.
Interne Kennung: 6