632743-2025 - Wettbewerb
Polen – Fahrzeugabschleppdienste – Usuwanie pojazdów z dróg znajdujących się na terenie miasta Łodzi
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUsuwanie pojazdów z dróg znajdujących się na terenie miasta Łodzi
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na usuwaniu pojazdów z dróg znajdujących się na terenie miasta Łodzi podlegających usunięciu m.in. zgodnie z art. 50a i 130a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j.: Dz. U. z 2024 r., poz. 1251 ze zm.) zwanej dalej Prd oraz rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 22 czerwca 2011 r. w sprawie usuwania pojazdów pozostawionych bez tablic rejestracyjnych lub których stan wskazuje na to, że nie są używane (t.j.: Dz. U. z 2022 poz. 1959), lub rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 22 czerwca 2011 r. w sprawie usuwania pojazdów, których używanie może zagrażać bezpieczeństwu lub porządkowi ruchu drogowego albo utrudniających prowadzenie akcji ratowniczej (t.j.: Dz. U. z 2018 r., poz. 2285 ze zm.). Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 1 do SWZ). Termin realizacji zamówienia: od dnia podpisania umowy, jednak nie wcześniej niż od dnia 01.01.2026 r. do dnia 31.12.2029 r.
Interne KennungDOM-WZP-III.271.102.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50118110 Fahrzeugabschleppdienste
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść I zamówienia
BeschreibungPrzedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na usuwaniu pojazdów z dróg znajdujących się na terenie miasta Łodzi podlegających usunięciu m.in. zgodnie z art. 50a i 130a ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (t.j.: Dz. U. z 2024 r., poz. 1251 ze zm.) zwanej dalej Prd oraz rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 22 czerwca 2011 r. w sprawie usuwania pojazdów pozostawionych bez tablic rejestracyjnych lub których stan wskazuje na to, że nie są używane (t.j.: Dz. U. z 2022 poz. 1959), lub rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 22 czerwca 2011 r. w sprawie usuwania pojazdów, których używanie może zagrażać bezpieczeństwu lub porządkowi ruchu drogowego albo utrudniających prowadzenie akcji ratowniczej (t.j.: Dz. U. z 2018 r., poz. 2285 ze zm.).
Optionen
Beschreibung der OptionenZamawiający przewiduje udzielenie zamówienia w ramach prawa opcji do 100% zamówienia podstawowego. Realizacja zamówienia objętego prawem opcji nastąpi w sytuacji, kiedy Zamawiający zleci realizację usług zamówienia podstawowego na maksymalną wartość lub na umowie pozostanie do wykorzystania kwota, która nie pozwala na zrealizowanie danej usługi. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa zlecenia wykonania usług w ramach prawa opcji na warunkach określonych w umowie, a wycenionych w Formularzu ofertowym. Zamawiający o skorzystaniu z prawa opcji poinformuje Wykonawcę jednostronnym oświadczeniem woli o skorzystaniu z tego prawa. Oświadczenie takie jest dla Wykonawcy wiążące. W przypadku nie złożenia przez Zamawiającego takiego oświadczenia, Wykonawcy nie przysługuje roszczenie o realizację zakresu zamówienia opcjonalnego. O skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający może powiadomić Wykonawcę w dowolnym okresie trwania Umowy.