632808-2026 - Wettbewerb
Schweden – Umwelttechnische Beratung – Miljötekniska konsulter
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Miljötekniska konsulter
Beschreibung: Örebro kommun och Örebroporten Fastigheter AB har för avsikt att vardera träffa ramavtal med upp till fyra konsultföretag inom delområden som: A: Miljöinventering byggnad/anläggning B: Strategiska miljöbedömningar/Miljökonsekvensbeskrivning C: Luftkvalitet D: Miljötekniskt kompetensstöd E: Bullerberäkningar, bullermätningar och utredning F: Översvämning och dagvattenutredningar G: Energideklaration och optimering
Interne Kennung: Ks 563/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71313000 Umwelttechnische Beratung
5. Los
Los: LOT-0000
2. Procedure
Procedure
Title: Miljötekniska konsulter
Internal identifier: Ks 563/2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Services
Main classification (cpv): 71313000 Environmental engineering consultancy services
5. Lot
Lot: LOT-0000
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Miljötekniska konsulter
Intern identifierare: Ks 563/2026
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000