2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kompleksowa dostawa gazu ziemnego grupy E (wysokometanowy) do obiektów Sądu Okręgowego w Kielcach i Sądów Rejonowych w Opatowie, w Staszowie i we Włoszczowie w roku 2027
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa gazu ziemnego grupy E (wysokometanowy) do obiektów Sądu Okręgowego w Kielcach i Sądów Rejonowych w Opatowie, w Staszowie i we Włoszczowie w roku 2027, o łącznym prognozowanym wolumenie 2 257 000 kWh do 7 punktów odbioru (PO) gazu.
Interne Kennung: Inw.Zp.261.12.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art.139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą). W postępowaniu, w oparciu o art. 139 ust. 1 ustawy Pzp, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny złożonych ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia, oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 2. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca złożył wraz z ofertą aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust 1 ustawy Pzp w formie standardowego jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (zwane dalej „JEDZ”). 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia, JEDZ (wraz z ofertą) składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. 4. Jeżeli Wykonawca w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu polegać będzie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa także oświadczenia JEDZ dotyczące tych podmiotów, potwierdzając spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na zasoby podmiotów udostępniających oraz brak podstaw do wykluczenia tych podmiotów. 5. Wstępne oświadczenie dotyczące braku podstaw wykluczeń sankcyjnych. Wykonawca składa wraz z ofertą aktualne na dzień składania ofert oświadczenie potwierdzające brak podstaw wykluczenia, o których mowa w Rozdział VII ust. 1.3 SWZ. Wzór dokumentu stanowi załącznik nr 4 do SWZ. W przypadku wspólnego ubiegania się o udzielenie zamówienia oświadczenie składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, potwierdzając brak podstaw do wykluczenia. W sytuacji, gdy Wykonawca polegać będzie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą oświadczenia tych podmiotów potwierdzające brak podstaw wykluczenia w zakresie określonym w Rozdziale VII ust.1.3 pkt. 1)SWZ, a w przypadku, gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia składa także wraz z ofertą oświadczenia tych podmiotów, potwierdzające brak podstaw do ich wykluczenia w zakresie określonym w Rozdziale VII ust. 1.3 pkt. 2)SWZ. 6. Pełnomocnictwo wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia do reprezentowania ich w postepowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy (o ile dotyczy)- do oferty. 7. Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do złożenia oferty (o ile dotyczy) - do oferty. 8. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby (załącznik nr 5 SWZ) 9.Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które usługi wykonają poszczególni wykonawcy – załącznik nr 6 do SWZ. 10. Wykonawca, którego oferta została najwyżej oceniona, zobowiązany będzie do złożenia na wezwanie Zamawiającego w terminie nie krótszym niż 10 dni, aktualnych na dzień złożenia, niżej wymienionych podmiotowych środków dowodowych: 11. Oświadczenie Wykonawcy/ wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę lub ofertę częściową, albo oświadczenie o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty lub oferty częściowej niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej (Załącznik nr 8 do SWZ) 12. Informacja z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108 ust. 1 pkt 1 i 2 i 4 ustawy Pzp, sporządzona nie wcześniej niż 6 miesięcy przed jej złożeniem. 13.Odpis lub informację z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji. 14. Oświadczenie Wykonawcy/ wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/ podmiotu udostępniającego zasoby o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Pzp t.j 15. Aktualną koncesję w zakresie obrotu paliwami gazowymi wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki i Aktualną koncesję w zakresie dystrybucji paliwa gazowego wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki lub (jeżeli Wykonawca nie jest właścicielem sieci na obszarze, na którym znajduje się miejsce dostawy gazu ziemnego) ważną umowę z Operatorem Systemu Dystrybucyjnego na świadczenie usług dystrybucji paliwa gazowego umożliwiającą realizowanie dostaw do punktów odbiorów opisanych w załączniku nr 2 do SWZ
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09123000 Erdgas
Zusätzliche Einstufung (cpv): 65210000 Gasversorgung
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: Część 1
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: Inw.Zp.261.12.2026
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 09123000 Natural gas
Additional classification (cpv): 65210000 Gas distribution
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: Część 1