632929-2026 - Ergebnis
Finnland – Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte – Jälki-ilmoitus: KARDIOLOGIAN SEKÄ SYDÄN- JA RINTAELINKIRURGIAN TARVIKKEITA JA PALVELUJA KOSKEVA PUITEJÄRJESTELY
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Jälki-ilmoitus: KARDIOLOGIAN SEKÄ SYDÄN- JA RINTAELINKIRURGIAN TARVIKKEITA JA PALVELUJA KOSKEVA PUITEJÄRJESTELY
Beschreibung: SK Hankintapalvelut Oy kilpailutti kardiologian sekä sydän- ja rintaelinkirurgian tarvikkeita ja palveluita koskevan puitejärjestelyn Tays Sydänkeskus konsernin ja sen asiakkaiden käyttöön.
Interne Kennung: 597203
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Puitesopimusjärjestelyyn valitaan mukaan kaikki toimittajat, jotka täyttävät tarjouspyynnön mukaiset vaatimukset. Hankintayksikkö avaa puitejärjestelyn sopimuskauden aikana uusille toimittajille julkaisemalla uuden hankintailmoituksen aina joka toinen vuosi toukokuussa (v.2028, v.2030 ja v.2032). Uusien toimittajien hyväksymisessä sovelletaan alkuperäisessä hankinnassa asetettuja soveltuvuusvaatimuksia, ehtoja ja valintaperusteita, puitejärjestelyn ehtoja muuttamatta. Menettelyssä noudatetaan julkisia hankintoja koskevia periaatteita sekä hankintalainsäädäntöä. Uusien mukaan valittujen sopimustoimittajien osalta sopimus tehdään aikaisintaan 14 päivän kuluttua siitä, kun tarjoaja on saanut tai hänen katsotaan saaneen päätöksen, valitusosoituksen ja oikaisuohjeen tiedoksi. Puitesopimus syntyy vasta kirjallisen sopimuksen allekirjoittamisella.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33000000 Medizinische Ausrüstungen, Arzneimittel und Körperpflegeprodukte
5. Los
Los: LOT-0000