633026-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Laborreagenzien – Furnizare REACTIVI ȘI CONSUMABILE DE LABORATOR, în cadrul proiectului DEZVOLTAREA CERCETĂRII GENOMICE ÎN ROMÂNIA (ROGEN)
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare REACTIVI ȘI CONSUMABILE DE LABORATOR, în cadrul proiectului DEZVOLTAREA CERCETĂRII GENOMICE ÎN ROMÂNIA (ROGEN)
Beschreibung: Furnizare REACTIVI ȘI CONSUMABILE DE LABORATOR, necesare activităților de procesare, izolare, caracterizare și secvențiere a probelor biologice, structurate în 7 (șapte) loturi, în cadrul unui acord-cadru cu durata de 36 (treizeci și șase) de luni, atribuit unui singur operator economic pentru fiecare lot în parte, fără reluarea competiției la nivelul contractelor subsecvente.
Interne Kennung: ROGEN-324809-AC
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Reactivi pentru procesarea și analiza probelor de sânge și țesut
Beschreibung: Furnizare de reactivi și consumabile de laborator, conform specificațiilor tehnice minime obligatorii și cantităților minime/maxime prevăzute pe lot în Caietul de sarcini și în Anexa nr. 1 la acesta (Fișele tehnice pe loturi). Cantitățile minime și maxime aferente fiecărui contract subsecvent, respectiv întregului acord-cadru, sunt prevăzute în Caietul de sarcini și în centralizatorul de prețuri (Anexă la Formularul nr. 9 – Formular de ofertă financiară).
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Reactivi de caracterizare PBMC
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Reactivi pentru izolare si procesare culturi celulare
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Reactivi si substante dedicate pentru generare si testare culturi celulare
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Reactivi pentru secventiere speciilor smallRNA/mRNA prin tehnologia NGS
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Consumabile pentru aplicatii de stocare probe biologice
Interne Kennung: 6
Haupteinstufung (cpv): 33141000 Nichtchemisches medizinisches Einwegmaterial und hämatologisches Verbrauchsmaterial
Los: LOT-0007
Titel: Consumabile pentru procesarea probelor biologice si teste functionale
Interne Kennung: 7