633132-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Medizinische Geräte – Echipamente medicale pentru centrul regional de prevenție a cancerului de col uterin – regiunea Sud-Est, Proiect CLARA – cod proiect 353063
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Echipamente medicale pentru centrul regional de prevenție a cancerului de col uterin – regiunea Sud-Est, Proiect CLARA – cod proiect 353063
Beschreibung: Achiziția are ca obiect furnizarea, transportul, instalarea, configurarea, punerea în funcțiune, testarea, instruirea personalului și asigurarea garanției și suportului tehnic pentru echipamentele necesare operaționalizării centrului regional de prevenție a cancerului de col uterin pentru regiunea Sud-Est, în cadrul proiectului CLARA. Echipamentele vor susține activitățile integrate de examinare, diagnostic și tratament al leziunilor precanceroase, inclusiv chirurgie video-asistată, colposcopie, electro/radiochirurgie, crioterapie, consultații și proceduri ginecologice, precum și diagnostic citologic și histopatologic Achizitia este impartita in 4 loturi: • LOT 1 – Sisteme integrate pentru chirurgie video-asistată laparoscopică și deschisă: Turn 3D/4D laparoscopie – 1 buc.; Sistem pentru chirurgie deschisă video-asistată – 1 buc. • LOT 2 – Echipamente medicale pentru colposcopie și tratamentul leziunilor precanceroase: Videocolposcop – 2 buc.; Radiocauter – 3 buc.; Electrocauter – 1 buc.; Stilou pentru crioterapie – 1 buc. • LOT 3 – Dotări și instrumentar pentru consultații și proceduri ginecologice: Masă de consultație ginecologică – 3 buc.; Lampă de examinare – 3 buc.; Set pense biopsie (26 buc.) – 1 set; Trusă de chiuretaj – 11 buc. • LOT 4 – Microscoape optice binoculare: Microscop optic binocular – 4 buc.
Interne Kennung: 353063
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: LOT 1 – Sisteme integrate pentru chirurgie video-asistată laparoscopică și deschisă
Beschreibung: Se doreste achizitia unui Sistem integrate pentru chirurgie video-asistată laparoscopică și deschisă compus din Turn 3D/4D laparoscopie - 1 buc si Sistem pentru chirurgie deschisă video-asistată - 1 buc. caracteristicile tehnice si conditiile de livrare se regasesc in caietul de sarcini
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 - Echipamente medicale pentru colposcopie și tratamentul leziunilor precanceroase;
Beschreibung: Se doreste achizitia de Echipamente medicale pentru colposcopie și tratamentul leziunilor precanceroase. Acestea sunt: 1. Video colposcop - 2 buc 2. Radiocauter - 3 buc 3. Electrocauter - 1 buc 4. Stilou pentru crioterapie - 1 buc Caracteristici tehnice si conditii de calificare se regasesc in Caietul de sarcini
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Dotări și instrumentar pentru consultații și proceduri ginecologice
Beschreibung: Contract de achizitie "Dotări și instrumentar pentru consultații și proceduri ginecologice" ce cuprind: Masă de consultație ginecologică – 3 buc.; Lampă de examinare – 3 buc; Set pense biopsie (26 buc.) - 1 buc; Trusă de chiuretaj - 11 buc. Conditiile privind achizitia si cerintele tehnice se regasesc in Caieul de sarcini atasat
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Microscoape optice binoculare
Beschreibung: Contract de achizitie "Microscoape optice binoculare"– 4 buc. Conditiile privind achizitia si cerintele tehnice se regasesc in Caieul de sarcini atasat
Interne Kennung: 4
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33100000 Medical equipments
Place of performance
Country subdivision (NUTS): Constanţa (RO223)
Country: Romania
Additional information: Mun. Constanta
Value