See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de furnizare articole de coifura din cadrul uniformei de reprezentare
Beschreibung: Obiectul contractului constă în asigurarea cu articole de coifura din cadrul unifomei de reprezentare în vederea completării stocurilor existente de șepci, căciuli și pălării pentru: - echiparea absolvenţilor promoţiilor ce vor avea festivitatea de absolvire în perioada 2026 – 2028; - asigurarea solicitărilor de acordare în natură a acestor articole de coifură, venite din partea cadrelor militare în activitate din Jandarmeria Română (exprimate în cadrul rapoartelor de echipament anuale). Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare cu 11 zile înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4192782_2025_PAAPD1559335
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 35811300 Militäruniformen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Şapcă din stofă iarnă cu emblemă pentru generali
Beschreibung: Obiectul achizitiei consta in asigurarea cu articole de coifura din cadrul unifomei de reprezentare în vederea completării stocurilor existente de șepci, căciuli și pălării pentru: - echiparea absolvenţilor promoţiilor ce vor avea festivitatea de absolvire în perioada 2026 – 2028; - asigurarea solicitărilor de acordare în natură a acestor articole de coifură, venite din partea cadrelor militare în activitate din Jandarmeria Română (exprimate în cadrul rapoartelor de echipament anuale). Operatorii economici interesați pot solicita clarificări/informații suplimentare până în a 18-a zi înainte de termenul de limită de depunere a ofertelor. Autoritatea contractantă va răspunde, în mod clar și competent, tuturor solicitărilor de clarificare/ informații suplimentare cu 11 zile înainte de termenul de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Şapcă din stofă iarnă cu emblemă pentru ofiţeri superiori
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Şapcă din stofă iarnă cu emblemă pentru ofiţeri inferiori
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Şapcă din stofă iarnă cu emblemă pentru subofiţeri
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Şapcă din stofă vară cu emblemă pentru generali
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Şapcă din stofă vară cu emblemă pentru ofiţeri superiori
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Şapcă din stofă vară cu emblemă pentru ofiţeri inferiori
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Şapcă din stofă vară cu emblemă pentru subofiţeri
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Pălărie cu emblemă pentru ofiţeri
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Pălărie cu emblemă pentru subofiţeri
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Căciulă din blană naturală pentru ofiţeri bărbaţi
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Căciulă din blană naturală pentru subofiţeri bărbaţi
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Căciulă din blană naturală pentru ofiţeri femei
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Căciulă din blană naturală pentru subofiţeri femei
Interne Kennung: 14
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 4192782_2025_PAAPD1559335
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 35811300 Military uniforms
5. Lot
Lot: LOT-0001
Internal identifier: 1
Lot: LOT-0002
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Internal identifier: 4
Lot: LOT-0005
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Internal identifier: 7
Lot: LOT-0008
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Internal identifier: 13
Lot: LOT-0014
Internal identifier: 14