See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Προμήθεια του είδους «Διατάξεις Ενδοσκοπίας & Ενδοχειρουργικής», οικονομικής χρήσης 2026
Beschreibung: Διεθνής Ανοικτός δημόσιος Ηλεκτρονικός Διαγωνισμός με Αρ. Διακήρυξης 7η/2026 για την προμήθεια του είδους «Διατάξεις Ενδοσκοπίας & Ενδοχειρουργικής», οικονομικής χρήσης 2026, CPV:33168000-5 σε εφαρμογή του προγράμματος προμηθειών έτους 2026, εκτιμώμενης προϋπολογισθείσας δαπάνης για (1) έτος 290.322,58€ άνευ Φ.Π.Α., ήτοι 343.478,77€ με Φ.Π.Α. (13% & 24%) και με δικαίωμα προαίρεσης για (1) ένα επιπλέον έτος, συνολικής προϋπολογισθείσας δαπάνης 580.645,16€ άνευ Φ.Π.Α., ήτοι 686.957,54€ με Φ.Π.Α. (13% & 24%), συμπεριλαμβανομένου του δικαιώματος προαίρεσης, με την πλέον συμφέρουσα από οικονομική άποψη προσφορά αποκλειστικά βάσει τιμής (χαμηλότερη τιμή), προκειμένου να καλυφθούν οι ανάγκες του Γ.Ν.Θ. «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ - Ο ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ» (οργανική μονάδα «Γ. ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ» & οργανική μονάδα «Ο ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ»)
Interne Kennung: 7η/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33168000 Ausrüstung für Endoskopie und Endochirurgie
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Σφιγκτηροτόμοι τριπλού αυλού περιστρεφόμενου άκρου
Beschreibung: Σφιγκτηροτόμοι τριπλού αυλού περιστρεφόμενου άκρου, προκεκαμμένοι με χρωματικούς δείκτες στα 5,10,15 και 20mm (για μέτρηση σφιγκτηροτομής) και στα 5,10,15cm (για μέτρηση μήκους) συμβατοί με την τεχνική ανοικτού καναλιού -ταχείας ανταλλαγής με δυνατότητα «σκισίματος» του αυλού του σύρματος μέχρι το τελικό άκρο και όχι μερικά εκατοστά πριν από το τελικό άκρο. Μονόκλωνο και Πολύκλωνο σύρμα κοπής, στα 20-25-30mm και άκρο 5mm
Interne Kennung: 1
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Δικαίωμα προαίρεσης για ένα (1) έτος
Los: LOT-0002
Titel: Σφιγκτηροτόμοι διπλού αυλού περιστρεφόμενου άκρου, προκεκαμμένοι με χρωματικούς δείκτες στα 5,10,15 και 20mm
Beschreibung: Σφιγκτηροτόμοι διπλού αυλού περιστρεφόμενου άκρου, προκεκαμμένοι με χρωματικούς δείκτες στα 5,10,15 και 20mm (για μέτρηση σφιγκτηροτομής) και στα 5,10,15cm (για μέτρηση μήκους). Να διαθέτουν πολύκλωνο σύρμα κοπής διαστάσεων 20 και 30mm , με τελικό άκρο tapered που να εξέχει 5mm ή 10mm (long nose). H διάμετρος του καθετήρα να είναι 2,55mm ή 1,7mm και να είναι κατάλληλος για κανάλι ενδοσκοπίου 2,8mm και 2,00mm αντιστοίχως. Ο καθετήρας να έχει μήκος 200cm και το σύστημα να είναι συμβατό με οδηγό σύρμα 0,035’’
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Προσυναρμολογημένο σύστημα ενδοπροσθέσεων χοληδόχου πόρου, τύπου Αmsterdam.
Beschreibung: Προσυναρμολογημένο σύστημα ενδοπροσθέσεων χοληδόχου πόρου, τύπου Αmsterdam. Να διατίθεται σε ποικιλία μεγεθών, μήκη 3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15,16,17,18,19 cm και διάμετροι 7-8,5-10Fr. Το σύστημα να διαθέτει προστατευτικό εξάρτημα για την εισαγωγή της ενδοπρόθεσης και να έχει τη δυνατότητα απόσυρσης-μετακίνησης μέσω ράμματος πριν την τελική απελευθέρωση της ενδοπρόθεσης. Ο καθετήρας να είναι κατασκευασμένος από ΡΕ για να είναι πιο μαλακός και άνετος στον ασθενή.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Καθετήρας μπαλόνι για ενδοσκοπική αφαίρεση λίθων τριπλού αυλού κατασκευασμένο από latex free υλικό, αυξανόμενης διαμέτρου 9-13-16mm, μήκους 200cm με δυνατότητα έγχυσης σκιαγραφικού πάνω-κάτω από το μπαλόνι και συμβατά με την τεχνική ταχείας ανταλλαγής (Short Track) . Να διαθέτει τρείς σύριγγες ένδειξης μεγέθους και ακτινοσκιερό δείκτη θέσης του μπαλονιού.
Beschreibung: Καθετήρας μπαλόνι για ενδοσκοπική αφαίρεση λίθων τριπλού αυλού κατασκευασμένο από latex free υλικό, αυξανόμενης διαμέτρου 9-13-16mm, μήκους 200cm με δυνατότητα έγχυσης σκιαγραφικού πάνω-κάτω από το μπαλόνι και συμβατά με την τεχνική ταχείας ανταλλαγής (Short Track) . Να διαθέτει τρείς σύριγγες ένδειξης μεγέθους και ακτινοσκιερό δείκτη θέσης του μπαλονιού.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Υδρόφιλα οδηγά σύρματα ERCP από Nitinol
Beschreibung: Υδρόφιλα οδηγά σύρματα ERCP από Nitinol, κανονικής ή αυξημένης σκληρότητας διαμέτρου 0,035'' και 0,025'' και μήκους 400m και 450cm. Διατίθενται με διπλό εύκαμπτο άκρο: ευθύ μήκους 5cm, και 30° κυρτό 5cm, και με μονό εύκαμπτο άκρο: ευθύ και κυρτό μήκους 5cm. Τα οδηγά σύρματα έχουν υδρόφιλη επικάλυψη σε μήκος 40cm. Επιπλέον να διαθέτουν ρίγες εναλλασσόμενου χρώματος (άσπρο - μπλε) ώστε να είναι ορατή η προώθηση του οδηγού σύρματος ενδοσκοπικά.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Σύστημα καλάθι αφαίρεσης χολολίθων ειδικού τραπεζοειδούς σχήματος
Beschreibung: Σύστημα καλάθι αφαίρεσης χολολίθων ειδικού τραπεζοειδούς σχήματος που παρέχει τη δυνατότητα μετατροπής του σε λιθοτρίπτη μέσω ειδικού μηχανισμού, ο οποίος προσαρμόζεται εύκολα χωρίς να απαιτείται η απομάκρυνσή του καθετήρα από τον ασθενή. Να διαθέτει ειδικό άκρο ώστε να είναι δυνατή η απελευθέρωση του καλαθιού σε περίπτωση αποτυχίας της λιθοτριψίας. Να διατίθεται σε διαμέτρους 1,5-2,0-2,5 και 3,0 cm και μήκη αντίστοιχα 3-4-5 και 6 m. Να είναι συμβατό με την τεχνική ανοιχτού καναλιού-τύπου Rx.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Μεταλλική αυτοεκπτυσσόμενη ενδοπρόθεση οισοφάγου με επικάλυψη σιλικόνης, κατασκευασμένη από κράμα Νικελίου-Τιτανίου.
Beschreibung: Μεταλλική αυτοεκπτυσσόμενη ενδοπρόθεση οισοφάγου με επικάλυψη σιλικόνης, κατασκευασμένη από κράμα Νικελίου-Τιτανίου. Τα άκρα του stent να είναι εφοδιασμένα με θηλιές επιτρέποντας την αφαίρεση ή την επανατοποθέτησή του. Να διαθέτει ακτινοσκιερούς markers στη μέση, στο εγγύς και στο άπω άκρο του επάνω στο πλέγμα του stent. Να διατίθεται σε διάμετρο 18mm και 22mm και σε μήκη 60mm, 80mm, 100mm, 120mm, 140mm και 160mm. Το σύστημα εισαγωγής να διαθέτει εργονομική λαβή σχήματος Ι, και καθετήρα τεφλόν με ευκρινή διαγράμμιση ανά εκατοστό για την ακριβή προώθηση του. Μήκος συστήματος εισαγωγής 70cm, σε διαμέτρους 5mm και 6mm
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Μεταλλική αυτοεκπτυσσόμενη ενδοπρόθεση χοληφόρων ακάλυπτη και με επικάλυψη σιλικόνης.
Beschreibung: Μεταλλική αυτοεκπτυσσόμενη ενδοπρόθεση χοληφόρων ακάλυπτη και με επικάλυψη σιλικόνης. Κατασκευασμένη από κράμα Νικελίου-Τιτανίου. Να διαθέτει στρογγυλεμένα, ατραυματικά άκρα. Να επιτρέπει την επανατοποθέτησή του αφού εκπτυχθεί μέχρι και 80% με δείκτη που να προειδοποιεί για την τελική απελευθέρωση στην λαβή. Το σύστημα εισαγωγής να διαθέτει εργονομική λαβή και καθετήρα με ακτινοσκιερό δείκτη. Το stent να είναι κατάλληλο για την τεχνική stent in stent για M-Hilar χολαγγειοκαρκίνωμα. Να διαθέτει δυο ακτινοσκιερούς markers τύπου σπιράλ στο σημείο που είναι δυνατή η τοποθέτηση του δεύτερου stent καθώς και στα άκρα του επάνω στο πλέγμα για την σωστή τοποθέτηση. Το σύστημα τοποθέτησης να έχει διάμετρο 7Fr για το ακάλυπτο και 8Fr για το επικαλυμμένο και το μήκος του να είναι 180cm. Το stent να είναι διαθέσιμο σε διάμετρο 8mm και 10mm και σε μήκη 40mm, 60mm, 80mm και 100mm
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Μεταλλική αυτοεκπτυσσόμενη ενδοπρόθεση εντέρου - δωδεκαδακτύλου, κατασκευασμένη από κράμα Νικελίου-Τιτανίου.
Beschreibung: Μεταλλική αυτοεκπτυσσόμενη ενδοπρόθεση εντέρου - δωδεκαδακτύλου, κατασκευασμένη από κράμα Νικελίου-Τιτανίου. Να επιτρέπει την επανατοποθέτησή του αφού εκπτυχθεί μέχρι και 80%. Το stent να είναι κατάλληλο για την τεχνική stent in stent και να διαθέτει έξι (6) υψηλής ευκρίνειας ακτινοσκιερούς markers στο σημείο που είναι δυνατή η τοποθέτηση δεύτερου stent στο χοληδόχο πόρο. Το σύστημα εισαγωγής να διαθέτει τρεις δείκτες επάνω στη λαβή (αρχή - μέχρι ποιο σημείο μπορούμε να ξανακλείσουμε το stent - έκπτυξη του stent), να είναι 10Fr και μήκος 180cm και 230cm. Το stent να είναι διαθέσιμο σε διάμετρο 20mm, 22mm, 24mm και 26mm και σε μήκη 60mm, 80mm, 100mm, 120mm, 140mm και 160mm.
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Ενδοσκοπική λαβίδα σύλληψης πολυπόδων και ξένων σωμάτων με δίχτυ (απόχη), μιας χρήσης.
Beschreibung: Ενδοσκοπική λαβίδα σύλληψης πολυπόδων και ξένων σωμάτων με δίχτυ (απόχη), μιας χρήσης. Το δίχτυ να είναι στερεά προσδεδεμένο σε βρόχο σχήματος ασπίδας. Να είναι περιστρεφόμενη. Να διαθέτει λειτουργία δεξαμενής (reservoir function) για τη σύλληψη και αποθήκευση πολλαπλών δειγμάτων. Να φέρεται σε καθετήρα μήκους 220cm και να είναι κατάλληλη για χρήση σε ενδοσκόπια με ελάχιστο κανάλι βιοψίας 2,8mm και άνω. Να διαθέτει όγκο σύλληψης 6 κυβικά εκατοστά. Να υπάρχουν δημοσιευμένες κλινικές μελέτες για τη χρήση της και να κατατεθούν. Τα ανωτέρω να αποδεικνύονται από τα επίσημα εργοστασιακά φυλλάδια.
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Σφιγκτηροτόμος τριπλού αυλού τύπου βελόνας - μαχαιριδίου με καθετήρα 7 Fr που καταλήγει σε 5,5 Fr και άκρο 4,8Fr.
Beschreibung: Σφιγκτηροτόμος τριπλού αυλού τύπου βελόνας - μαχαιριδίου με καθετήρα 7 Fr που καταλήγει σε 5,5 Fr και άκρο 4,8Fr. Το άκρο του να φέρει ειδικούς χρωματικούς δείκτες (5,10,15,20 mm) και έναν ακτινοσκιερό δείκτη. Να είναι συμβατό και με την τεχνική ανοιχτού καναλιού-τύπου Rx .
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Προσυναρμολογημένο σύστημα ενδοπροσθέσεων χοληδόχου πόρου, τύπου Αmsterdam με περιφερική επικάλυψη 1,5cm ανοιχτού καναλιού οδηγού σύρματος.
Beschreibung: Προσυναρμολογημένο σύστημα ενδοπροσθέσεων χοληδόχου πόρου, τύπου Αmsterdam με περιφερική επικάλυψη 1,5cm ανοιχτού καναλιού οδηγού σύρματος. Συμβατόι με την τεχνική ανοιχτούθ καναλιού Rx. O καθετήρας να διατείθετε σε ποικιλία μεγεθών, μήκη (5,7,10,12, 15cm) και διάμετροι (7-8,5-10-11,5 Fr). Το σύστημα να έχει την δυνατότητα απόσυρσης-μετακίνησς μέσω ενσωματωμένου ράμματος ασφάλειας. mm
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Προφορτωμένα περιστρεφόμενα αιμοστατικά κλιπ μίας χρήσεως για την αντιμετώπιση γαστρεντερολογικών αιμοραγιών.
Beschreibung: Προφορτωμένα περιστρεφόμενα αιμοστατικά κλιπ μίας χρήσεως για την αντιμετώπιση γαστρεντερολογικών αιμοραγιών. Να είναι φορτωμένα σε καθετήρα μήκους 195 και 235cm και να είναι τεχνολογίας «One piece clamp part». Να διαθέτουν άνοιγμα σιαγώνων 9-11-13-16mm, με γωνία ανοίγματος 90° και 135° καλύπτοντας όλες τις ανάγκες. Τα κλιπ να έχουν την δυνατότητα να περιστρέφονται (1:1) με ειδικό μηχανισμό δύο βημάτων που επιτρέπει την προσαρμογή και την γωνίωση του κλιπ ανάλογα με τις ανάγκες. Να διαθέτουν ενισχυμένες σιαγώνες για καλύτερη συγκράτηση του ιστού και να διαθέτουν διπλό μηχανισμό κλειδώματος του κλιπ στον καθετήρα που να παρέχει καλύτερη δύναμη συγκράτησης του ιστού και πιο αξιόπιστο μηχανισμό συγκράτησης. Η διάμετρος του καθετήρα να είναι 2,3mm και να διαθέτουν χειρολαβή τύπου ψαλιδιού για ευκολότερο χειρισμό. Ο καθετήρας στο τελικό του άκρο κοντά στην σύνδεση με το κλιπ να διαθέτει ελαστικό σπειροειδή μηχανισμό δίνοντας στο σύστημα ευελιξία. Να διαθέτουν τόσο μπροστά όσο και πίσω οδοντωτό σχεδιασμό για καλύτερη συγκράτηση του ιστού. Να είναι συμβατά με μαγνητικό τομογράφο.
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Βρόχοι πολυπεκτομής μιας χρήσης ιδανικό για σύλληψη ιδιαιτέρως μεγάλων πολυπόδων.
Beschreibung: Βρόχοι πολυπεκτομής μιας χρήσης ιδανικό για σύλληψη ιδιαιτέρως μεγάλων πολυπόδων. Να διαθέτει σκληρό & μαλακό σύρμα σύρμα που να επιτρέπει τη διατήρηση του σχήματος του κατά τον περιβροχισμό και ο καθετήρας του να διαθέτει εσωτερικά λιπαντική επικάλυψη με σκοπό να ελαχιστοποιούνται οι τριβές και να διευκολύνεται η έκπτυξη του βρόχου. Να διατίθεται απο 6, 10, 15, 20, 25 & 32 mm, με μήκος καθετήρα 240 cm και διάμετρο θηκαριού 2,4mm. Εγκεκριμένοι και για «ψυχρή» πολυπεκτομή .
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Σετ ενδοσκοπικής περίδεσης κιρσών οισοφάγου, έξι, επτά, και δέκα δακτυλίων από υλικό λάτεξ με διαφοροποίηση του χρώματος του προτελευταίου δακτυλίου.
Beschreibung: Σετ ενδοσκοπικής περίδεσης κιρσών οισοφάγου, έξι, επτά, και δέκα δακτυλίων από υλικό λάτεξ με διαφοροποίηση του χρώματος του προτελευταίου δακτυλίου. Το σύστημα να διαθέτει εύχρηστη εργονομική λαβή με δακτύλιο σιλικόνης στη βάση του για καλύτερη αναρρόφηση και ειδικό αυλό πλύσης. Να διατίθεται με ειδικό καθετήρα εισαγωγής που διευκολύνει την τοποθέτηση του συστήματος στο κανάλι βιοψίας
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Σετ γαστροστομίας 20 ή 24Fr για διαδερμική ενδοσκοπική γαστροστομία, με τη μέθοδο pull ή push.
Beschreibung: Σετ γαστροστομίας 20 ή 24Fr για διαδερμική ενδοσκοπική γαστροστομία, με τη μέθοδο pull ή push. Το σετ να περιλαμβάνει σωλήνα γαστροστομίας από ημιδιαφανή σιλικόνη, δύο διαφορετικά συστήματα εξωτερικής στήριξης, για την εισαγωγή τροφής και σφιγκτήρα.
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Βελόνες σκληροθεραπείας μιας χρήσεως 23 και 25 G.
Beschreibung: Βελόνες σκληροθεραπείας μιας χρήσεως 23 και 25 G. Να διαθέτουν συρταρωτό μηχανισμό ασφαλείας και μεταλλικό οδηγό τελικού άκρου για μεγαλύτερη ασφάλεια του ενδοσκοπίου κατά την έξοδό της από τον καθετήρα και την αποφυγή βλαβών στο κανάλι εργασίας. Να διαθέτουν όγκο έγχυσης της βελόνης περίπου 1,4ml ώστε να είναι κατάλληλες και για έγχυση histoacryl. Να διαθέτουν μήκος καθετήρα 180cm και 230cm και να είναι κατάλληλες για χρήση με ενδοσκόπια που διαθέτουν κανάλι εργασίας τουλάχιστον 2,8mm. Να μην περιέχουν latex και PVC για την πρόληψη αλλεργιών. Οι βελόνες 23 G να διαθέτουν γωνία κοπής 22ο, εσωτερική διάμετρο 0,54mm, εξωτερική διάμετρο 0,7mm και μήκος έκτασης βελόνας 3mm, 4mm και 5mm και οι βελόνες 25 G να διαθέτουν γωνία κοπής 19ο, εσωτερική διάμετρο 0,3mm, εξωτερική διάμετρο 0,5mm και μήκος έκτασης βελόνας 3mm και 4mm. Να υπάρχουν δημοσιευμένες κλινικές μελέτες για τη χρήση τους και να κατατεθούν. Όλα τα παραπάνω θα πρέπει να πληρούνται πλήρως και να αποδεικνύονται με έντυπα του κατασκευαστικού οίκου.
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Μπαλόνι διαστολής πεπτικού μίας χρήσης, τριών (3) διαδοχικών διαμέτρων.
Beschreibung: Μπαλόνι διαστολής πεπτικού μίας χρήσης, τριών (3) διαδοχικών διαμέτρων. Να διατίθεται με προφορτωμένο ή ενσωματωμένο οδηγό σύρμα. Να είναι κατασκευασμένο από μαλακό, παχύ υλικό pebax και ολισθηρή επικάλυψη mediglide.Το μπαλόνι να διαθέτει δύο ακτινοσκοπικούς δείκτες και στρογγυλεμένα άκρα, ώστε να επιτρέπει την ενδοσκοπική και ακτινοσκοπική παρακολούθηση της διαστολής. Να είναι εγκεκριμένο για διαστολή οισοφάγου, πυλωρού, εντέρου και σφιγκτηροπλαστική φύματος Vater διαμέσου ενδοσκοπίου. Να διατίθεται με διάμετρο μπαλονιού 6mm έως 20mm, μήκος μπαλονιού 5,5cm και 8cm, διάμετρο καθετήρα 6 & 7,5Fr και να είναι συμβατό με κανάλι εργασίας 2,8mm.Να έχει μήκος καθετήρα 180cm και 240cm.
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Καθετήρας διαστολικός αχαλασίας οισοφάγου, αεροδιαστολής, με τέσσερα ακτινοσκιερά σημάδια (δύο στο άκρο και δύο στο μέσο του μπαλονιού).
Beschreibung: Καθετήρας διαστολικός αχαλασίας οισοφάγου, αεροδιαστολής, με τέσσερα ακτινοσκιερά σημάδια (δύο στο άκρο και δύο στο μέσο του μπαλονιού). Να διατίθεται σε διάφορα μεγέθη διαμέτρου μπαλονιού 30, 35, 40 mm, μήκος μπαλονιού 10cm, καθετήρα 14Fr. Η συσκευασία του μπαλονιού να περιέχει super stiff 0.038 οδηγό σύρμα για την προώθησή του.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Κυτταρολογική βούρτσα χοληφόρων 3mm διπλού αυλού
Beschreibung: Κυτταρολογική βούρτσα χοληφόρων 3mm διπλού αυλού, για χρήση με οδηγό σύρμα και με χρωματικές διαβαθμίσεις, να διαθέτουν εγγύς ανοικτό κανάλι οδηγού σύρματος, συμβατό με την τεχνική ανοιχτού καναλιού-τύπου Rx
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Σύστημα τοποθέτησης ενδοπροσθέσεων παγκρεατικού πόρου το οποίο να διαθέτει οδηγό καθετήρα και προωθητή με ακτινοσκιερό δείκτη, εισαγωγέα, και ειδική συσκευή κλειδώματος.
Beschreibung: Σύστημα τοποθέτησης ενδοπροσθέσεων παγκρεατικού πόρου το οποίο να διαθέτει οδηγό καθετήρα και προωθητή με ακτινοσκιερό δείκτη, εισαγωγέα, και ειδική συσκευή κλειδώματος. Το σύστημα να είναι συμβατό με την τεχνική ανοιχτού καναλιού-τύπου Rx και να διατίθεται σε μήκη 5και 7Fr με μήκος 205 cm.
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Μηχανικός Λιθοτρίπτης με δύο ενσωματωμένα περιβλήματα ένα εξωτερικό μεταλλικό και ένα εσωτερικό από Teflon το οποίο να δύναται να εκταθεί ελεγχόμενα κατά 15 cm από το άκρο του μεταλλικού καθετήρα. Να διαθέτει ατραυματικό άκρο τύπου σφαίρας.
Beschreibung: Μηχανικός Λιθοτρίπτης με δύο ενσωματωμένα περιβλήματα ένα εξωτερικό μεταλλικό και ένα εσωτερικό από Teflon το οποίο να δύναται να εκταθεί ελεγχόμενα κατά 15 cm από το άκρο του μεταλλικού καθετήρα. Να διαθέτει ατραυματικό άκρο τύπου σφαίρας. Να διαθέτει υποδοχή έγχυσης σκιαγραφικού. Να διαθέτει δυνατότητα περιστροφής με χρήση της κατάλληλης χειρολαβής. Να διατίθεται σε διάμετρo καλαθιού 30mm για κανάλι εργασίας 4,2mm. Να διατίθεται με σκληρό τύπο σύρματος για επαναλαμβανόμενες λιθοτριψίες. Να έχει υποδοχή συρμάτινου οδηγού που να επιτρέπει την ευκολότερη διέλευση πέρα από τους λίθους. Να είναι συμβατό με χειρολαβή λιθοτρίπτη OLYMPUS και χειρολαβή έκτακτης ανάγκης.
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Οδηγά σύρματα ERCP από nitinol με επικάλυψη PTFE, με 18 ακτινοσκοπικούς ανά 1cm δείκτες τοποθέτησης από πλατίνα, μήκους 460cm , διαμέτρου 0,035'', με υδρόφιλο εύκαμπτο τελικό άκρο 5cm από ακτινοσκιερή πολυουρεθάνη.
Beschreibung: Οδηγά σύρματα ERCP από nitinol με επικάλυψη PTFE, με 18 ακτινοσκοπικούς ανά 1cm δείκτες τοποθέτησης από πλατίνα, μήκους 460cm , διαμέτρου 0,035'', με υδρόφιλο εύκαμπτο τελικό άκρο 5cm από ακτινοσκιερή πολυουρεθάνη.
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Καλάθια αφαίρεσης λίθων με 8 σύρματα νιτινόλης.
Beschreibung: Καλάθια αφαίρεσης λίθων με 8 σύρματα νιτινόλης. Καλάθι αφαίρεσης χολολίθων με 8 nitinol σύρματα, 2 αυλών με δίοδο του συρμάτινου οδηγού από το εγγύς και έξοδό του από το τελικό άπω άκρο του συστήματος, για καθοδήγηση μέσα από δύσκολα προσεγγίσιμες ανατομικά περιοχές. Να προσφέρεται με άνοιγμα καλαθιού διαμέτρου 20 και 30 mm για κανάλι εργασίας 3,2mm. Το μήκος του καθετήρα να είναι 180cm. Το τελικό άκρο να είναι tipless και διαμέσου του τελικού άκρου και όχι παράλληλα να διέρχεται ο συρμάτινος οδηγός για καλύτερο έλεγχο και καθοδήγηση του καλαθιού με την βοήθεια του σύρματος. Ο καθετήρας να έχει διάμετρο 2,7mm και να καταλήγει σε άκρο διαμέτρου 0,95mm αποστειρωμένες
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΚΗ ΚΑΨΟΥΛΑ ΛΕΠΤΟΥ ΕΝΤΕΡΟΥ ΜΕ ΔΥΟ ΚΑΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΑΚΡΑ ΤΗΣ.
Beschreibung: ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΚΗ ΚΑΨΟΥΛΑ ΛΕΠΤΟΥ ΕΝΤΕΡΟΥ ΜΕ ΔΥΟ ΚΑΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΔΥΟ ΑΚΡΑ ΤΗΣ. Να διατίθεται με 2 έγχρωμες κάμερες ενδοσκόπια και με δώδεκα (12) πηγές φωτός LEDs -έξι (6) στην δεξιά πλευρά και έξι (6) στην αριστερή πλευρά. Να έχει διαστάσεις 10.8mm x 30.1mm με βάρος 3,5gr αντίστοιχα. Να διαθέτει έγχρωμη κάμερα ενδοσκόπιο με κλίση οπτικού πεδίου 170°. Να έχει δυνατότητα καταγραφής τουλάχιστον 12 ώρες και ταχύτητα λήψης 3 εικόνες ανά δευτερόλεπτο ανά κάμερα. Να εξασφαλίζει λήψη εικόνων πολύ υψηλής ανάλυσης 320Χ320 (102.400) pixels. Να μεταδίδει τις εικόνες σε ειδικούς καταγραφείς/ηλεκτρόδια με την τεχνολογία E-field propagation. Οι εικόνες να μεταδίδονται σε ειδικό μηχάνημα καταγραφής δεδομένων, το οποίο να διαθέτει real-time viewer χωρίς την χρήση επιπλέον συσκευών για την εποπτεία σε αληθινό χρόνο της θέσης της κάψουλας μέσα στο πεπτικό σωλήνα. Να παρέχει τη δυνατότητα χρήσης HDRi (High Dynamic Range Imaging) προκειμένου να λαμβάνονται περισσότερες και μεγαλύτερης ευκρίνειας εικόνες, αυξάνοντας την διαγνωστική ακρίβεια της μεθόδου. Σε περίπτωση προβλήματος πριν την κατάποση, να μπορεί να διακοπεί η λειτουργία της κάψουλας και να επανατοποθετηθεί στην συσκευασία της για να χρησιμοποιηθεί εκ νέου. συσκευασία
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗΣ ΔΙΑΣΤΟΛΗΣ ΣΤΕΝΩΣΕΩΝ.
Beschreibung: ΜΠΑΛΟΝΙΑ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗΣ ΔΙΑΣΤΟΛΗΣ ΣΤΕΝΩΣΕΩΝ. Μπαλόνια προοδευτικής διαστολής, τριών διαστάσεων, μέσω ενδοσκοπίου (TTS). Να διαθέτουν 3 (τρεις) ακτινοσκιερούς δείκτες για να διευκολύνουν την ακριβή τοποθέτηση του μπαλονιού σε σχέση με την στένωση. Να διαθέτουν βαλβίδα Υ που επιτρέπει το κλείδωμα του οδηγού σύρματος, και ταυτόχρονη έγχυση σκιαγραφικού με το οδηγό σύρμα στην θέση του, καθώς επίσης και εσωτερικό στειλεό για χρήση χωρίς οδηγό σύρμα. Να διατίθενται σε διαμέτρους 4mm, 6-7-8mm, 8-9-10mm, 10-11-12mm, 12-13,5-15mm, 15-16,5-18mm και 18-19-20mm και σε μήκη μπαλονιού 30mm και 55mm. Ο φέρων καθετήρας να έχει διάμετρο 2,3mm, μήκος 240cm και να είναι συμβατός με ενδοσκόπια με κανάλι εργασίας διαμέτρου 2,8mm και με οδηγά σύρματα διαμέτρου 0,035''.
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: ΖΩΝΗ ΑΙΣΘΗΤΗΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΚΗ ΚΑΨΟΥΛΑ.
Beschreibung: ΖΩΝΗ ΑΙΣΘΗΤΗΡΩΝ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΚΗ ΚΑΨΟΥΛΑ. Ζώνη Αισθητήρων καταγραφικού μιας χρήσης, να είναι συμβατή με το καταγραφικό δεδομένων MiroCam. Να διατίθεται σε μεγέθη Medium και Large.
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: ΒΡΟΓΧΟΙ ΨΥΧΡΗΣ ΠΟΛΥΠΕΚΤΟΜΗΣ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΕΩΣ.
Beschreibung: ΒΡΟΓΧΟΙ ΨΥΧΡΗΣ ΠΟΛΥΠΕΚΤΟΜΗΣ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΕΩΣ. Να είναι κατάλληλοι και για ψυχρή και για θερμή πολυπεκτομή διαθέτοντας την κατάλληλη σήμανση στη χειρολαβή(cold and hot) και στη συσκευασία του. Nα παρέχουν ταυτόχρονη ικανότητα κοπής του πολύποδα με ή χωρίς καυτηριασμό. Να διαθέτουν εργονομικά σχεδιασμένη χειρολαβή με διαβαθμίσεις. Να διατίθενται σε σχήμα εξαγωνικό διαμέτρου 10mm και 15mm. Να διατίθενται με σύρμα κοπής διαμέτρου 0,3mm. Να διατίθενται για ελάχιστο κανάλι εργασίας 2.6mm. Να διατηρούν το σχήμα τους ακόμη και μετά από επανειλημμένες κοπές.
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: ΜΕΤΑΛΛΙΚΗ ΑΠΟΣΠΩΜΕΝΗ ΧΕΙΡΟΛΑΒΗ ΜΗΧΑΝΙΚΗΣ ΛΙΘΟΤΡΙΨΙΑΣ ΜΕΣΩ ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΟΥ. Να είναι πολλαπλών χρήσεων.
Beschreibung: ΜΕΤΑΛΛΙΚΗ ΑΠΟΣΠΩΜΕΝΗ ΧΕΙΡΟΛΑΒΗ ΜΗΧΑΝΙΚΗΣ ΛΙΘΟΤΡΙΨΙΑΣ ΜΕΣΩ ΕΝΔΟΣΚΟΠΙΟΥ. Να είναι πολλαπλών χρήσεων. Να διαθέτει μηχανισμό περιστροφής του καλαθιού. Να διαθέτει μηχανισμό καστάνιας έτσι ώστε να αποφεύγεται η αντίστροφη κίνηση του μοχλού όταν ασκείται μεγάλη δύναμη σε αυτόν λόγω σκληρών λίθων. Να διαθέτει μοχλό περιστροφής σχήματος Τ έτσι ώστε να είναι εύκολη η περιστρεφόμενη άσκηση πίεσης.
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Ψηφιακό χοληδοχοσκόπιο μιας χρήσης συμβατό με ψηφιακή μονάδα ελέγχου χοληδοχοσκόπησης Spyglass υψηλής ανάλυσης η οποία δύναται να αποδίδει σε HDR (High Dynamic Range = Υψηλή ανάλυση εικόνας).
Beschreibung: Ψηφιακό χοληδοχοσκόπιο μιας χρήσης συμβατό με ψηφιακή μονάδα ελέγχου χοληδοχοσκόπησης Spyglass υψηλής ανάλυσης η οποία δύναται να αποδίδει σε HDR (High Dynamic Range = Υψηλή ανάλυση εικόνας). Να μπορεί να χρησιμοποιηθεί από έναν χρήστη ταυτόχρονα με το δωδεκαδακτυλοσκόπιο σε περιπτώσεις εξετάσεων ERCP, να κλειδώνει σταθερά με λουράκι προσάρτησης πλησίον του καναλιού βιοψίας, να έχει ψηφιακό αισθητήρα λήψης εικόνας τουλάχιστον 70ο , κατεύθυνση οπτικού πεδίου 0ο, οπτικό πεδίο 120ο στον αέρα με ελάχιστο εύρος γωνίωσης 30ο με την παρελκόμενη συσκευή μέσα στο κανάλι εργασίας, δίδυμα κανάλια πλύσης και φωτισμού και κανάλι εργασίας 1,2mm. Επίσης, να διαθέτει 2 χωριστούς σωλήνες αναρρόφησης και πλύσης. O σωλήνας πλύσης να έχει ειδική ένδειξη για εύκολο εντοπισμό. Οι σωλήνες αναρρόφησης και πλύσης καθώς και ο καθετήρας να συνδέονται μεταξύ τους με κλιπ σωλήνωσης. Να διαθέτει περιστροφικούς μοχλούς κίνησης με κλείδωμα σε όλες τις κατευθύνσεις, προσαρμογέα θύρας Υ και η μέγιστη διάμετρος 10,8Fr να είναι συμβατή με κανάλι ενδοσκοπίου 4.2mm. Το συνολικό μήκος του να είναι 230cm ή 65cm, κατ’ επιλογή, και το σύστημα να είναι κατάλληλο και εγκεκριμένο για χρήση σε διαγνωστικές και θεραπευτικές εφαρμογές τόσο κατά την διάρκεια εξέτασης ERCP όσο και ενδοσκοπικών λαπαροσκοπικών διαδικασιών (χολοκυστεκτομές) στο σύστημα χοληφόρων παγκρέατος, συμπεριλαμβανομένων των ηπατικών & παγκρεατικών πόρων. Ο κατασκευαστής να διαθέτει πλήρες σετ συμβατών αναλωσίμων χοληδοχοσκόπησης που να περιλαμβάνει λαβίδα βιοψίας με διάμετρο σιαγώνων 1.0mm, καλάθι αφαίρεσης λίθων 8 συρμάτων, βρόγχο ανάκτησης / αφαίρεσης ξένων σωμάτων ή/και ενδοπροθέσεων 2 συρμάτων, ίνα ηλεκτρουδραυλικής λιθοτριψίας 1.9FR. Τo σύστημα να είναι συμβατό και με ίνα λιθοτριψίας συμβατή με ηλεκτρουδραυλικό λιθοτρίπτη με οθόνη αφής και ελληνικό μενού.
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Λαβίδα βιοψίας χοληδοχοσκοπίου μιας χρήσης για την λήψη ιστοτεμαχίου κατά τη διάρκεια εξέτασης του χοληδόχου πόρου υπό άμεση όραση.
Beschreibung: Λαβίδα βιοψίας χοληδοχοσκοπίου μιας χρήσης για την λήψη ιστοτεμαχίου κατά τη διάρκεια εξέτασης του χοληδόχου πόρου υπό άμεση όραση. H λαβίδα αυτή να παρέχει την δυνατότητα επίσπευσης της διάγνωσης και ελαχιστοποίησης της ανάγκης για επανάληψη της ERCP ή άλλων διαγνωστικών διαδικασιών. Να προωθείται μέσω ανεξάρτητου καναλιού του καθετήρα πρόσβασης. Η λαβίδα να διαθέτει οδοντωτές σιαγώνες στο περιφερικό άκρο με παράθυρο, ειδικά σχεδιασμένη για την λήψη και συγκράτηση του ιστού στο εσωτερικό της. Η εξωτερική διάμετρος των σιαγώνων είναι 1.0mm και το άνοιγμά τους 4.1mm και 55°, το συνολικό μήκος του καθετήρα να είναι 286cm για χρήση με κανάλι 1.2mm.
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Καθετήρας ηλεκτρουδραυλικής λιθοτριψίας χοληφόρων (EHL lithotripsy Probe).
Beschreibung: Καθετήρας ηλεκτρουδραυλικής λιθοτριψίας χοληφόρων (EHL lithotripsy Probe). Να χρησιμοποιείται για τον κατακερματισμό λίθων του χοληφόρου δέντρου μέσω του ψηφιακού συστήματος χοληδοχοσκόπησης SpyGlass DS και να είναι συμβατός με τον ηλεκτρουδραυλικό λιθοτρίπτη Autolith Touch. Να διαθέτει διάμετρο 1.9 Fr και μήκος 375cm.
Interne Kennung: 32
Menge: 4
Los: LOT-0033
Titel: Βρόγχοι πολυπεκτομής περιστρεφόμενοι με κανάλι έκπλυσης.
Beschreibung: Βρόγχοι πολυπεκτομής περιστρεφόμενοι με κανάλι έκπλυσης. Μονοπολικοί βρόγχοι πολυπεκτομής πλεκτού σύρματος με ειδικό σχεδιασμό αντίστασης στην παραμόρφωση, λόγω γωνίας, μιας χρήσης. Να είναι περιστρεφόμενοι. Να είναι προσυναρμολογημένοι με καθετήρα μήκους 240 cm, κατάλληλοι για χρήση από κανάλι εργασίας 2,8 mm ή μικρότερο. Να διαθέτουν διάμετρο σύρματος κοπής 0,3 ή 0,4 mm ανάλογα με το επίπεδο σκληρότητας. Η λαβή να είναι τριών δακτύλων με διαγραμμίσεις ένδειξης βάθους ανά μισό και ένα εκατοστό και επιπλέον κανάλι έγχυσης. Να διατίθενται σε μέγεθος 6mm, 10mm,15mm, 24mm και 30mm και σε σχήμα Oval 1, Oval 2, Crab, Crescent, Diamond / Hexagonal αποστειρωμένοι. Τα μεγέθη 6-15mm να δύναται να χρησιμοποιηθούν για ψυχρή πολυπεκτομή βάσει των οδηγιών του κατασκευαστή.
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Αιμοστατικά κλιπ 17mm. Προφορτωμένα αιμοστατικά κλιπ stainless steel περιστρεφόμενα κατά 360ο από ειδικό στροφείο στη λαβή, μιας χρήσεως
Beschreibung: Αιμοστατικά κλιπ 17mm. Προφορτωμένα αιμοστατικά κλιπ stainless steel περιστρεφόμενα κατά 360ο από ειδικό στροφείο στη λαβή, μιας χρήσεως, δύο σιαγόνων, για την αντιμετώπιση γαστρεντερολογικών αιμορραγιών. Να είναι σε καθετήρα μηχανισμού τοποθέτησης, μήκους 230 cm. Να φέρουν διάμετρο 2,4mm και να είναι συμβατά με κανάλι εργασίας 2,8 mm. Να διαθέτουν άνοιγμα κλιπ 17 mm, οξύαιχμα άκρα και γωνία σκελών 135ο. Να έχουν απεριόριστη δυνατότητα ανοίγματος και κλεισίματος πριν από την τελική απελευθέρωσή τους, έτσι ώστε να αποφεύγονται οι ανεπιθύμητες απώλειες κατά την τοποθέτησή τους. Να διαθέτουν εξωτερική επίστρωση PTFE διαφορετικού χρώματος (μπλε) για προστασία του καναλιού εργασίας του ενδοσκοπίου. MRI Compatible
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: ΚΑΘΕΤΗΡΑΣ ΑΠΟΛΙΝΩΣΗΣ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ (POLYLOOP).
Beschreibung: ΚΑΘΕΤΗΡΑΣ ΑΠΟΛΙΝΩΣΗΣ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΗΣ (POLYLOOP). Προσυναρμολογημένος καθετήρας απολίνωσης πολυπόδων μιας χρήσης πριν την πολυπεκτομή. Nα είναι μήκους 2.300mm κατάλληλος για χρήση από κανάλι εργασίας 2,8mm. Nα είναι οβάλ σχήματος, διαμέτρου 30mm.
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: ΕΛΑΣΤΙΚΟ ΚΑΛΥΜΜΑ ΑΚΡΟΥ ΚΟΛΟΝΟΣΚΟΠΙΟΥ ΜΕ ΕΝΣΩΜΑΤΟΜΕΝΟΥΣ ΒΡΑΧΙΟΝΕΣ ENDOCUFF.
Beschreibung: ΕΛΑΣΤΙΚΟ ΚΑΛΥΜΜΑ ΑΚΡΟΥ ΚΟΛΟΝΟΣΚΟΠΙΟΥ ΜΕ ΕΝΣΩΜΑΤΟΜΕΝΟΥΣ ΒΡΑΧΙΟΝΕΣ ENDOCUFF. Να είναι μιας χρήσης σε αποστειρωμένη συσκευασία. Να διαθέτει επτά ελαστικούς βραχίονες. Να διαθέτει κλινικά τεκμηριωμένη βιβλιογραφία από την οποία να προκύπτει αυξημένη αποτελεσματικότητα στο βαθμό διάγνωσης αδενωμάτων (ΑDR). Να είναι συμβατό με τα κολονοσκόπια του τμήματος του Νοσοκομείου.
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Προφορτωμένα κλιπ μιας χρήσεως για κλείσιμο / σύγκλιση μεγάλων ελλειμμάτων.
Beschreibung: Προφορτωμένα κλιπ μιας χρήσεως για κλείσιμο / σύγκλιση μεγάλων ελλειμμάτων. Προφορτωμένα κλιπ μιας χρήσεως για κλείσιμο μεγάλων ελλειμμάτων (τουλάχιστον 3 cm) στον γαστρεντερολογικό σωλήνα. Τα ειδικά διαμορφωμένα άγκιστρα / σκέλη αγκίστρωσης που διαθέτουν, να φέρουν ειδικά σχεδιασμένα άγκιστρα τύπου Trugrip, τα άγκιστρα να φέρουν συγκεκριμένο σχεδιασμό με γωνία 60° σε σχέση με τον κορμό του ώστε να επιτρέπουν στους χρήστες να πιάνουν με ασφάλεια τον ιστό, περιορίζοντας την ολίσθηση κατά τη διάρκεια της κινητοποίησης και εύκολα να προσεγγίσουν το άπω άκρο προκειμένου να επιτευχθεί η σύγκλιση. Να διαθέτουν άγκιστρα με άνοιγμα σιαγώνων 11mm και μήκος κορμού 5mm. Να έχουν δυνατότητα ανοίγματος και κλεισίματος πριν από την τελική απελευθέρωσή τους και να είναι συμβατά με κανάλι εργασίας 2,8mm. Να περιστρέφονται 1:1 με ειδικό στροφείο πλησίον της λαβής χειρισμού αλλά και σε όλο το μήκος του καθετήρα λόγω της ύπαρξης 32 συρμάτων (16 σε κάθε κατεύθυνση) και προς τις 2 κατευθύνσεις, δεξιόστροφα και αριστερόστροφα. Nα διαθέτουν , λαβή με χαρακτηριστικό ήχο επιβεβαίωσης κατά την απελευθέρωση. Να είναι συμβατά με μαγνητικό τομογράφο από 1,5 έως 3 Tesla , να έχουν ένδειξη για ενδοσκοπικό μαρκάρισμα, κλείσιμο διατρήσεων < ή ίσο με 3cm, να έχουν ένδειξη προφυλακτικής χρήσης μετά από πολυπεκτομή, αιμόσταση για αιμοραγούντα έλκη, βλενογόνια και υποβλενογόνια σύγκλιση < ή ίσο με 3cm, αρτηριών <2mm, πολυπόδων <1.5cm, εκκολπωμάτων, και καθήλωση καθετήρων σίτισης.
Interne Kennung: 37
633148-2026 - Competition
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier7η/2026
Type of procedureOpen
The procedure is acceleratedno
Purpose
Main nature of the contractSupplies
Main classification (cpv): 33168000 Endoscopy, endosurgery devices
5. Lot
LotLOT-0001
Internal identifier1
Options
Description of the optionsΔικαίωμα προαίρεσης για ένα (1) έτος
LotLOT-0002
Internal identifier2
LotLOT-0003
Internal identifier3
LotLOT-0004
Internal identifier4
LotLOT-0005
Internal identifier5
LotLOT-0006
Internal identifier6
LotLOT-0007
Internal identifier7
LotLOT-0008
Internal identifier8
LotLOT-0009
Internal identifier9
LotLOT-0010
Internal identifier10
LotLOT-0011
Internal identifier11
LotLOT-0012
Internal identifier12
LotLOT-0013
Internal identifier13
LotLOT-0014
Internal identifier14
LotLOT-0015
Internal identifier15
LotLOT-0016
Internal identifier16
LotLOT-0017
Internal identifier17
LotLOT-0018
Internal identifier18
LotLOT-0019
Internal identifier19
LotLOT-0020
Internal identifier20
LotLOT-0021
Internal identifier21
LotLOT-0022
Internal identifier22
LotLOT-0023
Internal identifier23
LotLOT-0024
Internal identifier24
LotLOT-0025
Internal identifier25
LotLOT-0026
Internal identifier26
LotLOT-0027
Internal identifier27
LotLOT-0028
Internal identifier28
LotLOT-0029
Internal identifier29
LotLOT-0030
Internal identifier30
LotLOT-0031
Internal identifier31
LotLOT-0032
Internal identifier32
Quantity4
LotLOT-0033
Internal identifier33
LotLOT-0034
Internal identifier34
LotLOT-0035
Internal identifier35
LotLOT-0036
Internal identifier36
LotLOT-0037
Internal identifier37