633281-2026 - Ergebnis
Rumänien – Laserdrucker – Echipamente de imprimare, copiere și scanare pentru structurile Ministerului Investițiilor și Proiectelor Europene 2024
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Echipamente de imprimare, copiere și scanare pentru structurile Ministerului Investițiilor și Proiectelor Europene 2024
Beschreibung: Produsele si serviciile solicitate prin prezentul acord-cadru sunt echipamente de imprimare, copiere și scanare și consumabilele aferente acestora. Lot 1 – MAXIM 82 seturi Un set se compune din: - 1 Multifuncțională A4 - 4 tonere/cartuse negre - 3 tonere/cartuse magenta - 3 tonere/cartuse yellow - 3 tonere/cartuse cyan - 2 waste toner (reziduale) – dacă este cazul Operatiuni cu titlu accesoriu: Transport la sediile menționate în prezentul Caiet de sarcini; Manipularea echipamentului si punerea pe poziție conform indicațiilor autorității contractante; Punerea in funcțiune a echipamentului; Asigurarea suportului tehnic pe perioada de garanție; Asigurarea reparațiilor necesare in perioada de garanție. 2 Lot 2 – MAXIM 79 seturi Un set se compune din: - 1 Multifuncțională A3 - 6 tonere/cartuse negre - 4 tonere/cartuse magenta - 4 tonere/cartuse yellow - 4 tonere/cartuse cyan - 3 waste toner (reziduale) – dacă este cazul Operatiuni cu titlu accesoriu: Transport la sediul menționat în prezentul Caiet de sarcini; Manipularea echipamentului si punerea pe poziție conform indicațiilor autorității contractante; Punerea in funcțiune a echipamentului; Asigurarea suportului tehnic pe perioada de garanție; Asigurarea reparațiilor necesare in perioada de garanție. Cantitatile estimate sunt urmatoarele: - Cantitate minimă / maximă a acordului-cadru: • Lot 1: minim 40 seturi (echipament multifuncțional A4 + tonere/cartușe), maxim 82 seturi; • Lot 2: minim 40 seturi (echipament multifuncțional A4 + tonere/cartușe), maxim 79 seturi; - Cantitate minimă / maximă a contractelor subsecvente: • Lot 1: minim 1 set, maxim 40 seturi; • Lot 2: minim 1 set, maxim 40 seturi Autoritatea contractantă va încheia 1 acord-cadru de furnizare, fără reluarea competiției, pentru fiecare lot, cu operatorul economic clasat pe primul loci, în urma aplicării criteriului de atribuire. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 20; Autoritatea contractanta va raspunde tuturor clarificarilor in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 38918422/2024/1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30232110 Laserdrucker
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot nr. 1 - Imprimante color A4 si consumabile
Beschreibung: Lot nr. 1 - Imprimante color A4 si consumabile - Cantitate minimă / maximă a acordului-cadru: minim 40 seturi (echipament multifuncțional A4 + tonere/cartușe), maxim 82 seturi; - Cantitate minimă / maximă a contractelor subsecvente: minim 1 set, maxim 40 seturi; • Valoarea estimată maximă a acordului-cadru: 1,047,184.28 lei fără TVA, respectiv 1,246,149.29 lei cu TVA; (82 seturi * 12,770.54 lei fără TVA/set); Valoarea estimată minimă a acordului-cadru: 510,821.60 lei fără TVA, respectiv 607,878 lei cu TVA Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 510,821.60 lei fără TVA, respectiv 607,878 lei cu TVA
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30125100 Tonerpatronen, 30232130 Farbgrafikdrucker
Los: LOT-0002
Titel: Lot nr. 2 - Multifunctionale A3 si consumabile
Beschreibung: Cantitatile estimate sunt urmatoarele: - Cantitate minimă / maximă a acordului-cadru: minim 40 seturi (echipament multifuncțional A4 + tonere/cartușe), maxim 79 seturi; - Cantitate minimă / maximă a contractelor subsecvente: minim 1 set, maxim 40 seturi Valoarea estimată maximă a acordului-cadru: 2,345,676.69 lei fără TVA, respectiv 2,791,355.26 lei cu TVA; (79 seturi * 29,692.11 fără TVA/set) Valoarea estimată minimă a acordului-cadru: 1,187,684.40 lei fără TVA, respectiv 1,413,344 lei cu TVA Valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1,187,684.40 lei fără TVA, respectiv 1,413,344 lei cu TVA
Interne Kennung: 2