2. Verfahren
Verfahren
Titel: ŚWIADCZENIE USŁUGI OCHRONY OSÓB I MIENIA W KOMPLEKSACH WOJSKOWYCH MIESZCZĄCYCH SIĘ PRZY UL. SZUBIŃSKIEJ 2, UL. SZUBIŃSKIEJ 32, UL. SZUBIŃSKIEJ 105 ORAZ UL. B. POTOCKIEGO 14W BYDGOSZCZY REALIZOWANEJ W FORMIE BEZPOŚREDNIEJ OCHRONY FIZYCZNEJ PRZEZ SPECJALISTYCZNE UZBROJONE FORMACJE OCHRONNE (SUFO).”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: świadczenie usługi ochrony osób i mienia w kompleksach wojskowych mieszczących się przy ul. Szubińskiej 2, ul. Szubińskiej 32, ul. Szubińskiej 105 oraz ul. Bronisława Potockiego 14 w Bydgoszczy realizowanej w formie bezpośredniej ochrony fizycznej przez Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) przez Wykonawcę posiadającego koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie ochrony osób i mienia, zgodnie z ustawą z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz.U z 2025 r. poz.532 t.j.). Opis przedmiotu zamówienia został określony zgodnie z Rozporządzeniem Komisji (WE) Nr 213/2008 z dnia 28 listopada 2007 r. zmieniającym Rozporządzenie (WE) Nr 2195/2002 Parlamentu Europejskiego oraz Rady w sprawie Wspólnego Słownika Zamówień (CPV): GŁÓWNY PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA CPV – 79710000-1 - Usługi detektywistyczne i ochraniarskie. Dodatkowy przedmioty zamówienia CPV – 79715000-9 - Usługi nadzoru przy użyciu alarmu. Dodatkowy przedmioty zamówienia CPV – 79711000-1 - Usługi patrolowe. Zamawiający nie dokonał podziału przedmiotu zamówienia na części. Przedmiotowe usługi realizowane będą w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. w kompleksach wojskowych: a) przy ul. Szubińskiej 2 w Bydgoszczy, b) przy ul. Szubińskiej 32 w Bydgoszczy, c) przy ul. Szubińskiej 105 w Bydgoszczy, d) przy ul. Bronisława Potockiego 14 w Bydgoszczy, w zakresie i na zasadach szczegółowo określonych w SWZ oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności na podstawie: − ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz.U z 2025 r. poz.532 t.j) − ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2025 r., poz. 1209 t.j.); − rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 19 czerwca 1999 r. w sprawie ochrony przez specjalistyczne uzbrojone formacje ochronne terenów i jednostek organizacyjnych resortu Obrony Narodowej wraz z innymi aktami wykonawczymi obowiązującymi w tym zakresie (Dz. U. z 1999 poz. 647); − decyzji Nr 345/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 27 sierpnia 2015 r. w sprawie sprawowania nadzoru nad ochroną informacji niejawnych w resorcie obrony narodowej (D. Urz. z 2015 r. poz. nr 252) i innymi aktami wykonawczymi obowiązującymi w tym zakresie; − decyzji nr 107/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 18 sierpnia 2021 r. w sprawie organizowania współpracy międzynarodowej w resorcie obrony narodowej (Dz. U. z 2021 r., poz. 176); − „Instrukcji o ochronie obiektów wojskowych” syg. Szt. Gen. 1686/2017. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres, maksymalną wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji Zamawiający wskazał w Opisie Przedmiotu Zamówienia. Na podstawie przepisu art. 406 ustawy Pzp Zamawiający zobowiązuje Wykonawcę do poinformowania Podwykonawców o ciążącym na nich obowiązku ochrony informacji niejawnych, które uzyskali w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia w dziedzinach obronności i bezpieczeństwa. Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia ochrony informacji niejawnych, które uzyskał w trakcie prowadzonego postępowania oraz po jego zakończeniu, w sposób określony w przepisach ustawy o ochronie informacji niejawnych. Wykonawca, przed przystąpieniem do realizacji umowy, zobowiązuje się do zapoznania opracowaną przez Zamawiającego Instrukcją Bezpieczeństwa Przemysłowego cały stan osobowy przewidziany do realizacji niniejszego zamówienia w zakresie postępowania z dokumentacją niejawną na terenie chronionych kompleksów. Instrukcję potwierdzającą zobowiązanie Wykonawcy do przestrzegania ustaleń w niej zawartych podpisują wszyscy członkowie organu zarządzającego Wykonawcy, zgodnie z przepisem art. 2 pkt 14 ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz.U. z 2025 r. poz. 1209 t.j.). W sytuacji gdy organ zarządzający przedsiębiorcy jest wieloosobowy – kierownikiem przedsiębiorcy w rozumieniu ustawy jest cały organ albo członek lub członkowie tego organu wyznaczeni co najmniej uchwałą zarządu do pełnienia funkcji kierownika przedsiębiorcy. Wzór Instrukcji Bezpieczeństwa Przemysłowego stanowi załącznik nr 13 do SWZ. Wykonawca zobowiązany jest nie później niż do dnia podpisania umowy do sporządzenia i dostarczenia „Instrukcji ochrony obszarów, obiektów lub urządzeń” dla poszczególnych kompleksów, opracowanej zgodnie z § 43c ust. 1 pkt.11 ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz. U. z 2025 r., poz. 532 t.j.) i uzyskania akceptacji przez dowódców ochranianych jednostek organizacyjnych. Wykonawca oświadcza, że zapoznał się z zakresem przedmiotu zamówienia oraz SWZ wraz ze wszystkimi załącznikami i uznaje je za wystarczające do realizacji przedmiotu umowy oraz nie zgłasza w tym zakresie żadnych uwag, a ponadto stwierdza, że nie zachodzą żadne przeszkody techniczne, prawne lub przeszkody innego rodzaju, uniemożliwiające lub utrudniające terminowe wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z treścią umowy. Pozostałe warunki wykonania zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 3 do SWZ. Wszystkie załączniki stanowią integralną część SWZ. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
Vorherige Bekanntmachung: 415364-2025
Interne Kennung: 2/PO/2025
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający opublikował wstępne ogłoszenie informacyjne umożliwiające skrócenie terminów.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ŚWIADCZENIE USŁUGI OCHRONY OSÓB I MIENIA W KOMPLEKSACH WOJSKOWYCH MIESZCZĄCYCH SIĘ PRZY UL. SZUBIŃSKIEJ 2, UL. SZUBIŃSKIEJ 32, UL. SZUBIŃSKIEJ 105 ORAZ UL. B. POTOCKIEGO 14 W BYDGOSZCZY REALIZOWANEJ W FORMIE BEZPOŚREDNIEJ OCHRONY FIZYCZNEJ PRZEZ SPECJALISTYCZNE UZBROJONE FORMACJE OCHRONNE (SUFO).
Beschreibung: Przedmiotowe usługi realizowane będą w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. w kompleksach wojskowych: a)przy ul. Szubińskiej 2 w Bydgoszczy, b)przy ul. Szubińskiej 32 w Bydgoszczy, c)przy ul. Szubińskiej 105 w Bydgoszczy, d)przy ul. Bronisława Potockiego 14 w Bydgoszczy, w zakresie i na zasadach szczegółowo określonych w SWZ oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności na podstawie: −ustawy z dnia 22 sierpnia 1997 r. o ochronie osób i mienia (Dz.U z 2025 r. poz.532 t.j) −ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2025 r., poz. 1209 t.j.); −rozporządzenia Ministra Obrony Narodowej z dnia 19 czerwca 1999 r. w sprawie ochrony przez specjalistyczne uzbrojone formacje ochronne terenów i jednostek organizacyjnych resortu Obrony Narodowej wraz z innymi aktami wykonawczymi obowiązującymi w tym zakresie (Dz. U. z 1999 poz. 647); −decyzji Nr 345/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 27 sierpnia 2015 r. w sprawie sprawowania nadzoru nad ochroną informacji niejawnych w resorcie obrony narodowej (D. Urz. z 2015 r. poz. nr 252) i innymi aktami wykonawczymi obowiązującymi w tym zakresie; −decyzji nr 107/MON Ministra Obrony Narodowej z dnia 18 sierpnia 2021 r. w sprawie organizowania współpracy międzynarodowej w resorcie obrony narodowej (Dz. U. z 2021 r., poz. 176); −„Instrukcji o ochronie obiektów wojskowych” syg. Szt. Gen. 1686/2017. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 1 do SWZ. Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres, maksymalną wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji Zamawiający wskazał w Opisie Przedmiotu Zamówienia. Zgodnie z art. 257 ustawy Pzp, Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane. Pozostałe warunki wykonania zamówienia określają projektowane postanowienia umowy stanowiące załącznik nr 3 do SWZ.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający zastrzega sobie możliwość skorzystania z prawa opcji określonego w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. Zakres, maksymalną wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji Zamawiający wskazał w Opisie Przedmiotu Zamówienia. Prawo opcji, o którym mowa w ust. 6. realizowane będzie na następujących zasadach: 1) prawo opcji realizowane będzie na takich samych warunkach jak zamówienie podstawowe; 2) ceny jednostkowe świadczonych usług (rozliczane w systemie roboczogodziny) w ramach prawa opcji będą tożsame z kwotami wskazanymi w formularzu oferty w tabeli dla prawa opcji. 3) Zamawiający zastrzega sobie, iż część zamówienia, określona jako „prawo opcji” jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Wykonanie opcji może, ale nie musi nastąpić, w zależności od zapotrzebowania Zamawiającego i na skutek jego dyspozycji w tym zakresie. Brak wykonania zamówienia w tym zakresie nie będzie rodzić żadnych roszczeń ze strony Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego. 4) Szczegółowe zasady prawa opcji przewidziane zostały w projekcie umowy stanowi acym ząłacznik nr 3 do SWZ.