633397-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Werkzeugsätze – Truse de scule si kituri de dotare pentru electricieni si autovehicule
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Truse de scule si kituri de dotare pentru electricieni si autovehicule
Beschreibung: Prin achizitia truselor de scule si kituri de dotare autovehicule se va asigura desfsurarea in conditii de siguranta, eficienta si conformitate a activitatilor de verificare, exploatare si mentenanta PRAM, MT-JT, IT, LEA si MOP, garantand disponibilitatea echipamentelor adecvate pentru interventii operative in teren. Cantitati estimate minime si maxime ale acordurilor cadru: Conform Anexelor de cantitati aferente lotului 1 si lotului 2, atasate prezentei documentatii. Cantitati estimate minime si maxime ale contractelor subsecvente:Conform Anexelor de cantitati aferente lotului 1 si lotului 2, atasate prezentei documentatii. Frecventa contractelor subsecvente ce urmeaza a fi atribuite: Conform documentatiei de atribuire, respectiv cate un contract subsecvent pe an. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent aferenta Lot 1 – Kituri de dotare pentru electricieni si autovehicule: 3.807.568,16 Lei fara TVA Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent aferenta Lot 2 – Truse de scule pentru electricieni: 5.067.587,71 Lei fara TVA Numarul maxim de loturi care pot fi atribuite unui ofertant este de: 2 Entitatea contractanta va raspunde in mod clar tuturor solicitarilor de clarificari sau informatiilor suplimentare in a 11 a zi , inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea solicitarilor de participare, conform art.173 alin.(1) din Legea 99/2016, cu modificarile ulterioare. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a solicitarilor de participare/ofertelor : 19 zile. Eventualele solicitari de clarificari la documentatia de atribuire vor fi solicitate la adresa de email: e.corcan@reteleelectrice.ro. Raspunsul consolidat la eventualele solicitari de clarificari la documentatia de atribuire se va publica in SEAP. Entitatea contractantă își rezervă dreptul de a transmite două răspunsuri consolidate pentru fiecare etapa in parte, în conformitate cu prevederile art. 172 alin. (2) și art. 173 alin. (1) din Legea nr. 99/2016, după cum urmează: – un prim răspuns consolidat, transmis cel tarziu în a 11-a zi înainte de data-limită inițială de depunere a solicitarilor de participare/ofertelor; – un al doilea răspuns consolidat, transmis cel tarziu în a 11-a zi înainte de data-limită modificată de depunere a solicitarilor de participare/ofertelor, în situația în care termenul de depunere a solicitarilor de participare /ofertelor este prelungit, în condițiile art. 163 din Legea nr. 99/2016.
Interne Kennung: P1172
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren mit vorheriger Veröffentlichung eines Aufrufs zum Wettbewerb/Verhandlungsverfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44512940 Werkzeugsätze
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Kituri de dotare pentru electricieni si autovehicule
Beschreibung: Prin achizitia truselor de scule si kituri de dotare autovehicule se va asigura desfsurarea in conditii de siguranta, eficienta si conformitate a activitatilor de verificare, exploatare si mentenanta PRAM, MT-JT, IT, LEA si MOP, garantand disponibilitatea echipamentelor adecvate pentru interventii operative in teren Cantitati estimate minime si maxime ale acordurilor cadru: Conform Anexei de cantitati aferenta lotului 1, atasata prezentei documentatii. Cantitati estimate minime si maxime ale contractelor subsecvente: Conform Anexei de cantitati aferenta lotului 1, atasata prezentei documentatii. Frecventa contractelor subsecvente ce urmeaza a fi atribuite: Conform documentatiei de atribuire, respectiv cate un contract subsecvent pe an. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent aferenta Lot 1 – Kituri de dotare pentru electricieni si autovehicule: 3.807.568,16 Lei fara TVA
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44512000 Diverses Handwerkzeug
Los: LOT-0002
Titel: Truse de scule pentru electricieni
Beschreibung: Prin achizitia truselor de scule si kituri de dotare autovehicule se va asigura desfsurarea in conditii de siguranta, eficienta si conformitate a activitatilor de verificare, exploatare si mentenanta PRAM, MT-JT, IT, LEA si MOP, garantand disponibilitatea echipamentelor adecvate pentru interventii operative in teren Cantitati estimate minime si maxime ale acordurilor cadru: Conform Anexei de cantitati aferenta lotului 2, atasata prezentei documentatii. Cantitati estimate minime si maxime ale contractelor subsecvente: Conform Anexei de cantitati aferenta lotului 2, atasata prezentei documentatii. Frecventa contractelor subsecvente ce urmeaza a fi atribuite: Conform documentatiei de atribuire, respectiv cate un contract subsecvent pe an. Valoarea estimata a celui mai mare contract subsecvent aferenta Lot 2 – Truse de scule pentru electricieni: 5.067.587,71 Lei fara TVA
Interne Kennung: 2