See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Intraoperatiivinen monitorointilaite
Beschreibung: Hankinnan kohteena on intraoperatiivinen monitorointilaite. Intraoperatiivista neuromonitorointia käytetään mm. takakuopan aivokasvainten leikkauksissa, muissa aivokasvainleikkauksissa, skolioosileikkauksissa, liekaantuneen selkäytimen vapautus -leikkauksissa sekä selkäydintuumorileikkauksissa. Laitteen osalta kyseessä on kertahankinta. Hankintayksikkö varaa option hankkia vastaavan laitteen myös vuonna 2027. Mahdollinen optiohankinta toteutetaan tässä hankinnassa tarjotuilla hinnoilla ja sopimusehdoilla. Tilaaja päättää erikseen mahdollisen option käyttämisestä. Laitesidonnaisten tarvikkeiden, kulutustarvikkeiden, lisävarusteiden ja varaosien hinnat jatkuvat kahden vuoden määräajan jälkeen toistaiseksi voimassa olevina. Lisäksi tilaaja päättää erikseen mahdollisesta huoltosopimuksesta ja sen laajuudesta takuuajan jälkeiselle ajalle takuuaikana /takuuajan jälkeen.
Interne Kennung: PPHVADno-2026-16168
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
5. Los
Los: LOT-0000
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Hankintayksikkö varaa option hankkia vastaavan laitteen myös vuonna 2027. Mahdollinen optiohankinta toteutetaan tässä hankinnassa tarjotuilla hinnoilla ja sopimusehdoilla. Tilaaja päättää erikseen mahdollisen option käyttämisestä.