2. Verfahren
Verfahren
Titel: Przedłużenie, aktualizacja oraz wsparcie dla oprogramowania użytkowanego w OPI PIB (IV tura)
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest przedłużenie, aktualizacja oraz wsparcie dla oprogramowania użytkowanego w OPI PIB. Opis przedmiotu zamówienia określony jest w załączniku nr 1 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 247218-2026
Interne Kennung: DZ.250.376.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: W dniu 10.04.2026 r. Zamawiający opublikował wstępne ogłoszenie informacyjne nr 70/2026 247218-2026, spełniające warunki określone w art. 138 ust. 2 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych. W związku z tym Zamawiający jest uprawniony do skrócenia terminu składania ofert do okresu nie krótszego niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. Publikacja wstępnego ogłoszenia informacyjnego zapewniła wykonawcom odpowiednio wczesną informację o planowanym zamówieniu, umożliwiając przygotowanie się do udziału w postępowaniu jeszcze przed publikacją właściwego ogłoszenia o zamówieniu. Tym samym cel określony w art. 138 ust. 2 pkt 1 ustawy został zrealizowany. Przedmiot zamówienia ma charakter standardowy i powszechnie występujący na rynku usług oraz rozwiązań informatycznych. Dokumentacja postępowania została przygotowana w sposób kompletny i jednoznaczny, a zakres zamówienia nie wymaga od wykonawców podejmowania szczególnie złożonych działań w celu przygotowania ofert. Skrócenie terminu składania ofert nie naruszy zasad uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców, o których mowa w art. 16 ustawy Prawo zamówień publicznych. Wszyscy wykonawcy będą dysponowali takim samym czasem na przygotowanie i złożenie ofert, a dokumenty zamówienia zostaną udostępnione od dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu. Wyznaczony termin umożliwia również zapoznanie się z dokumentacją postępowania, przeprowadzenie kalkulacji oraz skorzystanie z prawa do występowania o wyjaśnienie treści dokumentów zamówienia. Mając na uwadze spełnienie przesłanek wynikających z art. 138 ust. 2 pkt 1 ustawy Prawo zamówień publicznych oraz charakter przedmiotu zamówienia, Zamawiający uznaje za zasadne skorzystanie z uprawnienia do skrócenia terminu składania ofert do 15 dni. Przyjęte rozwiązanie pozostaje zgodne z przepisami ustawy, zapewnia zachowanie konkurencyjności postępowania oraz umożliwia jego sprawną i efektywną realizację.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72260000 Dienstleistungen in Verbindung mit Software, 72266000 Software-Beratung, 72268000 Bereitstellung von Software
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część A
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa oprogramowania do obróbki grafiki komputerowej. Opis przedmiotu zamówienia określony jest w załączniku nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: DZ.250.376.2026 część A
Los: LOT-0002
Titel: Część B
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa pakietu usług wraz z oprogramowaniem (poz. 1, poz. 2 (prawo opcji), poz. 3, poz. 5) oraz pakietu do zarządzania oprogramowaniem (poz. 4). Opis przedmiotu zamówienia określony jest w załączniku nr 1 do SWZ.
Interne Kennung: DZ.250.376.2026 część B
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje prawo opcji w zakresie dotyczącym możliwości zwiększenia dostaw maksymalnie o: dla pozycji 2 od 1 do 100 sztuk. Prawo opcji może być wykonywane wielokrotnie w każdym roku obowiązywania Umowy. W ramach prawa opcji Zamawiający jest uprawniony do zamówienia od 1 do 100 dodatkowych licencji/subskrypcji w każdym roku obowiązywania Umowy. Limit 100 subskrypcji dotyczy każdego roku obowiązywania Umowy odrębnie. Szczegółowo prawo opcji zostało opisane w załączniku nr 1 – opisie przedmiotu zamówienia dla części B pozycja 2 oraz w załączniku nr 2 – wzorze umowy w § 10.