2. Verfahren
Verfahren
Titel: Bankowa obsługa budżetu Gminy Sosnowiec i jej jednostek organizacyjnych w latach 2026 – 2029.
Beschreibung: OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA. Przedmiotem zamówienia jest prowadzenie bankowej obsługi budżetu gminy Sosnowiec i jej jednostek organizacyjnych, obejmującej następujące czynności/usługi: 1) obsługa rachunków bankowych Zamawiającego; 2) obsługa systemu identyfikacji masowych płatności przychodzących; 3) zapewnienie systemu bankowości elektronicznej; 4) realizacja wypłat gotówkowych; 5) przyjmowanie wpłat gotówkowych; 6) wydawanie i obsługę debetowych kart przedpłaconych, debetowych kart płatniczych; 7) dostawa i montaż 5 kas automatycznych (tzw. opłatomatów); 8) dostawa terminali płatniczych i rozliczanie transakcji bezgotówkowych; 9) udzielenie kredytu w rachunku podstawowym budżetu gminy; 10) usługa konsolidacji sald rachunków; 11) oprocentowanie rachunków w PLN; 12) oprocentowanie rachunków w EURO; 13) lokowanie wolnych środków pieniężnych; 14) usługi konwojowania gotówki; 15) zapewnienie doradcy klienta korporacyjnego i doradcy klienta w obszarze bankowości elektronicznej dedykowanych do obsługi Zamawiającego i jego jednostek organizacyjnych. 16) pozostałe usługi bankowe 1.2. Opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 2 do SWZ – OPZ (Opis Przedmiotu Zamówienia) wraz z Załącznikiem nr 2a) – Wykaz czynności bankowych wykonanych w roku 2024”. ZAMÓWIENIA, O KTÓRYCH MOWA W ART. 214 UST. 1 PKT 7) USTAWY PZP. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Pzp polegającego na powtórzeniu podobnych usług. Informacje dotyczące ochrony danych osobowych zebranych przez Zamawiającego w toku postępowania zostały zawarte w Rozdziale I ust. 17 Specyfikacji warunków zamówienia. WYMAGANIA DOTYCZĄCE ZABEZPIECZENIA NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY. Zamawiający nie wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Interne Kennung: WZP.271.1.41.2025.MW
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Stosownie do art. 138 ust. 2 ustawy Pzp, Zamawiający wyznacza termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp - jednak nie krótszy jednak niż 15 dni licząc od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu UPUE (a więc od dnia wszczęcia postępowania) - ponieważ w zakresie niniejszego przedmiotu zamówienia opublikowano wstępne ogłoszenie informacyjne, o którym mowa w art. 89 ustawy Pzp: Numer publikacji ogłoszenia: 71055-2025 Numer wydania Dz.U. S: 23/2025 Data publikacji: 03/02/2025. Wstępne ogłoszenie informacyjne zawiera wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego. Ogłoszenie wstępne zostało zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego (w profilu nabywcy) w dniu 03.02.2025 r., czyli na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu UPUE (a więc przed dniem wszczęciem postępowania). Zamawiający, wyznaczając skrócony termin składania ofert, uwzględnił złożoność i specyfikę przedmiotu zamówienia oraz czas niezbędny do ich przygotowania i złożenia, a także czas niezbędny do zapoznania się przez potencjalnych Wykonawców z informacjami koniecznymi do przygotowania oferty. Biorąc pod uwagę powyższe uzasadnienie zastosowania procedury przyspieszonej z zachowaniem minimalnego 15 dniowego terminu składania ofert jest w pełni uzasadnione z uwagi na spełnienie przesłanek ustawowych.
Zentrale Elemente des Verfahrens: WYKONAWCY WSPÓLNIE UBIEGAJĄCY SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO. 1.Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia publicznego. W takim przypadku Wykonawcy występujący wspólnie są zobowiązani do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie przedmiotowego zamówienia publicznego. Wszelka korespondencja będzie prowadzona przez Zamawiającego wyłącznie z pełnomocnikiem. 2.Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o którym mowa w art. 112 ust. 2 pkt 2) ustawy Pzp (o ile został sformułowany), zostanie spełniony, jeżeli co najmniej jeden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia posiada uprawnienia do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej i zrealizuje usługi, do których realizacji te uprawnienia są wymagane. 3.W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. 4.W przypadku, o którym mowa w Rozdziale I, ust. 4, pkt 4.2. i pkt 4.3. SWZ, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają odpowiednio do oferty oświadczenie, z którego wynika które usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. UDOSTĘPNIENIE ZASOBÓW. 1. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu na zasadach opisanych w art. 118 – 123 ustawy Pzp, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych. Podmiot na zasoby którego Wykonawca powołuje się w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu nie może podlegać wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 ustawy Pzp. 2. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają usługi , do realizacji których te zdolności są wymagane. 3. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. 4. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w Rozdziale I, ust. 5, pkt 5.3. SWZ, potwierdza, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa, w szczególności: 1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; 2) sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia; 3) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego Wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje usługi , których wskazane zdolności dotyczą. 5. Zamawiający oceni, czy udostępniane Wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w Rozdziale III SWZ, a także zbada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy. 6. Podmiot, który zobowiązał się do udostępnienia zasobów, odpowiada solidarnie z Wykonawcą, który polega na jego sytuacji finansowej lub ekonomicznej, za szkodę poniesioną przez Zamawiającego powstałą wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba, że za nieudostępnienie zasobów podmiot ten nie ponosi winy.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66110000 Bankdienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy: -nie podlegają wykluczeniu, -spełniają warunki udziału w postępowaniu, o ile zostały one określone. Na podstawie art. 112 ustawy Pzp, Zamawiający określa warunki udziału w postępowaniu dotyczące: 1.zdolności do występowania w obrocie gospodarczym – Zamawiający nie formułuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów – Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał Zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na utworzenie banku oraz na rozpoczęcie przez bank działalności zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. Prawo bankowe (tekst jednolity: Dz. U. z 2024 r., poz. 1646, ze zmianami); 3. sytuacji ekonomicznej lub finansowej – Zamawiający nie formuje warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie; 4.zdolności technicznej lub zawodowej – Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnia warunek w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej, jeżeli Wykonawca wykaże, że: 1) wykonał należycie w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy – w tym okresie: co najmniej jedną usługę realizowaną nieprzerwanie przez co najmniej 24 miesiące – polegającą na prowadzeniu bankowej obsługi budżetu podmiotu, którego wielkość rocznego budżetu w okresie prowadzenia obsługi była nie mniejsza niż 1 500 000 000 złotych (słownie jeden miliard pięćset milionów złotych); 2) będą mu dostępne, następujące narzędzia i urządzenia techniczne, tj.: dwie placówki bankowe na terenie Gminy Sosnowiec, w których będą czynne jednocześnie dwa stanowiska kasowe; 3) skieruje do realizacji zamówienia: a) jedną osobę pełniącą funkcję doradcy klienta korporacyjnego; b) jedną osobę pełniącą funkcję doradcy w obszarze bankowości elektronicznej. Zamawiający nie dopuszcza łączenia funkcji doradców, o których mowa w Rozdziale III, ust. 1.2.4.3a) – b) SWZ.
Interne Kennung: WZP.271.1.41.20245.MW
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66113000 Kreditgewährung, 66172000 Bearbeitung und Clearing von Finanzgeschäften