2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup i dostawa policyjnych pojazdów służbowych dla KWP w Gorzowie Wlkp.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Zakup i dostawa policyjnych pojazdów służbowych dla KWP w Gorzowie Wlkp. 2. Kod CPV Główny: 34114200-1 – Radiowozy policyjne. 3. Szczegółowy opis wymagań taktyczno – technicznych (WTT), jakie muszą spełniać pojazdy będące przedmiotem zamówienia zawierają zał. nr 5A do SWZ dla Części 1, zał. 5B do SWZ dla Części 2, zał. 5C do SWZ dla Części 3. 4. Przeznaczenie pojazdu: zgodnie z zapisami WTT – załączniki do SWZ odpowiednio dla danej części. 5. W przypadku rozbieżności (sprzeczności) zapisów poszczególnych dokumentów wymagania określone w choćby jednym z nich są obowiązujące dla Wykonawcy, tak jakby zawarte były w całej dokumentacji. Wykonawca nie może wykorzystywać błędów lub oczywistych omyłek w dokumentacji lub umowie, a o ich wykryciu winien natychmiast poinformować Zamawiającego, który podejmie decyzję o wprowadzeniu odpowiednich zmian i poprawek. Tego rodzaju zmiany lub poprawki nie stanowią zmiany umowy i nie wymagają aneksu do niej. Wprowadzenie zmian lub poprawek o których mowa powyżej nie uprawnia Wykonawcy do zmiany Wynagrodzenia, chyba że umowa stanowi inaczej. 6. Wykonawca będzie zrealizować przedmiot umowy ze starannością wynikającą z zawodowego charakteru jego działalności. Wykonawca będzie odpowiedzialny za należyte wykonanie umowy, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia do czasu wygaśnięcia wszelkich zobowiązań Wykonawcy wobec Zamawiającego. 7. Wykonawca oświadczy, że posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie i dysponuje stosowną bazą do wykonania przedmiotu umowy. 8. Wykonawca oświadczy, że przedmiot umowy wykonany zostanie zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, z zachowaniem należytej staranności, wysokiej jakości użytych materiałów i obowiązującymi normami branżowymi oraz przepisami prawa. 9. Wykonawca oświadczy, że dysponuje niezbędnym zapleczem technicznym, kadrowym i finansowym, pozwalającym na zgodne z umową i wymaganiami określonymi w SWZ realizowanie przedmiotu zamówienia. 10. Dostarczany przedmiot zamówienia musi odpowiadać wymogom technicznym określonym w zał. nr 5A do SWZ w zakresie Części 1(WTT) , w zał. 5B do SWZ w zakresie Części 2(WTT), w zał. 5C do SWZ w zakresie Części 3(WTT). Zamawiający będzie rygorystycznie przestrzegał zgodności dostarczonego przedmiotu zamówienia z wymienionymi powyżej załącznikami oraz ze złożoną przez Wykonawcę ofertą. 11. Pojazdy będące przedmiotem zamówienia muszą być fabrycznie nowe, kompletne wolne od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych, wyprodukowane w 2025 roku. 12. Pojazdy muszą być wykonane zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, powszechnie obowiązującymi w tym zakresie normami i standardami z uwzględnieniem obowiązujących przepisów. 13. Wykonawca w okresie obowiązywania umowy zobowiązany będzie na żądanie Zamawiającego przedstawić do wglądu dokumenty, potwierdzające spełnienie przez pojazdy wymagań określonych przez Zamawiającego w zał. nr 5A do SWZ w zakresie Części 1(WTT) , w zał. 5B do SWZ w zakresie Części 2(WTT), w zał. 5C do SWZ w zakresie Części 3(WTT). 14. Do wydawanego pojazdu Wykonawca musi dołączyć w języku polskim dokumenty, o których mowa w w zał. nr 5A do SWZ w zakresie Części 1(WTT) , w zał. 5B do SWZ w zakresie Części 2(WTT), w zał. 5C do SWZ w zakresie Części 3(WTT). 15. Pojazd będący przedmiotem zamówienia powinien spełniać wymagania techniczne określone przez obowiązujące w Polsce przepisy dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych w szczególności Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 889 ze zmianami). 16. Miejsce dostawy: Komenda Wojewódzka Policja w Gorzowie Wlkp., ul. Kwiatowa 10, 66-400 Gorzów Wlkp. 17. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do miejsca dostawy na własny koszt i ryzyko. 18. Szczegóły dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, płatności, gwarancji, reklamacji itp. zawiera Projekt umowy – zał. nr 6 do SWZ. 19. Wszystkie załączniki do SWZ stanowią jej integralną część.
Interne Kennung: ZP-34/2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Podstawa Prawna: art. 138 ust. 2 pkt. 2) Ustawy P.z.p., 2. Zamawiający może wyznaczyć termin składania ofert krótszy niż termin określony w ust. 1, nie krótszy jednak niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, w następujących przypadkach: 1) opublikowania wstępnego ogłoszenia informacyjnego, o którym mowa w art. 89, o ile zawierało ono wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili publikacji wstępnego ogłoszenia informacyjnego, które zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej lub zamieszczone na stronie internetowej zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej; 2) jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert jest uzasadnione. Uzasadnienie: W świetle powyższych przepisów Zamawiający zdecydował się zastosować art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy P.z.p. w przeprowadzeniu przedmiotowego postępowania przetargowego i skróci termin składania ofert tj.: nie krótszy niż 15 dni. Zamawiający dla przedmiotowego postępowania celem racjonalnego gospodarowania środkami publicznymi, w tym w szczególności zachowania zasad wydatkowania środków publicznych w sposób celowy, oszczędny oraz umożliwiający terminową realizację zadań, w tym również zasad optymalnego doboru metod i środków w celu uzyskania najlepszych efektów z danych nakładów, ze względu na przyznanie dodatkowych środków budżetowych (warunkiem jest wydatkowanie do końca 2025r.) na zakup nowych pojazdów służbowych dla garnizonu lubuskiego przez KGP w Warszawie. Umożliwi to przede wszystkim terminową dostawę przedmiotu zamówienia przez Wykonawcę tj. w 2025r. Należy podkreślić, iż pomimo zachowania przez Zamawiającego należytej staranności w tym zagwarantowania odpowiedniej relacji pomiędzy zasobami wykorzystanymi na przygotowanie postępowania a jego przewidywalną wartością w celu zachowania prawidłowej realizacji zadania w terminie określonym przez Zamawiającego, co zagwarantuje prawidłowe i terminowe zrealizowanie zamówienia przez Wykonawcę. Wobec powyższego w celu zrealizowania zadania w 2025r. co spowoduje zwiększenie mobilności pojazdów służbowych garnizonu lubuskiego a więc zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia i skrócenie terminu składania ofert. Wyznaczenie terminu składania ofert bez skrócenia go tj. 35 dniowego, uniemożliwiłoby udzielenie zamówienia w terminie zabezpieczającym racjonalną realizacje przedmiotowych dostaw. W związku z tym zastosowanie przepisu art. 138 ust. 2 pkt. 2 P.z.p nie jest uzależnione od tego czy pilna potrzeba wynikała z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, a także od tego czy zaistnienie pilnej potrzeby można było wcześniej przewidzieć. Przesłanki z art. 138 ust. 2 pkt. 2 P.z.p są mniej restrykcyjne, co jest uzasadnione tym, że zastosowanie tego przepisu służy jedynie skróceniu terminów w przetargu, a nie udzieleniu zamówienia w trybie niekonkurencyjnym Za możliwością zastosowania przepisu art. 138 ust. 2 pkt. 2 Pzp do zamówienia na przedmiotową dostawę przemawia również to, że ze względu na charakter przedmiotu zamówienia przygotowanie przez Wykonawców oferty nie powinno być czasochłonne (w porównaniu np. do zamówień na roboty budowlane), wobec czego skrócenie terminu na składanie ofert nie powinno w żaden sposób wpłynąć na konkurencyjność postępowania.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34114200 Polizeifahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: „Zakup i dostawy 20 szt. samochodów osobowych segmentu C w policyjnej wersji nieoznakowanej dla potrzeb Policji garnizonu lubuskiego”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Zakup i dostawa policyjnych pojazdów służbowych dla KWP w Gorzowie Wlkp. 2. Kod CPV Główny: 34114200-1 – Radiowozy policyjne. 3. Szczegółowy opis wymagań taktyczno – technicznych (WTT), jakie muszą spełniać pojazdy będące przedmiotem zamówienia zawierają zał. nr 5A do SWZ dla Części 1 . 4. Przeznaczenie pojazdu: zgodnie z zapisami WTT – załączniki do SWZ odpowiednio dla danej części. 5. W przypadku rozbieżności (sprzeczności) zapisów poszczególnych dokumentów wymagania określone w choćby jednym z nich są obowiązujące dla Wykonawcy, tak jakby zawarte były w całej dokumentacji. Wykonawca nie może wykorzystywać błędów lub oczywistych omyłek w dokumentacji lub umowie, a o ich wykryciu winien natychmiast poinformować Zamawiającego, który podejmie decyzję o wprowadzeniu odpowiednich zmian i poprawek. Tego rodzaju zmiany lub poprawki nie stanowią zmiany umowy i nie wymagają aneksu do niej. Wprowadzenie zmian lub poprawek o których mowa powyżej nie uprawnia Wykonawcy do zmiany Wynagrodzenia, chyba że umowa stanowi inaczej. 6. Wykonawca będzie zrealizować przedmiot umowy ze starannością wynikającą z zawodowego charakteru jego działalności. Wykonawca będzie odpowiedzialny za należyte wykonanie umowy, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia do czasu wygaśnięcia wszelkich zobowiązań Wykonawcy wobec Zamawiającego. 7. Wykonawca oświadczy, że posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie i dysponuje stosowną bazą do wykonania przedmiotu umowy. 8. Wykonawca oświadczy, że przedmiot umowy wykonany zostanie zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, z zachowaniem należytej staranności, wysokiej jakości użytych materiałów i obowiązującymi normami branżowymi oraz przepisami prawa. 9. Wykonawca oświadczy, że dysponuje niezbędnym zapleczem technicznym, kadrowym i finansowym, pozwalającym na zgodne z umową i wymaganiami określonymi w SWZ realizowanie przedmiotu zamówienia. 10. Dostarczany przedmiot zamówienia musi odpowiadać wymogom technicznym określonym w zał. nr 5A do SWZ w zakresie Części 1(WTT). Zamawiający będzie rygorystycznie przestrzegał zgodności dostarczonego przedmiotu zamówienia z wymienionymi powyżej załącznikami oraz ze złożoną przez Wykonawcę ofertą. 11. Pojazdy będące przedmiotem zamówienia muszą być fabrycznie nowe, kompletne wolne od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych, wyprodukowane w 2025 roku. 12. Pojazdy muszą być wykonane zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, powszechnie obowiązującymi w tym zakresie normami i standardami z uwzględnieniem obowiązujących przepisów. 13. Wykonawca w okresie obowiązywania umowy zobowiązany będzie na żądanie Zamawiającego przedstawić do wglądu dokumenty, potwierdzające spełnienie przez pojazdy wymagań określonych przez Zamawiającego w zał. nr 5A do SWZ w zakresie Części 1(WTT). 14. Do wydawanego pojazdu Wykonawca musi dołączyć w języku polskim dokumenty, o których mowa w w zał. nr 5A do SWZ w zakresie Części 1(WTT). 15. Pojazd będący przedmiotem zamówienia powinien spełniać wymagania techniczne określone przez obowiązujące w Polsce przepisy dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych w szczególności Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 889 ze zmianami). 16. Miejsce dostawy: Komenda Wojewódzka Policja w Gorzowie Wlkp., ul. Kwiatowa 10, 66-400 Gorzów Wlkp. 17. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do miejsca dostawy na własny koszt i ryzyko. 18. Szczegóły dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, płatności, gwarancji, reklamacji itp. zawiera Projekt umowy – zał. nr 6 do SWZ. 19. Wszystkie załączniki do SWZ stanowią jej integralną część.
Interne Kennung: część nr 1
Menge: 20 Stück
Los: LOT-0002
Titel: część nr 2 – „Zakup i dostawy 10 szt. Samochodów osobowych typu SUV w policyjnej wersji nieoznakowanej dla potrzeb Policji garnizonu lubuskiego”
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Zakup i dostawa policyjnych pojazdów służbowych dla KWP w Gorzowie Wlkp. 2. Kod CPV Główny: 34114200-1 – Radiowozy policyjne. 3. Szczegółowy opis wymagań taktyczno – technicznych (WTT), jakie muszą spełniać pojazdy będące przedmiotem zamówienia zawierają zał. 5B do SWZ dla Części 2. 4. Przeznaczenie pojazdu: zgodnie z zapisami WTT – załączniki do SWZ odpowiednio dla danej części. 5. W przypadku rozbieżności (sprzeczności) zapisów poszczególnych dokumentów wymagania określone w choćby jednym z nich są obowiązujące dla Wykonawcy, tak jakby zawarte były w całej dokumentacji. Wykonawca nie może wykorzystywać błędów lub oczywistych omyłek w dokumentacji lub umowie, a o ich wykryciu winien natychmiast poinformować Zamawiającego, który podejmie decyzję o wprowadzeniu odpowiednich zmian i poprawek. Tego rodzaju zmiany lub poprawki nie stanowią zmiany umowy i nie wymagają aneksu do niej. Wprowadzenie zmian lub poprawek o których mowa powyżej nie uprawnia Wykonawcy do zmiany Wynagrodzenia, chyba że umowa stanowi inaczej. 6. Wykonawca będzie zrealizować przedmiot umowy ze starannością wynikającą z zawodowego charakteru jego działalności. Wykonawca będzie odpowiedzialny za należyte wykonanie umowy, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia do czasu wygaśnięcia wszelkich zobowiązań Wykonawcy wobec Zamawiającego. 7. Wykonawca oświadczy, że posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie i dysponuje stosowną bazą do wykonania przedmiotu umowy. 8. Wykonawca oświadczy, że przedmiot umowy wykonany zostanie zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, z zachowaniem należytej staranności, wysokiej jakości użytych materiałów i obowiązującymi normami branżowymi oraz przepisami prawa. 9. Wykonawca oświadczy, że dysponuje niezbędnym zapleczem technicznym, kadrowym i finansowym, pozwalającym na zgodne z umową i wymaganiami określonymi w SWZ realizowanie przedmiotu zamówienia. 10. Dostarczany przedmiot zamówienia musi odpowiadać wymogom technicznym określonym w zał. 5B do SWZ w zakresie Części 2(WTT). Zamawiający będzie rygorystycznie przestrzegał zgodności dostarczonego przedmiotu zamówienia z wymienionymi powyżej załącznikami oraz ze złożoną przez Wykonawcę ofertą. 11. Pojazdy będące przedmiotem zamówienia muszą być fabrycznie nowe, kompletne wolne od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych, wyprodukowane w 2025 roku. 12. Pojazdy muszą być wykonane zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, powszechnie obowiązującymi w tym zakresie normami i standardami z uwzględnieniem obowiązujących przepisów. 13. Wykonawca w okresie obowiązywania umowy zobowiązany będzie na żądanie Zamawiającego przedstawić do wglądu dokumenty, potwierdzające spełnienie przez pojazdy wymagań określonych przez Zamawiającego w zał. 5B do SWZ w zakresie Części 2(WTT). 14. Do wydawanego pojazdu Wykonawca musi dołączyć w języku polskim dokumenty, o których mowa w zał. 5B do SWZ w zakresie Części 2(WTT). 15. Pojazd będący przedmiotem zamówienia powinien spełniać wymagania techniczne określone przez obowiązujące w Polsce przepisy dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych w szczególności Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 889 ze zmianami). 16. Miejsce dostawy: Komenda Wojewódzka Policja w Gorzowie Wlkp., ul. Kwiatowa 10, 66-400 Gorzów Wlkp. 17. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do miejsca dostawy na własny koszt i ryzyko. 18. Szczegóły dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, płatności, gwarancji, reklamacji itp. zawiera Projekt umowy – zał. nr 6 do SWZ. 19. Wszystkie załączniki do SWZ stanowią jej integralną część.
Interne Kennung: część nr 2
Menge: 10 Stück
Los: LOT-0003
Titel: część nr 3 „Zakup i dostaw 14 szt. pojazdów dostawczych typu furgon w policyjnej wersji nieoznakowanej dla potrzeb Policji garnizonu lubuskiego.
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest „Zakup i dostawa policyjnych pojazdów służbowych dla KWP w Gorzowie Wlkp. 2. Kod CPV Główny: 34114200-1 – Radiowozy policyjne. 3. Szczegółowy opis wymagań taktyczno – technicznych (WTT), jakie muszą spełniać pojazdy będące przedmiotem zamówienia zawierają zał. 5C do SWZ dla Części 3. 4. Przeznaczenie pojazdu: zgodnie z zapisami WTT – załączniki do SWZ odpowiednio dla danej części. 5. W przypadku rozbieżności (sprzeczności) zapisów poszczególnych dokumentów wymagania określone w choćby jednym z nich są obowiązujące dla Wykonawcy, tak jakby zawarte były w całej dokumentacji. Wykonawca nie może wykorzystywać błędów lub oczywistych omyłek w dokumentacji lub umowie, a o ich wykryciu winien natychmiast poinformować Zamawiającego, który podejmie decyzję o wprowadzeniu odpowiednich zmian i poprawek. Tego rodzaju zmiany lub poprawki nie stanowią zmiany umowy i nie wymagają aneksu do niej. Wprowadzenie zmian lub poprawek o których mowa powyżej nie uprawnia Wykonawcy do zmiany Wynagrodzenia, chyba że umowa stanowi inaczej. 6. Wykonawca będzie zrealizować przedmiot umowy ze starannością wynikającą z zawodowego charakteru jego działalności. Wykonawca będzie odpowiedzialny za należyte wykonanie umowy, w tym za przebieg oraz terminowe wykonanie zamówienia do czasu wygaśnięcia wszelkich zobowiązań Wykonawcy wobec Zamawiającego. 7. Wykonawca oświadczy, że posiada odpowiednią wiedzę, doświadczenie i dysponuje stosowną bazą do wykonania przedmiotu umowy. 8. Wykonawca oświadczy, że przedmiot umowy wykonany zostanie zgodnie z zasadami współczesnej wiedzy technicznej, z zachowaniem należytej staranności, wysokiej jakości użytych materiałów i obowiązującymi normami branżowymi oraz przepisami prawa. 9. Wykonawca oświadczy, że dysponuje niezbędnym zapleczem technicznym, kadrowym i finansowym, pozwalającym na zgodne z umową i wymaganiami określonymi w SWZ realizowanie przedmiotu zamówienia. 10. Dostarczany przedmiot zamówienia musi odpowiadać wymogom technicznym określonym w zał. 5C do SWZ w zakresie Części 3(WTT). Zamawiający będzie rygorystycznie przestrzegał zgodności dostarczonego przedmiotu zamówienia z wymienionymi powyżej załącznikami oraz ze złożoną przez Wykonawcę ofertą. 11. Pojazdy będące przedmiotem zamówienia muszą być fabrycznie nowe, kompletne wolne od wad konstrukcyjnych, materiałowych, wykonawczych i prawnych, wyprodukowane w 2025 roku. 12. Pojazdy muszą być wykonane zgodnie z zasadami wiedzy technicznej, powszechnie obowiązującymi w tym zakresie normami i standardami z uwzględnieniem obowiązujących przepisów. 13. Wykonawca w okresie obowiązywania umowy zobowiązany będzie na żądanie Zamawiającego przedstawić do wglądu dokumenty, potwierdzające spełnienie przez pojazdy wymagań określonych przez Zamawiającego w zał. 5C do SWZ w zakresie Części 3(WTT). 14. Do wydawanego pojazdu Wykonawca musi dołączyć w języku polskim dokumenty, o których mowa w zał. 5C do SWZ w zakresie Części 3(WTT). 15. Pojazd będący przedmiotem zamówienia powinien spełniać wymagania techniczne określone przez obowiązujące w Polsce przepisy dla pojazdów poruszających się po drogach publicznych w szczególności Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym (t.j. Dz. U. z 2025 r. poz. 889 ze zmianami). 16. Miejsce dostawy: Komenda Wojewódzka Policja w Gorzowie Wlkp., ul. Kwiatowa 10, 66-400 Gorzów Wlkp. 17. Wykonawca dostarczy przedmiot zamówienia do miejsca dostawy na własny koszt i ryzyko. 18. Szczegóły dotyczące realizacji przedmiotu zamówienia, płatności, gwarancji, reklamacji itp. zawiera Projekt umowy – zał. nr 6 do SWZ. 19. Wszystkie załączniki do SWZ stanowią jej integralną część.
Interne Kennung: część nr 3
Menge: 14 Stück