633685-2026 - Ergebnis
Rumänien – Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse – ACORD - CADRU DE FURNIZARE PRODUSE AGROALIMENTARE 2026-2027
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD - CADRU DE FURNIZARE PRODUSE AGROALIMENTARE 2026-2027
Beschreibung: Furnizarea de produse agroalimentare in vederea asigurarii procesului de hranire a elevilor si a personalului propriu, in cantitatile estimate si parametrii tehnici specifici detaliati in caietul de sarcini. Cantitatile minime si maxime ale acordului-cadru, cantitatile minime si maxime ale contractului subsecvent si specificatiile tehnice ale produselor se regasesc in caietul de sarcini; aceste specificatii tehnice trebuie respectate in totalitate. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor: 18. In masura in care solicitarile de clarificari sau informatii suplimentare vor fi adresate in termenul de mai sus, raspunsul autoritatii contractante la aceste solicitari va fi transmis pana in a 11-a zi inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 2843353_2025_7
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Apa minerala naturala necarbogazoasa si carbogazoasa
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Apă minerală necarbogazoasa 0,5 L -minim 202.500 litri, maxim - 246.375 litri; Apă minerală necarbogazoasă 2 L -minim 405.000 litri, maxim - 492.750 litri; Apă minerală carbogazoasa 0.5 L -minim 202.500 litri, maxim – 246.375 litri. Apă minerală carbogazoasa 2 L -minim 405.000 litri, maxim – 492.750 litri. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Apă minerală necarbogazoasa 0,5 L -minim 202.500 litri, maxim - 246.375 litri; Apă minerală necarbogazoasă 2 L -minim 405.000 litri, maxim - 492.750 litri; Apă minerală carbogazoasa 0.5 L -minim 202.500 litri, maxim – 246.375 litri. Apă minerală carbogazoasa 2 L -minim 405.000 litri, maxim – 492.750 litri. . Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 1 este de 2.547517,50 lei fără TVA
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Bauturi
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Sucuri pasteurizate mere -minim 8.100 litri, maxim - 9.855 litri; Sucuri pasteurizate visine -minim 16.200 litri, maxim - 19.710 litri; Sucuri pasteurizate piersici -minim 8.100 litri, maxim – 9.855 litri, Sucuri pasteurizate portocale -minim 8.100 litri, maxim – 9.855 litri, Bauturi racoritoare instant - minim - 44 kg, maxim - 44 kg , Bere - minim 1000 litri, maxim- 1500 litri. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Sucuri pasteurizate mere -minim 8.100 litri, maxim - 9.855 litri; Sucuri pasteurizate visine -minim 16.200 litri, maxim - 19.710 litri; Sucuri pasteurizate piersici -minim 8.100 litri, maxim – 9.855 litri, Sucuri pasteurizate portocale -minim 8.100 litri, maxim – 9.855 litri, Bauturi racoritoare instant - minim - 44 kg, maxim - 44 kg , Bere - minim 1000 litri, maxim- 1500 litri. . Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 2 este de 420.216,65 lei fără TVA
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Branzeturi proaspete si maturate
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Branza proaspata de vaca - minim 8.100 kg, maxim - 9.855 kg, Branza feta - minim 4.050 kg, maxim - 4.928 kg, Branza telemea de vaca - minim 12.150 kg, maxim - 14.783 kg, Branza telemea de oaie - minim 4.050 kg, maxim - 4.928 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Branza proaspata de vaca - minim 8.100 kg, maxim - 9.855 kg, Branza feta - minim 4.050 kg, maxim - 4.928 kg, Branza telemea de vaca - minim 12.150 kg, maxim - 14.783 kg, Branza telemea de oaie - minim 4.050 kg, maxim - 4.928 kg. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 3 este de 1.041.090,37 lei fără TVA
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Branzeturi cu pasta oparita si branza topita
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Cascaval - minim 20.250 kg, maxim - 24.638 kg, Branza topita - minim - 4.050 kg, maxim - 4.928 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Cascaval - minim 20.250 kg, maxim - 24.638 kg, Branza topita - minim - 4.050 kg, maxim - 4.928 kg. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 4 este de 1.081.032,66 lei fără TVA
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Lapte si produse din lapte
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Lapte de consum UHT 3,5%grasime - minim 81.000 litri, maxim - 98.550 litri; Iaurt - minim 20.250 kg, maxim - 24.638 kg; Smantana fermentata - minim - 4.050 kg, maxim - 4.928 kg; Unt 20 gr - minim - 6.075 kg, maxim - 7.391 kg; Unt 200-1000gr - minim - 6.075 kg, maxim - 7.391 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Lapte de consum UHT 3,5%grasime - minim 81.000 litri, maxim - 98.550 litri; Iaurt - minim 20.250 kg, maxim - 24.638 kg; Smantana fermentata - minim - 4.050 kg, maxim - 4.928 kg; Unt 20 gr - minim - 6.075 kg, maxim - 7.391 kg; Unt 200-1000gr - minim - 6.075 kg, maxim - 7.391 kg. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 5 este de 1.768.148,93 lei fără TVA
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Cafea, ceai, cereale integrale si biscuiti
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Cafea naturala macinata - 20 kg, maxim - 30 kg; Cafea instant - minim- 20 kg, maxim - 20 kg; Ceai diverse fructe - minim - 4.050 kg, maxim - 4.928 kg; Cereale integrale simple - minim 16.200 kg, maxim- 19.710 kg; Baton cereale diverse sortimente - minim - 300 kg, maxim - 300 kg; Biscuiti - minim 300 kg, maxim 300 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Cafea naturala macinata - 20 kg, maxim - 30 kg; Cafea instant - minim- 20 kg, maxim - 20 kg; Ceai diverse fructe - minim - 4.050 kg, maxim - 4.928 kg; Cereale integrale simple - minim 16.200 kg, maxim- 19.710 kg; Baton cereale diverse sortimente - minim - 300 kg, maxim - 300 kg; Biscuiti - minim 300 kg, maxim 300 kg. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 6 este de 665.474,66 lei fără TVA
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Preparate din carne
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Carnati oltenesti - minim 10.125 kg, maxim 12.319 kg; Cârnați crenwruști - minim 6.075 kg, maxim - 7.391 kg; Salam Victoria - minim 10.125 kg, maxim 12.319 kg; Salam Canadian - minim 1.215 kg, maxim - 1.478 kg; Salam Sibiu - minim 220 kg; maxim- 330kg; Salam de vară - minim 10.125 kg; maxim 12.319 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Carnati oltenesti - minim 10.125 kg, maxim 12.319 kg; Cârnați crenwruști - minim 6.075 kg, maxim - 7.391 kg; Salam Victoria - minim 10.125 kg, maxim 12.319 kg; Salam Canadian - minim 1.215 kg, maxim - 1.478 kg; Salam Sibiu - minim 220 kg; maxim- 330 kg; Salam de vară - minim 10.125 kg, maxim 12.319 kg. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 7 este de 1.310.102,25 lei fără TVA
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Specialitati din carne
Beschreibung: Cantit ac - cadru : Cotlet de porc afumat - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Ceafa de porc afumată - minim 2.025 kg, maxim -2.464 kg; Pastrama de porc - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Mușchiuleț de porc afumat - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Șuncă presată - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Ciolan afumat - minim 2.025 kg; maxim 2.464 kg; Kaizer - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Cotlet de porc afumat - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Ceafa de porc afumată - minim 2.025 kg, maxim -2.464 kg; Pastrama de porc - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Mușchiuleț de porc afumat - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Șuncă presată - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Ciolan afumat - minim 2.025 kg; maxim 2.464 kg; Kaizer - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 8 este de 943.983,04 lei fără TVA
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Conserve din carne
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Conservă din carne de porc în suc propriu - minim 600 kg, maxim 600 kg; Conservă din carne de vită în suc propriu - minim 600 kg, maxim 600 kg; Conservă de pește(hering) în ulei - minim 400 kg, maxim 400 kg; Pateu de ficat - minim 200 kg, maxim 200 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Conservă din carne de porc în suc propriu - minim 600 kg, maxim 600 kg; Conservă din carne de vită în suc propriu - minim 600 kg, maxim 600 kg; Conservă de pește(hering) în ulei - minim 400 kg, maxim 400 kg; Pateu de ficat - minim 200 kg, maxim 200 kg. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 9 este de 53.542,00 lei fără TVA
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Carne de pasare, refrigerata
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Aripi de pui, refrigerate - minim 7.290 kg, maxim 8.870 kg; Pulpe de pui dezosate, fără piele - minim 12.960 kg, maxim 15.768 kg; Piept de pui dezosat, fără piele - minim 16.200 kg, maxim 19.710 kg; Ficat de pasăre - minim 6.075 kg, maxim 7.391 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Aripi de pui, refrigerate - minim 7.290 kg, maxim 8.870 kg; Pulpe de pui dezosate, fără piele - minim 12.960 kg, maxim 15.768 kg; Piept de pui dezosat, fără piele - minim 16.200 kg, maxim 19.710 kg; Ficat de pasăre - minim 6.075 kg, maxim 7.391 kg Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 10 este de 1.225.946,24 lei fără TVA
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Carne de porc, refrigerata
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Pulpă de porc fără os - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Spată de porc cu os- minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Carne de porc lucru - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Cotlet de porc fără os - minim 24.300 kg, maxim 29.565 kg; Ceafă de porc fără os - minim 24.300 kg, maxim 29.565 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Pulpă de porc fără os - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Spată de porc cu os- minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Carne de porc lucru - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Cotlet de porc fără os - minim 24.300 kg, maxim 29.565 kg; Ceafă de porc fără os - minim 24.300 kg, maxim 29.565 kg Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 11 este de 1.826.755,34 lei fără TVA
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Carne de vita, refrigerata
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Pulpă de vită cu os - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Carne de vită lucru - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Vrăbioară vită fără os - minim 16.200 kg, maxim 19.710 kg; Antricot vită fără os - minim 16.200 kg, maxim 19.710 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Pulpă de vită cu os - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Carne de vită lucru - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Vrăbioară vită fără os - minim 16.200 kg, maxim 19.710 kg; Antricot vită fără os - minim 16.200 kg, maxim 19.710 kg. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 12 este de 3.079.338,68 lei fără TVA
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Peste
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Șalău File - minim 12.150 kg, maxim 14.783 kg; Merlucius File - minim 12.150 kg, maxim 14.783 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Șalău File - minim 12.150 kg, maxim 14.783 kg; Merlucius File - minim 12.150 kg, maxim 14.783 kg. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 13 este de 1.403.498,02 lei fără TVA
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Conserve din legume si muraturi
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Mazăre bobe - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Fasole verde păstăi - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Roșii în bulion - minim 6.075 kg, maxim 7.391 kg; Zarzavat pentru ciorbe - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Ciuperci - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Măsline de masă calitatea I negre - minim 3.645 kg, maxim 4.435 kg; Măsline de masă calitatea I verzi - minim 2.430 kg, maxim 2.957 kg; Murături asortate- minim 4.860 kg, maxim 5.913 kg; Castraveți în oțet- minim 4.860 kg, maxim 5.913 kg; Gogoșari în oțet- minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Sfeclă roșie - minim 2.430 kg, maxim 2.957 kg; Pastă de tomate - minim 8.100kg, maxim 9.855 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Mazăre bobe - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Fasole verde păstăi - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Roșii în bulion - minim 6.075 kg, maxim 7.391 kg; Zarzavat pentru ciorbe - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Ciuperci - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Măsline de masă calitatea I negre - minim 3.645 kg, maxim 4.435 kg; Măsline de masă calitatea I verzi - minim 2.430 kg, maxim 2.957 kg; Murături asortate- minim 4.860 kg, maxim 5.913 kg; Castraveți în oțet- minim 4.860 kg, maxim 5.913 kg; Gogoșari în oțet- minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Sfeclă roșie - minim 2.430 kg, maxim 2.957 kg; Pastă de tomate - minim 8.100kg, maxim 9.855 kg. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 14 este de 725.352,83 lei fără TVA
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Legume congelate
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Amestec de legume în stil mexican - minim 6.075 kg, maxim 7.392 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Amestec de legume în stil mexican - minim 6.075 kg, maxim 7.392 kg. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 15 este de 81.459,84 lei fără TVA
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Legume
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Cartofi proaspeți curățați calitatea I - minim 101.250 kg , maxim 123.188 kg; Cartofi proaspeți necurățați calitatea I - minim 40.500 kg, maxim 49.275 kg; Fasole boabe uscată - minim 20.250 kg, maxim 24.638 kg; Usturoi calitatea I - minim 2.025 kg, maxim 2.464 kg; Ceapă albă - minim 8.100 kg, maxim 9.855 kg; Ceapă roșie- minim 2.025 kg, maxim 2.464 kg; Varză albă - minim 32.400 kg, maxim 39.420 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Cartofi proaspeți curățați calitatea I - minim 101.250 kg , maxim 123.188 kg; Cartofi proaspeți necurățați calitatea I - minim 40.500 kg, maxim 49.275 kg; Fasole boabe uscată - minim 20.250 kg, maxim 24.638 kg; Usturoi calitatea I - minim 2.025 kg, maxim 2.464 kg; Ceapă albă - minim 8.100 kg, maxim 9.855 kg; Ceapă roșie- minim 2.025 kg, maxim 2.464 kg; Varză albă - minim 32.400 kg, maxim 39.420 kg. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 16 este de 1.543.652,63 lei fără TVA
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Legume proaspete
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Pătlagele roșii - minim 20.250 kg, maxim 24.638 kg; Castraveți - minim 12.150 kg , maxim 24.638 kg; Ardei gras - minim 20.250 kg, maxim 24.638 kg; Ardei iute - minim 1.215 kg, maxim 1.478 kg; Ardei capia - minim 10.125 kg, maxim 24.638 kg; Mărar frunze - minim 1.620 kg, maxim 1.971 kg; Leuștean frunze - minim 1.620 kg, maxim 1.971 kg; Pătrunjel frunze - minim 1.620kg, maxim 1.971 kg; Dovlecel - minim 4.536 kg, maxim 9.072 kg; Vinete - minim 162 kg, maxim 162 kg; Spanac - minim 1.512 kg, maxim 3.024 kg; Salata verde - minim 81 kg, maxim 81 kg; Ridichie - minim 81 kg, maxim 81 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Pătlagele roșii - minim 20.250 kg, maxim 24.638 kg; Castraveți - minim 12.150 kg , maxim 24.638 kg; Ardei gras - minim 20.250 kg, maxim 24.638 kg; Ardei iute - minim 1.215 kg, maxim 1.478 kg; Ardei capia - minim 10.125 kg, maxim 24.638 kg; Mărar frunze - minim 1.620 kg, maxim 1.971 kg; Leuștean frunze - minim 1.620 kg, maxim 1.971 kg; Pătrunjel frunze - minim 1.620kg, maxim 1.971 kg; Dovlecel - minim 4.536 kg, maxim 9.072 kg; Vinete - minim 162 kg, maxim 162 kg; Spanac - minim 1.512 kg, maxim 3.024 kg; Salata verde - minim 81 kg, maxim 81 kg; Ridichie - minim 81 kg, maxim 81 kg. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 17 este de 1.307.078,12 lei fără TVA
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Radacinoase
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Morcovi - minim 6.075 kg, maxim 7.391 kg; Pătrunjel - minim 1.620 kg, maxim 1.971 kg; Păstârnac - minim 810 kg, maxim 986 kg; Țelină - minim 1.620 kg, maxim 1.971 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Morcovi - minim 6.075 kg, maxim 7.391 kg; Pătrunjel - minim 1.620 kg, maxim 1.971 kg; Păstârnac - minim 810 kg, maxim 986 kg; Țelină - minim 1.620 kg, maxim 1.971 kg. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 18 este de 72.782,18 lei fără TVA
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Citrice
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Portocale - minim 20.250 kg, maxim 24.638 kg; Clementine - minim 16.200 kg, maxim 19.710 kg; Mandarine - minim 16.200 kg, maxim 19.710 kg; Lămâi - minim 8.100 kg, maxim 9.855 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Portocale - minim 20.250 kg, maxim 24.638 kg; Clementine - minim 16.200 kg, maxim 19.710 kg; Mandarine - minim 16.200 kg, maxim 19.710 kg; Lămâi - minim 8.100 kg, maxim 9.855 kg. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 19 este de 705.178,19 lei fără TVA
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Fructe
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Mere - minim 14.175 kg, maxim 17.247 kg; Pere - minim 12.150kg, maxim 14.783 kg; Piersici - minim 12.150 kg; maxim 14.783 kg; Banane - minim 28.350 kg, maxim 34.493 kg; Caise - minim 14.175 kg, maxim 17.247 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Mere - minim 14.175 kg, maxim 17.247 kg; Pere - minim 12.150kg, maxim 14.783 kg; Piersici - minim 12.150 kg; maxim 14.783 kg; Banane - minim 28.350 kg, maxim 34.493 kg; Caise - minim 14.175 kg, maxim 17.247 kg. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 20 este de 934.702,58 lei fără TVA
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Ciocolata
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Ciocolată albă fără umplutură - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Ciocolată neagră fără umplutură - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Ciocolată cu lapte fără umplutură - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Ciocolată albă fără umplutură - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Ciocolată neagră fără umplutură - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Ciocolată cu lapte fără umplutură - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 21 este de 817.111,68 lei fără TVA
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Gem si miere
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Gem de fructe- caise 20gr - minim 2.025 kg, maxim 2.464 kg; Gem de fructe- căpșuni 20gr - minim 2.025 kg, maxim 2.464 kg; Gem de zmeură - minim 2.025 kg, maxim 2.464 kg; Gem de vișine - minim 2.025 kg, maxim 2.464 kg; Miere de albine monofloră 20gr - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Miere de albine polifloră 20gr - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Gem de fructe- caise 20gr - minim 2.025 kg, maxim 2.464 kg; Gem de fructe- căpșuni 20gr - minim 2.025 kg, maxim 2.464 kg; Gem de zmeură - minim 2.025 kg, maxim 2.464 kg; Gem de vișine - minim 2.025 kg, maxim 2.464 kg; Miere de albine monofloră 20gr - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Miere de albine polifloră 20gr - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 22 este de 562.826,88 lei fără TVA
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Compot fructe
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Compot struguri - minim 14.175 kg, maxim 17.247 kg; Compot piersici- minim 14.175 kg, maxim 17.247 kg; Compot vișine - minim 16.200 kg, maxim 19.710 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Compot struguri - minim 14.175 kg, maxim 17.247 kg; Compot piersici- minim 14.175 kg, maxim 17.247 kg; Compot vișine - minim 16.200 kg, maxim 19.710 kg. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 23 este de 700.956,00 lei fără TVA
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Faina si produse din faina
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Făină albă de grâu - minim 10.125 kg, maxim 12.319 kg; Făină de porumb(mălai) - minim 2.025 kg, maxim 2.464 kg; Griș alimentar - minim 2.025 kg, maxim 2.464 kg; Orez decorticat calitatea I - minim 6.075 kg, maxim 7.391 kg; Tăiței - minim 1.620 kg, maxim 1.971 kg; Paste făinoase – melcișor - minim 1.215 kg, maxim 1.478 kg; Paste făinoase - penne - minim 1.620 kg, maxim 1.971 kg; Paste făinoase - spaghete - minim1.620 kg, maxim 1.971 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Făină albă de grâu - minim 10.125 kg, maxim 12.319 kg; Făină de porumb(mălai) - minim 2.025 kg, maxim 2.464 kg; Griș alimentar - minim 2.025 kg, maxim 2.464 kg; Orez decorticat calitatea I - minim 6.075 kg, maxim 7.391 kg; Tăiței - minim 1.620 kg, maxim 1.971 kg; Paste făinoase – melcișor - minim 1.215 kg, maxim 1.478 kg; Paste făinoase - penne - minim 1.620 kg, maxim 1.971 kg; Paste făinoase - spaghete - minim1.620 kg, maxim 1.971 kg. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 24 este de 184.485,70 lei fără TVA
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Oua de gaina pentru consum alimentar
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Ouă de găină calitatea I - minim 810.000 bucati, maxim 985.500 bucati. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Ouă de găină calitatea I - minim 810.000 bucati, maxim 985.500 bucati. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 25 este de 1.044.630,00 lei fără TVA
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Paine
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Pâine feliată albă - minim 141.750 kg, maxim 172.463 kg Cantit cel mai mare contract subsecvent: Pâine feliată albă - minim 141.750 kg, maxim 172.463 kg Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 26 este de 1.434.892,16 lei fără TVA
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Produse tip condimente
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Vegeta - minim 2.025 kg, maxim 2.464 kg; Delikat-minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Zahăr vanilat - minim 243 kg, maxim 296 kg; Esență de rom/ vanilie/lamai - minim 567 litri, maxim 690 litri; Boia de ardei iute/ dulce - minim 405 kg, maxim 493 kg; Borș instant - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Cacao pudră - minim 2.025 kg, maxim 2.464 kg; Cimbru - minim 284 kg; maxim 345 kg; Oregano - minim 81 kg, maxim 99 kg; Stafide - minim 41 kg, maxim 49 kg; Scorțișoară - minim 41 kg, maxim 49 kg; Drojdie de bere proaspătă - minim 810 kg, maxim 986 kg; Foi de dafin - minim 405 kg, maxim 493 kg; Praf de copt - minim 41 kg, maxim 49 kg; Bicarbonat de sodiu - minim 41 kg, maxim 49 kg; Muștar de masă extra, superior - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Oțet alimentar - minim 2.025 litri, maxim 2.464 litri; Piper negru măcinat - minim 203 kg, maxim 247 kg; Piper negru boabe - minim 203 kg, maxim 247 kg; Sare mare pentru uz alimentar iodată - minim 6.075 kg, maxim 7.391 kg; Sare fină de masă pentru uz alimentar iodată - minim 2.025 kg, maxim 2.464 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Vegeta - minim 2.025 kg, maxim 2.464 kg; Delikat-minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Zahăr vanilat - minim 243 kg, maxim 296 kg; Esență de rom/ vanilie/lamai - minim 567 litri, maxim 690 litri; Boia de ardei iute/ dulce - minim 405 kg, maxim 493 kg; Borș instant - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Cacao pudră - minim 2.025 kg, maxim 2.464 kg; Cimbru - minim 284 kg; maxim 345 kg; Oregano - minim 81 kg, maxim 99 kg; Stafide - minim 41 kg, maxim 49 kg; Scorțișoară - minim 41 kg, maxim 49 kg; Drojdie de bere proaspătă - minim 810 kg, maxim 986 kg; Foi de dafin - minim 405 kg, maxim 493 kg; Praf de copt - minim 41 kg, maxim 49 kg; Bicarbonat de sodiu - minim 41 kg, maxim 49 kg; Muștar de masă extra, superior - minim 4.050 kg, maxim 4.928 kg; Oțet alimentar - minim 2.025 litri, maxim 2.464 litri; Piper negru măcinat - minim 203 kg, maxim 247 kg; Piper negru boabe - minim 203 kg, maxim 247 kg; Sare mare pentru uz alimentar iodată - minim 6.075 kg, maxim 7.391 kg; Sare fină de masă pentru uz alimentar iodată - minim 2.025 kg, maxim 2.464 kg. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 27 este de 856.177,82 lei fără TVA
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Ulei
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Ulei rafinat de floarea soarelui - minim 12.150 litri, maxim 14.783 litri; Ulei de măsline extravirgin - minim 6.075 litri, maxim 7.392 litri. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Ulei rafinat de floarea soarelui - minim 12.150 litri, maxim 14.783 litri; Ulei de măsline extravirgin - minim 6.075 litri, maxim 7.392 litri. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 28 este de 443.807,21 lei fără TVA
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Zahar
Beschreibung: Cantit ac-cadru : Zahăr alb cristal 1 kg - minim 11.340 kg, maxim 13.797 kg; Zahăr plic - minim 810 kg, maxim 986 kg. Cantit cel mai mare contract subsecvent: Zahăr alb cristal 1 kg - minim 11.340 kg, maxim 13.797 kg; Zahăr plic - minim 810 kg, maxim 986 kg. Valoare max estimata cel mai mare ctr subs pentru lotul nr. 29 este de 82.335,51 lei fără TVA
Interne Kennung: 29