2. Verfahren
Verfahren
Titel: FURNIZARE APARATURA MEDICALA
Beschreibung: Scopul contractului este achizitionarea de aparatura medicala, pentru o buna functionare a Spitalului Clinic de Recuperare, Medicina Fizica si Balneologie, Eforie Nord in conformitate cu cantitatile si specificatiile tehnice din caietul de sarcini. Atentie: Termenul in care autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari sau informatii suplimentare este in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, in masura in care aceste solicitari vor fi adresate in termenul prevazut la sectiunea I din Fisa de Date, respectiv 20 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 4300817202604
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33190000 Verschiedene medizinische Geräte und Produkte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Aparat ultrasunete cu aplicator unic independent Hand Free
Beschreibung: Furnizarea, montarea, punerea in functiune si instructaj a unui numar de 7 bucati - Aparat ultrasunete cu aplicator unic independent Hand Free conform caiet de sarcini.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Aparat terapie cu unde scurte pentru aplicatii inductive si capacitive
Beschreibung: Furnizarea, montarea, punerea in functiune si instructaj personal a 4 bucati - Aparat terapie cu unde scurte pentru aplicatii inductive si capacitive, conform Caiet de sarcini
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Aparat terapie electromagnetica de inalta frecventa
Beschreibung: Furnizarea, montarea, punerea in funciune si instructaj personal a 2 bucati - Aparat terapie electromagnetica de inalta frecventa conform Caiet de sarcini.
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Aparat laser de inalta putere cu doua lungimi de unda sincronizate in spectru infrarosu
Beschreibung: Furnizarea, montarea, punerea in funciune si instructaj personal a 1 bucata - Aparat laser de inalta putere cu doua lungimi de unda sincronizate in spectru infrarosu conform Caiet de sarcini.
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Masa Bobath
Beschreibung: Furnizarea, montarea, punerea in funciune si instructaj personal a 4 bucati - Masa Bobath conform Caiet de sarcini.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Dispozitiv terapie unde mecanice (unde de soc) focalizare direct, extracorporeale
Beschreibung: Furnizarea, montarea, punerea in funciune si instructaj personal a 1 bucata - Dispozitiv terapie unde mecanice (unde de soc) focalizare direct, extracorporeale conform Caiet de sarcini.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Crioultrasunet, echipament combinat crioterapie si ultrasunete
Beschreibung: Furnizarea, montarea, punerea in funciune si instructaj personal a 1 bucata - Crioultrasunet, echipament combinat crioterapie si ultrasunete conform Caiet de sarcini.
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Dispozitiv diatemie de contact - pentru terapie de tranfer energetic, capacitiv si rezistiv
Beschreibung: Furnizarea, montarea, punerea in funciune si instructaj personal a 2 bucati - Dispozitiv diatemie de contact - pentru terapie de tranfer energetic, capacitiv si rezistiv conform Caiet de sarcini.
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Sistem integrat de echipamente pentru recuperarea medicala asistata robotic si multisenzoriala cu infrastructura it dedicata
Beschreibung: Furnizarea, montarea, punerea in funciune si instructaj personal a 1 bucata - Sistem integrat de echipamente pentru recuperarea medicala asistata robotic si multisenzoriala cu infrastructura it dedicata conform Caiet de sarcini.
Interne Kennung: 9