2. Verfahren
Verfahren
Titel: Flytteservice
Beschreibung: DTU ønsker at konkurrenceudsætte det samlede indkøb af flytteservice indenfor- eller mellem ordre-givers adresser på nedenstående campus: • Kgs. Lyngby • Risø • Ballerup Den forventede omsætning på Aftalen er beregnet på baggrund af forbrug for 2024 med de forud-sætninger, der kendes på udbudstidspunktet. Det samlede estimat for aftalen har en anslået værdi på DKK 7.000.000 pr. år, og en maksimal værdi på DKK 9.800.000 pr. år. Dette svarer til en anslået værdi i rammeaftalens løbetid på DKK 42.000.000, samt en maksimal værdi på DKK 58.800.000. Den maksimale omsætning på aftalen er fastsat til 40 % højere end den forventede omsætning på af-talen. Dette skyldes, at vi ikke kender priserne, der bydes ind med, samt det fremtidige behov for flytteservice på universitetet.
Interne Kennung: 25/1021936
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60100000 Straßentransport/-beförderung, 60180000 Vermietung von Fahrzeugen für den Gütertransport mit Fahrer, 63100000 Frachtumschlag, Frachtlagerung und zugehörige Dienste, 63710000 Hilfstätigkeiten für den Landverkehr
5. Los
Los: LOT-0000