See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Rețele de apă și canalizare în zona centrală a Municipiului Constanța
Beschreibung: Activitățile de execuție pentru Contractul de lucrări: „Rețele de apă și canalizare în zona centrală a Municipiului Constanța”-CL 1A, sunt grupate pe următoarele obiecte: OB.1. REABILITARE RETEA DE DISTRIBUTIE APA o Reabilitare prin inlocuire retea de distributie – 18.975,00 ml o Camine de vane - 112 buc o Camine Bransament 1438 buc o Contoare cu citire la distanta 2617 buc o Hidranti subterani si supraterani 185 buc OB.2. EXTINDERE RETEA CANALIZARE o Extindere retea de canalizare menajera – 1.131,00 m o Camine de vizitare – 42 buc o Racorduri – 8 buc o Camine de racord - 8 buc OB.3. REABILITARE RETEA CANALIZARE o Reabilitare prin inlocuire retea de canalizare menajera – 4.154,00 m o Camine de vizitare –136 buc o Racorduri – 165 buc o Camine de racord – 165 buc OB.4. DOTARI o Terminal de mana cu acumulator pentru citirea apometrelor – 2 buc o Software complet si hardware pentru sistemul de citire al apometrelor – 1 buc Durata de executie: 610 zile (20 luni) din care: -Sector 1: Zona de Nord= 610 zile (20 de luni) -Sector 2: Zona de Sud = 519 zile (17 luni) Lucrările se referă la: a) Lucrări de construcție b) Furnizarea și montarea utilajelor și echipamentelor tehnologice c) Testare și punere în funcțiune d) Monitorizarea și acordarea de asistență/consultanță personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Garanție, atunci când este necesar e) Remedierea eventualelor defecte aparute în Perioada de Garanție de 36 luni, respectiv 1095 zile Durata prevazută la Secțiunea II.2.7, reprezintă perioada de execuție a lucrărilor și nu cuprinde perioada de Garanție de 1095 zile Numărul de zile până la care Operatorii economici interesați pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. Entitatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări / informațiilor suplimentare astfel: • cu 25 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor pentru solicitările de clarificări depuse cu 34 de zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor; • cu 11 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor pentru solicitările de clarificări depuse cu 19 de zile înainte de termenul limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1890420 / 2022 /14/ CL 1A;POIM
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Activitățile de execuție pentru Contractul de lucrări „Rețele apă și canalizare în zona central a municipiului Constanța”-CL1A, sunt grupate pe următoarele obiecte: OB.1. REABILITARE RETEA DE DISTRIBUTIE APA o Reabilitare prin inlocuire retea de distributie – 18.975,00 ml o Camine de vane - 112 buc o Camine Bransament 1438 buc o Contoare cu citire la distanta 2617 buc o Hidranti subterani si supraterani 185 buc OB.2. EXTINDERE RETEA CANALIZARE o Extindere retea de canalizare menajera – 1.131,00 m o Camine de vizitare – 42 buc o Racorduri – 8 buc o Camine de racord - 8 buc OB.3. REABILITARE RETEA CANALIZARE o Reabilitare prin inlocuire retea de canalizare menajera – 4.154,00 m o Camine de vizitare –136 buc o Racorduri – 165 buc o Camine de racord – 165 buc OB.4. DOTARI o Terminal de mana cu acumulator pentru citirea apometrelor – 2 buc o Software complet si hardware pentru sistemul de citire al apometrelor – 1 buc Lucrările se referă la: a) Lucrari de constructie b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice c) Testare si punere in functiune d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Garantie, atunci cand este necesar e) Remedierea eventualelor defecte aparute în Perioada de Garanție de 36 luni, respectiv 1095 zile Durata prevazută la Sectiunea II.2.7, reprezintă perioada de execuție a lucrărilor și nu cuprinde perioada de Garanție de 1095 zile Antreprenorul va executa lucrările concomitent, cu alocarea de resurse umane, materiale, tehnologice și financiare astfel încât lucrările să se încadreze în durata de execuție menționată în Acordul Contractual.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231112 Installation von Rohrleitungsnetzen, 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 45232400 Bauarbeiten für Abwasserkanäle