See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU FURNIZARE MEDICAMENTE
Beschreibung: Acord - cadru pentru furnizarea medicamentelor utilizate la tratamentrul pacientilor, potrivit caietului de sarcini. Se pot solicita clarificari pana la 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari: in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 441706020040101
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33651100 Antibiotika zur systemischen Anwendung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: METOCLOPRAMIDUM
Beschreibung: METOCLOPRAMIDUM(sol.inj.5mg/ml), cant min AC 8000 ut, cant ,max 32000 ut
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33610000 Arzneimittel für Verdauungstrakt und Stoffwechsel
Los: LOT-0002
Titel: ONDASETRONUM
Beschreibung: ONDASETRONUM(sol.inj.2mg/ml fiola 2ml), cant min AC 12000, cant max AC 48000 ut
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: DROTAVERINUM
Beschreibung: DROTAVERINUM(sol.inj.40mg/2ml), cant min AC 12000 ut, cant max 48000 ut
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: LOPERAMIDUM
Beschreibung: LOPERAMIDUM(caps.2mg), cant min AC 2000 ut, cant max AC 8000 ut
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 33614000 Antidiarrhoika und intestinale Antiphlogistika/Antiinfektiva
Los: LOT-0005
Titel: DIOSMECTITA
Beschreibung: DIOSMECTITA(plic 3g), cant min AC 30000 ut, cant max AC 120000 ut
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: DIOSMECTITA+ELECTROLITI
Beschreibung: DIOSMECTITA+ELECTROLITI(diosmectita 3g, sodiu 60mmol/l, potasiu 20mmol/l, clor 50mmol/l, citrat 10mmol/l, glucoza 75mmol/l plic), cant min AC 20000, cant maxima AC 80000
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: OMEPRAZOLUM
Beschreibung: OMEPRAZOLUM(caps. gastrorez. 20mg), cant min AC 70000 ut, cant max AC 280000 ut
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 33611000 Mittel bei säurebedingten Erkrankungen (Antacida)
Los: LOT-0008
Titel: OMEPRAZOLUM 10mg
Beschreibung: OMEPRAZOLUM(caps. gastrorez. 10mg), cant min AC 12000 ut, cant max AC 48000 ut
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: OMEPRAZOLUM 40
Beschreibung: OMEPRAZOLUM(pulb. pt. sol. perf. 40mg/ml), cant min AC 30000ut, cant max AC 120000 ut
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: PANTOPRAZOLUM
Beschreibung: PANTOPRAZOLUM(pulb. pt. sol. inj..40 mg), cant min AC 30000 ut,cant max AC 120000 ut
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: PANTOPRAZOLUM 40
Beschreibung: PANTOPRAZOLUM(compr. gastrorez. 40mg), cant min AC 72000 ut, cant max AC 290000 ut
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: TRIMEBUTINUM
Beschreibung: TRIMEBUTINUM(compr. film. 100mg), cant min AC 20000ut, cant max AC 80000 ut
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: INSULINE RAPIDA
Beschreibung: INSULINE RAPIDA(sol. inj. in flacon 100ui/ml), cant min AC 400 ut, cant max AC 1600 ut
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 33615100 Insulin
Los: LOT-0014
Titel: METFORMINUM
Beschreibung: METFORMINUM(compr. cu elib. prel. 1000mg), cant min AC 3000 ut, cant max AC 12000 ut
Interne Kennung: 14
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
Los: LOT-0015
Titel: GLICLAZIDUM
Beschreibung: GLICLAZIDUM(compr. cu elib. modif. 60mg), cant min AC 3000 ut, cant max AC 12000 ut
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: DAPAGLIFLOZINUM
Beschreibung: DAPAGLIFLOZINUM (compr film 10mg), cant min AC 900 ut, cant max AC 3600 ut
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: INSULINUM DEGLUDEC
Beschreibung: INSULINUM DEGLUDEC(sol. inj. in stilou injector preumplut 100ui/ml), cant min AC 100 ut, cant max AC 400 ut
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: THIAMINUM
Beschreibung: THIAMINUM(sol. inj.100mg/2ml ), cant min AC 60000 ut, cant max AC 240000 ut
Interne Kennung: 18
Haupteinstufung (cpv): 33616000 Vitamine
Los: LOT-0019
Titel: PYRIDOXINUM
Beschreibung: PYRIDOXINUM(sol. inj.250mg/ 5ml), cant min AC 60000 ut, cant max AC 240000 ut
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: ACIDUM ASCORBICUM
Beschreibung: ACIDUM ASCORBICUM(sol. inj./perf.100mg/ml), cant min AC 60000 ut, cant max AC 240000 ut
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: COMPLEX DE HIDROXID DE FER (III) POLIMALTOZAT
Beschreibung: COMPLEX DE HIDROXID DE FER (III) POLIMALTOZAT(compr. mast. 100mg), cant min AC 3000 ut, cant max AC 12000 ut
Interne Kennung: 21
Haupteinstufung (cpv): 33621300 Antianämika
Los: LOT-0022
Titel: HEPARINUM
Beschreibung: HEPARINUM(sol. inj.5000ui/ml-5ml), cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 22
Haupteinstufung (cpv): 33621100 Antithrombotische Mittel
Los: LOT-0023
Titel: ENOXAPARINUM
Beschreibung: ENOXAPARINUM(sol. inj. în seringă preumplută 4000 ui (40 mg)/ 0,4 ml), cant min AC 15000 ut, cant max AC 60000 ut
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: ENOXAPARINUM 6000
Beschreibung: ENOXAPARINUM(sol. inj. în seringă preumplută 6000 ui (60 mg)/ 0,6 ml), cant min AC 15000 ut, cant max AC 60000 ut
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: FONDAPARINUX SODIUM
Beschreibung: FONDAPARINUX SODIUM(sol. inj. în seringă preumplută 2,5 mg/0,5 ml), cant min AC 300 ut, cant max AC 1200 ut
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: CARBAZOCHROMI SALICYLAS
Beschreibung: CARBAZOCHROMI SALICYLAS(sol.inj./perf. 1.5mg/5ml), cant min AC 8000 ut, cant max AC 32000 ut
Interne Kennung: 26
Haupteinstufung (cpv): 33621200 Antihämorrhagika
Los: LOT-0027
Titel: PHYTOMENADIONUM
Beschreibung: PHYTOMENADIONUM(sol. inj.10mg/ml), cant min AC 8000 ut, cant max AC 32000 ut
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: ETAMSYLATUM
Beschreibung: ETAMSYLATUM(sol. inj.250mg/2 ml), cant min AC 8000 ut, cant max AC 32000 ut
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: HYDROXYETHYL-AMIDON
Beschreibung: HYDROXYETHYL-AMIDON (sol.perf.6%), cant min AC 100 ut, cant max AC 400 ut
Interne Kennung: 29
Haupteinstufung (cpv): 33621400 Blutersatzmittel und Perfusionslösungen
Los: LOT-0030
Titel: DIGOXINUM
Beschreibung: DIGOXINUM(sol.inj.0.5 mg/2 ml), cant min AC 400 ut, cant max AC 1600 ut
Interne Kennung: 30
Haupteinstufung (cpv): 33620000 Arzneimittel für Blut, Blut bildende Organe und das kardiovaskuläre System
Los: LOT-0031
Titel: DIGOXINUM 25
Beschreibung: DIGOXINUM(compr. 0.25mg), cant min AC 2400ut, cant max AC 9600 ut
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: NITROGLYCERINUM
Beschreibung: NITROGLYCERINUM(compr. cu elib. prel. 2.6mg), cant min AC 1200 ut, cant max AC 4800 ut
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: NITROGLYCERINUM 0.4
Beschreibung: NITROGLYCERINUM(spray sublingual 0.4 mg/doza), cant min AC 50 ut, cant max AC 200 ut
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: NITROGLYCERINUM(sol.perf. 1mg/ml)
Beschreibung: NITROGLYCERINUM(sol.perf. 1mg/ml), cant min AC 100 ut, cant max AC 400 ut
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: METOPROLOLUM inj
Beschreibung: METOPROLOLUM(sol. inj. i.v./perf.5 mg/5 m l), cant min AC 300 ut, cant max AC 1200 ut
Interne Kennung: 35
Haupteinstufung (cpv): 33622600 Beta-Adrenorezeptor-Antagonisten (Betablocker)
Los: LOT-0036
Titel: METOPROLOLUM 100
Beschreibung: METOPROLOLUM(compr. elib. prel.100 mg), cant min AC 4000 ut, cant max AC 16000 ut
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: BISOPROLOLUM
Beschreibung: BISOPROLOLUM(compr.film. 5mg), cant min AC 3000 ut, cant max AC 12000 ut
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: AMIODARONUM
Beschreibung: AMIODARONUM(conc.pt.sol.inj./perf.50mg/ml ), cant min 800 ut, cant max 2500 ut
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: AMIODARONUM(comprimate 200mg)
Beschreibung: AMIODARONUM(comprimate 200mg), cant min 3000 ut, cant max 12000 ut
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: AMLODIPINUM
Beschreibung: AMLODIPINUM (compr.10 mg), cant min AC 3000 ut, cant max 12000 ut
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: URAPIDILUM
Beschreibung: URAPIDILUM(conc. pt. sol. perf. 100 mg), cant min 300 ut, cant max AC 1200 ut
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: FUROSEMIDUM(compr.40mg)
Beschreibung: FUROSEMIDUM(compr.40mg), cant min AC 6000 ut, cant max AC 24000 ut
Interne Kennung: 42
Haupteinstufung (cpv): 33622300 Diuretika
Los: LOT-0043
Titel: FUROSEMIDUM(sol.inj.10mg/ml)
Beschreibung: FUROSEMIDUM(sol.inj.10mg/ml), cant min AC 15000, cant max AC 60000 ut
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: ENALAPRILUM
Beschreibung: ENALAPRILUM(sol.inj./perf.1.25mg/ml ), cant min AC 1000 ut, cant max AC 4000 ut
Interne Kennung: 44
Haupteinstufung (cpv): 33622800 Mittel mit Wirkung auf das Renin-Angiotensin-System
Los: LOT-0045
Titel: DOBUTAMINUM
Beschreibung: DOBUTAMINUM(conc. pt. sol. perf..250mg/20ml), cant min AC 300 ut, cant max AC 1200 ut
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: DOPAMINUM
Beschreibung: DOPAMINUM(conc. pt. sol. perf.5 mg/ml), cant min AC 300ut, cant max AC 1200 ut
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: SPIRONOLACTONUM
Beschreibung: SPIRONOLACTONUM(compr.film. 25mg), cant min AC 3000 ut, cant max AC 12000 ut
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: ACENOCUMAROLUM
Beschreibung: ACENOCUMAROLUM(compr. 4mg), cant min AC 900 ut, cant max AC 4500 ut
Interne Kennung: 48
Haupteinstufung (cpv): 33622100 Herztherapiemittel
Los: LOT-0049
Titel: NEBIVOLOLUM
Beschreibung: NEBIVOLOLUM(compr.5mg), cant min 3000 ut, cant max AC 12000 ut
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: LERCANIDIPINUM
Beschreibung: LERCANIDIPINUM(compr. film. 10mg), cant min AC 3000 ut, cant max AC 12000 ut
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: CANDESARTANUM CILEXETIL
Beschreibung: CANDESARTANUM CILEXETIL(compr.16mg), cant min AC 1400 ut, cant max AC 5600 ut
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: PERINDOPRILUM
Beschreibung: PERINDOPRILUM(compr. film. 5mg), cant min AC 3000 ut, cant max 12000 ut
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: PERINDOPRILUM 10mg
Beschreibung: PERINDOPRILUM(compr.film. 10mg), cant min AC 1200 ut, cant max AC 4800 ut
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: ZOFENOPRILUM
Beschreibung: ZOFENOPRILUM(compr.film. 30mg), cant min AC 1200 ut, cant max AC 4800 ut
Interne Kennung: 54
Los: LOT-0055
Titel: COMBINATII (PERINDOPRILUM+INDAPAMIDUM)
Beschreibung: COMBINATII (PERINDOPRILUM+INDAPAMIDUM)(compr. film. 2,5mg/0,625mg), cant min AC 1200 ut, cant max AC 4800 ut
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: COMBINATII (PERINDOPRILUM+INDAPAMIDUM) 5mg/1.25mg
Beschreibung: COMBINATII (PERINDOPRILUM+INDAPAMIDUM)(comprimate filmate 5mg/1,25mg), cant min AC 900 ut, cant max AC 3600 ut
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: COMBINATII (SACUBITRILUM+VALSARTANUM)
Beschreibung: COMBINATII (SACUBITRILUM+VALSARTANUM)( compr. film. 24mg/26mg), cant min AC 280 ut, cant max AC 1120 ut
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: OLMESARTANUM MEDOXOMILUM+AMLODIPINUM
Beschreibung: OLMESARTANUM MEDOXOMILUM+AMLODIPINUM(compr. film. 40mg/5mg), cant min AC 280 ut, cant max AC 1120ut
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: INDAPAMIDUM
Beschreibung: INDAPAMIDUM(compr.elib.prel. 1.5mg), cant min AC 3000 ut, cant max AC 12000 ut
Interne Kennung: 59
Haupteinstufung (cpv): 33622200 Antihypertonika
Los: LOT-0060
Titel: RILMENIDINUM
Beschreibung: RILMENIDINUM(compr 1mg)
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: IVABRADINUM
Beschreibung: IVABRADINUM(compr. film. 5mg), cant min AC 3000 ut, cant max AC 12000 ut
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: APIXABANUM(compr.film. 2.5mg)
Beschreibung: APIXABANUM(compr.film. 2.5mg), cant min AC 3000 ut, cant max AC 12000 ut
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: EDOXABANUM (30 mg)
Beschreibung: EDOXABANUM (30 mg), cant min AC 1200 ut
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: EDOXABANUM (60 mg)
Beschreibung: EDOXABANUM (60 mg), cant min AC 1200 ut, cant max AC 4800 ut
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: ACID ACETILSALICILIC(compr. film. 75mg)
Beschreibung: ACID ACETILSALICILIC(compr. film. 75mg), cant min AC 6000 ut, cant max AC 24000 ut
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: CLOPIDOGRELUM(compr. film. 75 mg)
Beschreibung: CLOPIDOGRELUM(compr. film. 75 mg), cant min AC 3000 ut, cant max AC 12000 ut
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: RIVAROXABANUM(compr. film. 20 mg)
Beschreibung: RIVAROXABANUM(compr. film. 20 mg), cant min AC 1200 ut, cant max AC 4800 ut
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: COMBINATII (PERINDOPRILUM+INDAPAMIDUM+AMLODIPINUM)
Beschreibung: COMBINATII (PERINDOPRILUM+INDAPAMIDUM+AMLODIPINUM)( compr. film.5mg/1,25mg/5mg), cant min AC 600 ut, cant max 2400 ut
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: DICLOFENACUM
Beschreibung: DICLOFENACUM(caps. elib. prel. 150mg)
Interne Kennung: 69
Haupteinstufung (cpv): 33632100 Antiphlogistika und Antirheumatika
Los: LOT-0070
Titel: DEXKETOPROFENUM (25 mg)
Beschreibung: DEXKETOPROFENUM (25 mg), cant min AC 8000 ut, cant max AC 32000 ut
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: DEXKETOPROFENUM (sol. inj./conc. pt. sol. perf. 50mg/2ml)
Beschreibung: DEXKETOPROFENUM (sol. inj./conc. pt. sol. perf. 50mg/2ml), cant min AC 3000 ut, cant max AC 12000 ut
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: LORNOXICAMUM
Beschreibung: LORNOXICAMUM(compr. film. 8mg), cant min AC 6000 ut, cant max 24000 ut
Interne Kennung: 72
Los: LOT-0073
Titel: IBUPROFENUM(susp. orala 100 mg/5 ml)
Beschreibung: IBUPROFENUM(susp. orala 100 mg/5 ml), cant min AC 4000 ut, cant max AC 16000 ut
Interne Kennung: 73
Haupteinstufung (cpv): 33661200 Analgetika
Los: LOT-0074
Titel: IBUPROFENUM(comprimate filmate 400mg)
Beschreibung: IBUPROFENUM(comprimate filmate 400mg), cant min AC 6000 ut, cant max AC 24000 ut
Interne Kennung: 74
Los: LOT-0075
Titel: METAMIZOLUM NATRIUM (sol.inj.1g/2ml)
Beschreibung: METAMIZOLUM NATRIUM (sol.inj.1g/2ml), cant min AC 50000ut, cant max AC 200000 ut
Interne Kennung: 75
Los: LOT-0076
Titel: METAMIZOLUM NATRIUM (comprimate 500mg)
Beschreibung: METAMIZOLUM NATRIUM (comprimate 500mg), cant min AC 20000ut, cant max AC 80000 ut
Interne Kennung: 76
Los: LOT-0077
Titel: METAMIZOLUM NATRIUM (solutie picaturi orale 500 mg/ml )
Beschreibung: METAMIZOLUM NATRIUM (solutie picaturi orale 500 mg/ml ), cant min AC 150 ut, cant max AC 600 ut
Interne Kennung: 77
Los: LOT-0078
Titel: PARACETAMOLUM(compr.500 mg)
Beschreibung: PARACETAMOLUM(compr.500 mg)
Interne Kennung: 78
Los: LOT-0079
Titel: PARACETAMOLUM(sol.orala.120mg/ml)
Beschreibung: PARACETAMOLUM(sol.orala.120mg/ml), cant min AC 3000 ut, cant max AC 12000 ut
Interne Kennung: 79
Los: LOT-0080
Titel: PARACETAMOLUM(sol.perf.10mg/ml-100ml)
Beschreibung: PARACETAMOLUM(sol.perf.10mg/ml-100ml), cant min AC 10000ut, cant max AC 40000
Interne Kennung: 80
Los: LOT-0081
Titel: COMBINATII (PARACETAMOLUM+IBUPROFENUM)
Beschreibung: COMBINATII (PARACETAMOLUM+IBUPROFENUM)(sol. perf. 1000mg/300mg), cant min AC 3000ut, cant mac AC 12000 ut
Interne Kennung: 81
Los: LOT-0082
Titel: COMBINATII (TRAMADOLU M + PARACETAMOLUM)
Beschreibung: COMBINATII (TRAMADOLU M + PARACETAMOLUM)(compr film 37,5 mg/325 mg), cant min AC 3000 ut, cant max AC 12000 ut
Interne Kennung: 82
Los: LOT-0083
Titel: KETOPROFENUM(sol. inj.100 mg/2 ml)
Beschreibung: KETOPROFENUM(sol. inj.100 mg/2 ml), cant min AC 3000 ut, cant max 12000 ut
Interne Kennung: 83
Los: LOT-0084
Titel: SUXAMETHONII CHLORIDUM
Beschreibung: SUXAMETHONII CHLORIDUM(sol.inj.0.1g/0.5ml ), cant min AC 300 ut, cant max AC 1200 ut
Interne Kennung: 84
Haupteinstufung (cpv): 33661100 Anästhetika
Los: LOT-0085
Titel: DEXAMETHASONUM
Beschreibung: DEXAMETHASONUM(sol.inj. 4mg/ml), cant min AC 40000ut, cant max AC 160000
Interne Kennung: 85
Haupteinstufung (cpv): 33642200 Corticosteroide zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0086
Titel: HYDROCORTISONUM(pulb. + solv. pt. sol. inj. / perf.100mg)
Beschreibung: HYDROCORTISONUM(pulb. + solv. pt. sol. inj. / perf.100mg), cant min AC 20000, cant max AC 80000ut
Interne Kennung: 86
Los: LOT-0087
Titel: HYDROCORTISONUM(sol.inj.19.6 mg/ 5 ml)
Beschreibung: HYDROCORTISONUM(sol.inj.19.6 mg/ 5 ml), cant min AC 20000, cant max AC 80000
Interne Kennung: 87
Los: LOT-0088
Titel: DIFENHIDRAMINUM
Beschreibung: DIFENHIDRAMINUM( sol. inj. 30mg/2ml), cant min AC 400 ut, cant max AC 1600ut
Interne Kennung: 88
Los: LOT-0089
Titel: METHYLPREDNISOLUNUM (pulb.+solv. pt.sol.inj/perf 125mg)
Beschreibung: METHYLPREDNISOLUNUM (pulb.+solv. pt.sol.inj/perf 125mg), cant min AC 300 ut, cant max AC 1200 ut
Interne Kennung: 89
Los: LOT-0090
Titel: METHYLPREDNISOLUNUM (pulb.+solv. pt.sol.inj/perf 500mg)
Beschreibung: METHYLPREDNISOLUNUM (pulb.+solv. pt.sol.inj/perf 500mg), cant min AC 300 ut, cant max AC 1200 ut
Interne Kennung: 90
Los: LOT-0091
Titel: NYSTATINUM
Beschreibung: NYSTATINUM(compr. filmate 5000000ui), cant min AC 5000 ut, cant max AC 20000 ut
Interne Kennung: 91
Los: LOT-0092
Titel: METRONIDAZOLUM(compr.film. 250mg)
Beschreibung: METRONIDAZOLUM(compr.film. 250mg), cant min AC 4000 ut, cant max AC 16000 ut
Interne Kennung: 92
Haupteinstufung (cpv): 33651000 Antiinfektiva zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0093
Titel: METRONIDAZOLUM(sol. perf.5 mg/ml 100ml)
Beschreibung: METRONIDAZOLUM(sol. perf.5 mg/ml 100ml), cant min AC 4000 ut, cant max AC 16000 ut
Interne Kennung: 93
Los: LOT-0094
Titel: FLUCONAZOLUM(sol. perf.2mg/ml 100ml)
Beschreibung: FLUCONAZOLUM(sol. perf.2mg/ml 100ml), cant min AC 2500 ut, cant max AC 10000 ut
Interne Kennung: 94
Los: LOT-0095
Titel: FLUCONAZOLUM(capsule 150mg)
Beschreibung: FLUCONAZOLUM(capsule 150mg), cant min AC 2000 ut, cant max AC 8000 ut
Interne Kennung: 95
Haupteinstufung (cpv): 33651200 Antimykotika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0096
Titel: CASPOFUNGINUM(pulb. pt. conc. pt. sol. perf. 50mg)
Beschreibung: CASPOFUNGINUM(pulb. pt. conc. pt. sol. perf. 50mg), cant min AC 400ut, cant max AC 1600 ut
Interne Kennung: 96
Los: LOT-0097
Titel: CASPOFUNGINUM(pulb. pt. conc. pt. sol. perf. 70mg)
Beschreibung: CASPOFUNGINUM(pulb. pt. conc. pt. sol. perf. 70mg), cant min AC 300 ut, cant max AC 1200ut
Interne Kennung: 97
Los: LOT-0098
Titel: ACICLOVIRUM(compr.film.200 mg)
Beschreibung: ACICLOVIRUM(compr.film.200 mg), cant min AC 8000 ut, cant max AC 35000 ut
Interne Kennung: 98
Haupteinstufung (cpv): 33651400 Antivirale Mittel zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0099
Titel: ACICLOVIRUM(comprimate filmate 400mg)
Beschreibung: ACICLOVIRUM(comprimate filmate 400mg), cant min AC 5000 ut, cant max AC 20000
Interne Kennung: 99
Los: LOT-0100
Titel: ACICLOVIRUM(pulb.pt.sol.perf.250 mg)
Beschreibung: ACICLOVIRUM(pulb.pt.sol.perf.250 mg), cant min AC 4000, cant max AC 16000 ut
Interne Kennung: 100
Los: LOT-0101
Titel: OSELTAMIVIRUM(capsula 30mg)
Beschreibung: OSELTAMIVIRUM(capsula 30mg), cant min AC 10000 ut, cant max AC 40000 ut
Interne Kennung: 101
Los: LOT-0102
Titel: OSELTAMIVIRUM(capsula 75 mg)
Beschreibung: OSELTAMIVIRUM(capsula 75 mg), cant min AC 12000ut, cant max AC 50000ut
Interne Kennung: 102
Los: LOT-0103
Titel: VALACYCLOVIRUM
Beschreibung: VALACYCLOVIRUM(compr.film.500 mg), cant min AC 1000 ut, cant max AC 4000 ut
Interne Kennung: 103
Los: LOT-0104
Titel: GANCICLOVIRUM
Beschreibung: GANCICLOVIRUM (pulb. pt. conc. pt. sol. perf. 500mg), cant min AC 300 ut, cant max AC 1200 ut
Interne Kennung: 104
Los: LOT-0105
Titel: VORICONAZOLUM
Beschreibung: VORICONAZOLUM (pulb. pt. conc. pt. sol. perf. 200mg), cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 105
Los: LOT-0106
Titel: HALOPERIDOLUM
Beschreibung: HALOPERIDOLUM(sol. orala2mg/ml), cant min AC 200 ut, cant max 800 ut
Interne Kennung: 106
Los: LOT-0107
Titel: EPINEPHRINUM
Beschreibung: EPINEPHRINUM(sol.inj.1mg/ml ), cant min AC 3000 ut, cant max AC 12000 ut
Interne Kennung: 107
Los: LOT-0108
Titel: ATROPINUM
Beschreibung: ATROPINUM(sol.inj.1mg/ml )
Interne Kennung: 108
Los: LOT-0109
Titel: NORADRENALINE TARTRATE
Beschreibung: NORADRENALINE TARTRATE(conc.pt.sol.perf 2mg/ ml), cant min AC 2500 ut, cant max AC 10000 ut
Interne Kennung: 109
Los: LOT-0110
Titel: MAGNESII SULFAS
Beschreibung: MAGNESII SULFAS(sol. inj. 200mg/ml), cant min AC 200 ut, cant max 800 ut
Interne Kennung: 110
Los: LOT-0111
Titel: MIDAZOLANUM
Beschreibung: MIDAZOLANUM(sol.inj./perf. 5mg/ml), cant min AC 2500 ut, cant max AC10000 ut
Interne Kennung: 111
Haupteinstufung (cpv): 33661500 Psycholeptika
Los: LOT-0112
Titel: LIDOCAINUM(sol. inj.10mg/ml - 10ml)
Beschreibung: LIDOCAINUM(sol. inj.10mg/ml - 10ml), cant min AC 1000 ut, cant max AC 4000 ut
Interne Kennung: 112
Los: LOT-0113
Titel: LIDOCAINUM(sol. inj. 40mg/ml -2ml)
Beschreibung: LIDOCAINUM(sol. inj. 40mg/ml -2ml), cant min AC 2000 ut, cant max AC 8000 ut
Interne Kennung: 113
Los: LOT-0114
Titel: LIDOCAINUM(sol. inj. 20mg/ml -2ml)
Beschreibung: LIDOCAINUM(sol. inj. 20mg/ml -2ml), cant min AC 8000 ut, cant max AC 32000 ut
Interne Kennung: 114
Los: LOT-0115
Titel: PROPOFOLUM
Beschreibung: PROPOFOLUM(emulsie perf./inj.10mg/ml fl 20 ml), cant min AC 800 ut, cant max AC 3200 ut
Interne Kennung: 115
Los: LOT-0116
Titel: ETOMIDATUM
Beschreibung: ETOMIDATUM(emulsie inj.2mg/ml fiola 10 ml), cant min AC 600 ut, cant max AC 2400 ut
Interne Kennung: 116
Los: LOT-0117
Titel: THIOPENTALUM
Beschreibung: THIOPENTALUM(pulb.pt.sol.inj.1 g), cant min AC 200, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 117
Los: LOT-0118
Titel: FENTANYLUM
Beschreibung: FENTANYLUM(sol.inj.0.05mg/ml 10 ml), cant min AC 1500 ut, cant max AC 6000 ut
Interne Kennung: 118
Los: LOT-0119
Titel: REMIFENTANILUM
Beschreibung: REMIFENTANILUM(pulb. pt. conc. pt. sol. inj./perf. 1mg), cant min AC 1000 ut, cant mac AC 4000 ut
Interne Kennung: 119
Los: LOT-0120
Titel: Combinatii tip ACTOVEGINExtract deproteinizat din sange de vitel corespunzator unei mase uscate de 40 mg
Beschreibung: Combinatii tip ACTOVEGINExtract deproteinizat din sange de vitel corespunzator unei mase uscate de 40 mg(sol.inj.200 mg/5ml), cant min AC 5000ut, cant max AC 20000 ut
Interne Kennung: 120
Los: LOT-0121
Titel: Combinatii tip ACTOVEGINExtract deproteinizat din sange de vitel corespunzator unei mase uscate de 40 mg(drajeuri.200mg)
Beschreibung: Combinatii tip ACTOVEGINExtract deproteinizat din sange de vitel corespunzator unei mase uscate de 40 mg(drajeuri.200mg), cant min AC 5000ut, cant max AC 20000 ut
Interne Kennung: 121
Los: LOT-0122
Titel: HIDROLIZAT DIN CREIER DE PROTEINA PORCINA
Beschreibung: HIDROLIZAT DIN CREIER DE PROTEINA PORCINA(sol. inj./conc . pt. sol. perf.215,2 mg /ml 10ml), cant min AC 1000ut, cant max 4000 ut
Interne Kennung: 122
Haupteinstufung (cpv): 33660000 Arzneimittel für Nervensystem und Sinnesorgane
Los: LOT-0123
Titel: ATRACURIUM
Beschreibung: ATRACURIUM(sol.inj.50mg/ 5ml), cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 123
Haupteinstufung (cpv): 33632200 Muskelrelaxanzien
Los: LOT-0124
Titel: MORPHYNUM
Beschreibung: MORPHYNUM(sol.inj.20mg/ml ) cant min AC 500 ut, cant max AC 2000 ut
Interne Kennung: 124
Los: LOT-0125
Titel: PETHIDINUM
Beschreibung: PETHIDINUM(sol. inj 50mg/ml), cant min AC 200ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 125
Los: LOT-0126
Titel: NEFOPAMUM
Beschreibung: NEFOPAMUM(sol. inj. 2mg/2ml) cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 126
Los: LOT-0127
Titel: VASOPRESINUM (ARGIPRESINUM)
Beschreibung: VASOPRESINUM (ARGIPRESINUM)(conc. pt. sol. perf. 40ui/2ml), cant min AC 200ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 127
Haupteinstufung (cpv): 33622400 Vasoprotektoren
Los: LOT-0128
Titel: TRAMADOLUM(sol.inj.100mg/2ml)
Beschreibung: TRAMADOLUM(sol.inj.100mg/2ml) cant min AC 1500 ut, cant max AC 6000 ut
Interne Kennung: 128
Los: LOT-0129
Titel: PHENYTOINUM(sol.inj.250mg/5ml)
Beschreibung: PHENYTOINUM(sol.inj.250mg/5ml) cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 129
Haupteinstufung (cpv): 33661300 Antiepileptika
Los: LOT-0130
Titel: DIAZEPAMUM
Beschreibung: DIAZEPAMUM(compr.10mg), cant min AC 600 ut, cant max AC 2400 ut
Interne Kennung: 130
Los: LOT-0131
Titel: DIAZEPAMUM(solutie rectala10mg/2.5 ml)
Beschreibung: DIAZEPAMUM(solutie rectala10mg/2.5 ml) cant min AC 100 ut, cant max AC 400 ut
Interne Kennung: 131
Los: LOT-0132
Titel: DIAZEPAMUM(sol.inj.10mg/2ml)
Beschreibung: DIAZEPAMUM(sol.inj.10mg/2ml) cant min AC 500 ut, cant max AC 2000 ut
Interne Kennung: 132
Los: LOT-0133
Titel: LORAZEPA MUM(compr.1mg)
Beschreibung: LORAZEPA MUM(compr.1mg) cant min AC 9000 ut, cant max 36000
Interne Kennung: 133
Los: LOT-0134
Titel: PHENOBARBITALUM(sol.inj.100mg/ml - 2ml)
Beschreibung: PHENOBARBITALUM(sol.inj.100mg/ml - 2ml) cant min AC 200 ut, cant max AC 2000 ut
Interne Kennung: 134
Los: LOT-0135
Titel: CODEINUM (compr.15 mg)
Beschreibung: CODEINUM (compr.15 mg), cant min 25000 ut, cant max100000 ut
Interne Kennung: 135
Haupteinstufung (cpv): 33674000 Husten- und Erkältungspräparate
Los: LOT-0136
Titel: BROMHEXINUM(compr.12 mg)
Beschreibung: BROMHEXINUM(compr.12 mg), cant min AC 6000 ut, cant max AC 24000ut
Interne Kennung: 136
Los: LOT-0137
Titel: ERDOSTEINUM(capsule 300mg)
Beschreibung: ERDOSTEINUM(capsule 300mg), cant min AC 60000ut, cant max AC 24000 ut
Interne Kennung: 137
Los: LOT-0138
Titel: ACETYLCISTEINUM
Beschreibung: ACETYLCISTEINUM(sol. inj. / inhal. nebuliz. / instilati e endotra heobron .300mg/3ml), cant min 600 ut, cant max AC 2400 ut
Interne Kennung: 138
Los: LOT-0139
Titel: CARBOCISTEINUM
Beschreibung: CARBOCISTEINUM(sirop100 mg/5 ml ), cant min AC 400 ut, cant max AC 1600 ut
Interne Kennung: 139
Los: LOT-0140
Titel: COMBINATII HEDERAE FOLIUM EA575
Beschreibung: COMBINATII HEDERAE FOLIUM EA575(extract uscat din frunze de iedera sirop - 100ml), cant min 2000 ut, cant max 8000 ut
Interne Kennung: 140
Los: LOT-0141
Titel: MONTELU KASTUM(compr.mast.4mg)
Beschreibung: MONTELU KASTUM(compr.mast.4mg), cant min AC 2000 ut, cant max AC 8000 ut
Interne Kennung: 141
Haupteinstufung (cpv): 33673000 Mittel bei obstruktiven Atemwegserkrankungen
Los: LOT-0142
Titel: MONTELU KASTUM(compr.10mg)
Beschreibung: MONTELU KASTUM(compr.10mg), cant min AC 2000 ut, cant max ut 8000 ut
Interne Kennung: 142
Los: LOT-0143
Titel: DESLORATADINUM(compr.film.5mg)
Beschreibung: DESLORATADINUM(compr.film.5mg), cant min AC 10000 ut, cant max AC 40000 ut
Interne Kennung: 143
Haupteinstufung (cpv): 33675000 Antihistaminika zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0144
Titel: DESLORATADINUM(sol.orala 0.5mg/ml )
Beschreibung: DESLORATADINUM(sol.orala 0.5mg/ml ), cant min AC 800 ut, cant max AC 3500 ut
Interne Kennung: 144
Los: LOT-0145
Titel: BILASTINUM(compr. orodispersabile 10mg)
Beschreibung: BILASTINUM(compr. orodispersabile 10mg), cant min AC 6000 ut, cant max AC 24000 ut
Interne Kennung: 145
Los: LOT-0146
Titel: BILASTINUM
Beschreibung: BILASTINUM(compr. 20mg), cant min AC 10000ut, cant max AC 40000 ut
Interne Kennung: 146
Los: LOT-0147
Titel: TIOTROPIUM
Beschreibung: TIOTROPIUM (pulb.de inhalat caps. 10 micrograme), cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 147
Los: LOT-0148
Titel: COMBINATII (TIOTROPIUM+OLODATEROLUM)
Beschreibung: COMBINATII (TIOTROPIUM+OLODATEROLUM)(sol. de inh.2,5 micrograme/2,5 micrograme), cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 148
Los: LOT-0149
Titel: SALBUTAMOLUM(susp. inhal. presuriz ata 100 ug/doza)
Beschreibung: SALBUTAMOLUM(susp. inhal. presuriz ata 100 ug/doza), cant min AC 1500 ut, cant max AC 6000 ut
Interne Kennung: 149
Los: LOT-0150
Titel: SALBUTAMOLUM
Beschreibung: SALBUTAMOLUM(sol.de inhalat prin nebulizator5mg/ml 10 ml), cant min AC 1000 ut, cant max AC 4000 ut
Interne Kennung: 150
Los: LOT-0151
Titel: BUDESONIDUM(pulb. inhal.400mcg/doza)
Beschreibung: BUDESONIDUM(pulb. inhal.400mcg/doza), cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 151
Los: LOT-0152
Titel: BUDESONIDUM(susp. de inhalat prin nebulizator 0.5mg/ml)
Beschreibung: BUDESONIDUM(susp. de inhalat prin nebulizator 0.5mg/ml), cant min AC 4000 ut, cant max AC 16000 ut
Interne Kennung: 152
Los: LOT-0153
Titel: FLUTICASONUM PROPIONAT(susp. inhal. presuriz ata 125μg/doza)
Beschreibung: FLUTICASONUM PROPIONAT(susp. inhal. presuriz ata 125μg/doza), cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 153
Los: LOT-0154
Titel: FLUTICASONUM PROPIONA T(susp. inhal. presuriz ata 50 mcg/doza)
Beschreibung: FLUTICASONUM PROPIONA T(susp. inhal. presuriz ata 50 mcg/doza), cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 154
Los: LOT-0155
Titel: BECLOMET ASONUM
Beschreibung: BECLOMET ASONUM(sol. de inhalat presuriz ata 250 mcg/ doza), cant min AC 50 ut, cant max AC 200 ut
Interne Kennung: 155
Los: LOT-0156
Titel: COMBINATII BECLOMETASONUM+FORMOTEROLUM (sol.de inhalat presurizata100/6 mcg fl 180 doze)
Beschreibung: COMBINATII BECLOMETASONUM+FORMOTEROLUM (sol.de inhalat presurizata100/6 mcg fl 180 doze), cant min AC 300 ut, cant max AC 1200 ut
Interne Kennung: 156
Los: LOT-0157
Titel: COMBINATII BECLOMETASONUM+FORMOTEROLUM (sol.de inhalat presurizata100/6 mcg fl 120 doze)
Beschreibung: COMBINATII BECLOMETASONUM+FORMOTEROLUM (sol.de inhalat presurizata100/6 mcg fl 120 doze), cant min AC 300 ut, cant max AC 1200 ut
Interne Kennung: 157
Los: LOT-0158
Titel: COMBINATII (BUDESONIDUM + FORMOTEROLUM) (pulb. de inhal. unidoza 160micrograme/4,5micrograme)
Beschreibung: COMBINATII (BUDESONIDUM + FORMOTEROLUM) (pulb. de inhal. unidoza 160micrograme/4,5micrograme), cant min AC 2500 ut, cant max AC 10000 ut
Interne Kennung: 158
Los: LOT-0159
Titel: COMBINATII (BUDESONIDUM + FORMOTEROLUM) (pulbere de inhalat presuriz ata. 320/9mcg)
Beschreibung: COMBINATII (BUDESONIDUM + FORMOTEROLUM) (pulbere de inhalat presuriz ata. 320/9mcg), cant min AC 100 ut, cant max AC 400 ut
Interne Kennung: 159
Los: LOT-0160
Titel: IPRATROPII BROMIDUM(sol. de inhalat prin nebulizator 500mcg/2ml)
Beschreibung: IPRATROPII BROMIDUM(sol. de inhalat prin nebulizator 500mcg/2ml), cant min AC 9000 ut, cant max 36000 ut
Interne Kennung: 160
Los: LOT-0161
Titel: IPRATROPIII BROMIDUM/SALBUTAMOLUM(sol.de inhalat prin nebulizator0.5mg/2.5mg)
Beschreibung: IPRATROPIII BROMIDUM/SALBUTAMOLUM(sol.de inhalat prin nebulizator0.5mg/2.5mg), cant min AC 9000 ut, cant max AC 36000 ut
Interne Kennung: 161
Los: LOT-0162
Titel: ACLIDINIUM BROMIDUM + FORMOTEROLUM FUMARAT
Beschreibung: ACLIDINIUM BROMIDUM + FORMOTEROLUM FUMARAT (pulb. pt. inhal. 340 micrograme/12 micrograme ), cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 162
Los: LOT-0163
Titel: COMBINATII(FORMOTEROLUM + GLICO PIRONIUM + BUDESONIDUM)
Beschreibung: COMBINATII(FORMOTEROLUM + GLICO PIRONIUM + BUDESONIDUM) (susp. de inhalat presurizata 5μg/7,2μg/160μg ), cant min AC 300 ut, cant max AC 1200 ut
Interne Kennung: 163
Los: LOT-0164
Titel: BECLOMETASONUM + FORMOTEROLUM + GLICOPIRONIU BROMIDUM
Beschreibung: BECLOMETASONUM + FORMOTEROLUM + GLICOPIRONIU BROMIDUM(sol. de inh. presurizata 87 micrograme/ 5 micrograme/ 9 micrograme), cant min AC 300 ut, cant max AC 1200 ut
Interne Kennung: 164
Los: LOT-0165
Titel: ACIDUM TRANEXAMICUM
Beschreibung: ACIDUM TRANEXAMICUM(sol.perf.10mg/ml-50ml), cant min 300 ut, cant max 1200 ut
Interne Kennung: 165
Los: LOT-0166
Titel: ACIDUM TRANEXAMICUM(sol. inj. 100mg/ml -5ml)
Beschreibung: ACIDUM TRANEXAMICUM(sol. inj. 100mg/ml -5ml), cant min AC 300 ut, cant max AC 1200 ut
Interne Kennung: 166
Los: LOT-0167
Titel: COMBINATII TIP ASPATOFORT
Beschreibung: COMBINATII TIP ASPATOFORT(sol.inj.fiola 10 ml), cant min AC 40000 ut, cant max AC 160000
Interne Kennung: 167
Los: LOT-0168
Titel: ARGININA
Beschreibung: ARGININA(sol.orala 1000mg flacon 10ml), cant min AC 8000 ut, cant max AC 32000 ut
Interne Kennung: 168
Los: LOT-0169
Titel: SILIBINUM
Beschreibung: SILIBINUM(comprimate 35mg), cant min AC 150000 ut, cant max AC 600000
Interne Kennung: 169
Los: LOT-0170
Titel: COMBINATII TIP LIV 52
Beschreibung: COMBINATII TIP LIV 52(sirop capparis spinosa/caper (extract din rădăcină), cichorium intybus/cicoare (extract din semințe), citrat de sodiu (corector de aciditate), solanum nigrum/zârnă (extract din planta întreagă), terminalia arjuna (extract din scoarță), cassia occidentalis (extract din semințe), achillea millefolium/coada șoricelului (extract din părți aeriene), tamarix gallica/cătină roșie (extract din planta întreagă), benzoat de sodiu (conservant), apă purificată, esență de ananas.)
Interne Kennung: 170
Los: LOT-0171
Titel: COMBINATII TIP ARGININA SORBITOL
Beschreibung: COMBINATII TIP ARGININA SORBITOL(sol. perf.50 g/l + 100 g/l flacon 500ml), cant min AC 5000 ut, cant max AC 20000 ut
Interne Kennung: 171
Los: LOT-0172
Titel: COMBINATII TIP AMINOSTERIL(flacon sol.perf.8% 500 ml)
Beschreibung: COMBINATII TIP AMINOSTERIL(flacon sol.perf.8% 500 ml), cant min AC 4000 ut, cant max AC 16000 ut
Interne Kennung: 172
Haupteinstufung (cpv): 33692210 Nahrungsmittellösungen für parenterale Ernährung
Los: LOT-0173
Titel: COMBINATII TIP AMINOVEN(flacon sol.perf.10% 500ml)
Beschreibung: COMBINATII TIP AMINOVEN(flacon sol.perf.10% 500ml), cant min AC 500 ut, cant max AC 2000 ut
Interne Kennung: 173
Los: LOT-0174
Titel: COMBINATII TIP KABIVEN(saci1920 ml)
Beschreibung: COMBINATII TIP KABIVEN(saci1920 ml), cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 174
Los: LOT-0175
Titel: COMBINATII TIP KABIVEN(saci1440 ml)
Beschreibung: COMBINATII TIP KABIVEN(saci1440 ml), cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 175
Los: LOT-0176
Titel: COMBINATII TIP OLIMEL N12E(emulsie perf. punga 650ml)
Beschreibung: COMBINATII TIP OLIMEL N12E(emulsie perf. punga 650ml), cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 176
Los: LOT-0177
Titel: COMBINATII TIP OLIMEL N12E(emulsie perf. punga 1000ml)
Beschreibung: COMBINATII TIP OLIMEL N12E(emulsie perf. punga 1000ml), cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 177
Los: LOT-0178
Titel: COMBINATII TIP OLIMEL N9
Beschreibung: COMBINATII TIP OLIMEL N9(emulsie perf. 1000ml), cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 178
Los: LOT-0179
Titel: COMBINATII NEPHROTECT
Beschreibung: COMBINATII NEPHROTECT(sol.perf. 250ml), cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 179
Los: LOT-0180
Titel: COMBINATII TIP FRESUBIN
Beschreibung: COMBINATII TIP FRESUBIN(apa, sirop de glucoza, proteine din lapte, uleiuri vegetale (floarea soarelui, rapita), sucroza, maltodextrina, arome, citrat de potasiu, emulsificatori (e 471, lecitina din soia), carbonat de potasiu, clorura de sodiu, regulator de aciditate (e 507), carbonat de sodiu, vit. c, oxid de magneziu, pirofosfat de fier, sulfat de zinc, niacina, clorura de mangan, acid pantotenic, vit. e, sulfat de cupru, vit. b2, vit. b6, fluorura de sodiu, vit. b1, beta-caroten, vit. a, acid folic, clorura de crom, molibdat de sodiu, iodura de potasiu, vit. k1, selenit de sodiu, biotina, vit. d3, vit. b12. flacon 200ml) cant min AC 500 ut, cant max 2000 ut
Interne Kennung: 180
Los: LOT-0181
Titel: ALBUMINUM HUMANUM(sol.perf.200g/litru fl a 50 ml)
Beschreibung: ALBUMINUM HUMANUM(sol.perf.200g/litru fl a 50 ml), cant min AC 3000 ut, cant max AC 12000 ut
Interne Kennung: 181
Haupteinstufung (cpv): 33621000 Arzneimittel für Blut und Blut bildende Organe
Los: LOT-0182
Titel: ALBUMINUM HUMANUM(sol.perf.200g/litru fl a100 ml)
Beschreibung: ALBUMINUM HUMANUM(sol.perf.200g/litru fl a100 ml), cant min AC 2000 ut, cant max AC 8000 ut
Interne Kennung: 182
Los: LOT-0183
Titel: MANITOLLUM(sol. perf.200g/l 250ml)
Beschreibung: MANITOLLUM(sol. perf.200g/l 250ml), cant min AC 500 ut, cant max AC 2000 ut
Interne Kennung: 183
Los: LOT-0184
Titel: MANITOLLUM(sol.perf.150mg/ml- 250 ml)
Beschreibung: MANITOLLUM(sol.perf.150mg/ml- 250 ml), cant min AC 500 ut, cant max AC 2000 ut
Interne Kennung: 184
Los: LOT-0185
Titel: COMBINATII SOL.RINGER
Beschreibung: COMBINATII SOL.RINGER(sol.perf.500ml), cant min AC 6000 ut, cant max AC 24000 ut
Interne Kennung: 185
Haupteinstufung (cpv): 33692400 Perfusionslösungen
Los: LOT-0186
Titel: -SODIUM DICARBONICUM
Beschreibung: SODIUM DICARBONICUM(sol.perf. 84mg/ml), cant min AC 1000 ut, cant max AC 4000 ut
Interne Kennung: 186
Los: LOT-0187
Titel: KALII CHLORIDUM(conc. pt. sol. perf.74.56 mg /ml - 100ml)
Beschreibung: KALII CHLORIDUM(conc. pt. sol. perf.74.56 mg /ml - 100ml), cant min AC 2500 ut, cant max 10000 ut
Interne Kennung: 187
Los: LOT-0188
Titel: KALII CHLORIDUM(conc. pt. sol. perf.74.56 mg /ml - 20ml)
Beschreibung: KALII CHLORIDUM(conc. pt. sol. perf.74.56 mg /ml - 20ml), cant min AC 2000 ut, cant max AC 8000 ut
Interne Kennung: 188
Los: LOT-0189
Titel: NATRII CHLORIDUM( sol. perf.0.9% 500 ml)
Beschreibung: NATRII CHLORIDUM( sol. perf.0.9% 500 ml), cant min AC 70000 ut, cant max AC 280000 ut
Interne Kennung: 189
Los: LOT-0190
Titel: NATRII CHLORIDUM( sol. perf.0.9% 100 ml)
Beschreibung: NATRII CHLORIDUM( sol. perf.0.9% 100 ml), cant min AC 30000 ut, cant max AC 120000 ut
Interne Kennung: 190
Los: LOT-0191
Titel: NATRII CHLORIDUM(conc. pt. sol. perf.58,5% 100 ml)
Beschreibung: NATRII CHLORIDUM(conc. pt. sol. perf.58,5% 100 ml), cant min AC 2500 ut, cant max 10000 ut
Interne Kennung: 191
Los: LOT-0192
Titel: NATRII CHLORIDUM(sol.perf. 9mg/ml -250ml)
Beschreibung: NATRII CHLORIDUM(sol.perf. 9mg/ml -250ml) cant min AC 50000 ut, cant max AC 200000 ut
Interne Kennung: 192
Los: LOT-0193
Titel: APA pentru preparate injectabile
Beschreibung: APA pentru preparate injectabile(solv.pt.uz parental 500ml), cant min AC 2000 ut, cant max AC 8000 ut
Interne Kennung: 193
Los: LOT-0194
Titel: CALCII GLUCONAS
Beschreibung: CALCII GLUCONAS(sol. inj.94mg/ml fiola a 10 ml), cant min AC 2500 , cant max AC 10000 ut
Interne Kennung: 194
Los: LOT-0195
Titel: GLUCOSUM(sol. perf.20% - 500ml)
Beschreibung: GLUCOSUM(sol. perf.20% - 500ml), cant min AC 500 ut, cant max AC 2000 ut
Interne Kennung: 195
Los: LOT-0196
Titel: GLUCOSUM(sol. perf.5% -250ml)
Beschreibung: GLUCOSUM(sol. perf.5% -250ml), cant min AC 12000 ut, cant max AC 48000 ut
Interne Kennung: 196
Los: LOT-0197
Titel: GLUCOSUM(sol. perf.5% 500 ml)
Beschreibung: GLUCOSUM(sol. perf.5% 500 ml), cant min AC 25000 ut, cant max AC 100000 ut
Interne Kennung: 197
Los: LOT-0198
Titel: GLUCOSUM(sol.perf. 10% 500ml)
Beschreibung: GLUCOSUM(sol.perf. 10% 500ml), cant min AC 300 ut, cant max AC 1200 ut
Interne Kennung: 198
Los: LOT-0199
Titel: GLUCOSUM(sol.inj./perf.3.3g/10ml)
Beschreibung: GLUCOSUM(sol.inj./perf.3.3g/10ml), cant min AC 600 ut, cant max AC 2400 ut
Interne Kennung: 199
Los: LOT-0200
Titel: GELATINUM
Beschreibung: GELATINUM(sol. perf. 4 g/100 m l), cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 200
Los: LOT-0201
Titel: KETAMINUM
Beschreibung: KETAMINUM(sol. inj.50mg/10ml. ), cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 201
Los: LOT-0202
Titel: ROCURONIUM BROMIDE
Beschreibung: ROCURONIUM BROMIDE(sol.inj. 10mg/ml fiola 10 ml), cant min AC 200 ut, cant max AC 800ut
Interne Kennung: 202
Los: LOT-0203
Titel: CEFIXIMUM
Beschreibung: CEFIXIMUM(caps. 200mg), cant min AC 3000 ut, cant max AC 12000 ut
Interne Kennung: 203
Los: LOT-0204
Titel: LEVOFLOXACINUM(compr. film.500mg)
Beschreibung: LEVOFLOXACINUM(compr. film.500mg), cant min AC 20000 ut, cant max 80000 ut
Interne Kennung: 204
Los: LOT-0205
Titel: LEVOFLOXACINUM(sol.perf.5mg/ml fl a 100 ml)
Beschreibung: LEVOFLOXACINUM(sol.perf.5mg/ml fl a 100 ml), cant min AC 3000 ut, cant max 12000 ut
Interne Kennung: 205
Los: LOT-0206
Titel: BENZYLPENICILLINUM
Beschreibung: BENZYLPENICILLINUM(pulb. pt. sol. inj/ perf.1 milion ui), cant min AC 12000ut, cant max AC 48000 ut
Interne Kennung: 206
Los: LOT-0207
Titel: BENZATHI NI BENZYLPE NICILLINUM
Beschreibung: BENZATHI NI BENZYLPE NICILLINUM(pulb. pt. susp. inj.1200000 ui), cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 207
Los: LOT-0208
Titel: AMPICILINUM
Beschreibung: AMPICILINUM(pulbere pentru sol.inj.1g), cant min AC 2000 ut, cant max AC 8000 ut
Interne Kennung: 208
Los: LOT-0209
Titel: AMOXICILLI NUM + ACIDUM CLAVULANI CUM(comprimate filmate 875mg/125mg)
Beschreibung: AMOXICILLI NUM + ACIDUM CLAVULANI CUM(comprimate filmate 875mg/125mg), cant min AC 6000 ut, cant max AC 24000 ut
Interne Kennung: 209
Los: LOT-0210
Titel: AMOXICILLINUM+ACIDUM CLAVULANICUM(pulb. pt. susp. orala 600 mg/42,9mg/5ml)
Beschreibung: AMOXICILLINUM+ACIDUM CLAVULANICUM(pulb. pt. susp. orala 600 mg/42,9mg/5ml), cant min AC 300 ut, cant max AC 1200 ut
Interne Kennung: 210
Los: LOT-0211
Titel: AMOXICILLINUM+ACIDUM CLAVULANICUM(pulb. pt. susp. orala 400mg/57mg/5ml )
Beschreibung: AMOXICILLINUM+ACIDUM CLAVULANICUM(pulb. pt. susp. orala 400mg/57mg/5ml ),cant min AC 400 ut, cant max AC 1600 ut
Interne Kennung: 211
Los: LOT-0212
Titel: DOXYCICLINUM
Beschreibung: DOXYCICLINUM(caps.100 mg), cant min AC 1000 ut, cant max AC 4000 ut
Interne Kennung: 212
Los: LOT-0213
Titel: OXACILLINUM
Beschreibung: OXACILLINUM(pulb. pt. sol. inj. / perf.1g), cant min AC 300ut, cant max AC 1200 ut
Interne Kennung: 213
Los: LOT-0214
Titel: CEFTAZIDIMUM(pulb. pt. sol. inj/ perf.1g)
Beschreibung: CEFTAZIDIMUM(pulb. pt. sol. inj/ perf.1g), cant min AC 4000 ut, cant max AC 16000 ut
Interne Kennung: 214
Los: LOT-0215
Titel: CEFUROXIMUM(compr.film.500 mg)
Beschreibung: CEFUROXIMUM(compr.film.500 mg), cant min AC 6000 ut, cant max AC 24000 ut
Interne Kennung: 215
Los: LOT-0216
Titel: CEFUROXIMUM(compr.film.250 mg)
Beschreibung: CEFUROXIMUM(compr.film.250 mg), cant min AC 6000 ut, cant max AC 24000 ut
Interne Kennung: 216
Los: LOT-0217
Titel: CEFUROXIMUM(gran. pt.susp. orala125mg/5ml)
Beschreibung: CEFUROXIMUM(gran. pt.susp. orala125mg/5ml), cant min AC 600 ut, cant max AC 2400 ut
Interne Kennung: 217
Los: LOT-0218
Titel: COMBINATII [CEFOPERAZONUM+SULBACTANUM]
Beschreibung: COMBINATII [CEFOPERAZONUM+SULBACTANUM](pul.pt.sol.inj./perf.1000mg/1000mg), cant min AC 18000 , cant max 72000 ut
Interne Kennung: 218
Los: LOT-0219
Titel: CLARITHROMYCINUM(compr. film500mg)
Beschreibung: CLARITHROMYCINUM(compr. film500mg), cant min AC 3000 ut, cant max Ac 12000 ut
Interne Kennung: 219
Los: LOT-0220
Titel: CLARITHROMYCINUM(granule pentru suspensie orala 125mg/5ml 100ml)
Beschreibung: CLARITHROMYCINUM(granule pentru suspensie orala 125mg/5ml 100ml), cant min AC 600ut, cant max AC 2400 ut
Interne Kennung: 220
Los: LOT-0221
Titel: AZITHROMYCINUM(compr. film500mg)
Beschreibung: AZITHROMYCINUM(compr. film500mg), cant min AC 8000 ut, cant max 32000 ut
Interne Kennung: 221
Los: LOT-0222
Titel: AZITHROMYCINUM(pulb. pt. sol. perf. 500mg)
Beschreibung: AZITHROMYCINUM(pulb. pt. sol. perf. 500mg), cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 222
Los: LOT-0223
Titel: SULFAMETHOXAZOLUM+ TRIMETHOPRIMUM
Beschreibung: SULFAMETHOXAZOLUM+ TRIMETHOPRIMUM(comprimate 400mg/80mg), cant min AC 20000 ut, cant max AC 80000
Interne Kennung: 223
Los: LOT-0224
Titel: MOXIFLOXCINUM
Beschreibung: MOXIFLOXCINUM(compr.film.400 mg), cant min AC 1000 ut, cant max AC 4000 ut
Interne Kennung: 224
Los: LOT-0225
Titel: CIPROFLOXACINUM 500 MG
Beschreibung: CIPROFLOXACINUM 500 MG (cp500mg), cant min AC 6000 ut, cant max AC 24000 ut
Interne Kennung: 225
Los: LOT-0226
Titel: AMIKACINUM
Beschreibung: AMIKACINUM(sol.inj. 500mg/2ml), cant min AC 5000 ut, cant max AC 20000 ut
Interne Kennung: 226
Los: LOT-0227
Titel: GENTAMICINUM
Beschreibung: GENTAMICINUM(sol.inj. 40mg/ml ), cant min AC 12000 ut, cant max AC 48000 ut
Interne Kennung: 227
Los: LOT-0228
Titel: COMBINATII (CEFTAZIDIMA / AVIBACTAM)
Beschreibung: COMBINATII (CEFTAZIDIMA / AVIBACTAM) (pulb.pt.conc.pt.sol.perf 2g/0.5g), cant min AC 2500 ut, cant max AC 10000 ut
Interne Kennung: 228
Los: LOT-0229
Titel: COMBINATII (CEFTALOZAN/ TAZOBACTAMUM )
Beschreibung: COMBINATII (CEFTALOZAN/ TAZOBACTAMUM )(pulb.pt.conc.pt.sol.perf 1g/0.5g), cant min AC 400 ut, cant max AC 1600 ut
Interne Kennung: 229
Los: LOT-0230
Titel: CEFIDEROCOLUM
Beschreibung: CEFIDEROCOLUM (pulb. pt. conc. pt. sol. perf. 1g), cant min AC 2000ut, cant max AC 8000
Interne Kennung: 230
Los: LOT-0231
Titel: AMOXICILLI NUM + ACIDUM CLAVULANI CUM
Beschreibung: AMOXICILLI NUM + ACIDUM CLAVULANI CUM(pulb. pt. sol. inj./perf.1000 mg/ 200 mg), cant min AC 9000 ut, cant max AC 36000 ut
Interne Kennung: 231
Los: LOT-0232
Titel: AMPICILLINUM+ SULBACTAM
Beschreibung: AMPICILLINUM+ SULBACTAM(pulb. pt. sol. inj./perf.1000 mg/ 500 mg), cant min AC 24000 ut, cant max AC 48000
Interne Kennung: 232
Los: LOT-0233
Titel: CEFEPIMUM
Beschreibung: CEFEPIMUM(pulb. pt. sol. inj. / perf. 1g), cant min AC 1200 ut, cant max AC 4800 ut
Interne Kennung: 233
Los: LOT-0234
Titel: CEFTRIAXONUM
Beschreibung: CEFTRIAXONUM(pulb. pt. sol. inj. / perf. 1g), cant min AC 70000ut, cant max AC 280000 ut
Interne Kennung: 234
Los: LOT-0235
Titel: CEFUROXIMUM
Beschreibung: CEFUROXIMUM(pulb. pt. susp. (i.m) / sol. inj. (i.m.,i.v.)1.5g), cant min AC 500 ut, cant max AC 2000 ut
Interne Kennung: 235
Los: LOT-0236
Titel: CIPROFLOXACINUM(conc. pt. sol. perf.100 mg/10 ml)
Beschreibung: CIPROFLOXACINUM(conc. pt. sol. perf.100 mg/10 ml), cant min AC 2000 ut, cant max aC 8000 ut
Interne Kennung: 236
Los: LOT-0237
Titel: CLINDAMYCINUM(sol. inj. / perf. 150mg/ml)
Beschreibung: CLINDAMYCINUM(sol. inj. / perf. 150mg/ml), cant min AC 1500 ut, cant max AC 6000 ut
Interne Kennung: 237
Los: LOT-0238
Titel: COLISTINUM
Beschreibung: COLISTINUM(pulb. pt. sol. inj. / perf.1.000.000ui), cant min AC 7000ut, cant max AC 28000 ut
Interne Kennung: 238
Los: LOT-0239
Titel: ERTAPENEMUM
Beschreibung: ERTAPENEMUM(pulb. pt. conc. pt. sol. perf. 1g), cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 239
Los: LOT-0240
Titel: TEICOPLANINUM
Beschreibung: TEICOPLANINUM(pulb.+solv. pt. sol. inj./perf. sau sol. orala 200mg), cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 240
Los: LOT-0241
Titel: CEFOTAXIMUM
Beschreibung: CEFOTAXIMUM(pulb.+solv. pt. sol. inj. i.m./i.v. 1g), cant min AC 500 ut, cant max AC 2000 ut
Interne Kennung: 241
Los: LOT-0242
Titel: MEROPENEMUM
Beschreibung: MEROPENEMUM(pulb. pt. sol. inj./perf. 1000mg), cant min AC 35000 ut, cant max AC 140000 ut
Interne Kennung: 242
Los: LOT-0243
Titel: IMIPENEMUM+CILASTATINUM
Beschreibung: IMIPENEMUM+CILASTATINUM(pulb. pt. sol. perf.500mg/500mg), cant min AC 500 ut, cant max AC 2000 ut
Interne Kennung: 243
Los: LOT-0244
Titel: IMIPENEMUM + CILASTATINUM + RELEBACTAMUM
Beschreibung: IMIPENEMUM + CILASTATINUM + RELEBACTAMUM(pulb. pt. sol. perf.500 mg/500 mg/250 mg), cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 244
Los: LOT-0245
Titel: LINEZOLIDUM(compr.film. 600mg)
Beschreibung: LINEZOLIDUM(compr.film. 600mg) cant min AC 200 ut, cant max AC 800 ut
Interne Kennung: 245
Los: LOT-0246
Titel: LINEZOLIDUM(sol. perf.2mg/ml)
Beschreibung: LINEZOLIDUM(sol. perf.2mg/ml), cant min AC 4000 ut, cant max AC 16000
Interne Kennung: 246
Los: LOT-0247
Titel: PIPERACILLINUM+TAZOBACTANUM
Beschreibung: PIPERACILLINUM+TAZOBACTANUM(pulb. pt. sol. perf.4 g/0.5 g) catn min AC 5000 ut, cant max AC 20000 ut
Interne Kennung: 247
Los: LOT-0248
Titel: VANCOMYCINUM
Beschreibung: VANCOMYCINUM (pulb. pt. conc. pt. sol. perf. 1000mg), cant min AC 25000 ut, cant max AC 100000ut
Interne Kennung: 248
Los: LOT-0249
Titel: CEFTAROLINUM FOSMIL
Beschreibung: CEFTAROLINUM FOSMIL(pulb. pt. conc. pt. sol. perf.600mg), cant min AC 300ut, cant max AC 1200 ut
Interne Kennung: 249
Los: LOT-0250
Titel: MOXIFLOXACINUM(sol. perf. 400mg/250ml)
Beschreibung: MOXIFLOXACINUM(sol. perf. 400mg/250ml), cant min AC 3000 ut, cant max 12000 ut
Interne Kennung: 250
Los: LOT-0251
Titel: RIFAXIMINUM(compr.film.400mg)
Beschreibung: RIFAXIMINUM(compr.film.400mg), cant min AC 6300 ut, cant max 25200 ut
Interne Kennung: 251
Los: LOT-0252
Titel: TIGECYCLINUM(pulb. pt. sol. perf. 50mg)
Beschreibung: TIGECYCLINUM(pulb. pt. sol. perf. 50mg), cant min AC 3000 ut, cant max AC 12000 ut
Interne Kennung: 252
Los: LOT-0253
Titel: FIDAXOMICINUM(compr.film.200mg)
Beschreibung: FIDAXOMICINUM(compr.film.200mg), cant min AC 1000 ut, cant max AC 4000 ut
Interne Kennung: 253
Los: LOT-0254
Titel: FOSFOMYCINUM(pulb. pt. sol. perf. 40mg/ml)
Beschreibung: FOSFOMYCINUM(pulb. pt. sol. perf. 40mg/ml), cant min AC 1000 ut, cant max AC 4000 ut
Interne Kennung: 254
Los: LOT-0255
Titel: ALBENDAZOLUM(compr.film.200mg)
Beschreibung: ALBENDAZOLUM(compr.film.200mg), cant min AC 500 ut, cant max AC 2000 ut
Interne Kennung: 255
Haupteinstufung (cpv): 33691200 Anthelmintika
Los: LOT-0256
Titel: LACTOBACILLUS PARACASEI DG CNCM I-1572
Beschreibung: LACTOBACILLUS PARACASEI DG CNCM I-1572( plic orosolubil 1g), cant min AC 13000 ut, cant max AC 52000 ut
Interne Kennung: 256
Haupteinstufung (cpv): 33612000 Mittel bei funktionellen gastrointestinalen Störungen
Los: LOT-0257
Titel: LACTOBACILLUS PARACASEI DG CNCM I-1572(lactobacillus paracasei dg cncm i-1572 flacon 10ml cu pipeta dozatoare)
Beschreibung: LACTOBACILLUS PARACASEI DG CNCM I-1572(lactobacillus paracasei dg cncm i-1572 flacon 10ml cu pipeta dozatoare), cant min AC 1200 ut, cant max AC 5000 ut
Interne Kennung: 257
Los: LOT-0258
Titel: LACTOBACILLUS PARACASEI DG CNCM I-1572(lactobacillus paracasei dg cncm i-1572 cps)
Beschreibung: LACTOBACILLUS PARACASEI DG CNCM I-1572(lactobacillus paracasei dg cncm i-1572 cps), cant min AC 90000 ut, cant max AC 360000 ut
Interne Kennung: 258
Los: LOT-0259
Titel: MACROGOL 4000(plicuri)
Beschreibung: MACROGOL 4000(plicuri), cant min AC 3000 ut, cant max AC 12000 ut
Interne Kennung: 259
Haupteinstufung (cpv): 33613000 Laxanzien
Los: LOT-0260
Titel: SULFADIAZINA DE ARGINT(crema 10mg/g tub 50g)
Beschreibung: SULFADIAZINA DE ARGINT(crema 10mg/g tub 50g), cant min AC 300 ut, cant max AC 1200 ut
Interne Kennung: 260
Haupteinstufung (cpv): 33631400 Antibiotika und Chemotherapeutika zur dermatologischen Anwendung
Los: LOT-0261
Titel: COMBINATII (BENFOTIAMINUM+PYRIDOXINUM+CYANOCOBALAMINUM)
Beschreibung: COMBINATII (BENFOTIAMINUM+PYRIDOXINUM+CYANOCOBALAMINUM)(cps moi), cant min AC 3000 ut, cant max AC 12000 ut
Interne Kennung: 261
Los: LOT-0262
Titel: BETAHISTINUM
Beschreibung: BETAHISTINUM(compr 24mg), cant min AC 3000 ut, cant max AC 12000 ut
Interne Kennung: 262
Haupteinstufung (cpv): 33661000 Arzneimittel für das Nervensystem
Los: LOT-0263
Titel: VINPOCETINUM(conc. pt. sol. perf. 10mg/2ml)
Beschreibung: VINPOCETINUM(conc. pt. sol. perf. 10mg/2ml), cant min AC 2400 ut, cant max AC 9600 UT
Interne Kennung: 263
Los: LOT-0264
Titel: GABAPENTINUM(caps 100mg)
Beschreibung: GABAPENTINUM(caps 100mg), cant min AC 2400 ut, cant max AC 9600 ut
Interne Kennung: 264
Los: LOT-0265
Titel: GABAPENTINUM(caps 300mg)
Beschreibung: GABAPENTINUM(caps 300mg), cant min AC 2400 ut, cant max AC 9600 ut
Interne Kennung: 265
Los: LOT-0266
Titel: LEVETIRACETAMUM(compr. film. 500mg)
Beschreibung: LEVETIRACETAMUM(compr. film. 500mg), cant min AC 2400 ut, cant max AC 9600 ut
Interne Kennung: 266
Los: LOT-0267
Titel: COMBINATII NEUROVERT FORTE
Beschreibung: COMBINATII NEUROVERT FORTE(caps citicolină 500 mg bacopa monierri 100 mg), cant min AC 3000 ut, cant max AC 12000ut
Interne Kennung: 267
Los: LOT-0268
Titel: COMBINATII TIP TIOLIN DUO
Beschreibung: COMBINATII TIP TIOLIN DUO(acid alpha lipoic 600, uridina 100mg), cant min AC 3000 ut, cant max AC 12000 ut
Interne Kennung: 268
Los: LOT-0269
Titel: COMBINATII TIP TIOBEC DOL
Beschreibung: COMBINATII TIP TIOBEC DOL(compr.film. alpha-lipoic acid 400 mg; palmitoyletanolamida (pea) 300 mg; smirna uscata (commifora myrrha m.) extract 100 mg), cant min AC 3000ut, cant max AC 12000 ut
Interne Kennung: 269
Los: LOT-0270
Titel: COMBINATII NEUROCARE FORTE
Beschreibung: COMBINATII NEUROCARE FORTE(uridină 5'-monofosfat disodic și citidină 5'-monofosfat, vitamina b1, vitamina b12), cant min AC 3000, cant max 12000 ut
Interne Kennung: 270
Los: LOT-0271
Titel: ACIDUM TIOCTICUM (ALFA-LIPOICUM)
Beschreibung: ACIDUM TIOCTICUM (ALFA-LIPOICUM) (sol. inj. 600mg/24ml), cant min AC 600 ut, cant max 2400 ut
Interne Kennung: 271
Los: LOT-0272
Titel: SOLUTIA DE RIVANOL 0.1%
Beschreibung: SOLUTIA DE RIVANOL 0.1% (fl0.1% 200 ml), cant min AC 600 ut, cant max AC 2400 ut
Interne Kennung: 272
Haupteinstufung (cpv): 33631600 Antiseptika und Desinfektionsmittel
Los: LOT-0273
Titel: APA OXIGENATA
Beschreibung: APA OXIGENATA(fl3% 200 ml), cant min AC 600 ut, cant max AC 2400 ut
Interne Kennung: 273
Los: LOT-0274
Titel: TINCTURA DE IOD
Beschreibung: TINCTURA DE IOD (fl 40g), cant min AC 600 ut, cant max AC 2400 ut
Interne Kennung: 274
Los: LOT-0275
Titel: GLICERINA BORAXATA 10%
Beschreibung: GLICERINA BORAXATA 10%(fl 25gfl), cant min AC 600ut, cant max AC 2400 ut
Interne Kennung: 275
Los: LOT-0276
Titel: GLICERINA BORAXATA +NISTATIN 20G
Beschreibung: GLICERINA BORAXATA +NISTATIN 20G(fl 20g), cant min AC 600ut, cant max AC 2400 ut
Interne Kennung: 276
Los: LOT-0277
Titel: DOLUTEGRAVIRUM(compr.disp.5mg)
Beschreibung: DOLUTEGRAVIRUM(compr.disp.5mg), cant min AC 720 ut, cant max AC 2880 ut
Interne Kennung: 277
Los: LOT-0278
Titel: COMBINATII DOLUTEGRAVIRUM+ABACAVIRUM+LAMIVUDINUM
Beschreibung: COMBINATII DOLUTEGRAVIRUM+ABACAVIRUM+LAMIVUDINUM(compr.orodispersabile 5mg/60mg/30mg), cant min AC 1080 ut, cant max 4400 ut
Interne Kennung: 278
Los: LOT-0279
Titel: IMUNOGLOBULINĂ ANTIRABICĂ UMANĂ
Beschreibung: IMUNOGLOBULINĂ ANTIRABICĂ UMANĂ(sol.inj.150 ui/ml), cant min AC 120 ut, cant max AC 480 ut
Interne Kennung: 279
Haupteinstufung (cpv): 33651520 Immunglobuline
Los: LOT-0280
Titel: VACCIN RABIC INACTIVAT
Beschreibung: VACCIN RABIC INACTIVAT(pulb. + solv. pt. susp. inj.), cant min AC 5000 ut, cant max ut 20000ut
Interne Kennung: 280
Haupteinstufung (cpv): 33651600 Impfstoffe
Los: LOT-0281
Titel: VACCIN TETANIC ADSORBIT
Beschreibung: VACCIN TETANIC ADSORBIT(susp. inj. in seringa preumpl uta sau fiola), cant min AC 120 ut, cant max AC 480ut
Interne Kennung: 281
Los: LOT-0282
Titel: ANTITOXINA BOTULINICA
Beschreibung: ANTITOXINA BOTULINICA(sol. inj. 500ui+500ui+100ui/ml), cant min AC 20 buc, cant max 80 ut
Interne Kennung: 282
Los: LOT-0283
Titel: IMUNOGLOBULINĂ UMANĂ ANTI- TETANICĂ
Beschreibung: IMUNOGLOBULINĂ UMANĂ ANTI- TETANICĂ(sol inj. în seringă preumplută 250ui/ml), cant min AC 50 ut, cant max AC 200 ut
Interne Kennung: 283
Los: LOT-0284
Titel: ANAKINRA
Beschreibung: ANAKINRA(sol. inj. in seringa preumpluta 150mg/ml), cant min AC 300 ut, cant max 1200 ut
Interne Kennung: 284
Haupteinstufung (cpv): 33652300 Immunsuppressiva
Los: LOT-0285
Titel: IOPROMIDUM (sol. inj. 768.86mg/ml 50ml)
Beschreibung: IOPROMIDUM (sol. inj. 768.86mg/ml 50ml), cant min AC600 ut, cant max AC 2400
Interne Kennung: 285
Haupteinstufung (cpv): 33696000 Reagentien und Kontrastmittel
Los: LOT-0286
Titel: IOPROMIDUM (sol. inj. 768.86mg/ml 100ml)
Beschreibung: IOPROMIDUM (sol. inj. 768.86mg/ml 100ml), cant min AC 600 ut, cant max AC 2400 ut
Interne Kennung: 286
Los: LOT-0287
Titel: IOMEPROLUM (sol. inj. 714,4 mg/ml 50ml)
Beschreibung: IOMEPROLUM (sol. inj. 714,4 mg/ml 50ml), cant min AC 600 ut, cant max AC 2400 ut
Interne Kennung: 287
Los: LOT-0288
Titel: IOMEPROLUM (sol. inj. 816,5 mg/ml 100ml)
Beschreibung: IOMEPROLUM (sol. inj. 816,5 mg/ml 100ml), cant min AC 600 ut, cant max AC 2400 ut
Interne Kennung: 288
Los: LOT-0289
Titel: D-manoza, inulina, citrat de potasiu, citrat de magneziu, hesperidina
Beschreibung: D-manoza, inulina, citrat de potasiu, citrat de magneziu, hesperidina, cant min AC 5600 ut, cant max AC 22400
Interne Kennung: 289
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
Los: LOT-0290
Titel: IMUNOGLOBULINA NORMALA PT ADM. INTRAVASCULAR 10g/200MG
Beschreibung: IMUNOGLOBULINA NORMALA PT ADM. INTRAVASCULAR 10g/200MG cant min AC 20ut, cant max AC 80 ut
Interne Kennung: 290
Haupteinstufung (cpv): 33651500 Immunsera und Immunglobuline
Los: LOT-0291
Titel: IMUNOGLOBULINA NORMALA PT ADM. INTRAVASCULAR 5g/100MG
Beschreibung: IMUNOGLOBULINA NORMALA PT ADM. INTRAVASCULAR 5g/100MG cant min AC 20ut, cant max AC 80 ut
Interne Kennung: 291
633892-2026 - Competition
Romania – Antibacterials for systemic use – ACORD CADRU FURNIZARE MEDICAMENTE
Contract or concession notice – standard regime
Supplies
2. Procedure
Procedure
Internal identifier: 441706020040101
Type of procedure: Open
The procedure is accelerated: no
Purpose
Main nature of the contract: Supplies
Main classification (cpv): 33651100 Antibacterials for systemic use
5. Lot
Lot: LOT-0001
Title: METOCLOPRAMIDUM
Internal identifier: 1
Main classification (cpv): 33610000 Medicinal products for the alimentary tract and metabolism
Lot: LOT-0002
Title: ONDASETRONUM
Internal identifier: 2
Lot: LOT-0003
Title: DROTAVERINUM
Internal identifier: 3
Lot: LOT-0004
Title: LOPERAMIDUM
Internal identifier: 4
Main classification (cpv): 33614000 Antidiarrhoeals, intestinal anti-inflammatory/anti-infective agents
Lot: LOT-0005
Title: DIOSMECTITA
Internal identifier: 5
Lot: LOT-0006
Title: DIOSMECTITA+ELECTROLITI
Internal identifier: 6
Lot: LOT-0007
Title: OMEPRAZOLUM
Internal identifier: 7
Main classification (cpv): 33611000 Medicinal products for acid related disorders
Lot: LOT-0008
Title: OMEPRAZOLUM 10mg
Internal identifier: 8
Lot: LOT-0009
Title: OMEPRAZOLUM 40
Internal identifier: 9
Lot: LOT-0010
Title: PANTOPRAZOLUM
Internal identifier: 10
Lot: LOT-0011
Title: PANTOPRAZOLUM 40
Internal identifier: 11
Lot: LOT-0012
Title: TRIMEBUTINUM
Internal identifier: 12
Lot: LOT-0013
Title: INSULINE RAPIDA
Internal identifier: 13
Main classification (cpv): 33615100 Insulin
Lot: LOT-0014
Title: METFORMINUM
Internal identifier: 14
Main classification (cpv): 33690000 Various medicinal products
Lot: LOT-0015
Title: GLICLAZIDUM
Internal identifier: 15
Lot: LOT-0016
Title: DAPAGLIFLOZINUM
Internal identifier: 16
Lot: LOT-0017
Title: INSULINUM DEGLUDEC
Internal identifier: 17
Lot: LOT-0018
Title: THIAMINUM
Internal identifier: 18
Main classification (cpv): 33616000 Vitamins
Lot: LOT-0019
Title: PYRIDOXINUM
Internal identifier: 19
Lot: LOT-0020
Title: ACIDUM ASCORBICUM
Internal identifier: 20
Lot: LOT-0021
Internal identifier: 21
Main classification (cpv): 33621300 Antianaemic preparations
Lot: LOT-0022
Title: HEPARINUM
Internal identifier: 22
Main classification (cpv): 33621100 Antithrombotic agents
Lot: LOT-0023
Title: ENOXAPARINUM
Internal identifier: 23
Lot: LOT-0024
Title: ENOXAPARINUM 6000
Internal identifier: 24
Lot: LOT-0025
Title: FONDAPARINUX SODIUM
Internal identifier: 25
Lot: LOT-0026
Title: CARBAZOCHROMI SALICYLAS
Internal identifier: 26
Main classification (cpv): 33621200 Antihaemorrhagics
Lot: LOT-0027
Title: PHYTOMENADIONUM
Internal identifier: 27
Lot: LOT-0028
Title: ETAMSYLATUM
Internal identifier: 28
Lot: LOT-0029
Title: HYDROXYETHYL-AMIDON
Internal identifier: 29
Main classification (cpv): 33621400 Blood substitutes and perfusion solutions
Lot: LOT-0030
Title: DIGOXINUM
Internal identifier: 30
Main classification (cpv): 33620000 Medicinal products for the blood, blood-forming organs and the cardiovascular system
Lot: LOT-0031
Title: DIGOXINUM 25
Internal identifier: 31
Lot: LOT-0032
Title: NITROGLYCERINUM
Internal identifier: 32
Lot: LOT-0033
Title: NITROGLYCERINUM 0.4
Internal identifier: 33
Lot: LOT-0034
Internal identifier: 34
Lot: LOT-0035
Title: METOPROLOLUM inj
Internal identifier: 35
Main classification (cpv): 33622600 Beta-blocking agents
Lot: LOT-0036
Title: METOPROLOLUM 100
Internal identifier: 36
Lot: LOT-0037
Title: BISOPROLOLUM
Internal identifier: 37
Lot: LOT-0038
Title: AMIODARONUM
Internal identifier: 38
Lot: LOT-0039
Title: AMIODARONUM(comprimate 200mg)
Internal identifier: 39
Lot: LOT-0040
Title: AMLODIPINUM
Internal identifier: 40
Lot: LOT-0041
Title: URAPIDILUM
Internal identifier: 41
Lot: LOT-0042
Title: FUROSEMIDUM(compr.40mg)
Internal identifier: 42
Main classification (cpv): 33622300 Diuretics
Lot: LOT-0043
Title: FUROSEMIDUM(sol.inj.10mg/ml)
Internal identifier: 43
Lot: LOT-0044
Title: ENALAPRILUM
Internal identifier: 44
Main classification (cpv): 33622800 Agents acting on the renin-angiotensin system
Lot: LOT-0045
Title: DOBUTAMINUM
Internal identifier: 45
Lot: LOT-0046
Title: DOPAMINUM
Internal identifier: 46
Lot: LOT-0047
Title: SPIRONOLACTONUM
Internal identifier: 47
Lot: LOT-0048
Title: ACENOCUMAROLUM
Internal identifier: 48
Main classification (cpv): 33622100 Cardiac therapy medicinal products
Lot: LOT-0049
Title: NEBIVOLOLUM
Internal identifier: 49
Lot: LOT-0050
Title: LERCANIDIPINUM
Internal identifier: 50
Lot: LOT-0051
Title: CANDESARTANUM CILEXETIL
Internal identifier: 51
Lot: LOT-0052
Title: PERINDOPRILUM
Internal identifier: 52
Lot: LOT-0053
Title: PERINDOPRILUM 10mg
Internal identifier: 53
Lot: LOT-0054
Title: ZOFENOPRILUM
Internal identifier: 54
Lot: LOT-0055
Internal identifier: 55
Lot: LOT-0056
Internal identifier: 56
Lot: LOT-0057
Internal identifier: 57
Lot: LOT-0058
Internal identifier: 58
Lot: LOT-0059
Title: INDAPAMIDUM
Internal identifier: 59
Main classification (cpv): 33622200 Antihypertensives
Lot: LOT-0060
Title: RILMENIDINUM
Description: RILMENIDINUM(compr 1mg)
Internal identifier: 60
Lot: LOT-0061
Title: IVABRADINUM
Internal identifier: 61
Lot: LOT-0062
Title: APIXABANUM(compr.film. 2.5mg)
Internal identifier: 62
Lot: LOT-0063
Title: EDOXABANUM (30 mg)
Internal identifier: 63
Lot: LOT-0064
Title: EDOXABANUM (60 mg)
Internal identifier: 64
Lot: LOT-0065
Internal identifier: 65
Lot: LOT-0066
Internal identifier: 66
Lot: LOT-0067
Internal identifier: 67
Lot: LOT-0068
Internal identifier: 68
Lot: LOT-0069
Title: DICLOFENACUM
Internal identifier: 69
Main classification (cpv): 33632100 Anti-inflammatory and anti-rheumatic products
Lot: LOT-0070
Title: DEXKETOPROFENUM (25 mg)
Internal identifier: 70
Lot: LOT-0071
Internal identifier: 71
Lot: LOT-0072
Title: LORNOXICAMUM
Internal identifier: 72
Lot: LOT-0073
Internal identifier: 73
Main classification (cpv): 33661200 Analgesics
Lot: LOT-0074
Internal identifier: 74
Lot: LOT-0075
Internal identifier: 75
Lot: LOT-0076
Internal identifier: 76
Lot: LOT-0077
Internal identifier: 77
Lot: LOT-0078
Title: PARACETAMOLUM(compr.500 mg)
Internal identifier: 78
Lot: LOT-0079
Internal identifier: 79
Lot: LOT-0080
Internal identifier: 80
Lot: LOT-0081
Internal identifier: 81
Lot: LOT-0082
Internal identifier: 82
Lot: LOT-0083
Internal identifier: 83
Lot: LOT-0084
Title: SUXAMETHONII CHLORIDUM
Internal identifier: 84
Main classification (cpv): 33661100 Anaesthetics
Lot: LOT-0085
Title: DEXAMETHASONUM
Internal identifier: 85
Main classification (cpv): 33642200 Corticosteroids for systemic use
Lot: LOT-0086
Internal identifier: 86
Lot: LOT-0087
Internal identifier: 87
Lot: LOT-0088
Title: DIFENHIDRAMINUM
Internal identifier: 88
Lot: LOT-0089
Internal identifier: 89
Lot: LOT-0090
Internal identifier: 90
Lot: LOT-0091
Title: NYSTATINUM
Internal identifier: 91
Lot: LOT-0092
Internal identifier: 92
Main classification (cpv): 33651000 General anti-infectives for systemic use and vaccines
Lot: LOT-0093
Internal identifier: 93
Lot: LOT-0094
Internal identifier: 94
Lot: LOT-0095
Title: FLUCONAZOLUM(capsule 150mg)
Internal identifier: 95
Main classification (cpv): 33651200 Antimycotics for systemic use
Lot: LOT-0096
Internal identifier: 96
Lot: LOT-0097
Internal identifier: 97
Lot: LOT-0098
Title: ACICLOVIRUM(compr.film.200 mg)
Internal identifier: 98
Main classification (cpv): 33651400 Antivirals for systemic use
Lot: LOT-0099
Internal identifier: 99
Lot: LOT-0100
Internal identifier: 100
Lot: LOT-0101
Title: OSELTAMIVIRUM(capsula 30mg)
Internal identifier: 101
Lot: LOT-0102
Title: OSELTAMIVIRUM(capsula 75 mg)
Internal identifier: 102
Lot: LOT-0103
Title: VALACYCLOVIRUM
Internal identifier: 103
Lot: LOT-0104
Title: GANCICLOVIRUM
Internal identifier: 104
Lot: LOT-0105
Title: VORICONAZOLUM
Internal identifier: 105
Lot: LOT-0106
Title: HALOPERIDOLUM
Internal identifier: 106
Lot: LOT-0107
Title: EPINEPHRINUM
Internal identifier: 107
Lot: LOT-0108
Title: ATROPINUM
Description: ATROPINUM(sol.inj.1mg/ml )
Internal identifier: 108
Lot: LOT-0109
Title: NORADRENALINE TARTRATE
Internal identifier: 109
Lot: LOT-0110
Title: MAGNESII SULFAS
Internal identifier: 110
Lot: LOT-0111
Title: MIDAZOLANUM
Internal identifier: 111
Main classification (cpv): 33661500 Psycholeptics
Lot: LOT-0112
Internal identifier: 112
Lot: LOT-0113
Internal identifier: 113
Lot: LOT-0114
Internal identifier: 114
Lot: LOT-0115
Title: PROPOFOLUM
Internal identifier: 115
Lot: LOT-0116
Title: ETOMIDATUM
Internal identifier: 116
Lot: LOT-0117
Title: THIOPENTALUM
Internal identifier: 117
Lot: LOT-0118
Title: FENTANYLUM
Internal identifier: 118
Lot: LOT-0119
Title: REMIFENTANILUM
Internal identifier: 119
Lot: LOT-0120
Internal identifier: 120
Lot: LOT-0121
Internal identifier: 121
Lot: LOT-0122
Internal identifier: 122
Main classification (cpv): 33660000 Medicinal products for the nervous system and sensory organs
Lot: LOT-0123
Title: ATRACURIUM
Internal identifier: 123
Main classification (cpv): 33632200 Muscle relaxants
Lot: LOT-0124
Title: MORPHYNUM
Internal identifier: 124
Lot: LOT-0125
Title: PETHIDINUM
Internal identifier: 125
Lot: LOT-0126
Title: NEFOPAMUM
Internal identifier: 126
Lot: LOT-0127
Title: VASOPRESINUM (ARGIPRESINUM)
Internal identifier: 127
Main classification (cpv): 33622400 Vasoprotectives
Lot: LOT-0128
Title: TRAMADOLUM(sol.inj.100mg/2ml)
Internal identifier: 128
Lot: LOT-0129
Title: PHENYTOINUM(sol.inj.250mg/5ml)
Internal identifier: 129
Main classification (cpv): 33661300 Antiepileptics
Lot: LOT-0130
Title: DIAZEPAMUM
Internal identifier: 130
Lot: LOT-0131
Internal identifier: 131
Lot: LOT-0132
Title: DIAZEPAMUM(sol.inj.10mg/2ml)
Internal identifier: 132
Lot: LOT-0133
Title: LORAZEPA MUM(compr.1mg)
Internal identifier: 133
Lot: LOT-0134
Internal identifier: 134
Lot: LOT-0135
Title: CODEINUM (compr.15 mg)
Internal identifier: 135
Main classification (cpv): 33674000 Cough and cold preparations
Lot: LOT-0136
Title: BROMHEXINUM(compr.12 mg)
Internal identifier: 136
Lot: LOT-0137
Title: ERDOSTEINUM(capsule 300mg)
Internal identifier: 137
Lot: LOT-0138
Title: ACETYLCISTEINUM
Internal identifier: 138
Lot: LOT-0139
Title: CARBOCISTEINUM
Internal identifier: 139
Lot: LOT-0140
Title: COMBINATII HEDERAE FOLIUM EA575
Internal identifier: 140
Lot: LOT-0141
Title: MONTELU KASTUM(compr.mast.4mg)
Internal identifier: 141
Main classification (cpv): 33673000 Medicinal products for obstructive airway diseases
Lot: LOT-0142
Title: MONTELU KASTUM(compr.10mg)
Internal identifier: 142
Lot: LOT-0143
Title: DESLORATADINUM(compr.film.5mg)
Internal identifier: 143
Main classification (cpv): 33675000 Antihistamines for systemic use
Lot: LOT-0144
Internal identifier: 144
Lot: LOT-0145
Internal identifier: 145
Lot: LOT-0146
Title: BILASTINUM
Internal identifier: 146
Lot: LOT-0147
Title: TIOTROPIUM
Internal identifier: 147
Lot: LOT-0148
Internal identifier: 148
Lot: LOT-0149
Internal identifier: 149
Lot: LOT-0150
Title: SALBUTAMOLUM
Internal identifier: 150
Lot: LOT-0151
Internal identifier: 151
Lot: LOT-0152
Internal identifier: 152
Lot: LOT-0153
Internal identifier: 153
Lot: LOT-0154
Internal identifier: 154
Lot: LOT-0155
Title: BECLOMET ASONUM
Internal identifier: 155
Lot: LOT-0156
Internal identifier: 156
Lot: LOT-0157
Internal identifier: 157
Lot: LOT-0158
Internal identifier: 158
Lot: LOT-0159
Internal identifier: 159
Lot: LOT-0160
Internal identifier: 160
Lot: LOT-0161
Internal identifier: 161
Lot: LOT-0162
Internal identifier: 162
Lot: LOT-0163
Internal identifier: 163
Lot: LOT-0164
Internal identifier: 164
Lot: LOT-0165
Title: ACIDUM TRANEXAMICUM
Internal identifier: 165
Lot: LOT-0166
Internal identifier: 166
Lot: LOT-0167
Title: COMBINATII TIP ASPATOFORT
Internal identifier: 167
Lot: LOT-0168
Title: ARGININA
Internal identifier: 168
Lot: LOT-0169
Title: SILIBINUM
Internal identifier: 169
Lot: LOT-0170
Title: COMBINATII TIP LIV 52
Internal identifier: 170
Lot: LOT-0171
Title: COMBINATII TIP ARGININA SORBITOL
Internal identifier: 171
Lot: LOT-0172
Internal identifier: 172
Main classification (cpv): 33692210 Parenteral feeding solutions
Lot: LOT-0173
Internal identifier: 173
Lot: LOT-0174
Internal identifier: 174
Lot: LOT-0175
Internal identifier: 175
Lot: LOT-0176
Internal identifier: 176
Lot: LOT-0177
Internal identifier: 177
Lot: LOT-0178
Title: COMBINATII TIP OLIMEL N9
Internal identifier: 178
Lot: LOT-0179
Title: COMBINATII NEPHROTECT
Internal identifier: 179
Lot: LOT-0180
Title: COMBINATII TIP FRESUBIN
Internal identifier: 180
Lot: LOT-0181
Internal identifier: 181
Main classification (cpv): 33621000 Medicinal products for the blood and blood-forming organs
Lot: LOT-0182
Internal identifier: 182
Lot: LOT-0183
Internal identifier: 183
Lot: LOT-0184
Internal identifier: 184
Lot: LOT-0185
Title: COMBINATII SOL.RINGER
Internal identifier: 185
Main classification (cpv): 33692400 Perfusion solutions
Lot: LOT-0186
Title: -SODIUM DICARBONICUM
Internal identifier: 186
Lot: LOT-0187
Internal identifier: 187
Lot: LOT-0188
Internal identifier: 188
Lot: LOT-0189
Internal identifier: 189
Lot: LOT-0190
Internal identifier: 190
Lot: LOT-0191
Internal identifier: 191
Lot: LOT-0192
Internal identifier: 192
Lot: LOT-0193
Title: APA pentru preparate injectabile
Internal identifier: 193
Lot: LOT-0194
Title: CALCII GLUCONAS
Internal identifier: 194
Lot: LOT-0195
Title: GLUCOSUM(sol. perf.20% - 500ml)
Internal identifier: 195
Lot: LOT-0196
Title: GLUCOSUM(sol. perf.5% -250ml)
Internal identifier: 196
Lot: LOT-0197
Title: GLUCOSUM(sol. perf.5% 500 ml)
Internal identifier: 197
Lot: LOT-0198
Title: GLUCOSUM(sol.perf. 10% 500ml)
Internal identifier: 198
Lot: LOT-0199
Internal identifier: 199
Lot: LOT-0200
Title: GELATINUM
Internal identifier: 200
Lot: LOT-0201
Title: KETAMINUM
Internal identifier: 201
Lot: LOT-0202
Title: ROCURONIUM BROMIDE
Internal identifier: 202
Lot: LOT-0203
Title: CEFIXIMUM
Internal identifier: 203
Lot: LOT-0204
Internal identifier: 204
Lot: LOT-0205
Internal identifier: 205
Lot: LOT-0206
Title: BENZYLPENICILLINUM
Internal identifier: 206
Lot: LOT-0207
Title: BENZATHI NI BENZYLPE NICILLINUM
Internal identifier: 207
Lot: LOT-0208
Title: AMPICILINUM
Internal identifier: 208
Lot: LOT-0209
Internal identifier: 209
Lot: LOT-0210
Internal identifier: 210
Lot: LOT-0211
Internal identifier: 211
Lot: LOT-0212
Title: DOXYCICLINUM
Internal identifier: 212
Lot: LOT-0213
Title: OXACILLINUM
Internal identifier: 213
Lot: LOT-0214
Internal identifier: 214
Lot: LOT-0215
Title: CEFUROXIMUM(compr.film.500 mg)
Internal identifier: 215
Lot: LOT-0216
Title: CEFUROXIMUM(compr.film.250 mg)
Internal identifier: 216
Lot: LOT-0217
Internal identifier: 217
Lot: LOT-0218
Internal identifier: 218
Lot: LOT-0219
Internal identifier: 219
Lot: LOT-0220
Internal identifier: 220
Lot: LOT-0221
Title: AZITHROMYCINUM(compr. film500mg)
Internal identifier: 221
Lot: LOT-0222
Internal identifier: 222
Lot: LOT-0223
Internal identifier: 223
Lot: LOT-0224
Title: MOXIFLOXCINUM
Internal identifier: 224
Lot: LOT-0225
Title: CIPROFLOXACINUM 500 MG
Internal identifier: 225
Lot: LOT-0226
Title: AMIKACINUM
Internal identifier: 226
Lot: LOT-0227
Title: GENTAMICINUM
Internal identifier: 227
Lot: LOT-0228
Internal identifier: 228
Lot: LOT-0229
Internal identifier: 229
Lot: LOT-0230
Title: CEFIDEROCOLUM
Internal identifier: 230
Lot: LOT-0231
Internal identifier: 231
Lot: LOT-0232
Title: AMPICILLINUM+ SULBACTAM
Internal identifier: 232
Lot: LOT-0233
Title: CEFEPIMUM
Internal identifier: 233
Lot: LOT-0234
Title: CEFTRIAXONUM
Internal identifier: 234
Lot: LOT-0235
Title: CEFUROXIMUM
Internal identifier: 235
Lot: LOT-0236
Internal identifier: 236
Lot: LOT-0237
Internal identifier: 237
Lot: LOT-0238
Title: COLISTINUM
Internal identifier: 238
Lot: LOT-0239
Title: ERTAPENEMUM
Internal identifier: 239
Lot: LOT-0240
Title: TEICOPLANINUM
Internal identifier: 240
Lot: LOT-0241
Title: CEFOTAXIMUM
Internal identifier: 241
Lot: LOT-0242
Title: MEROPENEMUM
Internal identifier: 242
Lot: LOT-0243
Title: IMIPENEMUM+CILASTATINUM
Internal identifier: 243
Lot: LOT-0244
Internal identifier: 244
Lot: LOT-0245
Title: LINEZOLIDUM(compr.film. 600mg)
Internal identifier: 245
Lot: LOT-0246
Title: LINEZOLIDUM(sol. perf.2mg/ml)
Internal identifier: 246
Lot: LOT-0247
Title: PIPERACILLINUM+TAZOBACTANUM
Internal identifier: 247
Lot: LOT-0248
Title: VANCOMYCINUM
Internal identifier: 248
Lot: LOT-0249
Title: CEFTAROLINUM FOSMIL
Internal identifier: 249
Lot: LOT-0250
Internal identifier: 250
Lot: LOT-0251
Title: RIFAXIMINUM(compr.film.400mg)
Internal identifier: 251
Lot: LOT-0252
Internal identifier: 252
Lot: LOT-0253
Title: FIDAXOMICINUM(compr.film.200mg)
Internal identifier: 253
Lot: LOT-0254
Internal identifier: 254
Lot: LOT-0255
Title: ALBENDAZOLUM(compr.film.200mg)
Internal identifier: 255
Main classification (cpv): 33691200 Anthelmintics
Lot: LOT-0256
Internal identifier: 256
Main classification (cpv): 33612000 Medicinal products for functional gastrointestinal disorders
Lot: LOT-0257
Internal identifier: 257
Lot: LOT-0258
Internal identifier: 258
Lot: LOT-0259
Title: MACROGOL 4000(plicuri)
Internal identifier: 259
Main classification (cpv): 33613000 Laxatives
Lot: LOT-0260
Internal identifier: 260
Main classification (cpv): 33631400 Antibiotics and chemotherapeutics for dermatological use
Lot: LOT-0261
Internal identifier: 261
Lot: LOT-0262
Title: BETAHISTINUM
Internal identifier: 262
Main classification (cpv): 33661000 Medicinal products for the nervous system
Lot: LOT-0263
Internal identifier: 263
Lot: LOT-0264
Title: GABAPENTINUM(caps 100mg)
Internal identifier: 264
Lot: LOT-0265
Title: GABAPENTINUM(caps 300mg)
Internal identifier: 265
Lot: LOT-0266
Internal identifier: 266
Lot: LOT-0267
Title: COMBINATII NEUROVERT FORTE
Internal identifier: 267
Lot: LOT-0268
Title: COMBINATII TIP TIOLIN DUO
Internal identifier: 268
Lot: LOT-0269
Title: COMBINATII TIP TIOBEC DOL
Internal identifier: 269
Lot: LOT-0270
Title: COMBINATII NEUROCARE FORTE
Internal identifier: 270
Lot: LOT-0271
Title: ACIDUM TIOCTICUM (ALFA-LIPOICUM)
Internal identifier: 271
Lot: LOT-0272
Title: SOLUTIA DE RIVANOL 0.1%
Internal identifier: 272
Main classification (cpv): 33631600 Antiseptics and disinfectants
Lot: LOT-0273
Title: APA OXIGENATA
Internal identifier: 273
Lot: LOT-0274
Title: TINCTURA DE IOD
Internal identifier: 274
Lot: LOT-0275
Title: GLICERINA BORAXATA 10%
Internal identifier: 275
Lot: LOT-0276
Title: GLICERINA BORAXATA +NISTATIN 20G
Internal identifier: 276
Lot: LOT-0277
Title: DOLUTEGRAVIRUM(compr.disp.5mg)
Internal identifier: 277
Lot: LOT-0278
Internal identifier: 278
Lot: LOT-0279
Title: IMUNOGLOBULINĂ ANTIRABICĂ UMANĂ
Internal identifier: 279
Main classification (cpv): 33651520 Immunoglobulins
Lot: LOT-0280
Title: VACCIN RABIC INACTIVAT
Internal identifier: 280
Main classification (cpv): 33651600 Vaccines
Lot: LOT-0281
Title: VACCIN TETANIC ADSORBIT
Internal identifier: 281
Lot: LOT-0282
Title: ANTITOXINA BOTULINICA
Internal identifier: 282
Lot: LOT-0283
Internal identifier: 283
Lot: LOT-0284
Title: ANAKINRA
Internal identifier: 284
Main classification (cpv): 33652300 Immunosuppressive agents
Lot: LOT-0285
Internal identifier: 285
Main classification (cpv): 33696000 Reagents and contrast media
Lot: LOT-0286
Internal identifier: 286
Lot: LOT-0287
Internal identifier: 287
Lot: LOT-0288
Internal identifier: 288
Lot: LOT-0289
Internal identifier: 289
Main classification (cpv): 33600000 Pharmaceutical products
Lot: LOT-0290
Internal identifier: 290
Main classification (cpv): 33651500 Immune sera and immunoglobulins
Lot: LOT-0291
Internal identifier: 291