2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare Autoutilitare - 2 Loturi
Beschreibung: Furnizare Autoutilitare – 2 LOTURI. LOT 1 – Autoutilitara cu structura basculabila (2 bucati) LOT 3 – Autoutilitara cu 6 locuri, cu structura basculabila acoperita (2 bucati) Conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini nr.176532/ 11.08.2026. Produsele furnizate trebuie sa fie noi, nerulate, nefolosite, neînmatriculate, de ultima generatie, si incorporează toate îmbunătățirile recente în proiectare și structura materialelor, sunt executate conform normelor tehnice în vigoare, din materii prime și materiale de calitatea I și nu prezintă defecte de proiectare, de execuție sau provenind din defecte ale materialelor folosite sau dintr-o eventuală omisiune a furnizorului și/sau producătorului, după caz. An de fabricatie cel putin 2025. În stare perfectă de funcționare. Norma de poluare: minim Euro 6. Termen de livrare: Pentru Lotul 1 și Lotul 3, maxim 6 luni de la data înscrisă în comanda fermă/ ordinul de începere din partea achizitorului dupa constituirea Garantiei de Buna Executie. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 12-a zi dinainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 4278337_2026_PAAPD1636698
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34136100 Leichtlastwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lotul 1 Autoutilitara cu structura basculabila (2 bucati)
Beschreibung: Furnizare Autoutilitara cu structura basculabila (2 bucati). Furnizare două autoutilitare cu cabină dublă și structură basculabilă. Autovehiculele vor fi utilizate pentru transportul personalului operativ, al materialelor, echipamentelor și utilajelor necesare desfășurării lucrărilor curente, precum și pentru transportul de pământ vegetal, nisip, pietriș, material dendrologic, deșeuri vegetale și alte materiale rezultate sau utilizate în cadrul activităților specifice. Structura basculabilă este necesară pentru facilitarea operațiunilor de încărcare și descărcare a materialelor transportate, contribuind la reducerea timpilor de execuție și la creșterea eficienței activităților desfășurate. Cabina dublă permite transportul simultan al echipelor de intervenție și al materialelor necesare executării lucrărilor, asigurând o organizare eficientă a activității și reducerea numărului de deplasări. Conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini nr.176532/ 11.08.2026. Produsele furnizate trebuie sa fie noi, nerulate, nefolosite, neînmatriculat, de ultima generatie, si incorporează toate îmbunătățirile recente în proiectare și structura materialelor, sunt executate conform normelor tehnice în vigoare, din materii prime și materiale de calitatea I și nu prezintă defecte de proiectare, de execuție sau provenind din defecte ale materialelor folosite sau dintr-o eventuală omisiune a furnizorului și/sau producătorului, după caz. An de fabricatie cel putin 2025. În stare perfectă de funcționare. Norma de poluare: minim Euro 6. Termen de livrare: maxim 6 luni de la data înscrisă în comanda fermă/ ordinul de începere din partea achizitorului dupa constituirea Garantiei de Buna Executie. Contractul produce efecte de la semnarea acestuia de catre ambele parti si pana la sfarsitul perioadei de garantie.
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Lotul 3 Autoutilitara cu 6 locuri, cu structura basculabila acoperita (2 bucati)
Beschreibung: Furnizare Autoutilitara cu 6 locuri, cu structura basculabila acoperita (2 bucati). Furnizare două autoutilitare cu 6 locuri și structură basculabilă acoperită Autoutilitarele vor fi utilizate pentru transportul echipelor de muncitori, precum și al materialelor și echipamentelor necesare lucrărilor și intervențiilor, respectiv mobilier urban, materiale de construcții, cherestea, scule și utilaje, instalații, elemente pentru locuri de joacă și alte materiale sau bunuri necesare desfășurării activităților. Structura basculabilă acoperită permite transportul în condiții de siguranță și protejarea materialelor împotriva condițiilor meteorologice, precum și încărcarea și descărcarea mai ușoară a acestora. Configurația cu 6 locuri permite transportul simultan al echipelor de intervenție și al materialelor, echipamentelor sau utilajelor necesare executării lucrărilor, asigurând o organizare eficientă a activității și reducerea numărului de deplasări. Conform specificatiilor tehnice din caietul de sarcini nr.176532/ 11.08.2026. Produsele furnizate trebuie sa fie noi, nerulate, nefolosite, neînmatriculat, de ultima generatie, si incorporează toate îmbunătățirile recente în proiectare și structura materialelor, sunt executate conform normelor tehnice în vigoare, din materii prime și materiale de calitatea I și nu prezintă defecte de proiectare, de execuție sau provenind din defecte ale materialelor folosite sau dintr-o eventuală omisiune a furnizorului și/sau producătorului, după caz. An de fabricatie cel putin 2025. În stare perfectă de funcționare. Norma de poluare: minim Euro 6. Termen de livrare: maxim 6 luni de la data înscrisă în comanda fermă/ ordinul de începere din partea achizitorului dupa constituirea Garantiei de Buna Executie. Contractul produce efecte de la semnarea acestuia de catre ambele parti si pana la sfarsitul perioadei de garantie.
Interne Kennung: 2