2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ubezpieczenie mienia NBP, odpowiedzialności cywilnej, następstw nieszczęśliwych wypadków oraz ubezpieczenie samochodów NBP
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest udzielenie przez Wykonawcę ochrony ubezpieczeniowej Zamawiającemu, w okresie wskazanym w Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących odpowiednio dla części I i II załącznik nr 5 oraz załącznik nr 5a do SWZ, w zakresie: 1) ubezpieczeń majątkowych i osobowych (część I): a) ubezpieczenia od wszystkich ryzyk (all risks) mienia, w skład którego wchodzą budynki i budowle (w tym przekazane, ukończone do użytkowania inwestycje), wyposażenie - w tym sprzęt elektroniczny stacjonarny, obrazy i przedmioty o charakterze zabytkowym lub kolekcjonerskim w tym obiekty zbioru numizmatycznego i sztabki złota stanowiących eksponaty, depozyty muzealne, zbiory biblioteczne, cenne materiały biblioteczne, środki obrotowe i niskocenne składniki majątku, b) ubezpieczenia sprzętu elektronicznego, w skład którego wchodzą w szczególności: sprzęt elektroniczny stacjonarny wchodzący w skład wyposażenia Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka oraz Salonu Ekonomicznego w Krakowie, sprzęt przenośny, taki jak: notebooki, drukarki, aparaty cyfrowe, aparaty fotograficzne, kamery, iPad-y, tablety, nawigacje, modemy, c) ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (delikt i kontrakt) z tytułu prowadzonej działalności i posiadanego mienia, z uwzględnieniem odpowiedzialności cywilnej: d) z tytułu konwojowania wartości pieniężnych, z wyłączeniem strat w przewożonych wartościach, e) z tytułu prowadzenia działalności hotelarskiej i gastronomicznej, f) z tytułu prowadzenia placówki edukacyjnej Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka, g) ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, zgodnie Ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2025 poz. 367 z późn. zm.), h) ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków: i) pracowników biorących udział w ochronie wartości (konwoje) i w ochronie obiektów Zamawiającego, j) pracowników korzystających ze strzelnicy pistoletowej, k) pracowników biorących udział w organizowanych przez NBP zawodach sportowych, l) pracowników biorących udział w konferencjach organizowanych przez NBP, m) kierowców (operatorów) pojazdów wolnobieżnych; 2) pojazdów specjalnych, wymienionych, stanowiących własność lub będących w posiadaniu NBP oraz pojazdów, w posiadanie których Zamawiający wejdzie w okresie ubezpieczenia, w zakresie (część II): a) ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej posiadaczy Pojazdów mechanicznych (OC), b) ubezpieczenia Auto-Casco (AC), c) ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), d) ubezpieczenia Assistance w ruchu zagranicznym i krajowym (ASS), e) ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy Pojazdów mechanicznych w ruchu zagranicznym Zielona Karta (ZK). 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz warunki i zasady realizacji zamówienia określone są w Projektowanych postanowieniach umowy dla części I i II załącznik nr 5 oraz załącznik nr 5a do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 17407-2025
Interne Kennung: SEZ/DKRZ-WPO1-ED-241-0248/DA/25
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: 1. Zamawiający wyznaczył termin składania ofert o 5 dni krótszy, niż określony w art. 138 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, ponieważ składanie ofert odbywa się w całości przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, w sposób określony w art. 63 ust. 1 ustawy Pzp. 2. Jednocześnie zamówienie zostało opublikowane we wstępnym ogłoszeniu informacyjnym opublikowanym w Dz.U. S: 7/2025, numer publikacji ogłoszenia: 17407-2025 z dnia 10.01.2025 r. i zostało zamieszczone na stronie internetowej Zamawiającego na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy przed dniem przekazania ogłoszenia o zamówienia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, co stosownie do art. 138 ust. 2 pkt 1 Prawo zamówień publicznych, umożliwia skrócenie terminu składania ofert.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66515200 Vermögensversicherungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I zamówienia - Ubezpieczenie majątku Narodowego Banku Polskiego, odpowiedzialności cywilnej oraz następstw nieszczęśliwych wypadków
Beschreibung: 1) ubezpieczenia majątkowe i osobowe(część I): a) ubezpieczenia od wszystkich ryzyk (all risks) mienia, w skład którego wchodzą budynki i budowle (w tym przekazane, ukończone do użytkowania inwestycje), wyposażenie - w tym sprzęt elektroniczny stacjonarny, obrazy i przedmioty o charakterze zabytkowym lub kolekcjonerskim w tym obiekty zbioru numizmatycznego i sztabki złota stanowiących eksponaty, depozyty muzealne, zbiory biblioteczne, cenne materiały biblioteczne, środki obrotowe i niskocenne składniki majątku, b) ubezpieczenia sprzętu elektronicznego, w skład którego wchodzą w szczególności: sprzęt elektroniczny stacjonarny wchodzący w skład wyposażenia Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka oraz Salonu Ekonomicznego w Krakowie, sprzęt przenośny, taki jak: notebooki, drukarki, aparaty cyfrowe, aparaty fotograficzne, kamery, iPad-y, tablety, nawigacje, modemy, c) ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej (delikt i kontrakt) z tytułu prowadzonej działalności i posiadanego mienia, z uwzględnieniem odpowiedzialności cywilnej: d) z tytułu konwojowania wartości pieniężnych, z wyłączeniem strat w przewożonych wartościach, e) z tytułu prowadzenia działalności hotelarskiej i gastronomicznej, f) z tytułu prowadzenia placówki edukacyjnej Centrum Pieniądza NBP im. Sławomira S. Skrzypka, g) ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych, zgodnie Ustawą z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (Dz.U. z 2025 poz. 367 z późn. zm.), h) ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków: i) pracowników biorących udział w ochronie wartości (konwoje) i w ochronie obiektów Zamawiającego, j) pracowników korzystających ze strzelnicy pistoletowej, k) pracowników biorących udział w organizowanych przez NBP zawodach sportowych, l) pracowników biorących udział w konferencjach organizowanych przez NBP, m) kierowców (operatorów) pojazdów wolnobieżnych.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0002
Titel: Część II zamówienia - Ubezpieczenie pojazdów specjalnych
Beschreibung: Ubezpieczenie pojazdów specjalnych, wymienionych, stanowiących własność lub będących w posiadaniu NBP oraz pojazdów, w posiadanie których Zamawiający wejdzie w okresie ubezpieczenia, w zakresie (część II): a) ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej posiadaczy Pojazdów mechanicznych (OC), b) ubezpieczenia Auto-Casco (AC), c) ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW), d) ubezpieczenia Assistance w ruchu zagranicznym i krajowym (ASS), e) ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy Pojazdów mechanicznych w ruchu zagranicznym Zielona Karta (ZK).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66515000 Schaden- oder Verlustversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66512100 Unfallversicherungen