See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: FR11 Genudbud - Specialkørsel i Faaborg-Midtfyn Kommune
Beschreibung: Udbuddet omfatter udførelse af Specialkørsel, herunder bl.a. kørsel til specialskoler og institutioner i og uden for Faaborg-Midtfyn Kommune, kørsel til genoptræning og dag-/aktivitetscentre og elevkørsel.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Tilbudsgiver skulle afgive en pris pr. persontur. Der er i Bilag A angivet antallet af personture for de tre pakker. For pakke 1 er oplyst 43.000 forventede personture årligt For pakke 2 er oplyst 38.200 forventede personture årligt For pakke 3 er oplyst 22.800 forventede personture årligt
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 60120000 Taxiverkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60112000 Öffentlicher Verkehr (Straße)
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: FR11-FAM1
Beschreibung: Kørsler til almindelige skoler, specialskoler og børnehaver i den nordlige del af kommunen. Omfanget af pakken er defineret i Bilag A.
Menge: 43 Stück
Los: LOT-0002
Titel: FR11-FAM2
Beschreibung: Kørsler til almindelige skoler, specialskoler og børnehaver i den sydlige del af kommunen. Omfanget af pakken er defineret i Bilag A.
Menge: 38 200 Stück
Los: LOT-0003
Titel: FR11-FAM3
Beschreibung: Kørsler til dagtilbud og STU i Faaborg-Midtfyn Kommune. Omfanget af pakken er defineret i Bilag A.
Menge: 22 800 Stück