634232-2026 - Ergebnis
Schweden – Personenkraftwagen – Skrotbilar till Sandö
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Skrotbilar till Sandö
Beschreibung: Vid utbildningen av räddningstjänstpersonal ingår utbildning vid trafikolyckor och då används skrotbilar för utbildningsmomentet att rädda människor genom att klippa loss tak, forcera dörrar etc. Arbetet utförs i huvudsak med hydrauliska räddningsverktyg. Upphandlingen avser ramavtal för köp, leverans samt hämtning av skrotbilar till Myndighetens utbildningsplatser i Sandö med referensnummer MCF 2026-10607.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen
5. Los
Los: LOT-0001
Interne Kennung: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:133750:Lot:1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50190000 Abwracken von Fahrzeugen