See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: CL 1 Proiectare si executie lucrari retele de alimentare cu apa si canalizare Municipiul Braila - Lot 1 Proiectare si executie lucrari retele de alimentare cu apa si canalizare Municipiul Braila (zona Nord) – UAT Braila
Beschreibung: Obiectul contractului il reprezinta proiectarea si execuția unor lucrari la sistemul de alimentare cu apa (Extinderea retelelor de distributie in municipiul Braila - zona Nord, reabilitarea retelelor de distributie in municipiul Braila – Zona Nord) si la sistemul de canalizare (extinderea retelelor de canalizare in municipiul Braila – zona Nord, reabilitarea retelelor de canalizare in municipiul Braila – zona Nord, interceptarea colectoarelor in municipiul Braila – zona Nord, Statii de pompare ape uzate in municipiul Braila – zona Nord, grupuri electrogene in municipiul Braila – zona Nord), ce sunt prevazute prin ”Proiectul regional de dezvoltare a infrastructurii de apa si apa uzata din judetul Braila, in perioada 2014 – 2020” in vederea atingerii obiectivului general si a celor specifice ale POIM asumate de catre OR prin Contractul de Finantare. Durata estimata a contractului se compune din 6 luni durata estimata pentru proiectarea lucrarilor, 24 luni durata estimata pentru executie, la care se adaugă perioada de garanție care este de minim 36 de luni de la semnarea procesului verbal de recepție la terminarea lucrărilor. NOTE: In conformitate cu prevederile art.172, alin. (1) din Legea nr.99/2016, orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informaţii suplimentare în legătură cu documentaţia de atribuire, cu respectarea termenului-limită stabilit de entitatea contractantă. Entitatea Contractanta stabileste 2 termene pana la care va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitărilor de clarificări, astfel: - primul termen: in a 21-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor EC va raspunde solicitarilor care au fost transmise pana in a 30-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor; - al doilea termen/ultimul termen: in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor EC va raspunde solicitarilor care au fost transmise pana in a 21-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor. In conformitate cu prevederile art. 29, alin. (3) din HG nr.394/2016, entitatea contractanta va raspunde doar la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit. Entitatea Contractantă nu are obligația de a răspunde la alte solicitări transmise după publicarea răspunsurilor de la doilea termen (ultimul termen), în cazul in care se prelungeste data limita de depunere a ofertelor. In situatia in care una sau mai multe din datele stabilite sunt in zi nelucratoare, se va lua in considerare ziua lucratoare imediat urmatoare acelei/acelor date, cu conditia respectarii termenului minim de 10 zile inainte de data limita pentru depunerea ofertelor. Daca nu se poate respecta termenul minim de 10 zile precizat atunci raspunsul va fi publicat in ziua anterioara acelei/acelor date.
Interne Kennung: POIM-BR-CL1.1
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Obiectul contractului il reprezinta proiectarea si executia unor lucrari la sistemul de alimentare cu apa (Extinderea retelelor de distributie in municipiul Braila - zona Nord, reabilitarea retelelor de distributie in municipiul Braila – Zona Nord) si la sistemul de canalizare (extinderea retelelor de canalizare in municipiul Braila – zona Nord, reabilitarea retelelor de canalizare in municipiul Braila – zona Nord, interceptarea colectoarelor in municipiul Braila – zona Nord, Statii de pompare ape uzate in municipiul Braila – zona Nord, grupuri electrogene in municipiul Braila – zona Nord), ce sunt prevazute prin ”Proiectul regional de dezvoltare a infrastructurii de apa si apa uzata din judetul Braila, in perioada 2014 – 2020” in vederea atingerii obiectivului general si a celor specifice ale POIM asumate de catre OR prin Contractul de Finantare. Lucrarile vor fi executate in conformitate cu cerintele impuse prin documentatia de atribuire. In Caietul de Sarcini sunt prezentate cerintele minime necesare pentru indeplinirea contractului. Valoarea estimată a contractului nu include sume provizionate / cheltuieli diverse și neprevazute.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45231300 Bauarbeiten für Wasser- und Abwasserrohrleitungen, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau, 71322200 Planung von Rohrleitungen