634274-2026 - Ergebnis
Rumänien – Elektrische Lampen und Leuchten – Achiziție în sistem centralizat de Corpuri de iluminat și surse separate de lumină pentru interior
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achiziție în sistem centralizat de Corpuri de iluminat și surse separate de lumină pentru interior
Beschreibung: Obiectul prezentei achiziții centralizate constă în achiziționarea de către OFICIUL NATIONAL PENTRU ACHIZITII CENTRALIZATE de Corpuri de iluminat și surse separate de lumină pentru interior, in numele si pentru Utilizatorii-Achizitori menționați in Sectiunea I.2) Achizitie comuna, completați cu cei care sunt înscriși în Registrul Utilizatorilor din PEAPC, inclusiv utilizatorii principali înregistrați ulterior în cadrul Registrului Utilizatorilor, lista utilizatorilor fiind Anexa nr. 1 la Caietul de sarcini. Informatii suplimentare/Termene pentru depunerea / raspunsul la solicitarile de clarificari: In conformitate cu prevederile art.160 alin.(1) din Legea nr. 98/2016 cu modificările și completările ulterioare, termenul limită până la care orice operator economic interesat are dreptul de a solicita clarificări sau informații suplimentare în legatură cu documentația de atribuire este de 20 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor. În conformitate cu prevederile art. 160 alin. (2) din Legea nr. 98/2016, cu modificările și completările ulterioare, ONAC va transmite răspunsul consolidat formulat la solicitările de clarificări/informații suplimentare în a 11-a zi înainte de termenul limită stabilit pentru depunerea ofertelor, în măsura în care sunt transmise în termenul precizat.
Interne Kennung: 1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31500000 Elektrische Lampen und Leuchten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Lista cu produsele solicitate ce se vor achiziționa și specificațiile tehnice ale acestora, se regăsește în Anexa 2 la Caietul de Sarcini și cuprinde 25 de produse. Totodată, în Anexa 1 - Lista Utilizatori se regăsesc Utilizatorii-Achizitori pentru care se vor achiziționa produsele, respectiv pentru cei 2.601 Utilizatori-Achizitori principali și secundari înregistrați în cadrul Registrului Utilizatorilor (2579 principali+22 secundari), Cantitățile estimate pentru minim Acord-cadru/ maxim Acord-cadru și cel mai mic Contract subsecvent/ cel mai mare Contract subsecvent, se regăsesc în Anexa 3 – Lista cantități la Caietul de sarcini. Pentru prezenta procedură se aplică următorul scenariu pentru valoarea anticipată a contractelor subsecvente care urmează să se execute în același timp: aproximativ 10% din Utilizatorii-Achizitori vor încheia contracte ce se vor executa în același timp la o valoare cumulată de aproximativ 10% din cantitatea maximă estimată a Acordului-cadru Centralizat, respectiv: 260 Utilizatori-Achizitori vor încheia în aceeași perioadă de timp Contracte Subsecvente cu o valoare cumulată de 2.639.094,34 lei excl.TVA. Nivelul solicitat pentru experiența similară este în valoare de 1.300.000 lei fără TVA reprezentând 50% din valoarea anticipată a contractelor ce se vor executa în același timp, respectând prevederile art. 107 alin. (2) lit. f) din HG nr. 395/2016 cu modificările și completările ulterioare. În eventualitatea în care, după aplicarea criteriului de atribuire există 2 sau mai multe oferte admisibile clasate pe primele 3 locuri cu punctaj total egal și nu se poate stabili câștigătorul, departajarea ofertelor se va realiza astfel: - în cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe primul loc, cu punctaje egale, departajarea se va face având în vedere punctajul obţinut la factorii de evaluare în ordinea descrescătoare a ponderilor acestora. În situaţia în care egalitatea se menţine, ONAC va solicita noi propuneri financiare prin intermediul SEAP şi oferta clasată pe primul loc va fi cea cu propunerea financiară cea mai mică. - în cazul în care două sau mai multe oferte sunt clasate pe al doilea loc/pe al treilea loc, cu punctaje egale, departajarea se va face având în vedere punctajul obţinut la factorii de evaluare în ordinea descrescătoare a ponderilor acestora. În situaţia în care egalitatea se menţine, ONAC în vederea departajării acestora va solicita noi propuneri financiare prin intermediul SEAP, fără ca acest lucru să afecteze locurile superioare în clasament.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 31524100 Deckenleuchten und Zubehör, 31527000 Spotlights, 31527300 Haushaltsbeleuchtung, 31531000 Glühbirnen, 31531100 Lampen und Leuchtröhren, 31532100 Röhrenlampen