634288-2026 - Wettbewerb
Polen – Busse für den öffentlichen Verkehr – Zakup autobusów elektrycznych – Część I
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup autobusów elektrycznych – Część I
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego autobusu elektrycznego oraz przenośnej ładowarki typu plug-in, zwanych dalej „przedmiotem zamówienia”. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym minimalne wymagania techniczne, funkcjonalne i jakościowe zostały określone odpowiednio w Specyfikacji technicznej autobusu (dalej: „OPZ autobusu”) oraz Specyfikacji technicznej ładowarki (dalej: „OPZ ładowarki”), stanowiących Załącznik nr 6 do SWZ. 2. Szczegółowy opis oraz warunki i zasady realizacji zamówienia zostały określone w projekcie umowy, stanowiącym Załącznik nr 5 do SWZ. 3. Wykonawca zobowiązany jest do udzielenia gwarancji na dostarczony przedmiot zamówienia jak niżej: 1) Autobus elektryczny - minimum 36 miesięcy gwarancji całopojazdowej (bez limitu kilometrów) na zespoły, układy, elementy autobusu, wyposażenie autobusu i oprogramowanie, za wyjątkiem baterii trakcyjnej, 2) Perforacja nadwozia – minimum 10 lat, 3) Baterie trakcyjne i urządzenie magazynujące zainstalowane w autobusie na jego bezawaryjną eksploatację oraz realizację zadeklarowanego przebiegu (min. 150 km) – minimum 96 miesięcy, 4) Przenośna ładowarka typu plug-in – minimum 24 miesiące - licząc od dnia podpisania protokołu odbioru z klauzulą „odbieram”. Okres gwarancji, o którym mowa w pkt 1 niniejszego ustępu stanowi jedno z kryteriów oceny ofert, w ramach którego Wykonawca może uzyskać dodatkowe punkty, zgodnie z zasadami określonymi w Rozdziale XIX SWZ. Pozostałe minimalne wymagane przez Zamawiającego okresy gwarancji, o których mowa w pkt od 2 do 4 niniejszego ustępu nie stanowią kryterium oceny ofert. 4. Wykonawca zobowiązany będzie do realizacji przedmiotu zamówienia z zachowaniem zasady „nie czyń poważnych szkód” (DNSH – Do No Significant Harm), o której mowa w art. 17 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852, w zakresie mającym zastosowanie do przedmiotu niniejszego zamówienia. Wykonawca zobowiązuje się do realizacji przedmiotu zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dotyczącymi ochrony środowiska, gospodarowania odpadami oraz postępowania z bateriami i akumulatorami, w zakresie dotyczącym realizacji przedmiotu zamówienia. Wykonawca zobowiązuje się do współpracy z Zamawiającym w zakresie niezbędnym do wykazania zgodności realizacji przedmiotu zamówienia z zasadą DNSH, jeżeli obowiązek taki wynika z dokumentów dotyczących projektu, o którym mowa w Rozdziale III ust. 15 SWZ, lub obowiązujących przepisów prawa. 5. Opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Rozdziale IV SWZ. Zamawiający nie zamieścił pełnego opisu ze względu na ograniczoną wielkość pola (ilość znaków).
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34121100 Busse für den öffentlichen Verkehr
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34144910 Elektrobusse, 31158100 Batterieladegeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie przewiduje opcji oraz wznowień.