634293-2026 - Ergebnis
Rumänien – Antiinfektiva zur systemischen Anwendung, Impfstoffe, Antineoplastika und Immunmodulatoren – ACORD CADRU FURNIZARE MEDICAMENTE ONCOLOGICE SI NUTRITIE 36 LUNI
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD CADRU FURNIZARE MEDICAMENTE ONCOLOGICE SI NUTRITIE 36 LUNI
Beschreibung: Acord cadru furnizare medicamente oncologice si nutritie 36 luni. Cantitatile si valorile estimate sunt detaliate in documentul "06 Centralizator cantitati si valori estimate medicamente oncologice si nutritie.xlsx" Necesitatea asigurarii si adaptarii tramentului in conformitate cu nevoile pacientilor internati in Spitalul Clinic de Urgenta pentru Copii „Sf.Maria” Iasi presupune achizitionarea medicamentelor care fac obiectul prezentei proceduri („licitatie deschisa” online intr-o singura etapa (cu incheierea unui acord-cadru cu cinci operatori economici)). Intrucat cazuistica si evolutia pacientilor nu permit estimarea exacta a cantitatilor de medicamente, dar si alocarea resurselor financiare fiind intr-o oarecare masura variabila, se considera oportun incheierea unui acord-cadru pe o perioada de 36 luni cu cinci operatori economici. Acordul-cadru de produse se incheie cu fiecare din cei cinci operatori economici declarati castigatori (in conditiile in care exista cinci operatori economici. Numar zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 4701339_2024_PAAPD1488069
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33650000 Antiinfektiva zur systemischen Anwendung, Impfstoffe, Antineoplastika und Immunmodulatoren
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: DINUTUXIMAB BETA 4,5 mg/ml
Beschreibung: Conform Documentului "06 Centralizator cantitati si valori estimate medicamente oncologice si nutritie.xlsx"
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33652100 Antineoplastische Mittel
Los: LOT-0002
Titel: EFMOROCTOCOG ALFA 250 UI/ 3 ML
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: EFMOROCTOCOG ALFA 500 UI/3 ML
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: EFMOROCTOCOG ALFA 1000 UI/ 3 ML
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: ECULIZUMABUM 300 300 mg
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: FLUDARABINUM 25 mg/ml
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: MITOXANTRONUM 2 mg/ml
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: PEGASPARGASUM 750 U/ml
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: RAVULIZUMABUM 300 mg/3 ml
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: RAVULIZUMABUM 1100 mg/11 ml
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: ACETYLCYSTEINUM 300 MG/3 ML
Interne Kennung: 11
Haupteinstufung (cpv): 33674000 Husten- und Erkältungspräparate
Los: LOT-0012
Titel: Formula de lapte praf tip ALTHERA SAU ECHIVALENT
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 15882000 Diätetische Erzeugnisse
Los: LOT-0013
Titel: LAPTE PRAF FARA LACTOZA ( LACTOSE FREE) TIP APTAMIL SAU ECHIVALENT
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: APTAMIL PEPTI 2
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: APTAMIL PREMATIL
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 15880000 Besondere Nahrungsmittel
Los: LOT-0016
Titel: BAKING MIX - FAINA HIPOPROTEICA
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: BAUTURA CU CONTINUT SCAZUT DE FENILALANINA PT PACIENTII PESTE 1AN TIP LP DRINK SAU ECHIVALENT
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: BISCUITI CU CONTINUT REDUS DE PROTEINE (tip MEVALIA FROLLINI sau echivalent)
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: CEREALE HIPOPROTEICE 1-18 ANI (tip LP flakes, loprofin flakes sau echivalent)
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Supliment nutritional cu destinatie medicala speciala indicat in suportul nutritional al pacientilor cu afectiuni renale, hepatice si stress catabolic TIP DUOCAL SAU ECHIVALENT
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Aliment dietetic pentru scopuri medicale special, de la nastere, formula previne refluxul laptelui in esofag, in cazurile de eructatie si reflux, tip HIPP AR sau echivalent
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Lapte praf formula de continuare HA2 Combiotic, +6 luni, tip HiPP sau echivalent
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Lapte praf HA 1 Combiotic lapte de inceput de la nastere, tip HiPP sau echivalent
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: HYDROCORTISONUM 100MG
Interne Kennung: 24
Haupteinstufung (cpv): 33642200 Corticosteroide zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0025
Titel: INFASOURCE
Interne Kennung: 25
Haupteinstufung (cpv): 33692300 Enterale Nahrungsmittel
Los: LOT-0026
Titel: INFATRINI
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: INLOCUITOR GRIS 0-1AN (semolina)
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Aliment dietetic pentru scopuri medicale speciale pentru suplimentarea dietei sugarilor (de la nastere) si copiilor cu insuficienta renala cronica.(tip kindergen)
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: LAPTE FORMULA 0-1 ANI FARA FENILALANINA TIP COMIDA PKU A/ ECHIVALENT
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: LAPTE FORMULA 1 -6 ANI FARA FENILALANINA TIP COMIDA PKU B/ ECHIVALENT
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: LAPTE FORMULA 7-14 ANI FARA FENILALANINA TIP COMIDA PKU B/ ECHIVALENT
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: METHYLPREDNISOLONUM 500MG
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: METHYLPREDNISOLONUM 250MG
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Aliment dietetic pentru scopuri medicale speciale. Modulen este o dieta completa din punct de vedere nutritional, pentru regimul dietetic al pacientilor cu boala Crohn (tip MODULEN sau echivalent)
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Aliment dietetic pentru scopuri medicale speciale pentru sugari(ca sursa unica de nutritie) sau copii (ca suplimentare a hranei) in managementul dietetic al urmatoarelor afectiuni: Hiperlipoproteinemia tip 1; Defecte oxidative ale acizilor grasi cu lant lung (LCFAODs); Limfangectazia intestinala; Ch
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Aliment Destinat unor Scopuri Medicale Speciale. Pentru regimul dietetic al alergiei la proteinele din laptele de vacă, intoleranțelor alimentare multiple și al altor afecțiuni speciale în care este indicată o dietă elementală la sugari (varsta 0-1 an) tip NEOCATE LCP sau echivalent
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Aliment complet nutrițional, gata de utilizare, hipercaloric, fără fibre, pentru regimul dietetic al malnutriției asociate bolilor tip NUTRIDRINK sau echivalent
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Aliment dietetic complet nutriţional, pentru nutriţia enterală (sondă), gata preparat, pentru copii cu vârsta cuprinsă între 1 şi 6 ani şi cu o greutate între 8 şi 20 kg. (tip nutrini multifibre/ MF CU DIVERSE AROME)
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: PANTOPRAZOLUM 20MG
Interne Kennung: 39
Haupteinstufung (cpv): 33611000 Mittel bei säurebedingten Erkrankungen (Antacida)
Los: LOT-0040
Titel: PASTE CU CONTINUT SCAZUT DE PROTEINE(Paste hipoproteice) 1-18 ani, tip mevalia penne sau echivalent
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: PASTE MICI CU CONTINUT SCAZUT DE PROTEINE 0-1 AN tip MEVALIA DITALI sau echivalent
Interne Kennung: 41