See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Desktops, Laptops og skærme (Genudbud)
Beschreibung: DTU ønsker at indgå en rammeaftale med én Tilbudsgiver om levering inden for nedennævnte kategorier i rammeaftaleperioden. Del 1) Desktop computere (omfatter 2 forskellige desktop computere, samt en desktop workstation med en række standardkonfigurationer og en række optioner og ønsker). Del 2) Laptop computere (omfatter 2 forskellige laptop computere, samt en laptop workstation med en række standardkonfigurationer og en række optioner og ønsker). Del 3) Skærme (omfatter 4 forskellige skærme med en række standardkonfigurationer og en række optioner og ønsker). Det er forventningen, at DTU’s samlede indkøb på Aftalen vil blive cirka 325 desktop computere, cirka 1250 laptop computere og 900 skærme årligt.
Interne Kennung: 9847
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30000000 Maschinen, Material und Zubehör für Büro und Computer, außer Möbeln und Softwarepaketen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30200000 Computeranlagen und Zubehör, 30230000 Computerbezogene Geräte
5. Los
Los: LOT-0000