2. Verfahren
Verfahren
Titel: Norlys a.m.b.a - Forsikringsudbud
Beschreibung: Norlys a.m.b.a ønsker forsikringstilbud på en eller flere af følgende delaftaler: Delaftale 1: All risk forsikring - bygning, løsøre og meromkostninger, IT og maskinkasko, Delaftale 2 Erhvervs- og produktansvar, Delaftale 3 Arbejdsskadeforsikring, Delaftale 4 Motorkøretøjsforsikring, Delaftale 5 Transportforsikring, Delaftale 6 Ulykkesforsikring og Delaftale 7 Erhvervsrejseforsikring. Der henvises til udbudsmaterialet. Aftalen skal træde i kraft den 1. Januar 2026.
Interne Kennung: 402933
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 66000000 Finanz- und Versicherungsdienstleistungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen, 66513200 Bauwesenversicherungen, 66514100 Transportversicherungen, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Delaftale 1: All risks forsikring: Bygning, løsøre og meromkostninger, All risks forsikring: IT og teknisk udstyr og Maskinkasko og -meromkostningsforsikring
Beschreibung: Norlys a.m.b.a ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor All risks forsikring: Bygning, løsøre og meromkostninger, All risks forsikring: IT og teknisk udstyr og Maskinkasko og -meromkostningsforsikring. Der skal fremsendes tilbud på alle forsikringstyper under denne delaftale.
Interne Kennung: 1-0
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
Los: LOT-0002
Titel: Delaftale 2: Erhvervs- og produktansvarsforsikring
Beschreibung: Norlys a.m.b.a ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Erhvervs og Produktansvar.
Interne Kennung: 2-1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66516000 Haftpflichtversicherungen, 66516400 Allgemeine Haftpflichtversicherungen
Los: LOT-0003
Titel: Delaftale 3: Arbejdsskadeforsikring
Beschreibung: Norlys a.m.b.a ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Arbejdsskadeforsikring.
Interne Kennung: 3-2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen, 66519200 Maschinenbetriebsversicherungen
Los: LOT-0004
Titel: Delaftale 4: Motorkøretøjsforsikring
Beschreibung: Norlys a.m.b.a ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Motorkøretøjsforsikring.
Interne Kennung: 4-3
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66514110 Kraftfahrzeugversicherungen, 66516100 Kraftfahrzeughaftpflichtversicherungen
Los: LOT-0005
Titel: Delaftale 5: Transportforsikring
Beschreibung: Norlys a.m.b.a ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Transportforsikring.
Interne Kennung: 5-4
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66514100 Transportversicherungen, 66515100 Feuerversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen
Los: LOT-0006
Titel: Delaftale 6: Kollektiv ulykkesforsikring
Beschreibung: Norlys a.m.b.a ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor Ulykkesforsikring.
Interne Kennung: 6-5
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen
Los: LOT-0007
Titel: Delaftale 7: Rejseforsikring
Beschreibung: Norlys a.m.b.a ønsker at indgå forsikringsaftale indenfor rejseforsikring.
Interne Kennung: 7-6
Zusätzliche Einstufung (cpv): 66500000 Versicherungen und Altersvorsorge, 66512000 Unfall- und Krankenversicherungen, 66515200 Vermögensversicherungen