634589-2026 - Ergebnis
Finnland – Büromöbel – Toimisto- ja valvomokalusteet
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Toimisto- ja valvomokalusteet
Beschreibung: Hankinnan kohteena olivat toimisto- ja valvomokalusteet hankintayksikön ja sen konserniin kuuluvien tytäryhtiöiden käyttöön tämän tarjouspyynnön ja sen liitteiden mukaisesti. Hankinta oli jaettu kolmeen (3) osa-alueeseen: Osa-alue 1: Toimistokalusteet Osa-alue 2: Valvomotuolit Osa-alue 3: Valvomopöydät Tarkempi hankinnan kohteen kuvaus ja sille asetetut vaatimukset oli esitettynä liitteessä 1 "Hankinnan kohteen kuvaus" sekä tarjouspyynnön muissa liitteissä. Kaikki osa-alueet vertailtiin erikseen. Tarjoaja oli voinut jättää tarjouksensa yhteen tai useampaan osa-alueeseen. Tarjoaja oli voinut jättää osa-aluekohtaisesti kuitenkin enintään yhden (1) tarjouksen. Jokaisesta osa-alueesta tuli täyttää osa-aluekohtaiset tarjouspyynnön liitteet, ja ladata ne osa-aluekohtaisesti tarjouspyynnön liitteeksi. Kutakin osa-aluetta varten perustettiin puitejärjestely, johon valittiin enintään viisi (5) toimittajaa, jotka täyttivät hankintayksikön asettamat soveltuvuus- ja vähimmäisvaatimukset. Puitejärjestelyn sisäiset hankinnat tehdään puitesopimuksessa tarkemmin kuvatun toimintamallin mukaisesti.
Interne Kennung: FT-001007
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Zusätzliche Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 39130000 Büromöbel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39000000 Möbel (einschließlich Büromöbel), Zubehör, Haushaltsgeräte (ausgenommen Beleuchtung) und Reinigungsmittel, 50850000 Reparatur und Wartung von Möbeln
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Osa-alue 1: Toimistokalusteet
Beschreibung: Toimistokalusteet ja niihin liittyvät palvelut on kuvattu liitteessä 1 hankinnan kohteen kuvaus.
Interne Kennung: 1-0
Haupteinstufung (cpv): 39100000 Möbel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 39000000 Möbel (einschließlich Büromöbel), Zubehör, Haushaltsgeräte (ausgenommen Beleuchtung) und Reinigungsmittel, 39130000 Büromöbel, 50850000 Reparatur und Wartung von Möbeln
Los: LOT-0002
Titel: Osa-alue 2: Valvomotuolit
Beschreibung: Valvomotuolit ja niihin liittyvät palvelut on kuvattu liitteessä 1 hankinnan kohteen kuvaus.
Interne Kennung: 2-1
Haupteinstufung (cpv): 39110000 Sitze, Stühle sowie Zubehörprodukte und -teile
Los: LOT-0003
Titel: Osa-alue 3: Valvomopöydät
Beschreibung: Valvomopöydät ja niihin liittyvät palvelut on kuvattu liitteessä 1 hankinnan kohteen kuvaus.
Interne Kennung: 3-2
Haupteinstufung (cpv): 39120000 Tische, Schränke, Schreibtische und Bücherschränke