See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawy artykułów spożywczych w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 Podprogram 2025
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia są dostawy artykułów spożywczych do magazynów organizacji partnerskich: Federacji Polskich Banków Żywności, Caritas Polska, Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej, Polskiego Czerwonego Krzyża oraz Kościoła Starokatolickiego w RP w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 Podprogram 2025.
Vorherige Bekanntmachung: 441782-2025
Interne Kennung: 230/2025/C
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, Zamawiający żąda złożenia wraz z ofertą: 1) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu poprzednim, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów. 2) pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania Wykonawcy – jeżeli umocowanie tej osoby do reprezentowania podmiotu nie wynika z dokumentów, o których mowa w pkt 1 powyżej, 3) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie – pełnomocnictwa do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. 2. Postanowienia ust. 1 pkt 1 i 2 stosuje się odpowiednio do osoby działającej w imieniu podmiotu udostępniającego zasoby na zasadach określonych w art. 118 ustawy Pzp. 3. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, musi złożyć wraz z ofertą zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca, realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w zdaniu poprzednim, musi potwierdzać, że stosunek łączący Wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określać w szczególności: 1) zakres dostępnych Wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby; 2) sposób i okres udostępnienia Wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia. 4. Niezależnie od podstaw wykluczenia, określonych w warunkach przetargu, Zamawiający wykluczy z postępowania o udzielenie zamówienia Wykonawcę, wobec którego zachodzą przesłanki wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576, który stanowi, że: Zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)–e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)–f) i lit. h)–j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)–e) i lit. g)–i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)–d), lit. f)–h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do podmiotu, o którym mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia. 5. Do oferty Wykonawca dołącza oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576 (wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4a do SWZ). W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie, o którym mowa w zdaniu poprzednim, składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. 6. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w ustępie poprzednim, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 5k rozporządzenia 833/2014 w brzmieniu nadanym rozporządzeniem 2022/576. Wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 4b do SWZ.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15000000 Nahrungsmittel, Getränke, Tabak und zugehörige Erzeugnisse
Zusätzliche Einstufung (cpv): 03142100 Naturhonig
5. Los
Los: LOT-0015
Titel: Zadanie częściowe nr 15 - dostawy szynki wieprzowej
Beschreibung: Zadanie częściowe nr 15 - dostawy szynki wieprzowej do magazynów organizacji partnerskich łącznie w ilości 1 560,9024 tony (jeden tysiąc pięćset sześćdziesiąt ton dziewięćset dwa kilogramy i czterysta gramów), w tym do magazynów: Federacji Polskich Banków Żywności 773,9712 tony (siedemset siedemdziesiąt trzy tony dziewięćset siedemdziesiąt jeden kilogramów i dwieście gramów), Caritas Polska 315,1872 tony (trzysta piętnaście ton sto osiemdziesiąt siedem kilogramów i dwieście gramów), Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej 260,7552 tony (dwieście sześćdziesiąt ton siedemset pięćdziesiąt pięć kilogramów i dwieście gramów), Polskiego Czerwonego Krzyża 118,7136 tony (sto osiemnaście ton siedemset trzynaście kilogramów i sześćset gramów), Kościoła Starokatolickiego w RP 92,2752 tony (dziewięćdziesiąt dwie tony dwieście siedemdziesiąt pięć kilogramów i dwieście gramów).
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 15 - dostawy szynki wieprzowej
Haupteinstufung (cpv): 15131000 Fleischkonserven und -zubereitungen
Los: LOT-0016
Titel: Zadanie częściowe nr 16 – dostawy szynki drobiowej
Beschreibung: Zadanie częściowe nr 16 – dostawy szynki drobiowej do magazynów organizacji partnerskich łącznie w ilości 1 950,7392 tony (jeden tysiąc dziewięćset pięćdziesiąt ton siedemset trzydzieści dziewięć kilogramów i dwieście gramów), w tym do magazynów: Federacji Polskich Banków Żywności 967,3344 tony (dziewięćset sześćdziesiąt siedem ton trzysta trzydzieści cztery kilogramy i czterysta gramów), Caritas Polska 393,984 tony (trzysta dziewięćdziesiąt trzy tony i dziewięćset osiemdziesiąt cztery kilogramy), Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej 326,0736 tony (trzysta dwadzieścia sześć ton siedemdziesiąt trzy kilogramy i sześćset gramów), Polskiego Czerwonego Krzyża 148,2624 tony (sto czterdzieści osiem ton dwieście sześćdziesiąt dwa kilogramy i czterysta gramów), Kościoła Starokatolickiego w RP 115,0848 tony (sto piętnaście ton osiemdziesiąt cztery kilogramy i osiemset gramów).
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 16 – dostawy szynki drobiowej
Los: LOT-0017
Titel: Zadanie częściowe nr 17 – dostawy gulaszu angielskiego
Beschreibung: Zadanie częściowe nr 17 – dostawy gulaszu angielskiego do magazynów organizacji partnerskich łącznie w ilości 1 560,9024 tony (jeden tysiąc pięćset sześćdziesiąt ton dziewięćset dwa kilogramy i czterysta gramów), w tym do magazynów: Federacji Polskich Banków Żywności 773,9712 tony (siedemset siedemdziesiąt trzy tony dziewięćset siedemdziesiąt jeden kilogramów i dwieście gramów), Caritas Polska 315,1872 tony (trzysta piętnaście ton sto osiemdziesiąt siedem kilogramów i dwieście gramów), Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej 260,7552 ton (dwieście sześćdziesiąt ton siedemset pięćdziesiąt pięć kilogramów i dwieście gramów), Polskiego Czerwonego Krzyża 118,7136 tony (sto osiemnaście ton siedemset trzynaście kilogramów i sześćset gramów), Kościoła Starokatolickiego w RP 92,2752 tony (dziewięćdziesiąt dwie tony dwieście siedemdziesiąt pięć kilogramów i dwieście gramów).
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 17 – dostawy gulaszu angielskiego
Los: LOT-0018
Titel: Zadanie częściowe nr 18 - dostawy kiełbasy podsuszanej
Beschreibung: Zadanie częściowe nr 18 - dostawy kiełbasy podsuszanej do magazynów organizacji partnerskich łącznie w ilości 975,520 tony (dziewięćset siedemdziesiąt pięć ton i pięćset dwadzieścia kilogramów), w tym do magazynów: Federacji Polskich Banków Żywności 483,600 tony (czterysta osiemdziesiąt trzy tony i sześćset kilogramów), Caritas Polska 197,080 tony (sto dziewięćdziesiąt siedem ton i osiemdziesiąt kilogramów), Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej 163,020 tony (sto sześćdziesiąt trzy tony i dwadzieścia kilogramów), Polskiego Czerwonego Krzyża 74,100 tony (siedemdziesiąt cztery tony i sto kilogramów), Kościoła Starokatolickiego w RP 57,720 tony (pięćdziesiąt siedem ton i siedemset dwadzieścia kilogramów).
Interne Kennung: Zadanie częściowe nr 18 - dostawy kiełbasy podsuszanej
Haupteinstufung (cpv): 15131100 Wurstfleischerzeugnisse