2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kuorma-auto lisälaitteineen
Beschreibung: Pyydämme tarjoustanne tarjouslomakkeen mukaisesta kuorma-autosta lisälaitteineen. Hankinnan kohteena on ajoneuvo, joka täyttää lain ajoneuvo- ja liikennepalveluhankintojen ympäristö- ja energiatehokkuusvaatimuksista (740/2021) kuorma-autoja koskevat vaatimukset. Kuorma-auton varustelusta vastaa toimittaja. Lisäksi toimittaja voi tarjota parhaan näkemyksensä mukaan muita optioita/lisävarusteita. Optioiden hinnat eivät vaikuta vertailuun ja tilaaja päättää optiovarusteista tilausvaiheessa. Kyseessä on EU-kynnysarvon ylittävä tavarahankinta, jonka ennakoitu kokonaisarvo on noin 350 000 euroa (alv 0 %). Hankintamenettelynä on hankintalain 32§ mukainen avoin menettely. Osatarjoukset, vaihtoehtoiset tai rinnakkaiset tarjoukset eivät ole sallittuja
Interne Kennung: H26038TP
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34134000 Pritschen- und Kipplastwagen
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-052064-LOT-0001